Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

No ale oni giną podczas walki. Na to mają wpływ inne gwiazdki niż walka ?

A więc tak.

Każda a walka, abordaż jest podzielony na fazy.

I Faza to wejście na pokład statku. Jeżeli nie dysponujesz skryptem Improved Boarding to twoi żołnierze aby dostać się na pokład muszą najpierw przebić się przez kadłub statku. Tak więc by tego dokonać, i o ile się nie mylę, to za ten współczynnik powodzenia akcji odpowiada Inżynierii czyli Engineering. Tak więc jeżeli masz słabo wyszkolonych marines w tej dziedzinie, to nie przedostaniesz sie na pokład statku. Ale jeżeli posiadasz skrypt Improved Boarding po zakupieniu specjalnego teleportera, który kosztuje kilkadziesiąt milionów będziesz mógł teleportować załogę na pokład wrogiej jednostki. Dlatego generalnie polecam ten skrypt bardzo przypadł mi do gustu. Nawet NPC atakuje i dokonuje abordaże na teoje jednostki 🤔

II Faza to Walka. W tej dziedzinie musisz miec ich dobrze wyszkolonych osobiście uważam że co najmniej 4 gwiazdki.

III Faza. Czasem występuje w trakcie abordażu czasem nie. Ma to wpływ na odnoszone rany w trakcie walki. A dokładniej jeżeli Marines maja małe statystyki w tej dziedzinie, to częściej będą napotykali zaryglowane drzwi. Śmiejcie sie lub nie, ale to prawda.

IV Faza ostatnia. Włamanie się do jednostki centralnej statku, czyli komputera i tutaj należy mieć 4-5 gwiazdek.

W trakcie swoich rozgrywek przeprowadziłem wiele abordaży i naprawdę polecam skrypt Improved Boarding. Przejąłem mnóstwo stacji i statków. I przyznam się że czasem mimo że miałem elitarne jednostki to i tak wszyscy ginęli na pokładzie przejmowanego statku. Nawet gdy jego załoga była słabiej wyszkolona. Dlaczego tak jest, nie wiem, naprawdę nie potrafię tego wyjaśnić.

Szkoda że w takcie przejmowania statku, stacji bron używana przez Marines nie ma wpływu na walkę...wielka szkoda 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja to wszystko rozumiem muszę mieć powiedzmy 4 gwiazdki w walce.

Ale jak mam ich szkolic skoro TL to łatwy cel a i tak nie mogę go zdobyć ?

Czy m6 jest łatwiejsze ? Chodzi mi jedynie o samą walke a nie trudność w dostareczeniu marines itp.

Jeżeli chodzi o skrypty to używałem ich bardzo długo i nie miałem zadnych problemów z abordażem. Choć ten którego uzywałem był chyba troche mniejszym ułatwieniem bo nie wteleportowywał marines do środka.

Ale nie o to chodzi. Przecież daje sie to jakoś wykonywać bez skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gchojna,a ilu ty używasz marines?Jeśli mniej niż 20 to raczej nie ma co się bawic.Jak masz Kobrę załąduj 20 gości.Ja abordażowałem taką ekipą wiele m2(najbardzej opłacalne) i zwykle nie ginął nikt, sporadycznie 6 .A byli słabiutko wyszkoleni w walce(2-3 miało 4-5 gwiazdki, reszta 1-2-3 gwiazdki)Reszta umiejętności to mieli w 2 po 4 gwiazdki(czasami 5) i w jednej mieli 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie walczyłem wypuszczając 5 zuchów z m6.

M7 jeszcze nie kupowałem - chciałem na razie pokombinowac na mniejszą skalę. Mam co prawda odłozone 100 milioników ale chciałem je przeznaczyć na microchipy. 🤔

Do TP można załadować 10 marines ale nie słyszałem żeby ktoś wypuszczał w kosmos po 10-ciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o tym pisaliście, ale w jednym z patchów został zmieniony dosyć znacznie system abordażu. Teraz poza wyszkoleniem liczy się głównie ilość marines. Jeśli wysyłamy małe grupki to praktycznie zawsze będziemy ponosić straty. Zawsze należy posyłać maksymalną ilość wojaków, nawet gdyby część z nich miała być żółtodziobami.

Przez te zmiany na forum Ego przestało się udzielać sporo starych graczy. Z jednej strony możemy teraz zdobywać statki Xenków, z drugiej koniec zabawy w abordaż z M6 czy TP, co było ulubionym zajęciem wielu z nich. Jedyną sensowną opcją jest M7M z kapsułami i pełną obsadą marines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przez te zmiany na forum Ego przestało się udzielać sporo starych graczy. Z jednej strony możemy teraz zdobywać statki Xenków, z drugiej koniec zabawy w abordaż z M6 czy TP, co było ulubionym zajęciem wielu z nich. Jedyną sensowną opcją jest M7M z kapsułami i pełną obsadą marines.

Potwierdzam. Wczoraj dokonałem abordażu na stację przy pomocy trzech TP który każdy z nich miał na pokładzie 10 elitarnych komandosów. Pierwszy desant dostał bańki, drugi zakończył sie sukcesem.

Wiem że to stacja a nie statek bo używam Capture Station. Ale uważam że skrypt Capture station działa na tej samej zasadzie co zwykły abordaż na statki z tym że gracz może wybrać za swój cel stacje a nie statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Przez te zmiany na forum Ego przestało się udzielać sporo starych graczy. Z jednej strony możemy teraz zdobywać statki Xenków, z drugiej koniec zabawy w abordaż z M6 czy TP, co było ulubionym zajęciem wielu z nich. Jedyną sensowną opcją jest M7M z kapsułami i pełną obsadą marines.

Potwierdzam. Wczoraj dokonałem abordażu na stację przy pomocy trzech TP który każdy z nich miał na pokładzie 10 elitarnych komandosów. Pierwszy desant dostał bańki, drugi zakończył sie sukcesem.

Wiem że to stacja a nie statek bo używam Capture Station. Ale uważam że skrypt Capture station działa na tej samej zasadzie co zwykły abordaż na statki z tym że gracz może wybrać za swój cel stacje a nie statek.

Czytałem kiedyś o tym skrypcie i pamiętam, że korzystał on z zupełnie innych mechanizmów abordażu niż ten standardowy z TC, więc nie ma co tego w ogóle porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, działa zupełnie inaczej. Wyszkolenie marines nie ma żadnego wpływu na wynik walki, liczy się ich ilość i łut szczęścia

Cytat

This script will enable you to capture NPC stations/factories. You need a TP class ship and marines or Mercs to take a station by force. It doesn't matter what training a marine/merc has, as long as he can fire a rifle, he's good enough. The more Marines/mercs you have the better, so get at least 10 for your TP ship. There is a 50% chance that you will be outnumbered and lose a battle for a station. Stations don't have that much in the way of armed security so for the most part capture is common.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku grałem sporo czasu w trybie DiD na steamie . Po zobaczeniu blue screena (save nie do odzyskania) grałem sporo na czystym TC w wersji 3.0 . Podzielę się tym co zauważyłem odnośnie szkolenia i abordażu .

1. Nie patrz tylko na gwiazdki - zwróć uwagę na wartości liczbowe danej umiejętności .

2. Staraj się rekrutować marines z wartością nie mniejszą niż 40 w walce .

3. Szkol swoich wojaków do wartości 100 w każdej z umiejętności zanim zaczniesz szkolić ich w boju

(np. 5 gwiazdek w mechanice a umiejętność może być 89 , doszkol do 100 )

4. Problemy miałem również z przejęciem M6 i TL (Być może za małe umiejętności bojowe marines). Najlepiej wychodziło przejęcie TM .

(Z 5 marines przeżył od 1 do 3 )

(Po takim przejęciu TM wzrost umiejętności bojowych u wojaka od 5 do 8 pkt)

5. Do abordażu używałem M6 ze stoczni OATS (najlepiej mi się sprawdzał )- nazwy nie pamiętam.

6. Marines którzy mieli 3 gwiazdki w walce reszta umiejętności na 100 dawali radę przjąć M6.

Mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja nie radze sobie głowy zawracac abordażem,jak się nie ma Kobry 🙁

Tu się zgodzę ale chodzi o to że wiele osób ma problem z wyszkoleniem marines ( umiejętności bojowe ) w czystym TC na patchu 3.0 .

Chyba zostaję abordaż na statki klasy TM . Mam nadzieję że ze wzrostem umiejętności bojowych marines będzie zwiększać się przeżywalność podczas abordażu na TM . Inaczej całe te szkolenie marines w czystym TC jest bez sensu. Nie sprawdzałem tego bo zacząłem grać namiętnie w XTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w sumie w tym abordażu liczy się ilośc a nie jakośc(1 umiejetnosc na5 reszta głownie3-4nawet czasami 2,byle jakie umiejetnosci bojowe,chodzi tylko o to by było 20 marines 🙁 ),pewnie to jest problemem jak nie mamy m7m 😀

Jeśli nie liczą się możliwości bojowe w patchu 3.0 (może i tak jest) to mi wytłumacz kilka rzeczy

1. Jak przejmujesz M6 niewyszkolonymi Marines w boju ?

- Wystrzeliwujesz 4 kapsuły ?

- Wszystkie 4 kapsuły docierają do celu ? M6 mieści 5 marines

- Czy czekasz aż pierwszych 5 marines polegnie i dopiero wystrzeliwujesz następną kapsułę ? I wtedy abordaż jest udany po drugiej lub

trzeciej próbie z tymi niewyszkolonymi żołnierzami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie no,jak mam m7 to tylko na m2 latam 🙁 50 mln za takiego 😀

Wiem ile za M2 i M1. W poprzednich patchach bawiłem się panterą. Jak zacząłem grać na patchu 3.0 to około 40 marines jest już prawie wyszkolonych na 100 % w placówkach wojskowych. Pierwszych wyszkolonych chciałem trenować w walce dlatego zacząłem używać M6 do abordażu (poza tym abordaż z m6 sprawiał mi ogromną frajdę ) ale widzę że trzeba zacząć testować panterę która od dawna w doku stoi. Poza tym mamut od dawna wypchany po brzegi rakietami z własnego kompleksu. Pytanie - ile marines ci przeżyje po takim abordażu na M2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak Tam abordaże ja ostatni kupiłem Głauptaka za około 50mil i 2(dwóch) Marins pojechałem na łowy do jednego z sektora yaki, ale abordaż się nie powiódł Split został zabity w akcji a teladyjczyk nie zdążył na akcje , statek, który miałem zdobyć na cóż poszedł z dymem. Ps czy do zakupionych marins\piratów jest tylko 1 polecenie, bo pirackich ma tylko polecenie abordażu . Może ich za mało wyszkoliłem szkolenia odbyte to Hacking oraz inżynieria x2.do ostrzału używałem głównie generatora impulsu uderzeniowego.

Krutek ile użyłeś droidów tak pi razy oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...