Skocz do zawartości

Co nowego w X4


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

1. Prom sam się nie rozpędza do takiej prędkości. Ropędza go pole grawitacyjne. On tylko wchodzi na orbitę (przy czy zresztą zużywa gigantyczną ilość paliwa) poprzez osiągnięcie przyśpieszenia zdolnego przezwyciężyć przyśpieszenie Ziemskie.

2. Prędkość podawana jest w m/s a nie km/h. 100 m/s = 360 km/h . Co do prędkości to temat był już podjęty.

Biorąc pod uwagę to że w kosmosie niema oporu praktycznie każdy silnik który by działał odpowiednio dług w przestrzeni rozpędził by statek do większych prędkości niż te co w Xach byle myśliwce potrafią latać z prędkością naddźwiękową w atmosferze ziemskiej i z oporem powietrza co prawda ich silnik działa inaczej. Ale tak czy siak prom oczywiście że rozpędza się dzięki grawitacji ale sam umieszczony w kosmosie za pomocą własnego silnika spokojnie mógł by się i tak rozpędzić do znacznie większych prędkości niż te w xach. Silnik Jonowy który został zastosowany w sądzie Deep Space 1 która została wystrzelona w 1998 roku pomimo ze na ziemi nawet by jej nie poruszył to w kosmosie ciąg wystarczył by rozpędzić sondę do ogromnej prędkości znacznie większej niż w xach.

Przyznaje z tą prędkością to strzeliłem na pałę ale i tak jest ona z byt mała jak na kosmiczne warunki.

Rosyjski okręt podwodny Typhoon mierzący 175 metrów długości i 23 szerokości potrafi przy oporze wody pod jej powierzchnią rozpędzić się do prędkości około 60km/h a Valhala nie mająca żadnego oporu leci z prędkością maksymalnie 147km/h

PS: Przyłączam się do wniosku o przeniesienie do kosza lub w inne bardziej odpowiednie miejsce ostatnich postów nie na temat,przez kilka ostatnich stron prawie nic nie napisaliśmy o X:R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 433
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 6.05.2011 o 16:21, Cerber napisał:

A kto tu się kłóci? Forum jest po to, aby dyskutować i prowadzić wymianę argumentów. Póki brak wyzwisk nie widzę powodu, żeby kończyć temat, albo dawać jakieś ostrzeżenia/bany 🤔

Dokładnie.

W dniu 6.05.2011 o 16:21, Cerber napisał:

PS. Składam wniosek do "Admiralicji" i "Gwardi" (narodowej? 😀 ) o przeniesienie postów nie w temacie (kilka ostatnich stron 😀 ) Do odpowiedniego tematu.

Popieram. Problem w tym, że muszę zobaczyć jak to się robi, a coś nie bardzo wychodzi w sposób opisany w podpowiedzi moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2011 o 17:10, Volvez napisał:

I ma ponad kilometr długości!! Cudo

Nom szkoda tylko że jedynie mody ją udostępniały ciekawe czy będzie coś podobnego w nowym Xie.

Fajnie by było jakby działka miały nie zależny system celowania a nie tak jak teraz że celuje się całą burtą.

Jaki by nie był nowy X o ile pozostanie chodź część pomysłów z poprzednich części to i tak będzie na pewno bardzo dobrą grą.

Ciekawe kiedy Ego żuci jakieś nowe informacje o X:R.

PS: Nie wiem jak Cerber i Renegade ale jak dla mnie to te posty można całkowicie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, co do tych prędkości, ale przyznasz, że takie statki byłyby bez sensu z punktu widzenia gry.

"Fajnie by było jakby działka miały nie zależny system celowania a nie tak jak teraz że celuje się całą burtą."

Przecież taki system celowania wszedł już w X3 TC.

Jeśli chodzi o usuwanie postów jestem całkowicie sprzeciw. Dla mnie jest to ingerencja w historie forum. A posty wystarczy przenieść do odpowiedniego tematu. Zawsze mogą kogoś zainteresować, natchnąć no i są świadectwem, że na forum się coś dzieje i nie jesteśmy tylko muzeum 🤔 .

PS. Ja chcę stare emotki. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2011 o 17:50, Cerber napisał:

Jeśli chodzi o usuwanie postów jestem całkowicie sprzeciw. Dla mnie jest to ingerencja w historie forum. A posty wystarczy przenieść do odpowiedniego tematu. Zawsze mogą kogoś zainteresować, natchnąć no i są świadectwem, że na forum się coś dzieje i nie jesteśmy tylko muzeum 🤔 .

Posty nie będą kasowane tylko przeniesione do śmietnika.

Następne nie na temat będą kasowane. Załóżcie sobie temat o fizyce w X i po kłopocie a nie walicie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Temat ten powstał półtora roku temu jako wolna dyskusja na temat tego, co chcielibyśmy, aby pojawiło się w kolejnej grze Egosoftu, roboczo nazwanej przez nas X4, choć już wtedy wiadomo było, że X4 nie powstanie.

Każdy dopisywał swoje pomysły na to czego mu brakuje w grze i jak widzi jej dalszy rozwój.

Czasem pomysły były dublowane, no ale nikt nikogo nie zmusza do czytania wszystkich postów w temacie.

Podobny temat, a raczej kilka tematów, było na stronie DevNet Egosoftu, archiwum tych tematów dostępne jest tu: http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=35&sid=330da565cfada54fb9db30378eb45110

To na podstawie wypowiedzi w tamtych tematach, Egosoft opracował podstawy gry X-Rebirth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak gry z serji X są mimo wszystko najlepsze wieżę szczerze że chłopapaki... a może i dziewczyny z EGOSOFTU się postarają nieznam ekipy programistów. Ale moge powiedziec to ze kazdy z nas x-maniaków w to zagra na to nie ma siły ja juz zbieram kase na wszelki wypadek zebym mógł kupic odpowiedni sprzęt aby dal rade ciągnągnąc nowego x-a to jest jedyna gra w którą gram po 20 razy mimo że ją przeszedłem mam nadzieje ze nowy x nie bendzie odbiegał zbytnio od istoty starego , owszem oczekujemy wszyscy jakiś zmian np. w grafice w strategii w walce ai , ale mówie wam che by ta gra kojarzyła mi się ze starszymi częsciami , bo w nich zawsze był niepowtarzalny klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja chciałbym, żeby podróżowanie po galaktyce było znacznie trudniejsze. Wtedy podczas lotu musielibyśmy uważać nie tylko na piratów, ale także na np:

- poziom paliwa

- deszcze meteorytów

- promieniowanie kosmiczne

- temperaturę kadłuba

Poza tym, mając na pokładzie statku marines musielibyśmy: kupować im jedzenie i sprzęt, rozwiązywać konflikty pomiędzy dwoma marines, zadbać o ich zakwaterowanie.

Jeżeli byśmy tego nie robili, żołnierze mogli by się zbuntować i przejąć nasz statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie utrudnienia wg. mnie są bez sensu. Fajnie, jeśli gra nie jest zbyt łatwa ale jeśli jest zbyt trudna to odrzuca.

Poza tym do tego czasu na pewno zostałoby wynalezione nieograniczone źródło energii, więc paliwo zbędne. Deszcze meteorytów? Coś takiego w ogóle istnieje? Promieniowanie jak najbardziej jest, to przyznam. A o temperaturę kadłuba trzeba się martwić jedynie, gdy jesteś naprawdę blisko gwiazdy...

Co do marines to dobry pomysł ale po co mamy im kupować sprzęt? Powinni sami go nabyć, bo bez niego nie są w ogóle przydatni. Konflikty? Nie wiem co o tym myśleć...

Zakwaterowanie przecież mają 😀

Utrata statku to już jednak troszkę zbyt dużo, jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...