Skocz do zawartości

Co nowego w X4


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 433
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja chciałbym gwiazdkę z nieba i co? Egosoft nic na to nie poradzi. Ja bym chciał, żeby sterowanie było takie jak w BSG przynajmniej w statkach klasy np: M1. Kokpity obowiązkowe np: tylko wiadomo egosoft już by zrobił swoje, ale jak na takich dużych statkach to okien chyba być nie musi nawigacja i już + widoki zewnętrzne. Nowe efekty FTL, broni, rakiet, osłon. Trochę skryptów powinno już być w grze np: Mosquito defense? itd. Oczywiście większa wolność dla modderów łatwiejszy dostęp do zmiany ustawień. I co mnie już wnerwia to to, że zasięg broni to maksymalnie 10km( chodzi mi o to kiedy wróg albo mój statek dostaje informacje o wrogim statku i dopiero wtedy może strzelać, a broń ma ustawiony zasięg nawet 25 km. Wiecie mod BSG nie ma szans z taką konfiguracją gry. Ogólne ustawienie szansy na wystrzelenie rakiet a nie tylko dla swojego statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

A ludzie z egosoftu to może są naukowcy konstruujący bramy nadprzestrzenne.

🙁

Próbujesz porównywać bramy nadprzestrzenne (teoretycznie możliwe) do czarnych dziur? kolejny znawca astrofizyki.

W jedym i w drugim zachodzi rozdzielanie łączeń między cząsteczkami i prawdopodobnie przesłanie do prawdopodobnego końca tunelu.

EDIT1: Zamiast chwały oraz piwa wole Egosoft na tacy.

P.S: Sama nazwa Egosoft wskazuje na duże Ego i mały soft (mózg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Fajnie by było gdyby statki w X miały miały uwidocznione graficznie osłony tak jak np. w Nexus the jupiter incydent chodzi mi o to taką aure otaczajacą okręt widoczną w momencie trafienia jakims pociskiem, tego mi cały czas brakuje a może jest jakiś mod na taki efekt?

Coś podobne już jest i nie wymaga żadnego moda: http://www.forum.xudb.pl/viewtopic.php?p=20333#p20333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja chciałbym by była dodana opcja pełnego CV naszego personelu. Generalnie pierdoła, ale fajnie by wyglądało, gdyby obok jego lub jej statystyk znajdowała się jakaś fotka z wszelkimi danymi jak wzrost waga i takie pierdoły. Można by było dodać kilka innych profesji bo cztery to raczej mało:Walka, Mechanika, Inżynieria, Hakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli miałoby wyjść X4 lub coś Xopodobnego to tryb multiplayer wyobrażam sobie tak, że każdy gracz ma jeden statek i tyle. Floty to sobie możecie w singlu budować, w multi każdy statek powinien być sterowany przez gracza z kokpitu/z maski statku 😀 Powinny być również ustawienia takie jak włącz/wyłącz kokpit. Wg. mnie dodaje on klimatu ale ktoś tu pisał, że mu to przeszkadza 😀

W każdym razie czekamy do 28 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdębiałem 🤔 jak tu przyszedłem znowu, po krótkiej nieobecności. Tryb multi oczywiście żeby się sprzydał, ale jakby miał wyglądać? Jedynym rozwiązaniem to chyba zrobienie MMO z tej gry, żeby wprowadzić dobre multi. Jedyna wada która mnie denerwowała w x3 to: brak widoku osłony(niby mamy te 2gj osłony, ale wszystko rozbija się o kadłub a powinno w odległości od niego, polecam zobaczyć jak to w Nexusie), drugie to słabej "wielkości" eksplozje(jak wielki statek typu mamut, m1,m2 nie walnąć na 1/4 sektoru zasłaniając nas, odsyłam do nexusa znowu). Gdyby trochę zgapili z nexusa to x4 gra miodzio, ale pewnie i tak kupie x4 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2011 o 15:00, Cerber napisał:

Na podróże bez bram raczej nie ma co liczyć:

1. Widzieliśmy trailer, na którym były bramy

2. W tytule jest literka "X", a X bez bram to jak stargate bez wrót

Bramy a lot pomiędzy sektorami wcale nie muszą się wykluczać już to tyle razy pisałem.

W Evochronie też są bramy ale można lecieć na piechotę a można użyć bramy lub napędu skokowego oczywiście lot na piechotę trwał by kilka godzin w grze ale chodzi o to że w czasie lotu cały czas byś coś mijał albo asteroidy albo mgławice albo jakieś obiekty czy statki a w X jak wylecisz poza sektor jest totalna pustka i nic więcej nigdzie nie dolecisz. To trzeba zagrać a nie od razu mówić że się nie da w Evochronie wszystko działa jak w X3 skoki bramy i zwykły napęd ale można dolecieć wszędzie samemu a x3 to takie strzępki dogrywające się. Sposób lotu z Evochrona czy Independece war bardzo by pasował do X3 w zasadzie nic by się nie zmieniło poza tym że można by dolecieć wszędzie na piechotę bez loadingów i nie w tak pustej przestrzeni jaka jest poza sektorami jak w X3.

Cytat

Możliwe ale jeżeli będzie to tak jak mówiłem, to nie będzie realistyczne. Napęd nie może mieć nieograniczonej mocy, bo przy dużej prędkości przestałbyś cokolwiek widzieć i zacząłbyś cofać się w czasie 🤔

Rozumiem że to co jest teraz w X3 ci nie odpowiada bo też działa nie realistycznie.

PS: Widzę że już prawie nikt nie czyta postów po kolei tak jak pisał Yacek, biorąc to pod uwagę wychodzę z pytaniem czy jest sens cokolwiek tu pisać jak i tak każdy tylko ostatni post czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałeś co jest nierealistyczne 🤔

Skręt przy bardzo dużej prędkości byłby niemożliwy. Nie z powodów technicznych maszyny, to z resztą też. Najważniejsze jest to, że przy takiej prędkości pilot przez przeciążenie rozpaćkałby się o kokpit 😀

Poza tym nieograniczona moc silnika likwiduje już problemy ze zbyt powolnymi statkami. Wszystkie będą miały nieograniczoną prędkość, więc po co komu ulepszenia silnika? Teraz nawet lotniskowiec, a nawet Khaacki M0 może dogonić M5 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...