Skocz do zawartości

Co nowego w X4


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 433
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakiś czas temu (post) pisałem o TNBT.

Nie wiem, czy ktoś z was zwrócił uwagę, że na forum Egosoftu zniknęło jedno forum - spoler dla TC. Szukając wyjaśnienia, znalazłem ten post Spoiler and X-Universe Forums merged.

Wynika z niego, że forum spoiler i X-universe zostały połączone w jedno forum, ponieważ nie będą już pojawiały się kolejne patche z nowymi fabułami dla TC. Patche poprawiające błędy oczywiście będą, jeśli znajdą się jakieś błędy.

Jak piszą użytkownicy forum Egosoftu, może to oznaczać, że prace nad TNBT są już bardzo zaawansowane i szkoda Egosoftowi tracić czasu na rozwijanie TC.

Oczywiście Egosoft, ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza tych przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Kolejna z tajemnic w stylu " czym lub kim są khaa'k " niewyjaśniona...

??? Sory, ale nie łapie. Z tego co mi wiadomo, ta tajemnica już dawno nie jest tajemnicą. I to nawet od kilku części gry 🤔))

Hmmm, a gdzie została wyjaśniona? Z tego, co pamiętam to kh'ak zaatakowali (X2), chcieli zniszczyć Ziemię (X3R) i zostali zniszczeni (X3TC). Czy może ktyóryś patch coś dodał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

Kolejna z tajemnic w stylu " czym lub kim są khaa'k " niewyjaśniona...

??? Sory, ale nie łapie. Z tego co mi wiadomo, ta tajemnica już dawno nie jest tajemnicą. I to nawet od kilku części gry 🤔))

Hmmm, a gdzie została wyjaśniona? Z tego, co pamiętam to kh'ak zaatakowali (X2), chcieli zniszczyć Ziemię (X3R) i zostali zniszczeni (X3TC). Czy może ktyóryś patch coś dodał?

Hmmm... Z tego co ja wywnioskowałem, Kha`ak pochodzą z nieznanego sektora, który znajduje się poza światem X. Przykładem może być fabuła Final Fury. Nie wiem czy dobrze przyglądaliście się tłu jakie znajduje się w ostatecznej bitwie FF. Jest to wielka asteroida, planeta? która jest roztrzaskana.

Moim domysłem jest to, że właśnie pochodzą z tej roztrzaskanej planety, asteroidy. Wydaje mi się, że temat został zerżnięty z filmu Żołnierze kosmosu. Robale żyjące na asteroidach. Kha`ak mają podobny system kastowy jak to miało miejsce w filmie Żołnierze kosmosu.

Jak już wspomniałem Kha`ak posiada doktrynę kastową służy ulowi, a raczej królowej. Każdy Kha`ak poświęci swoje życie bez pytania lub wątpliwości.

Należy pamiętać też o tym że systemy które należą do Kha`ak czyli system 841, 936, 926 NIE są częścią świata X. Są to bowiem sektory należące do Kha`ak które znajdują się się zupełnie gdzieś indziej. A jest ich więcej. Przykładem może być to, że otrzymawszy Rozproszony napęd możemy udać się do sektorów które również znajdują się poza światem X (pierwsze misje Aldrin, późniejsze misje New Home, gdzie przyjdzie nam szukać drugiego statku CAFA). Więc o ile dobrze rozumuje świat X może, aczkolwiek nie musi zostać powiększony do sześcianu. A to oznacza że Świat X jest jedynie sektorem, który jest połączony z innymi. Ale wątpię by ego zastosowało się do tego. Musieliby wtedy stworzyć gigantyczną mapę, a każdy ze światów musiałby posiadać od 50 do 200 sektorów, a takich światów musiało by być co najmniej 100. Czyli generalnie rzecz ujmując, marzenia ściętej głowy 😀

Cofając się w przeszłość rasa która sprowadziła Kha`ak to byli Paranidzi. Jeden z ich statków udał się do sektora, który znajdował się poza układem świata X. Statek ten odnalazł bogate w złoża Nividium pola asteroid. Z jakiegoś powodu Nividium dla Kha`ah jest chlebem i solą, "tlenem". Gdy statek należący do rasy Paranid przystąpił do wydobywania tego cennego surowca, naruszył tym samym ich święta ziemię. Może Nividium to nic innego jak prochy ich zmarłych? Nie wiem.

Gry typu SF mają to do siebie, że należy brać pod uwagę każdą teorię. W każdym razie Paranidzi byli pierwszą rasą której przyszło zetrzeć się w konflikcie zbrojnym z rasą Kha`ak. Swoją droga nie rozumie jakim cudem udało im się dotrzeć do systemów znajdujących się poza światem X? W końcu o ile mi wiadomo tylko Gonerzy posiadają Rozproszony napęd. Jedynym uzasadnieniem jest to że Gonerzy w świacie X nawracali wszystkich jej mieszkańców, poza rasą Split. Paranidzi są głęboko wierzącą rasą pełną ideologi. Paranidzi Żyją jak i umierają w chwale swojego Boga Xaara. Nie rozumiem tylko dlaczego Kha`ak dopuścili się agresji niszcząc cały system President`s End? Powinni raczej dokonać eksterminacji na jednym z systemów należących do rasy Paranid. Moim zdaniem ego wybrało sektor należący do Federacji Argon, by wzbudzić u gracza większą nienawiść, pomstę. W końcu Argon to rasa ludzka, koloniści z Ziemi lub jak to My ziemianie mówimy sektor President`s End " znalazł się w nieodpowiednim miejscu" 😁 Bo mógł być to przypadkowy skok floty Kha`ak, który miał w odzewie pomścić naruszenie przez statek Paranid świętej ziemi. Kolejną ofensywą Kha`ak był atak na Ziemię, który został powstrzymany dzięki tobie, o ile grałeś w X3R 😁 A jak nie, to w takim razie byłem to JA buhahaha.

Cóż tyle ode mnie, co udało mi się wywnioskować grając w X przez te wszystkie lata. Jednego tylko nie rozumiem. O ile jest to system kastowy na zasadzie ula, mrowiska, to czemu Kha`ah nie walczą pomiędzy sobą? Bo w końcu skoro mają królową, to królowa nie może być królową innej królowej. Chyba że w ich kaście znajduje się coś powyżej, jak to było przykładowo w systemie feudalnym. Na szczeblu hierarchii był król, który miał podwładnych sobie wasali, księży, którzy byli seniorami diuków . Słynnym powiedzeniem angielskiego króla Wilhelma było: Wasal mojego wasala, jest moim wasalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kha-ak odrazu z innego świata, ich sektory chyba nie są tylko połączone z siecią bram 🤔

A President's End rozwalili bo myśleli że walczą z jedną rasą.Chyba coś takiego gadali w fabule reunion.

Co do kha ak może maja tylko jedną królową?Może inne jak się pojawiają sa odrazu zabijane?Ale ciekawe,jak takie robale wynalazły napęd skokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale ciekawe,jak takie robale wynalazły napęd skokowy.

A dlaczego cię to tak dziwi? Typowi Ziemienie, zawsze uważają że są "naj" 🤔 To w takim razie napisze coś, co bardziej ciebie zdziwi.

Rasa Kha`ak jest rasą bardziej zaawansowaną technologicznie od każdej innej rasy jaka występuje w świecie X. Ich broń pokładowa jak i rakiety są imponujących rezultatów. Jak graczom z X3 Reunion wiadomo, ich druga ofensywa miała miejsce w Omicron Lyrae, Kha`ak Statek klasy M0 mógł swoją bronią zniszczyć nawet planetę. Żadna z innych ras, nie może poszczycić się nawet w połowie tak destruktywnym arsenałem. Ich broń oparta jest na wiązkach laserowych, co za tym idzie ataki rakietowe na jednostki Kha`ak są bez sensu, chyba że w jednostkę Kha`ak wystrzelone zostają rakiety typu rój.

Mało tego, podejrzewam, że nie raz dane było Ci widzieć Kha`ak Clustera prawda ? Czy wież, że występuje aż 5 (tyle dotychczas znalazłem) różnych statków tej klasy? żadna inna rasa nie posiada takiej technologii, która umożliwiałaby łączenie różnych klas myśliwców w jeden statek. A to dopiero początek.

Pytałeś się też, jakim cudem wynaleźli napęd skokowy, zgadza się? Otóż powiem ci, że ich napęd skokowy jest o wiele bardziej zaawansowany od tego który używają inne rasy świata X. Grałeś w pierwszą część X-beyond the frontier ? Jak nie, to pozwól ze wyjaśnię tobie, że Ziemianie opracowali statek, który posiadał zaawansowany napęd skokowy. Ten napęd skokowy nie wymagał żadnych bram, jak to ma miejsce w obecnym świecie X. Bez tych bram podróżowanie w świecie X jest niemożliwe. Jak tobie wiadomo brama jest jednym punktem, który wymaga lokalizacji drugiego punktu, czyli bramy. Dzięki temu statek wchodzi w tunel podprzestrzenny, dzięki temu statek może podróżować z punku A do punktu B.

Statek Eksperymentalny, bo tak nazywał się statek pilota oblatywacza Kyla Brennana, ojca Juliana Brennana, który de facto był założycielem korporacji Terracorp. Posiadał właśnie ten zaawansowany napęd skokowy, który nie wymagał żadnych bram skokowych. Dlaczego tak się stało że obecne nacje nie używają tej technologii? Cóż historia lubi sie powtarzać. Cement wymyślony przez Rzymian został zapomniany na 1000 lat, tak samo może być w przypadku tego zaawansowanego napędu skokowego.

W każdym razie Myśliwce Kha`ak jak i statki większej klasy posiadają właśnie ten zaawansowany napęd, dzięki któremu nie potrzebują bram skokowych. Dlatego ich świat jest gdzieś indziej i dlatego on nie należy do świata X.

Każda planeta znajduje się w jakimś układzie słonecznym, ten z kolei znajduje sie w jakiejś galaktyce, która natomiast znajduje się w jakimś tam swoim świecie hen, hen daleko. Ale to już inna bajka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Reunion była wiadomośc że pewien Goner odwiedzał za pomocą skoków w przestrzeń inne rasy.To może dogoniliśmy krzaczorów w tej kwestii 🤔 Co do niszczenia planet potrafią to chyba jeszcze jednostki #deca i xenoni . Co do klastrów to chyba nie są to różne statki tylko jeden różniący się ilością zwiadowców,raz jest tego 5 a raz w cholere . Wracając do napędu według mnie to że posiadają lepszy nie znaczy że mieszkaja w innym wymiarze.W końcu normalnym napędem da się do nich dotrzec.W sumie skąd maja napęd się zdziwiłem,bo cięzko sobie wyobrazic jak taka struktura roju przeprowadza badania 😁. Ja myślę że ktoś im pomógł w rozwoju.

Może i kyony dobre ale z bitew to w sumie wygrali tylko pierwszą i to gdy atakowali z zaskoczenia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Volvez

dobrze prawisz 🤔

@Kapitan

Cytat

Może i kyony dobre ale z bitew to w sumie wygrali tylko pierwszą i to gdy atakowali z zaskoczenia 😀

Sun-Tzu powiedział:

- Cała wojna oparta jest na podstępie...<..ciach...>

Należy pamiętać o tym, że po stronie "dobra" stanął gracz 😀 Kha`ak musieli przegrać, bo nie pograłbyś w TC 😁

Cytat

Co do klastrów to chyba nie są to różne statki tylko jeden różniący się ilością zwiadowców,raz jest tego 5 a raz w cholere .

I tu sie mylisz. Każdy z Clusterów posiada zróżnicowane eskadry myśliwców. Czasem są to tylko M5 a czasem od M5 po M3 (Fighter).

Co do ich systemów, to nie do każdego sektora kha`ak może dostać się za pomocą zwykłego napędu skokowego. W przypadku New Home, są sektory kontrolowane przez Kha`ak, do których dostać sie możesz tylko za pomocą rozproszonego napędu.

Co do pomocy jaka by mogli otrzymać, to jest raczej mało prawdopodobne. Ponieważ Kha`ak jest rasą ekspansywną, nie "kumają" się z nikim. A ich ideą jest- Kha`ak ponad wszystko. Nawet raz skanując bazę Kha`ak w FF otrzymałem massage 😁 :

Kha`ak, Kha`ak über alles.

Przypuszczam że była to całkowicie przypadkowa wiadomość która trafiła do nie właściwego terminalu 😀 czyli mojego.

A tak serio, to jest jak pisałem wcześniej. Kha`ak nie uznają innych ras. Istnienie innych ras w świecie X uwłacza im ideologiom.

Więc jeżeli chodzi o Kha`ak to osobiście uważam że wcześniejszych częściach gry zostało już wystarczająco dużo wyjaśnione odnośnie tego kim są i skąd pochodzą. Uważam że jedynie anatomia Kha`ak zostaje jedną wielka tajemnicą 😀

Cytat

ale wiesz, im się oprogramowanie pobugowało przez te setki lat,niektórym bardziej (Xenoni),niektórym mniej (#efaa - hm,ale czy napewno mniej? 😀 )

Uważam ze mylisz pojęcia i wydarzenia jakie zaszły w świecie X. Xeni to Terraformerzy, którzy ewoluowali. Ich technologia zbytnio nie uległa evolucji. Jedynie zmienili statki na bardziej "faszyn" 😀 Jedynie co, to pomieszało się im w prockach. Xwni nie są wstanie odróżnić planety która nadawała się na terraforming a która nie. Ich pierwotnym zadaniem było terraforming planety, księżyca tam gdzie życia nie było, a mogło by powstać. Jeżeli chodzi o takie systemy jak system Słoneczny czy Alfa Centaurii, Xeni zaatakowali je ponieważ uważali gatunek zamieszkały na tych planetach za zbędny i po dziś dzień starają się wyeliminować wszelkie życie które znajduje sie w świecie X, nawet Kha`ak. osobiście wielokrotnie byłem świadkiem spektakularnych gwiezdnych wojen pomiędzy Xenon a Kha`ak.

A co do rozwoju technologicznego poszczególnych ras, to Nie sądzę by Kha`ak miałby być bardziej zacofany od takiego Borona tylko dlatego ze jest robalem a ten wyrośniętym, zmutowanym Karpiem, czy kałamarnicą, która na dodatek potrafi mówić 😀 WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cztery typy klastrów. Sprawdź sobie w pliku Tships

Każdy klaster składa się z Myśliwca i dołączonych do niego Zwiadowców. Ilość zwiadowców jest różna.

Sektor do którego możemy się udać przy pomocy Rozproszonego Napędu Skokowego nie jest sektorem Kha'ak. Wrogie statki jakie w nim znajdziemy są losowo generowane podczas skoku, raz będą tam statki Kha'ak raz Xenońskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja historia ma parę luk.

1. To nie paranidzi jako pierwsi naruszyli przestrzeń kh'ak. Zrobił to Kyle (była o tym mowa w X2 + dane z czarnej skrzynki). Wtedy kh'ak zaatakowali właśnie president end i tak zdobyli napęd skokowy. Kh'ak atakowali Paranidów dlatego, że mieli oni przetwórnie nividium. Oprócz tego atakowali konwoje Terracorp z Nividium.

2. Atak na omicron Lyeri był w X2, nie X3. A propo potęgi kh'ak to maleje ona w każdej części 🤔 .

3. Cała to historia jest wymyślona przez Ciebie czyli gracza i jest jedynie domysłem, a ich mogą być setki. Gra powinna posiadać pełną fabułę, a nie kupuję książkę z wyrwanymi 80% kartek, a resztę dopisz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Twoja historia ma parę luk.

1. To nie paranidzi jako pierwsi naruszyli przestrzeń kh'ak. Zrobił to Kyle (była o tym mowa w X2 + dane z czarnej skrzynki). Wtedy kh'ak zaatakowali właśnie president end i tak zdobyli napęd skokowy. Kh'ak atakowali Paranidów dlatego, że mieli oni przetwórnie nividium. Oprócz tego atakowali konwoje Terracorp z Nividium.

2. Atak na omicron Lyeri był w X2, nie X3. A propo potęgi kh'ak to maleje ona w każdej części 🤔 .

3. Cała to historia jest wymyślona przez Ciebie czyli gracza i jest jedynie domysłem, a ich mogą być setki. Gra powinna posiadać pełną fabułę, a nie kupuję książkę z wyrwanymi 80% kartek, a resztę dopisz sobie sam.

1. They are an advanced race living outside of the X universe's closed gate network, living in and around asteroids rich in the resource known as Nividium. Some time in the past, a ship from the Paranid Empire arrived in a Khaak sector, and began mining the Nividium-rich asteroids. This prompted a retaliatory attack from the Khaak, attacking indescriminantly, since they saw no difference between the alien races. This information is revealed by Kyle Brennan.

2. Jestem tylko człowiekiem X2 pomyliło mni się z X3 dawnio grałem w te częsci.

3 Moja Historia nie jest wymyślona. To fakty.

Their first official appearance was during a sudden and unprecedented attack in the Argon Federation sector, President's End, completely eradicating the sector. The next major Khaak offensive was against another Argon Federation sector, Omicron Lyrae, using an M0 Mothership sized vessel in an attempt to destroy the planet. This offensive was thwarted by the Argon Federation navy, with help from the Julian Brennan and allies.

They are an advanced race living outside of the X universe's closed gate network, living in and around asteroids rich in the resource known as Nividium. Some time in the past, a ship from the Paranid Empire arrived in a Khaak sector, and began mining the Nividium-rich asteroids. This prompted a retaliatory attack from the Khaak, attacking indescriminantly, since they saw no difference between the alien races. This information is revealed by Kyle Brennan, the original player character in X: Beyond the Frontier. During X2: The Threat, he is captured by the Khaak after examining a Nividium-rich asteroid in Nyana's Hideout, which was where the legendary ship, the AP Gunner, was later discovered. He is rescued during the attack on Omycron Lyrae, and remains in a coma until mid-way through X3: Reunion.

The Khaak are highly advanced compared to the other X universe races. They use gate-less jumpdrives, similar to the one developed on the X-perimental Shuttle that brought Kyle Brennan to the X universe in X: Beyond the Frontier. However, their smaller ships do not contain individual jump drives, but rather, link up into clusters to jump, which breaks up before attacking. Once the cluster breaks apart into individual ships, they then swarm the enemy with multiple small fighters and few larger ones. Khaak ships are uncapturable, as Khaak fighter pilots will not bail from their ships, and their capital ships cannot be boarded. (In X-2: The Threat, Khaak ships are captureable, don't expect weapons though.)

The main Khaak weapon is unique to the other races: the Kyon Emitter. The Alpha Kyon Emitter is mounted on Scouts, Beta Kyon Emitters on larger ships from the Interceptors up to their newly discovered Corvettes, and the Gamma Kyon Emitters are mounted on their capital ships, with each subsequent weapon having longer range and more hitting power. A 'Super' Kyon Emitter is mentioned to be in place on the M0 class ship; capable of ripping apart capital craft in mere seconds, and is supposedly to be used to break apart even planets, as we see in the attack on Omicron Lyrae (though thwarted by the player). Because the Khaak employ beam weapons, they rarely miss, making missile attacks extremely hard unless swarm missiles are used.

Co do napędu skokowego. Jak mogli go ukraść ? Musieli najpierw jakoś przybyć, czyli wykonać skok do President`s End. Tak więc to co napisałeś, to nie trzyma się kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Co do napędu skokowego. Jak mogli go ukraść ? Musieli najpierw jakoś przybyć, czyli wykonać skok do President`s End. Tak więc to co napisałeś, to nie trzyma się kupy.

Ukradli ze statku, którym przybył Kyle.

Spoiler

Kh'ak zaatakowali kilka chwil po skoku Kyle do ich sektora.

Skąd masz te fragmenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...