Skocz do zawartości

Improved Boarding


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Improved Boarding : V1.22

Witam.

Mamy już parę skryptów, które umożliwiają nam przejmowanie statków należących do NPC za pomocą abordażu. Ja znalazłam kolejny, dodający parę nowych możliwości.

Instalacja:

Do poprawnego działania skryptu Improved Boarding : V1.22 wymagany jest :

Plugin Manager Litle

Skrypt Ware Manager

Hotkey Manager

Community Plugin Configuration

Cechy Skryptu

Skróty klawiszy - Szybki i łatwy dostęp do opcji abordażowych.

Dopalacze dla Piechoty morskiej - Nasza piechota morska jest teraz wyposażona w lepsze i szybsze skafandry, aa pomocą których szybciej mogą dotrzeć do wyznaczonego celu.

Piechota morska na NPC - Dodaje większą ilość zakwaterowanej piechoty morskiej na statkach NPC

Zaawansowany teleporter - dodatkowe urządzenie które możemy zakupić w doku zaopatrzeniowym, za jego pomocą jest możliwe transportowanie piechoty morskiej na wrogie jednostki.

Oddziały Piechoty morskiej dla NPC - Dodaje oddziały piechoty morskiej na statki NPC, za pomocą której jest możliwość przejęcia Twojego statku przez NPC.

Konfiguracja i zastosowanie

Plugin

Przy użyciu Konfiguracji Pluginu będziemy mogli ustawić opcje dla naszego skryptu.

Między innymi takie jak ilość Piechoty morskiej na pokładach statków należących do NPC, czy NPC może dokonywać abordażów na twoich jednostkach 😛 Skończyły się panowie czasy swobodnego latania.

Od teraz musicie przydzielać osłony do waszych kochanych jak ze bezbronnych TS, TL Nawet M6, M7. Nie widziałam jeszcze by NPC przejęło M1 lub M2 😎. Ale Nigdy nic nie wiadomo 😎

Przypisanie klawiszy

Będziemy mieli możliwość przypisania trzech klawiszy dla naszego skryptu.

Aby móc przypisać odpowiednie klawisze musimy najpierw wejść w Panel sterowania który znajduje się w lewym dolnym rogu, a następnie klikamy na Sterowanie/Interfejs po czym przesuwamy listwę w dół i w Rozszerzeniach możemy przypisać odpowiednie klawisze.

Lepsze skafandry

Nasza Piechota morska jest teraz wyposażona w lepsze skafandry, dzięki którym szybciej , łatwiej i bezpieczniej mogą dotrzeć do wyznaczonego celu.

Piechota morska na pokładach NPC

W standardowe grze tylko nieliczne jednostki posiadają zakwaterowana piechotę morską, dzięki temu skryptowi zdobywanie statków po przez abordaż uczyni grę bardziej wyzywającą 😎

Zaawansowany Teleporter

Po wyposażeniu naszego statku w to cudeńko będziemy mogli dokonywać abordażów po przez teleportowanie ich na wrogi statek, oczywiście musimy znajdować się w odpowiedniej odległości i nie możemy zapomnieć o ściągnięciu tarcz. Aby Taki manewr zakończył się sukcesem, próg tarcz nie może być większy niż 10%.

17% jest to przybliżone prawdopodobieństwo udanego abordażu.

27% jest to już zdecydowanie za wysoki próg tarcz by nasza piechota morska mogła dokonać sukcesywnego przejęcia danej jednostki.

Spolszczenie dostępne na jak zwykle na Mamucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie chcę być kozą Sork 🤪 ale wiesz... wydaje mi się że tego M7 Głuptaka co przejęłam to on chyba chciał mój statek przejąć. Bo atakował mnie rakietami, tylko nie pomyślał że ja ostrze sobie żeby na niego 😉))

Na własne oczy nigdy jeszcze nie widziałam jak to wygląda w praktyce czy NPC faktycznie dokonuje abordażu. Próbowałeś się zapytać autora na stornie ego ? Czy oby czasem to nie jest bajka ? Ja tylko przetłumaczyłam to co jest napisane na stronie ego odnośnie tego tematu.

Na pewno działa opcja Increase Marines on NPC na większości statków mam po około 13 marins i mają gwiazdki od 3 wzwyż 😀, czyli nie ma tak łatwo. Co bardziej mnie ostatnio zdziwiło przejęłam Yaki TM Chokaro na pokładzie mojego M6 Proteusz miałam 20 Marines a po misji miałam ich 19 a w Chokaro siedziało ich 4 ? czyli że co... że jak ? Poddali się i przeszli na moją stronę ? pierwszy raz się z czym takim spotkałam 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem jakiś czas wstecz ten skrypt.

Chciałem korzystać tylko z zaawansowanego teleportera.

Przez przypadek w opcjach rozgrywki włączyłem NPC Boarding.

Do mojego nieznanego sektora zaczęli sie zlatywać Yaki -oddział przechwytujący i to w ogromnych ilościach.Raz nawet otrzymałem komunikat iż na mój statek przeprowadzono abordaż,na szczęście nieudany.

Wyłączyłem tą opcję i mam spokój w nieznanym 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu zainstalowania tego właśnie skryptu dużo pojawiło się jednostek zwłaszcza Yaki które nosza właśnie nazwę "Grupa Uderzeniowa" ja zdecydowanie zostawiam ja Włączoną, jak i zwiększoną ilość Marines na statkach NPC 😀 Głupi TL ma po 13-17 Marines na swoim pokładzie którzy mają od 3 gwiazdek wzwyż.

Ale dzięki za info ftomekk, nie zdawałam sobie z tego sprawy że ten skrypt właśnie dodaje statki "Grupa Uderzeniowa" 😀, ciekawa tylko jestem czy będą atakowali tylko moje statki ,czy też stacje.

Hmmm... Właśnie podsunęło mi to pewien pomysł, a mianowicie plusem tego że są statki M7 "Grupa Uderzeniowa" łatwo będzie się można na nich wzbogacić. Przejąć siła lub zmusić pilota do opuszczenia statku.... I to jest najdziwniejsze. Ten skrypt dodaje do większości statków grze sporą ilość Maines o ile używamy opcji "Zwiększenie ilości Marines" dzięki temu porzucony statek posiada spora ilość dobrze wyszkolonych członków Piechoty Morskiej (Marines). ja mam ich już 100 prawie 10 😀 Zastanawiam się tylko czy można sprzedawać ich w bazach 😀 Lub za pomocą skryptu Personel Transport możemy ich mianować na Naukowców, techników i temu podobnych 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio udałam się do splickiego sektora moim M6 Ciężkim Smokiem i towarzyszącym mi TL Albatrosem po zakup Rafinerii Oleju Rastarowego L. Gdy wleciałam w sektora docelowy Family Njy. Wleciałam dosłownie w środek toczącej się zadymy. Z tej samej bramy z której wleciałam do sektora wlatywały Xenońskie Myśliwce (około 20 sztuk)M4 i M5 i kilka M3 L, które toczyły walkę ze Splickimi myśliwcami jak i też ze mną. Na domiar złego nieopodal bramy pojawił się Yaki M7M Grupa Przechwytująca w eskorcie 2x TM które z miłą chęcią przyłączyły się do toczącej jatki 😀

W nieznacznej odległości Yaki M7M wystrzelił we mnie rakietę, no to nie myśląc długo strzeliłam salwą....Okazało się że pierwszy pocisk zniszczył kapsułę abordażowa a nie rakietę a kolejne pociski zabijały Marins znajdujących się w kapsule. Gdy zniszczyłam kapsułę Marins Yaki byli podświetleni na niebiesko i przez to straciłam rangę ponieważ dopuściłam się mordu. No cóż oni byli moimi wrogami którzy przepuścili na mnie atak. Co dziwniejsze rozpoczynając rozgrywkę nie zaszłam Yaki za skórę, starałam się utrzymywać przyjazne stosunki.

A tu taki suprise. Dziwi mnie to troszku że zabijając pilotów lub Marins dryfujących w kosmosie odbija się nam to na naszej reputacji. No cóż nie ma że boli jak wojna to wojna 😀 tu nie ma czasu na pieszczoty.

Dzięki temu skryptowi za pomocą którego NPC może dokonywać ataki abordażowe na nasze jednostki urozmaica tylko rozgrywkę. Fajnie że oponent nie śpi tylko działa i przyznam się że grając w w poprzednią grę jako Hirachi widziałam że Yaki regularnie wysyłało Grupy przechwytujące w skład której wchodził 1xM7M w eskorcie 2x TM na pokładzie którego znajdowały się myśliwce, które miały polecenie Zdejmij Osłony. Gdy im się to udało do akcji wkraczał M7M i jego kapsuły abordażowe. Jak nie zawsze przed moim nosem w ostatniej chwili zawracał, bo leciał lotem kolizyjnym.

Moja ocena tego skryptu jak i jego sposobu działania to 10/10. W końcu jakaś odmiana, nasze poczynania nie są teraz bezkarne. Nagrabisz sobie u Yaki to wyślą oddział przechwytujący 😀

Zawsze można jeszcze próbować zrobić kontratak i odbić M7M a następnie go sprzedać za dość pokaźną sumkę 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yacek jak lubisz gdy coś się dzieje w grze to polecam Improved Boarding. Diametralnie zmienia grę, a poczynania Yaki są bezpośrednio wymierzone w ciebie, a dokładniej to w twoją flotę. Przy pomocy PG 3 i Improved Boarding w zupełności wystarczy mi wrażeń. Jak nie Yaki atakują moje statki TL, M6 a nawet M1to Piraci bezustannie atakują moje fabryki. I ni w ząb nie wiem skąd się biorą. Co chwile muszę wykonywać skoki do moich sektorów, muszę coś z tym zrobić i to szybko bo z godziny na godzinę jest coraz "ciekawiej" sytuacja zaczyna wymykać mi się spod kontroli. Już zdążyłem stacić TL i M6 😀 Co dziwniejsze Yaki grupa uderzeniowa która przejmuje moje statki zadokowała do mojej stoczni i ... Nic stoi sobie tam Kraken z dwoma TM które mają myśliwce na pokładzie i tak od 17 godzin sobie tak siedzą tam. Myślę że jakbym jeszcze zainstalował Yaki Armada to już byłby totalny Hard Core. I zrobię tak, ale najpierw muszę zwiększyć swoją flotę bo nie daję rady z tymi cholernymi Piratami 😀 A z początku rozgrywka była tak a nudna, a teraz ..... zadyma na całego ]😀 w jednej chwili miałem tak że w dwóch sektorach Yaki uderzyło na moje statki a w trzecim piraci dossali się do elektrowni. TL i M6 poszedł na złom 😀 a Mój M7 został zarysowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio zrobiłem nowy profil z TL na początku i tak mi się nasunęła myśl że taki abordaż mógłby być ciekawy.

ściągnąłem więc to i pokazało się okienko z napisem nakazującym zmianę profilu na modified. I tu moje pytanie czy da się to jakoś obejść i czy trzeba rozpocząć od nowa grę na Modified?

Pytanie trochę dziwne ale byłbym wdzięczny za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak więc sprecyzuję.

...

Już po sprawie 😀

Trochę pościągałem, poryzykowałem utratą profilu ale jest ok.

Następnym razem postaram się pisać bardziej zrozumiale. Ja mam po prostu inny sposób pisania.

... (by nie offtopować zedytuję) ...

Odnoszę wrażenie że ten skrypt powoduje wznowienie wojny pomiędzy paranidami a argonami.

Moje przypuszczenie bazuję na tym iż przed instalacją skryptu nic takowego nie zauważyłem.

Spoiler

Uploaded with ImageShack.us

Stacja eksplodowała chwilę po zrobieniu zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie pojawił sie mały problem, mam zainstalowany skrypt i wszystkie niezbędne skrypy do niego, teoretycznie skrypt jest dobrze zainstalowany , bo mam wszystkie dostepne opcje, problem jest tego typu ze nie moge nigdzie dostać "Zaawansowanego Teleportera tudzież Teleportera Abordażowego" mapa skorpa go nie pokazuje i latajac po dokach tez go nie widzę, czy ktoś moze zna odpowiedz co jes nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...