Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może i tak, ale potężne uzbrojenie i osłony oznaczają powolność a ja szukam statku z potężną siłą uderzenia i na tyle szybkim bym mógł uciec gdy sytuacja będzie kiepska.

Zainteresowałem się xenonem bo jako jedyna M7 może mieć działa fotonowe, dostępne jedynie dla M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2011 o 22:46, littlekiller napisał:

Czy mowa o tym samym OTAS-ie? W stoczni OTAS jest fregata rakietowa Aquilo, ale o Astraeusie słyszę pierwszy raz

Jeśli mnie pamięć nie myli (a dawno w czystą grę nie grałem) to Astraeus Tragarz jest nie do kupienia w stoczni. Aquilo tak, ale to różne statki. Jeszcze raz namawiam do pobrania statystyk statków z Mamuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dobra, jeszcze raz zapytam 🙁

czy ktokolwiek przejął Xenońskiego Q ???

jeżeli tak to proszę o opis taktyki,

jak do tej pory posłałem do boju 80 wojaków i niestety wszyscy polegli w boju,

co do posyłania ich falami to rozumiem, że poprzedni są w trakcie walki, gdyż na pokładzie przejmowanego wrogiego statku może przebywać tylko 20 wojaków

jeszcze popróbuję - jakby co opiszę swoje w temacie doświadczenia - przemyślenia

pozdrawiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q nigdy nie atakuj(raczej go nękaj ciągłym ostrzałem) w akcji czyli jeżeli wychodzi z sektora xenonków(to jest moja subiektywna obserwacja) bo wtedy ma wysokie morale najlepiej jest je atakować kiedy ma wracać czyli jak już nie ma osłony myśliwców i jest osamotnione bez wsparcia i jeszcze jedno jak mu się pojawi więcej twoich okrętów klasy podobnej lub wyższej w oddali to jego morale sięga mniej niż 20% wtedy jest łatwym celem dla naszych komandosów a może się też tak zdarzyć że piloci go porzucą .(w sumie są to rzeczy , o których powinieneś wiedzieć jako stary gracz X-ów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście swojego Q zdobyłem w dość prosty sposób:

Moim jedynym statkiem był Skiron, więc o długim nękaniu myśleć nie mogłem. Ostrzelałem go po prostu miotaczami materii (dokładną taktykę opisałem w 1 z tematów) a kiedy został opuszczony, wymanewrowałem goniącego mnie niszczyciela, zająłem Q, przeteleportowałem do niego napęd skokowy i garść ogniw i wysłałem do sąsiedniego sektora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

całego temtu nie czytałem i nie wiem czy ktoś taką metodę stosował ale przypadkowo wsumie troche wykorzystałem do abordażu w AP na Ziemską flotę Droidy MK II.. :-) narobiłem ich z 250 i nie małem gdzie sprzedać zresztą nie paliło mi się (troche pomagały mi w naciąganiu boronów na giełdzie:-))), stwierdziłem jednak ze moze byc ciekawie są szybkie trudne do ustrzelenia przez wolne działa..... cała robota poszła tak

wytłukłem drobicę najpierw normalnie aby nie było obstawy statku. nie mniej statek :-)) nie pamietam który to był ale jeden z największych z ziemskiej floty (dopiszę jak sprawdzę), uzbrojony po zęby bliższe spotkanie fregaty abordażowej z nim kończyło sie szybką stratą tegoż statku, zbicie osłon działami jonowymi itd mozolne i wcale nie proste aby samemu przy tym wczesniej nie zginąć... i do tego dostajemy samą skorupe bez wyposazenia prawie na koncu

co i jak..trzeba zrobić w takim abordażu

do ataku potrzeba fregatę abordażową siedziało tam 20 marins szkolenia po 2 - 3 połowa 4-5 gwiazdę połowa amatorzy prosto z rekrutacji w magazynie fregaty jakies 100 droidów MKII w ataku wykorzystałem 70 szt

mysliwiec ja latałem novą do sterowania walką i odwracania uwagi atakowanego statku, czyli ziemski niszczyciel gonił mnie nie fregatę abordażową (ta czekała jakies 8 km od celu) leciałem z prędkościa równą do staku w odległości 4 km mniej wiecje manwerując tak aby nie oddalac sie od fregaty abordażowej i nie podleciec za blisko.

- atakujemy mysliwcem nasz cel aby go wkurzyc zaczyna nas gonic

- dajemy rozkaz fregacie abordazowej aby wyrzuciła z 40-50 drodidów MKII

- droidom dajemy rozkaz ataku na nasz cel do abordażu

- sprawdzamy jak szybko schodza osłony atakowanego statku i jak szybko znikają nasz droidy

- jesli droidów ubywa a osołony sie trzymaja dorzucamy do walki kolejne droidy (ja wykorzystałem 70 szt łacznie w ataku na bodajze 3x2G osłony, po przejęciu statku latało moze z 10 droidów jeszcze

- jesli osłony sa juz na zero wydajemy rozkaz abordazu fregacie, wystrzelone kapsuły dochodza do celu bez problemu czekamy na wynik.. resztki droidów utrzymuja osłony na minimum lub nieco rozwalaja kadłub ale i tak minimalnie

co ciekawe zdobyty statek był w niezłym stanie jakies 70% do tego sporo wyposazenia na stanie..

ważne aby nasz cel gonił nas w mysliwcu i na nas kierował swoje rakiety... oczywiscie trzeba nie dać się zestrzelic :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest sens porywać się z TP i słabo wyszkolonymi marines na coś większego niż M6? Co prawda udało mi się przejąć już jeden statek (Centaur) ale moi marines nawet z tym mieli problemy (właściwie tylko z hackowaniem komputera). A jeśli nie to czy warto z wyszkoloną załogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im trudniej zając jakiś statek tym więsza satysfakcja, warto mieć w ekipie abordażowej choćby jednego gościa w każdej profesji z 5 gwiazdkami..

A czy warto się porywać pewnie że warto spróbować, ale najpierw oceń przeciwnika przeskanuj i licz się z tym, że można przegrać :-)), z drugiej strony gra ma zdecydowanie większy smaczek jak taki atak sie udaje.

ja do dziś mam w pamięci mój pierwszy udany abordaż w TC na Akumę w czystej grze do końca była to moja ulubiona jednostka bo zdobyta z ogromnym trudem i przy bardzo słabym poziomie moich jednostek pod każdym względem byłem słabo uzbrojony, biedny ale atak o dziwo się udał choć utrzymanie osłon na niskim poziomie było już problemem nie mówiąc już o samym abordażu wtedy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...