Skocz do zawartości

Co nowego w X4


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Terraformerzy nie ewoluowali. Gdy ziemianie chcieli wycofać się z projektu terraformowania planet wysłali do wszystkich statków CPU rozkaz. Zawierał on jednak wirusa, który zmienił priorytety CPU z terraformowania na niszczenie wszystkiego co żywe.

Cytat

I w klastrze to chyba zawsze jest mysliwiec,tylko w 1 misji w reunion go nie było,coby gracza nie zarżnął 🤔

http://xudb.pl/topic/914-re-co-nowego-w-x4/page__pid__24297__st__290#entry24297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 433
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Przypuszczam, że z argonopedii.

Właśnie, czyli rzeczy wymyślone przez graczy, których nie ma w grze. Ale nawet to nie jest wystarczającym wyjaśnieniem. Jest chociażby wspomniane, po co kh'akom nividium? Czemu chcieli zniszczyć Ziemię i skąd o niej wiedzieli? Po co porwali Kyle? itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten tekst Lizarda to przecież sklejenie kwestii komputera pokładowego oraz informacji zawartych w grach.

Więc jest to jak najbardziej wymyślone przez (s)twórców.

Nie przypominam sobie żeby było coś o statku paranidów, ale skoro tak to zwracam honor. Mimo to i tak te informacje kompletnie nic nie mówią o kh'ak. "Był sobie ktoś, sprowokował kogoś, ten sprowokowany ktoś zaatakował i chciał zniszczyć wszystko" 🤔 . Pisze tylko jakiej broni używają i co robili. Nic nie ma na temat dlaczego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawię wam BoFu !!! Ale wracając do tematu co mogliby dodać.. mogliby dodać robota w stylu rozbrajacza , masz pole minowe źle ustawione, dasz takiego robota i po sprawie.. albo robot naprawiający tzw. " Nanobot" , lub bot niszczący, powiedzmy jak cię taki dopadnie to ci urwie powiedzmy skrzydełko, lub nóżkę 🤔 😁 😁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerber, wszelkie te informacje jakie przedstawiłem to nie są jedynie moje wymysły, ani innych osób. Ale tak właściwie zastanawiam się, czy to w ogóle grałeś w X3TC? Jak byś grał to wiedziałbyś, że ich główna baza znajdowała się w systemie 926. W tle widać pękniętą, roztrzaskaną planetę, a może to jest ogromna asteroida, jak w Aldrin. W każdym razie wiadomo, bo można na innych stronach poświęconym tej grze wyczytać, że Kha`ak żyją w pasie asteroid, które posiadają Nividium. Co to jest nividium? Nie wiem, to może być wszystko. Jak już wspomniałem w poprzednich postach nividium może to być prochy ich zmarłych, lub surowiec z którego budują swoje statki i bazy. Mogło by to wyjaśniać, dlaczego ich konstrukcje mają taki charakterystyczny wygląd i specyficzny kolor, a może nividium to po prostu ich kupa. Jeżeli chodzi o to, czym jest Nividium ? To tak, przyznam się że jest to jedynie mój domysł. Ale samo pochodzenie Kha`ak jest zbiorem informacji zaobserwowanych w grze jak i zaczerpniętych też z internetu. I wszystkie informacje mówią nam że Kha`ak żyją w systemach gdzie znajdują się asteroidy z Nividium.

Jeżeli chodzi o to kto odkrył Kha`ak to również podałem informację , a nawet kilka. Zwłaszcza w tej angielskiej wersji językowej którą podałem wcześniej możemy wyczytać że, statek Paranid wleciał do sektora Kha`ak który przystąpił do wydobywania surowca nividium. Oczywiście dla Kha`ak było to zbezczeszczenie przez Paranid świętej ziemi. W tym angielskim tekście możemy wyczytać że Kyle który udał się do ich sektora potwierdził o istnienie Kha`ak, a nie jak pisałeś że ich odkrył.

Sama nazwa Kha`ak nie pochodzi z Argońskiego lub Ziemskiego, a właśnie bardziej z Paranid. Kiedyś Sorkvild napisał, że Kha`ak oznacza robak lub bestia, nie pamiętam już.

Co do samego napędu skokowego to też się mylisz. No może i ukradli napęd skokowy, ale ja pisałem o rozproszonym napędzie. A to jest olbrzymia różnica. Wcześniej szych postach pisałem o zaawansowaniu technologicznym Kha`ak, a nie o tym czym dysponują.

No ale pozwolę sobie wytłumaczyć dokładniej co jest cięte z tym napędem.

Tak więc, nasz statek lub każdy inny statek pochodzący ze świata X (nie mylić z Kha`ak) wykonujący skok z systemu Kha`ak do przykładowo Sektora M148 po odliczeniu sekwencji nasz statek wyleci w bramie północnej, jaka znajduje się w sektorze M148. Oznacza to, że jednostka użyła napędu skokowego. Tłumaczyłem wcześniej na czym polega użycie napędu skokowego. Jest to podróż z punktu A do B za pomocą wykorzystania bram. Wyjątkiem jest sektor należący do Kha`ak, bo jak nam wiadomo Kha`ak nie posiadają bram ? dlaczego o tym za chwilę. Tak więc gdy chcemy udać się do sektora Kha`ak nasz statek znajdzie się w centrum sektora. Nie gdzieś na uboczu, tylko dosłownie w środku. Tak więc, tak działa napęd skokowy. A teraz przedstawię funkcjonalność rozproszonego napędu.

Osoby które ukończyły fabułę Gonerską otrzymają to cudo. Zastosowanie Rozproszonego napędu bardzo łatwo można rozpoznać. A mianowicie, gdy wykonujemy skok napędem rozproszonym, nasz statek znajdzie się w centrum sektora Kha`ak, jak ma to miejsce w napędzie skokowym. Ale gdy użyjemy ponownie rozproszonego napędu nasz statek powróci dokładnie w to samo miejsce z którego użył wcześniej rozproszonego napędu, by dostać się do sektora Kha`ak. Do czego zmierzam ? A do tego, że nie raz braliśmy misje bojowe mające na celu patrolowanie sektora lub obrony stacji. Czasem są to Piraci, czasem Xeni a czasem Kha`ak. Piraci jak i Xeni zawsze zaatakują nasz cel, czyli bazę z najbliżej znajdującej się bramy. Natomiast Kha`ak pojawią się w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, i nie koniecznie musi to być brama. Może to być środek sektora jak i jego obrzeża. Tak więc oznacza to tylko jedno, że Kha`ak posiadają Rozproszony napęd. I nie mówię tutaj o wielki jednostkach, ale też o myśliwcach. Przykładem też może być Kha`ak Cluster który zazwyczaj pojawia się w sektorach w jednym z rogów, nie w środku, nie przy bramie tylko róg sektora. I o ile dobrze pamiętam to jednostki latające w świecie X posiadają tylko napęd skokowy.

Skoro przedstawiłem wam funkcjonalność i różnicę pomiędzy napędem skokowym a rozproszonym wiecie już dlaczego Kha`ak nie używają bram. Posiadając tak zaawansowaną technologię, bramy są im zupełnie niepotrzebne.

W jednym z postów Cerber napisałeś, że wcześniejsze moje posty są tylko moimi wymysłami. Posiadają wiele luk i zupełnie nic nie wyjaśniają odnośnie Kha`ak. Postanowiłem ponownie przeczytać to co napisałem wcześniej i... uważam, że nie chcesz zaakceptować tego, że ludzie zebrali w kupę wszelkie swoje obserwacje i doświadczenia. Co bardziej mnie dziwi to to, że ponad wszystko starasz się obalić to co napisałem. Ale jak już wspomniałem to nie są tylko moje domysły czy wymysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kha ak rzeczywiście nie potrzebuja bram,ale dlatego bo im ich nie zbudowali 🤔 W FF była wzmianka że starożytni podobno nie chcieli dopuścic,by znane rasy spotkały krzaczorów. Do budowania statków trzeba im nividium. Więc to raczej surowiec dla nich,albo może sami się z niego składają. Co do napędu kha-ak mogli tak zrobic żeby sporadycznie wypadał z ich statków hehe. Bo ten gonerski napęd trochę kupa,wywala na krańce galaktyk 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czy Valhalla z XTM'a nie posiadała takiego napędu jak KaKi?

http://fc07.deviantart.net/fs37/f/2008/ ... Enenra.jpg

A tu jest dowód. Na samym dole.

Zgadza się, ale ten statek nie jest statkiem Vanilla. A to oznacza że jest stworzony przez graczy, którzy dodali ten statek do swojego modu. Równie dobrze sam możesz dodać wszystkim statkom Terran rozproszony napęd. Czyli taki sam jak posiada statek Eksperymentalny w pierwszej grze X-Beyond the Frontier. W dalszych częściach gry ten statek już nie ma rozproszonego napędu, ponieważ Julian Brennan przeprowadzając testy jego statek wszedł w tunel podprzestrzenny i wyleciał do sektora Seizewell. Statek wychodząc z tunelu doznał poważnego uszkodzenia systemu między innymi stracił rozproszony napęd i osłony. Więcej na ten temat można poczytać w opowiadaniach pilotów Lost in Space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytaty z pliku tekstowego 0001-L048:

<t id="300053">Jedyną osobą, która spotkała się z Kha'ak bezpośrednio, był Kyle Brennan, który padł ich ofiarą podczas poszukiwań AP Gunnera i powrotnej drogi na Ziemię</t>

<t id="720201">Nie tylko to. Asteroid również. Kha'ak byli tak długo sami, a potem AP Gunner rozbił się w samym środku ich systemu rojów. Poszli za tym śladem, znaleźli nas i zaczęli poznawać inne formy życia. I dobrze się stało, ponieważ to inne życie nie wiedziało, że oni istnieją.</t>

<t id="720214">Paranidianie wysłali zwiad. Musieli wykryć część statków rozpoznawczych Kha'ak. Kha'ak uznali ten zwiad za zagrożenie.</t>

Dlaczego Kha'ak zaatakowali Argonów, a nie Paraniedian:

<t id="720203">Nie widzieli żadnej różnicy między rasami. W każdym razie początkowo. Potem Paranidianie zaczęli wysyłać misje zwiadowcze na terytorium Kha'ak. Nie odkryli macierzystego świata Kha'ak, ale znaleźli to, czego szukali.</t>

O Nividium:

<t id="720217">Zawsze był tu i ówdzie w niewielkich ilościach, ale teraz jest wydobywany na masową skalę, a statki górnicze ciągle wlatują na terytorium Kha'ak. I to jest prosta przyczyna, dla której nie znaleźliśmy macierzystego świata Kha'ak. Kradniemy to, co z niego pozostało.</t>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc , co wynika z ostatnich słów , to my jesteśmy zagrożeniem dla kha'ak , i to wszystko jest nasza wina, atak na P's End , OmLya , a potem na Ziemię też. Jak w dniu niepodległości, ludzie wysłali na księżyc swoich człowieków, a później kosmici polecieli na ziemię, ale nie w celu wypoczynkowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cerber, wszelkie te informacje jakie przedstawiłem to nie są jedynie moje wymysły, ani innych osób. Ale tak właściwie zastanawiam się, czy to w ogóle grałeś w X3TC? Jak byś grał to wiedziałbyś, że ich główna baza znajdowała się w systemie 926. W tle widać pękniętą, roztrzaskaną planetę, a może to jest ogromna asteroida, jak w Aldrin. W każdym razie wiadomo, bo można na innych stronach poświęconym tej grze wyczytać, że Kha`ak żyją w pasie asteroid, które posiadają Nividium.

Cytat

I wszystkie informacje mówią nam że Kha`ak żyją w systemach gdzie znajdują się asteroidy z Nividium.

W TC grałe i fabyłę FF ukończyłem (chociaż mi ta struktura bardziej przypominała pajęczyne). O tym, że kh'ak żyją w pasie asteroind i mają świra na punkcie nividium to wiadomo już od X3 Reunion.

Cytat

eżeli chodzi o to kto odkrył Kha`ak to również podałem informację , a nawet kilka. Zwłaszcza w tej angielskiej wersji językowej którą podałem wcześniej możemy wyczytać że, statek Paranid wleciał do sektora Kha`ak który przystąpił do wydobywania surowca nividium. Oczywiście dla Kha`ak było to zbezczeszczenie przez Paranid świętej ziemi. W tym angielskim tekście możemy wyczytać że Kyle który udał się do ich sektora potwierdził o istnienie Kha`ak, a nie jak pisałeś że ich odkrył.

Nie pamiętam, aby była o tym mowa w grze dlatego sądziłem iż są to jedynie twoje/graczy domysły. Dopiero kto inny powiedział mi, że te info jest zawarte w grze i przyznałem się do błędu.

Cytat

Co do samego napędu skokowego to też się mylisz. No może i ukradli napęd skokowy, ale ja pisałem o rozproszonym napędzie. A to jest olbrzymia różnica. Wcześniej szych postach pisałem o zaawansowaniu technologicznym Kha`ak, a nie o tym czym dysponują.

No ale pozwolę sobie wytłumaczyć dokładniej co jest cięte z tym napędem.

Tak więc, nasz statek lub każdy inny statek pochodzący ze świata X (nie mylić z Kha`ak) wykonujący skok z systemu Kha`ak do przykładowo Sektora M148 po odliczeniu sekwencji nasz statek wyleci w bramie północnej, jaka znajduje się w sektorze M148. Oznacza to, że jednostka użyła napędu skokowego. Tłumaczyłem wcześniej na czym polega użycie napędu skokowego. Jest to podróż z punktu A do B za pomocą wykorzystania bram. Wyjątkiem jest sektor należący do Kha`ak, bo jak nam wiadomo Kha`ak nie posiadają bram ? dlaczego o tym za chwilę. Tak więc gdy chcemy udać się do sektora Kha`ak nasz statek znajdzie się w centrum sektora. Nie gdzieś na uboczu, tylko dosłownie w środku. Tak więc, tak działa napęd skokowy. A teraz przedstawię funkcjonalność rozproszonego napędu.

Osoby które ukończyły fabułę Gonerską otrzymają to cudo. Zastosowanie Rozproszonego napędu bardzo łatwo można rozpoznać. A mianowicie, gdy wykonujemy skok napędem rozproszonym, nasz statek znajdzie się w centrum sektora Kha`ak, jak ma to miejsce w napędzie skokowym. Ale gdy użyjemy ponownie rozproszonego napędu nasz statek powróci dokładnie w to samo miejsce z którego użył wcześniej rozproszonego napędu, by dostać się do sektora Kha`ak. Do czego zmierzam ? A do tego, że nie raz braliśmy misje bojowe mające na celu patrolowanie sektora lub obrony stacji. Czasem są to Piraci, czasem Xeni a czasem Kha`ak. Piraci jak i Xeni zawsze zaatakują nasz cel, czyli bazę z najbliżej znajdującej się bramy. Natomiast Kha`ak pojawią się w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, i nie koniecznie musi to być brama. Może to być środek sektora jak i jego obrzeża. Tak więc oznacza to tylko jedno, że Kha`ak posiadają Rozproszony napęd. I nie mówię tutaj o wielki jednostkach, ale też o myśliwcach. Przykładem też może być Kha`ak Cluster który zazwyczaj pojawia się w sektorach w jednym z rogów, nie w środku, nie przy bramie tylko róg sektora. I o ile dobrze pamiętam to jednostki latające w świecie X posiadają tylko napęd skokowy.

Skoro przedstawiłem wam funkcjonalność i różnicę pomiędzy napędem skokowym a rozproszonym wiecie już dlaczego Kha`ak nie używają bram. Posiadając tak zaawansowaną technologię, bramy są im zupełnie niepotrzebne.

Akurat statek Kyle posiadał napęd rozproszony.

Spoiler

Pamiętasz jedną z pierwszych misji w X2 z transportem pasażerów Say Kho? (2 albo 3 misja). Podczas gdy byliśmy atakowani przez piratów? Wtedy wyskakiwał statek Kyle, niszczył piratów i natychmiast znikał. Potem w innej misji musiałeś odnaleźc czarną skrzynkę tego statku, gdzie było nagrane, jak kh'ak rozcinają kadłub.

Tak więc są różne możliwośco. Możeliwe, że kh'ak mieli napęd wcześniej, a zaatakowali dopiero, gdy zdobyli współrzędne (ze statku Kyle, co do ekspedycji paranidian to jeśli uciekli/zostali zniszczeni, to raczej nie mieli skąd ich wziąść, tak samo, jak napędu), albo zdobyli go dzięki statkowi Kyle. Ale cała wypowiedź od końca spoilera do tego miejsca to już tylko domysły. A propo ekspedycji paranidian, to jak się tam dostali skoro nie mieli napędu rozproszonego?

Cytat

W jednym z postów Cerber napisałeś, że wcześniejsze moje posty są tylko moimi wymysłami. Posiadają wiele luk i zupełnie nic nie wyjaśniają odnośnie Kha`ak.

Postanowiłem ponownie przeczytać to co napisałem wcześniej i... uważam, że nie chcesz zaakceptować tego, że ludzie zebrali w kupę wszelkie swoje obserwacje i doświadczenia.

Nie wszystkie, lecz te, które były zawarte w poście pod którym pisałem swój. A na myśli miałem głównie tę historię o nividium i akcje z paranid patrol, ponieważ o tym nie pamiętałem i w poprzednich postach przyznałem się do błędu. Co do luk to jest ich faktycznie sporo i nie mówię tu już tylko o twoich postach tylko o całej histori i faktach zgromadzonych przez graczy. Bo w końcu, co wiemy o kh'ak? Nie wiemy nawet, jak wyglądają, skąd pochodzą, po co im nividium, czemu zaatakowali akurat, wtedy, gdy my odkryliśmy Ziemię, dlaczego jest dla nich taka ważna, skąd o niej wiedzieli itd?

Cytat

to Co bardziej mnie dziwi to to, że ponad wszystko starasz się obalić to co napisałem. Ale jak już wspomniałem to nie są tylko moje domysły czy wymysły.

Jak już napisałem wcześmniej, jeśli czegoś nie pamiętam, a ktoś mi przypomni to przyznałemsię do błędu. Wystarczyła przeczytać to, co napisałem kilka postów wcześniej, zamiast odrazu na mnie naskakiwać. Większość tego, co piszesz jest/może być prawdą, ale i tak jest to tylko kropla w możu informacji, jakie chciało by się wiedzieć o kh'ak.

Ps. Yacek, te fragmenty są z TC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hmm a dokładniej pamiętasz kiedy? Bo za nic sobie przypomnieć nie mogę. Te teksty sporo wyjaśniają.

Nie wiem, nie pamiętam, fabułę X3R robiłem tylko raz, ponad trzy lata temu.

Ale chyba gdzieś na początku misji fabuły, w okolicach pierwszego spotkania z Kha'ak, bo obok jest tekst, w którym Ban namawia Juliana do odwiedzenia ojca, który leży w śpiączce. A potem jest informacja, że Kyle obudził się podczas ataku Kha'ak i zwiał ze szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cerber, faktycznie to może mieć sens z tym napędem że statek Kyle miał rozproszony napęd. W końcu ten statek należał do Gonerów, a oni jak nam wiadomo posiadają rozproszony napęd. Tak więc w tej kwestii muszę przyznać, że jest bardzo prawdopodobne że masz rację skąd Kha`ak posiadają Rozproszony napęd.

Cytat

Some time in the past, a ship from the Paranid Empire arrived in a Khaak sector, and began mining the Nividium-rich asteroids

Z powyższego tekstu można zrozumieć to że: -Jakiś czas temu, statek przybywający z Imperium Paranid przybył do sektora Kha`ak, który rozpoczął wydobywanie bogatego w złoża Nividium asteroidy.

Cytat

This prompted a retaliatory attack from the Khaak, attacking indescriminantly, since they saw no difference between the alien races.

Powyższy tekst potwierdza to co wcześniej pisał Cerber i Yacek :Doprowadziło to do ataku Kha`ak, ponieważ nie widzieli różnicy pomiędzy rasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...