Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Na drugiej stronie ktoś pisał że najlepszy do abordażu bez kapsuł jest cerber. Tak się składa że mam cerbera ale jest problem, nie ma w nim polecenia dodatkowego "wystrzel wszystkich marines". Takie polecenie mam w terrańskim pałaszu i faktycznie działa. Wyposażenie statków jest takie samo tak że nie wiem w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ktoś napisał również, że używa go ze względu na disruptory (działka jonowe), więc zapewne Cerberem zdejmuje osłony/niszczy uzbrojenie, a inny statek odpala marines.

Zwykłe M7 nie mogą przeprowadzać abordażu. Służą do tego TP oraz M6 (spacer w skafandrze) albo M7M (kapsuły abordażowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nie przeszkadzają Ci skrypty to poszukaj Improved Boarding, usprawnia znacznie cały proces abordażu bez użycia kapsuł. To co jest w vanilla może doprowadzić co najmniej do bólu głowy 😀

Potwierdzam skrypt naprawdę wart uwagi. Dziadostwo cholernie drogie, kosztuje 14 mil kredytów, ale umożliwia teleportowanie żołnierzy na pokład innego statku. Super sprawa 😀. Ten skrypt ulepsza też skafandry i kapsuły. Ten skrypt umożliwia też w ustawieniach AI ustawić czy Yaki mają dokonywać abordażu na nasze większe jednostki jak TL, M6,M7, M1 i M2 ]😀 Zabawa przednia. Należy tylko uważać ze skryptem Yaki Armada, Jeżeli będziemy mieli przyjazne stosunki z Yaki w tym skrypcie to Yaki nie dokonają agresji na nasze jednostki. Jak dla mnie to psuje to zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Każda z dziedzin jest istotna. Pamiętam jak raz wyszkoliłem moich Marines w Hakowaniu i walce czyli Fight. Gdy wysłałem Marines do abordażu, po chwili otrzymałem wiadomość że misja abordażu zakończyła się niepowodzeniem. Ponieważ wojacy nie byli odpowiednio przeszkoleni w dziedzinie Inżynierii lub Mechaniki, co uniemożliwiło im przebicie się przez kadłub.

Z tego co mi wiadomo, to każdy Marines musi posiadać maksymalna ilość gwiazdek w dziedzinie walki, a takie dziedziny jak Hakowanie, Inżynieria lub Mechanika muszą posiadać co najmniej trzy gwiazdki z pięciu, o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak najszybciej idzie szkolenie marines, wybieracie opcję ogólnie czy szkolicie ich w 1 umiejętności?I wybieracie szybkie,normalne czy zaawansowane szkolenie?

Zobacz do tematu o spolszczeniach skryptów, znajdziesz tam dwa skrypty ułatwiające szkolenie Marines:

CorpsPassiveMarineTrainer

Marine Training Manager

Szkolenie Marines umożliwiają również inne skrypty, mające tę opcje jako dodatkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie przeżywalności marines przy abordażu na TL.

Próbuję tego dokonać i ciagle sa zabijani juz po wejściu na statek.

Przeczytałem wcześniej że do wiekszych statków potrzeba wiecej marines ale czy stosuje sie to też do TL ? Niby duży ale przecież nie bojowy. Statek nie ma żadnych zabezpieczeń, marines przebijaja sie przez pancerz a potem giną. Mają po 2 do 3 gwiazdek w walce.

Acha - gra bez skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, to wiem. Mają po 3 do 5 gwiazdek we wszystkim. Poza walką gdzie mają 2 do 3.

Z tym że giną czasem to jasna sprawa. Ale rzecz w tym że mi giną za każdym razem. Wczytywałem sejwa juz z 15 razy. Czasem do 2 deck'u (nie wiem - pokładu ?) dochodzą trzej czasem jeden. Stad moje pytanie. Może teraz na taki statek tzeba się porywać z 10 albo 15 marines ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz abordażu na tym samym TL-u? Każdy statek (lub pilot AI) ma coś takiego jak Morale. Nie widać tego w czystej grze. Bioskaner + NPC Bail Addon pozwala to sprawdzić poprzez skanowanie statku. Im wyższe morale, tym mniejsza szansa na zdobycie statku. Również przez abordaż. Jeśli ten TL ma Morale na np. 90%, to zawsze Twoi Marines będą ginąć. Spróbuj na innym statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale oni giną podczas walki.

Na to mają wpływ inne gwiazdki niż walka ?

Napadałem na 2 różne TL Argonów i Teladian. Oczywiście najbardziej pożądam Atmospheric Lifter'a ale Mammoth też byłby niezły na poczatek. Ale trzeba się trochę namęczyć żeby go znaleść bez dodatkowych zabezpieczeń.

Jak używałem skrypty to bez problemów przejmowałem statki bo miałem po 5 gwiazdek we wszystkim. Możliwość wyszkolenia w walce bez walki to było kolosalne ułatwienie.

Przed abordażem sprawdzam skanerem żeby statek nie miał dodatkowych zabezpieczeń ani marines na pokładzie.

Może to morale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...