Skocz do zawartości

Co nowego w X4


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniał mi się kolejny szczegół na temat kh'ak. W wiadomości po ataku na president's end (X2) była wzmianka o tym, że najprawdopodobniej była to rasa, z którą kontakt został utracaony wozury (wieki) temu. Ciekawi mnie tylko, jak dostali się paranidianie do sektora kh'ak bez napędu rozproszonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 433
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat
Cytat

Ciekawi mnie tylko, jak dostali się paranidianie do sektora kh'ak bez napędu rozproszonego.

Jak to jak... zabłądzili...

Poniekąd tak. System bram służy do skracania drogi między sektorami. Sektory nie stanowią zamkniętej bańki. Zamknięty jest tylko system bram. Jeśli polecisz "na piechotę" na wprost, zawsze gdzieś trafisz. Pytanie tylko gdzie i po jakim czasie. Paranidianie mieli szczęście (pecha), że zabłądzili i znaleźli Kha'ak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przypomniał mi się kolejny szczegół na temat kh'ak. W wiadomości po ataku na president's end (X2) była wzmianka o tym, że najprawdopodobniej była to rasa, z którą kontakt został utracaony wozury (wieki) temu. Ciekawi mnie tylko, jak dostali się paranidianie do sektora kh'ak bez napędu rozproszonego.

Ostatnio grałem w X-Beyond the frontier i wykonywałem tam misje dla Gonerów. W każdym razie po wykonaniu tej misji jest wzmianka o tym że Gonerzy nawracali swoją wiarą wszystkie rasy oprócz Splitów. Mogło być tak, że jakiś nawrócony Paranid dostał rozczepiony napęd od Gonerów.

Cytat

Poniekąd tak. System bram służy do skracania drogi między sektorami. Sektory nie stanowią zamkniętej bańki. Zamknięty jest tylko system bram. Jeśli polecisz "na piechotę" na wprost, zawsze gdzieś trafisz. Pytanie tylko gdzie i po jakim czasie. Paranidianie mieli szczęście (pecha), że zabłądzili i znaleźli Kha'ak.

I to jest właśnie chore. Latanie po świecie X nie powinno być takie proste jak jazda autem lub spacerek po parku. Należy wziąć pod uwagę że podróże odbywały sie z ogromna prędkością, tak więc czas jak i przebyta droga zmieniały się w astronomicznym tempie. Generalnie podróżowanie we wszechświecie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ zawsze możesz wejść na kurs kolizyjny z asteroidą, w kosmosie powstają jak i giną galaktyki powstają super nowe, deszcze meteorytów,czarne dziury które bezlitośnie wsysają statki, jak i wiele innych niemiłych powodów dla których lepiej zostać w domu lub na stacji i popijając GW lub sztachną się teladihuaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niebawem wyjdzie mod XTC, to można liczyć na to że wyjdzie też X4. Panowie z Ego "zaczerpną" kilka pomysłów z XTC, jak to miało miejsce z modem XTendend. Przypuszczam że o ile wyjdzie X4 to na pewno ujrzymy nową rasę. Pytanie tylko czy będzie to rasa "przyjazna" czy coś jak Kha`ak czy Xenon. W każdym razie pomysłów na kontynuowanie sagi X jest całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie mamy już za dużo wrogów. Zakładam, że dojdzie nowa rasa. Albo stara, mam na myśli starożytnych.. pradawnych.. czy jak ich tam zwali. Ale raczej będą przyjaźni i nastawieni na handel, w przeciwieństwie do Ziemian (ziemianie to bardziej militaryści niż handlowcy). A czemu nie wroga?? Bo wtedy nic by się nie zmieniło. nowy wróg xenon, kha'ak, pirat, yaki. Nihil novi sub sole.

Alternatywą była by rasa przyjazna dla niektórych, a wroga dla innych. Wtedy mogło by dojść do zaostrzenia represji pomiędzy rasami i do kolejnego konfliktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fajnie by było,jakby się ci starożytni pojawili 🤔 A krzaczorów i xenońców mogą wzmocnic,żeby odrazu mieli jakiś sektor gdzie ich będzie naprawdę mnóstwo 😁

Xenon- Sektor Alfa gdzieś koło ziemi z bramą w jej kierunku... To by było ciekawe

Kszaczki- Sektor gdzieś w innej galaktyce... Dwie dodatkowe rasy przy ich sektorze... Oczywiście do Kha'ak i Xen. wrogo nastawieni a do nas "sojuszniczo"- nie atakują nas, lecz jeśli im zadrapiemy lakier to zostaniemy zgładzeni... To by było dobre. 😁 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki skrypt Utilize and Repair Debris -Xudb i Utilize and Repair Debris - Ego za pomocą którego możemy naprawić bramy skokowe. Ale aby tego dokonać potrzeba sporo pieniędzy, surowców i... cierpliwości 🤔 Ale gdy uda nam się naprawić taką bramę możemy ja połączyć z drugą, inną naprawioną bramą i zrobić jak to napisał Volvez obwodnice 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja tam myślę że to tylko nasze chore domysły o istnieniu kha'ak. Jeśli chcecie zapytać skąd się wzięli zapytajcie osobę o imieniu Helge Kautz. Nie pytajcie kto to, sami powinniście wiedzieć. Bez niego/niej X'y by nie istniały.

A co teraz ? Teraz to jest koniec dyskusji bo jak to bedzie dalej trwało dostaniemy po banie na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja tam myślę że to tylko nasze chore domysły o istnieniu kha'ak. Jeśli chcecie zapytać skąd się wzięli zapytajcie osobę o imieniu helge kautz. Nie pytajcie kto to, sami powinniście wiedzieć. Bez niego X'y by nie istniały.

Troche szacunku dla niego i popraw na WIELKĄ literę jego imie i nazwisko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łażenie" po stacjach i statkach too.. daleko w x8 , PRAWDOPODOBNIE. Chodzenie po stacjach i statkach raczej nie pasuje do x'ów , co prawda to space sim , ale rozgrywający się bardziej w przestrzeni niż w stacjach i na planetach.

Co do sohnen, też chciałbym zobaczyć ich w akcji.

A co do podróży bez bram, mało możliwe ale prawdopodobne ( <= sam sobie zaprzeczam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...