Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zainteresowałem sie abordażem.

Poczytałem forum ,znalazłem opis abordażu za pomocą M7M i kapsuł.

Drugi sposób jaki znalazłem ,to ten ,z wystrzeleniem marines z M6 lub jakiegoś TS.

Zabrałem zatem moich wojaków na Springbloosom'a i poleciałem szukać Hyperionka.

Znalazłem go w końcu i przypuściłem szturm.

Bez problemu ściągnąłem osłony ,podsmażyłem delikatnie kadłub i w poleceniach pirackich wybrałem "dokonaj abordażu"

Marines wylecieli ,ale za każdym razem dolatuję chyba tylko jeden,który bardzo szybko zostaje "spacyfikowany" przez obronę Hyperiona.

Bardzo proszę Was , o opisanie poprawnej procedury abordażu bez pomocy M7M.

Jak można unieszkodliwić wieżyczki i obrone antyrakietową/wydaję mi się ,że to ona zestrzeliwuję moich żołnierzy/ Hyperiona?

Czy potrzebuję dodatkowych statków do pomocy.?

Cały abordaż chciałbym przeprowadzić za pomoca Sprongbloosom'a do którego nie mogę wsadzić dział jonowych.

Czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat, owszem, istnieje ale ostatni patch zmienił nieco całą koncepcję abordażu i dobrze byłoby go uaktualnić. W skrócie- do zdobycia statku potrzebnych jest dużo więcej marines, więc większych jednostek praktycznie nie da się zdobyć bez kapsuł abordażowych. Dodatkowo, im więcej marines wyślemy tym większa szansa, że obejdzie się bez strat, nawet jeśli duża ich część będzie nowicjuszami.

Jeśli ktoś chce się jednak pobawić w taki abordaż polecam skrypt Improved Boarding. Zmienia on nieco koncepcję wysyłania marines bez kapsuł i ogranicza poziom stresu i nerwów u gracza 🤪

W najnowszym patchu zmieniło się również to, że możemy w spisie naszych własności obserwować którzy marines biorą udział w abordażu i w ten sposób na bieżąco kontrolować rozmiar strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrenowałem własnych marines na ok 2-3 gwiazdki ze wszystkich specjalizacji.

Dokonuję abordażu bez kapsuł,ze swojego Springbloosom'a na na jakiegos słabego m6.

Korzystam z poleceń "pirackich statku" i marines docieraja do obiektu pojedynczo.

Czy nie powinno być tak,że abordaż przeprowadzają "w grupie" ??

Za każdym razem przebijają sie przez kadłub ,ale również ,niestety,za każdym razem giną🤪

Gdzie można ich podszkolić w walce? Czy występują jakieś słabe statki nadajace sie do tego ?

Prowler ,znalazłem ten skrypt ,jednak nie mogę znaleźć spolszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wytrenowałem własnych marines na ok 2-3 gwiazdki ze wszystkich specjalizacji.

To trochę mało, najlepsze efekty są po wyszkoleniu na 5 gwiazdek w każdej dyscyplinie.

Cytat

Prowler ,znalazłem ten skrypt ,jednak nie mogę znaleźć spolszczenia.

Bo nie ma. Zobacz do FAQ jak zrobić sobie samemu polski plik tekstowy (z angielskim tekstem).

Nie ma szkolenia walki, ten poziom podwyższa się tylko po udanych akcjach abordażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wytrenowałem własnych marines na ok 2-3 gwiazdki ze wszystkich specjalizacji.

Dokonuję abordażu bez kapsuł,ze swojego Springbloosom'a na na jakiegos słabego m6.

Korzystam z poleceń "pirackich statku" i marines docieraja do obiektu pojedynczo.

Czy nie powinno być tak,że abordaż przeprowadzają "w grupie" ??

Za każdym razem przebijają sie przez kadłub ,ale również ,niestety,za każdym razem giną🤪

Gdzie można ich podszkolić w walce? Czy występują jakieś słabe statki nadajace sie do tego ?

Prowler ,znalazłem ten skrypt ,jednak nie mogę znaleźć spolszczenia.

Głównym problemem jest właściwie ustawienie statku. Jeśli uda Ci się to idealnie to większość marines powinna dotrzeć do celu mniej więcej w tym samym czasie. Po kilku(nastu) akcjach udało mi się to jako tako opanować ale i tak ilość save/load przy każdej próbie zaczynała mnie irytować i zacząłem korzystać ze skryptu o którym pisałem. Polecam.

Spolszczenia nikt jeszcze nie zrobił ale możesz go sobie sam przerobić, jak pisał Yacek. Tekstu po angielsku zbyt wiele w nim nie ma, więc nie powinno być problemu ze zrozumieniem o co chodzi.

Do trenowania marines w walce najlepiej nadają się wrogie M6. Mogę się mylić, bo dawno się w abordaż nie bawiłem ale zdaje się że TM miał jeden dodatkowy pokład do pokonania, co wiązało się z większymi stratami wśród naszych wojaków.

Któryś ze skryptów do szkolenia marines miał też chyba opcję trenowania ich w walce. Musiałbyś przejrzeć tematy o nich w dziale skryptów i modów.

Co do poziomu wojaków to tak jak pisał Yacek, im więcej gwiazdek tym teoretycznie większa szansa powodzenia, mniejsze straty wśród marines i niższe uszkodzenia kadłuba przejmowanego statku. Dodatkowo niektórych większych statków nie da się zdobyć jeśli przynajmniej 1-2 spośród marines nie mają odpowiedniego poziomu wyszkolenia w danej dziedzinie (nie mogą się wtedy przebić przez kadłub lub przejąć kontroli nad systemem sterowania jednostki).

W praktyce po ostatnim patchu wygląda to różnie. Jak już pisałem wcześniej, teraz liczy się głównie ilość i często nawet przy 10 w pełni wyszkolonych marines możemy mieć straty, a przy 20 słabszych już nie. Cały ten system działa trochę dziwacznie i z tego co widziałem na forum Ego powstrzymuje to wielu graczy, którzy w swojej grze zajmowali się głównie abordażem, przed aktualizacją gry do nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Jagoda, zwracam honor. Tak więc jest spolszczenie. Czy dany skrypt jest spolszczony można też odszukać w temacie Lista plików tekstowych skryptów i modów TC.

Co do szkolenia Marines, to są dwa skrypty to umożliwiające: Marine Training Manager i CorpsPassiveMarineTrainer, żaden jednak nie pozwala na szkolenie walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Jagodo, ja dalej gram w anglojęzyczną wersję gry i umknęło mi to Twoje tłumaczenie 🤪 😉

Yacku, sprawdzę jeszcze dokładnie jak wreszcie odpalę grę ale to chyba właśnie marine training manager miał taką opcję. Zresztą to chyba o niej piszesz w temacie dotyczącym tego skryptu:

Cytat

- Do szkolenia Bojowego wymagane jest posiadanie w ładowni statku z którego Marines będą szkoleni jednego z trzech rodzajów broni: Ziemskie karabinki EMP, Broń o niskiej sile rażenia lub Karabinki dezintegracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacku, sprawdzę jeszcze dokładnie jak wreszcie odpalę grę ale to chyba właśnie marine training manager miał taką opcję. Zresztą to chyba o niej piszesz w temacie dotyczącym tego skryptu:

Cytat

- Do szkolenia Bojowego wymagane jest posiadanie w ładowni statku z którego Marines będą szkoleni jednego z trzech rodzajów broni: Ziemskie karabinki EMP, Broń o niskiej sile rażenia lub Karabinki dezintegracyjne.

Ale czy to działa? Nigdy nie szkoliłem ich tak tym skryptem. A samego skryptu nie używam już od dłuższego czasu. Zresztą żadnego do szkolenia Marines, nie są mi do niczego potrzebni, abordaży nie lubię, do napraw statków też się nie nadają, za duże obciążenia dla kompa stanowią, wolę skrypt SLAM.

Ale jeśli można szkolić ich w walce, to zwracam honor ponownie, bije się pierś i błagam o wybaczenie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest mi zupełnie obcy, jakoś nigdy nie przejmowałam statków za pomocą piechoty morskiej, stacje tak owszem. W chwili obecnej właśnie zainstalowałam sobie Impruved Boarding i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam M7 Proteusz z 20 członkami piechoty morskiej, którzy bezustannie ćwiczą 🤪. Ostatnio za pomocą M7 Aquilo chciałam przejąć Piracką Karake. Ale za każdym razem kończyło się to tym że Karaka mnie zniszczyła. No cóż teraz mam szybszy, mocniejszy statek 😉 Czekam aż osiągną odpowiednie wyszkolenie i do boju. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio dużo bawię się w abordaże. Grając swoją rasą Hiraczi wypowiedziałam wojnę Yaki. W początkowej fazie kampanii mam zamiar przejąć ich wszystkie większe statki. No i tutaj mam problem, w chwili obecnej przejęłam im 5statków klasy TL Ryu, gdy z bramy wylatuje kolejny TL zdejmuje mu osłony, po czym marins wkraczają na pokład TL, zajmują pierwszy pokład bez problemu i potem... porażka. Otrzymuje informację że moja grupa została wyeliminowana, ale przez kogo ? Przed rozpoczęciem abordażu przeskanowałam statek i ni żywej duszy na pokładzie tego TL ani żadnych wewnętrznych działek. Moi marines mają 100 punktów w dziedzinie walki i po 75-95 w każdej innej. Więc dlaczego nie mogę przejąc tego statku klasy TL ?

Podobny problem miałam gdy leciałam po Działa jonowe których będę chciała użyć na Akumę, po drodze spotkałam Yaki M7 Kraken i też za każdym razem moja grupa abordażowa zostaje wyeliminowana. W sumie nie dziwiło mnie to ponieważ na pokładzie Krakena było 19 członków piechoty morskiej. Nie byli wyszkoleni tylko trzech z nich miało po 1 gwiazdce a mimo to skopali dupska moim marines 🤪. Czy w grze jest jakiś limit przejmowania statków ? Bo już sama nie wiem dlaczego od tak nagle nie mogę przejować statków po przez abordaż od NPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Marines wpuszczasz na pokład??

Ktoś pisał ,że w którymś patchu zmianili zasadu abordażu-większe statki trzeba przejmować większą ilościa marines.

Na razie przejmowałem tylko M6 i piątka Marines doskonale sobie radzi.Jednak na wiekszych statkach ,zawsze zostają wyeliminowani.Dopiero teraz kupiłem Boreasa ,zapędze na niego 20 Marines i zobaczymy jak będą sobie radzić w większej grupie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może,ale nie da sie na nim abordażu zrobić wiesz może czemu,bo ja nie za bardzo. 😀

Bo ma blokadę, anty abordażową 😀

Cytat

Aha,a gdy zrobiłem moją pierwszą pozycję startową to czy mogę się ją pochwalić na Mamucie,a jak tak to w jaki sposób to zamieścic?

😀

Daj znać na PM jak będziesz miał gotowe. Podam namiary jak mi wysłać. Wystawię na Mamuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ile Marines wpuszczasz na pokład??

Ktoś pisał ,że w którymś patchu zmianili zasadu abordażu-większe statki trzeba przejmować większą ilościa marines.

Na razie przejmowałem tylko M6 i piątka Marines doskonale sobie radzi.Jednak na wiekszych statkach ,zawsze zostają wyeliminowani.Dopiero teraz kupiłem Boreasa ,zapędze na niego 20 Marines i zobaczymy jak będą sobie radzić w większej grupie 😀

No ja używam skryptu Impruved Boarding 1.22 i tam w opcji mam ustawione że wysyła mi wszystkich członków piechoty morskiej i to mnnie właśnie dziwi że po przejęciu 5 statków klasy TL nie mogłam przejmowac więcej statków 😀

off-topic nam się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dziwiło mnie dlaczego moja załoga dokonująca abordażu będącą lepiej wyszkolona ( ilość gwiazdek ) jak i była liczebniejsza została wyeliminowana. Dzisiaj znalazłam odpowiedź na to pytanie, aczkolwiek mogę się mylić z tym że potwierdziło mi się to kilkukrotnie w każdym z przypadków.

A więc gdy moja załoga została wyeliminowana w trakcie przeprowadzania abordażu po przejrzeniu wrogiej jednostki zauważyłam że nie było moich jak i NPC członków piechoty morskiej na pokładzie atakowanej jednostki, co dziwniejsze System podtrzymywania życia również zniknął. Ale gdy sukcesywnie przejęłam statki i zajrzałam do jego ładowni okazało się że za każdym razem znajdował się w ładowni System podtrzymywania życia.

Właśnie udało mi się przejąć M2 Akume za pomocą tylko M6 Proteusz 😀 Czas udac się teraz do Weaver's Tempest, po lotniskowca Yaki ]😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...