Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Cytat

mam takie pytanie laika. czy krzackie statki sa nieprzejmowalne? (czy tylko mi krzacka korweta kojarzy sie ze statkiem cieni z Babylon 5?)

Bez skryptów można przejąć tylko ich myśliwce, abordaż nie działa przy khaackich statkach więc większe od M3 odpadają.

Z NPC Bailing Addon można przejąć wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat umarł ... 😁 czas odświeżyć...

Zacząłem bawić się w przejmowanie dużych statków (> M7) abordażem ... mam swoje spostrzeżenia i pytania , którymi zamierzam Was pomęczyć....

😀

Fajna zabawa cały ten Abordaż ale... najlepiej stosować go na tarcze minimum 2x1GJ , dwusetki za szybko się regenerują i szczerze powiedziawszy szkoda czasu jak szybciej zrobie to moim Hyperionkiem , podlatuje seria z ośmiu WMP plus wspomaganie z wieżyczek przednich , ogien ciągły az do zdjęcia osłon , potem juz tylko same 2 wieżyczki uzbrojone w 2*2 WMP dokanczają dzieła... koles wyskakuje na ogół przy 50 % aczkolwiek zdarza sie ze nie wyskakuje , co mnie nie martwi gdyż M6 i tak idą na zyletki...

Sprawa większych statków to już abordaż....ale ... mimo ze indianie wskakują na pokład z 100 % stanem kadłuba to jak go przejmą i tam mam okolo 80 % , udało mi sie narazie w ten sposób przejąć RYU, Słonia i Raptora... a z mniejszych statków Hyperiona (drugiego bo pierwszego zdobyłem w tzw. ataku w zwarciu)

mam teraz pytanko... na duże statki rzeczywiscie potrzeba troszke robotów MKII okolo 20 sle czasem dosyłam jeszcze drugie tyle jak szybko giną, ale jest rzecz która doprowadza mnie do szalenstwa .... wiem że można wydać wszystkim robotom rozkaz ATAKOWAĆ MÓJ CEL i git ale jak już chce aby roboty tylko zdejmowały osłony to musze wydawać rozkazy każdemu z osobna i to mnie wykańcza 20 razy ta sama procedura... 😀 ja niecierpliwy jestem czasem mnie szlag trafia i walne serie młotów i po gościu .... Ma ktoś na to rozwiązanie ... i nie chodzi mi o mą cierpliwość 🤪

Z poważaniem Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Temat umarł ... 😁 czas odświeżyć...

Zacząłem bawić się w przejmowanie dużych statków (> M7) abordażem ... mam swoje spostrzeżenia i pytania , którymi zamierzam Was pomęczyć....

🤪

Fajna zabawa cały ten Abordaż ale... najlepiej stosować go na tarcze minimum 2x1GJ , dwusetki za szybko się regenerują i szczerze powiedziawszy szkoda czasu jak szybciej zrobie to moim Hyperionkiem , podlatuje seria z ośmiu WMP plus wspomaganie z wieżyczek przednich , ogien ciągły az do zdjęcia osłon , potem juz tylko same 2 wieżyczki uzbrojone w 2*2 WMP dokanczają dzieła... koles wyskakuje na ogół przy 50 % aczkolwiek zdarza sie ze nie wyskakuje , co mnie nie martwi gdyż M6 i tak idą na zyletki...

Sprawa większych statków to już abordaż....ale ... mimo ze indianie wskakują na pokład z 100 % stanem kadłuba to jak go przejmą i tam mam okolo 80 % , udało mi sie narazie w ten sposób przejąć RYU, Słonia i Raptora... a z mniejszych statków Hyperiona (drugiego bo pierwszego zdobyłem w tzw. ataku w zwarciu)

Zależy jak się NPC Bailing Addon ustawi, u mnie przy 20% wyskoczył tylko jeden z M6 na ok. 70 zniszczonych, a traktowałem je bardzo delikatnie 😀 Z większymi to samo przy niskich ustawieniach tylko abordaż ale jeśli mamy te 50-60% i więcej to wystarczy tylko delikatnie "nadgryzać" statek aż w końcu załoga go opuści. Tutaj przydaje się jakiś statek który ma baterię dział na dziobie, np. Tygrys i po zdjęciu osłon sami nimi powoli uszkadzamy wrogi okręt (wcześniej wyłączamy wieżyczki).

Podsumowując: albo wyższe ustawienia NPC BA albo abordaż, samemu trzeba zdecydować. Jedno i drugie równocześnie nie ma jakiegoś wielkiego sensu 😀

Cytat

mam teraz pytanko... na duże statki rzeczywiscie potrzeba troszke robotów MKII okolo 20 sle czasem dosyłam jeszcze drugie tyle jak szybko giną, ale jest rzecz która doprowadza mnie do szalenstwa .... wiem że można wydać wszystkim robotom rozkaz ATAKOWAĆ MÓJ CEL i git ale jak już chce aby roboty tylko zdejmowały osłony to musze wydawać rozkazy każdemu z osobna i to mnie wykańcza 20 razy ta sama procedura... 😀 ja niecierpliwy jestem czasem mnie szlag trafia i walne serie młotów i po gościu .... Ma ktoś na to rozwiązanie ... i nie chodzi mi o mą cierpliwość 😀

Z poważaniem Dee

MARS dodaje polecenia dla wszystkich dron bojowych, m.in. atakowanie tarcz. Aktywuje się je odpowiednimi klawiszami, nie trzeba skakać po menu rozkazów. Nie wiem czy są jeszcze jakieś inne skrypty do ich kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt jasno się wyraziłem. Moja wypowiedź odnosiła się do tego co pisałeś wcześniej i (skoro już pojawił się tu wątek o NPC Bailing Addon) określała najlepszą w danym wypadku metodę. Każdy kto go używa gra pewnie z innymi ustawieniami, a to zupełnie zmienia całą rozgrywkę. Na domyślnych (i wyższych) ustawieniach opuszczania statku najefektywniej jest korzystać z dobrodziejstw tego skryptu i po prostu tłuc delikwenta, aż wyskoczy. Przy niższych to nie przejdzie i jeśli chcemy przejąć konkretny statek to trzeba się zapoznać z abordażem. Nie mówię że nie można się pobawić jednym i drugim, chodziło mi tylko o najefektywniejszą metodę.

Przy okazji, kiedyś miałem ciekawy przypadek. Grałem z NPC BA na 60 albo 70% i testowałem abordaż. Niechcący trochę za długo przytrzymałem palec na spuście przy utrzymywaniu oslon w okolicach zera i załoga opuściła statek, gdy moi marines już go zdobywali 🤪

P.S. Oryginalny wątek dotyczył gry bez NPC BA i teraz zrobił się misz-masz. Najlepiej byłoby dodawać informację o tym z jakimi skryptami się gra i jakie ustawienia w nich stosuje, bo ktoś kto nie zna się za bardzo na tych wszystkich zawiłościach i gra w vanilla może się pogubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam nadzieje ze teraz nie pomyliłem tematu i napisałem w dobrym wątku

Gram na czystej grze bez scryptow

wiem ze może temat jest wałkowany 30 x ale ja po przeczytaniu tego całego watku mam mętlik w głowie wiec prosił bym o kilka porad

Nie stać mnie na błędy bo pieniądze zbieram kilka dni dziękuje wszystkim z góry za pomoc

Rozumiem że są 2 taktyki względem przejmowania statków albo rozwalić cały sprzęt jonami i wtedy wysłać ludzi albo zakatować rakietami na wabika i wysłać KA

1 Czy istnieje jakiś statek który może używać Ionów i KA czy po prostu nie ma możliwości wykonania abordażu 1 statkiem i muszę się z tym pogodzić?

2 Czy jeśli zaatakuje swoją ofiarę to rzucą się na mnie wszyscy w sektorze?

3 Czy po przejęciu czegokolwiek spadek reputacji jest większy niż za zniszczenie statku ?

4 Co polecacie mi jako statek do ataku jednak Cobre?

5 Czy gdziekolwiek w grze lata Sirokos i można go zająć to jest chyba statek który pasuje mi do koncepcji ma jony i KA na

początek chce zajmować małe statki ?

6 Polecacie mi niszczenie sprzętu na statku w całości a potem wezwanie 2 i atak KA czy szybki atak rakietami droidami i wystrzelenie KA?

7 Czy da się wszytkom droidom wydać rozkaz ataku na osłony na raz ? czy trzeba pojedynczo ?

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyk jest wiele, wszystko zależy od umiejętności gracza, sytuacji i (w mniejszym stopniu) skryptów z jakich korzysta. Osobiście nigdy nie używałem dział jonowych przy abordażu. Ich użycie ma według mnie sens tylko wtedy gdy na statku który chcemy zdobyć jest dużo dobrych marines i/albo systemy utrudniające abordaż. W innych wypadkach wystarczą normalne działka i rakiety + drony. Co więcej, niszcząc sprzęt sami sobie szkodzimy, bo im mniej osłon ma cel tym trudniej je utrzymywać na niskim poziomie, no i im więcej zniszczymy tym większa szansa, że zdobędziemy tylko podziurawiony kadłub statku bez żadnego wyposażenia.

Ogólnie metody są trzy:

1. Gdy jeszcze nie mamy własnego M6 możemy użyć M3 i TP. Lecąc M3 zdejmujemy osłony celu, przesiadamy się szybko na TP i wysyłamy marines, wsiadamy z powrotem do M3 i utrzymujemy osłony celu w okolicach 0% aż nasi wojacy zrobią swoje. Całość wymaga trochę wprawy ale próbowałem wiele razy i da się zrobić 🤪 Można sobie pomagać rakietami i dronami.

2. Jeśli mamy M6 to robimy to co powyżej tylko za pomocą jednego statku.

3. M7M + rakiety i kapsuły abordażowe. O tej taktyce było już dużo mówione, więc nie będę powtarzał po raz kolejny 😁

Co do Twoich pytań:

1. Nie ma takiego statku, reszta- patrz wyżej.

2. W zależności od tego co w tym sektorze będzie. Na pewno zaczerwieni się policja/służba celna i w wielu wypadkach patrol wojskowy.

3. Jest dużo mniejszy. Przy wyższych rangach zaledwie parę %.

4. Jeśli chodziło Ci o to który M7M jest najlepszy to praktycznie każdy się nadaje. Osobiście najbardziej lubię Cobrę i Krakena.

5. Do małych statków polecam jakiegoś M6- np. Centaura albo Ciężkiego Centaura. Nim możesz złapać coś lepszego- Ciężki Centaur Prototyp albo Hyperion. Tymi statkami przy odrobinie wprawy można nawet zdobywać lotniskowce i niszczyciele.

6. Jak już pisałem, niszczenie sprzętu ma (według mnie) sens tylko w tym jednym przypadku.

7. Tylko za pomocą skryptu MARS. Przy okazji polecam jeszcze jeden skrypt, dodający polecenia wysyłania marines przy tradycyjnym abordażu (bez kapsuł). Ktoś już o nim wspominał w tym temacie.

Jeśli nie stać Cię na błędy to przed każdym abordażem rób save. Nawet przy najlepiej przeprowadzonej akcji istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak i stracisz marines, więc lepiej się zabezpieczyć 😀 Na początku może być trudno ale się nie zrażaj. Przy każdej próbie zdobędziesz trochę doświadczenia i w końcu opracujesz własną taktykę, a potem już będzie z górki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie możesz mi tylko napisać jak np zrobić abordaż za pomocą M7M

Cobra nie może używać rakiet tylko 3 rodzaje w tym KA

Napisałeś że M7M da się za pomocą 1 statku a z tego co widzę Kraken nie ma w ogole uzbrojenia możesz mi krotko opisać jak zdobyć statek za pomocą takiego statku ....

Jeśli rzuca się na ciebie ochrona sektora a ty zdobywasz statek to co trzeba ich rozwalić?

Mam tylko videra i Słonia jako magazyn i teraz nie wiem jaki tatek kupić do abordażu

narazie mysle tylko o zdobywaniu M7 gora hyperion nic wielkiego

Na razie próbuje zbierać kasę na statek a marines się szkolą

Dokonywałeś kiedyś Abordażu marines w skafandrach mi by to pasowało za pomocą veidera ale czy oni nie są za wolni cel się przecież porusza 🤪 ?

Wybaczcie że przynudzam ale dla mnie zdobycie 60 mil na statek to masakra jeśli kupie zły to będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuje za wyjaśnienie możesz mi tylko napisać jak np zrobić abordaż za pomocą M7M

Cobra nie może używać rakiet tylko 3 rodzaje w tym KA

Napisałeś że M7M da się za pomocą 1 statku a z tego co widzę Kraken nie ma w ogole uzbrojenia możesz mi krotko opisać jak zdobyć statek za pomocą takiego statku ....

Jeśli rzuca się na ciebie ochrona sektora a ty zdobywasz statek to co trzeba ich rozwalić?

Mam tylko videra i Słonia jako magazyn i teraz nie wiem jaki tatek kupić do abordażu

narazie mysle tylko o zdobywaniu M7 gora hyperion nic wielkiego

Na razie próbuje zbierać kasę na statek a marines się szkolą

Dokonywałeś kiedyś Abordażu marines w skafandrach mi by to pasowało za pomocą veidera ale czy oni nie są za wolni cel się przecież porusza 🤪 ?

Wybaczcie że przynudzam ale dla mnie zdobycie 60 mil na statek to masakra jeśli kupie zły to będzie ...

Dwie pierwsze metody jakie opisywałem to tylko za pomocą skafandra, więc tak, wykonywałem i dalej wykonuję (w sumie już paredziesiąt akcji). Jeśli się odpowiednio ustawisz to nie ma problemu żeby marines dotarli do statku. Pomaga w tym skrypt o którym wcześniej pisałem i polecałem (http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=219597).

Jeśli chodzi o obronę sektora to warto rozstawić satelity w okolicznych sektorach i śledzić cel wybierając odpowiednie (jak najbardziej odludne) miejsce na akcję. Jeśli w czasie zdobywania statku coś większego się do Ciebie przyczepi i zbliży na naprawdę niebezpieczną odległość to niestety w większości wypadków trzeba będzie zniszczyć i pogodzić się ze stratą reputacji. Jeśli nie to można skupić się na swoim celu, a kapitanów pozostałych statków po całej akcji przeprosić za użycie ognia. Powinni się wtedy odczerwienić 😁

Co do taktyki abordażu z pomocą M7M to już chyba wszystko tu zostało powiedziane, przeczytaj jeszcze raz cały ten temat (np. wypowiedź Szyszki na 3 stronie). Głównym uzbrojeniem każdego M7M są rakiety Kafar i Morgensztern, nimi można zrobić wszystko, inna broń nie jest potrzebna. Lecąc M7M zdobywasz statek trzymając go na dystans, jak wszystko zrobisz dobrze to nic się nawet do Ciebie nie zbliży. Największym minusem M7M są koszty. Na każdą większą akcję będziesz potrzebował sporej ilości rakiet wartych w sumie kilka milionów, więc dobrze jest mieć własne fabryki je produkujące zanim zaczniesz się zajmować takim abordażem na serio.

Skoro masz Vidara to popróbuj abordażu za jego pomocą. Możesz tak spokojnie zdobywać inne M6, a jak wypatrzysz jakiegoś M7M ze słabszą eskortą to oszczędzisz kilkadziesiąt milionów na jego zakup 😀 Zdobywanie w ten sposób M7M jest dziecinnie proste, właśnie dlatego że nie mają dodatkowego uzbrojenia. Trzeba mu tylko jak najszybciej zdjąć i utrzymywać przez chwilę osłony uważając przy tym na rakiety (odpowiednie ustawienie wieżyczek i obrona antyrakietowa moskito pomagają). TL zdobyć jest jeszcze łatwiej, trzeba tylko mieć odpowiednio wyszkolonych marines (4 gwiazdki w mechanical). Z innymi jest trudniej ale też da radę. Ciężkim Centaurem zdobyłem kilka M7 i dwa lotniskowce, a Hypciem udało mi się nawet wyłuskać parę niszczycieli.

Jak pisałem w poprzednim poście, wszystko to kwestia wprawy. Po prostu trzeba próbować, parę razy się przewrócisz ale w końcu się nauczysz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo mi pomoglwes moze wychacze jakiegoś m7

jak rozumiem żeby marines dolecieli do statku to musisz być przed nim i on leci na ciebie

Marines maja chyba prędkość 38 wiem ze przynudzam 🤪 ale będę to robił 1 raz

Juz wszytko rozumiem 😁 byleś bardzo pomocny 2 pytanka tylko jeszcze

ile rakiet zabierasz na 1 akcje mniej więcej 20 40 70 ?

Jak będę polował marines to podlecieć bardzo blisko i wypościć marines ?

Chodzi mi o położenie twojego statku względem celu kiedy ich wypuszczasz 100 m więcej?

To by było na tyle a temat cały czytałem od deski do deski 10 x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wcześniej gdzieś mi umknęło Twoje pytania...

Rakiety- zależy co atakuję. Na statki które mają osłony 200MJ dobrze jest wziąć kilka Hornetów. Każdy zabiera 200 tys pkt. osłon, więc można bardzo łatwo i szybko zbić je do 0%. Jeśli statek ma obstawę którą trzeba zniszczyć przydaje się trochę innych rakiet (Hurricane/Disruptor/Wasp na M5, Dragonfly/Silkworm/Wildfire na M4, Tempest/Banshee na M3, itd) żeby szybko się pozbyć natrętów.

Sam abordaż- w gołej grze są dwa rozkazy, do rozpoczęcia abordażu i wysłania wszystkich marines na cel. Jeśli używasz pierwszego to spróbuj ustawić się z prawej lub lewej strony celu w odległości ok 500m i wtedy go użyć. Uruchomi się wtedy na chwilę autopilot i statek sam ustawi się gdzie trzeba po czym wyśle marines. Jeśli chcesz wysłać od razu wszystkich marines tym drugim rozkazem to będziesz musiał bardziej pokombinować z ustawieniem, tak aby statek w końcu dosłownie wleciał w Twoich marines. Może znajdziesz inne, własne ustawienia. Jak już pisałem, zrób save przed akcją i próbuj różnych wariantów do skutku, w końcu odnajdziesz właściwy.

Osobiście z tych podstawowych rozkazów korzystałem dosłownie tylko kilka razy, teraz używam wyłącznie dodatkowych poleceń, ze skryptu o jakim pisałem. Dzięki nim abordaż jest o wiele mniej irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bojach wielkich zainstalowałem mapę scopa

wyszkoliłem marines znalazłem mój cel chce zając Kobrę

I tu zaczyna się problem mam Videra M6 a każda kobra lata w obstawie 5 innych statków

Czy ja dobrze rozumiem że bez rozwalenia tej obstawy z mojego planu nici ?

Ta obstawa daje mi niezłe w kość

Jakieś rady od bardziej doświadczonych kolegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...