Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 7.05.2011 o 18:28, Volvez napisał:

na czysto to jedno polecenie2marins/piraty to za małolubie plackiużuwaj kapsuł pisz poprawnie i to tyle 🤔

Proste 😀

który skrypt dodaje polecenia dla Marins nie chodzi mi aby dodawał ich jako takich, ale aby dodawał polecenia np hakuj stacje albo obsadź wieżyczkę, nie wiem napraw statek żeby coś robili a nie tylko w ładowni czekali na abordaż albo na kolejne szkolenie.

A macie może jaką radę jak zmusić gościa do opuszczenia statku bo już z 5 podchodzę do zadania odbicia statku konkretnie to jest to ciężka Hydra i zawsze rezultat jest podobny Gości zostaje starty w pył albo przez mojego Washi tragarza ( tym latam ) albo przez Ciężkiego Centaura mojego lub Wojska. Ostatni zapis to mam jak gostek ma około 15% pancerza wystarczy jedna seria i bum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pozwoliłem aby wojsko go roztrzaskało. A i zauważyłem, że jak statek, który ma odbić z rąk porywaczy zostanie zlikwidowany przez inne siły niż moje to kasa i tak zostaje wypłacona co prawda nie w takiej kwocie jak było ustalone, ale zostaje. Ps dostaliście misje od borona aby lecieć po jego przyjaciół do core 023 misja nazywa się zagubieni w Piekle, jeśli się nie mylę. I jeszcze coś odnośnie abordażu czy jest skrypt, który pozwala go dokonywać np ze statków klasy M7 lub M1 przy pomocy np teleportera lub porostu bez kapsuły .

Zacznij w końcu pisać poprawnie po polsku i używać poprawnych nazw z gry. Co to jest "brona"? Yacek

według mnie pisze poprawnie chyba wiesz o co chodzi więc proszę nie trzepiąc się każdego szczegółu Boron po odmienieni od kogo wychodzi Borona już porawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2011 o 11:56, HYZIO napisał:

I jeszcze coś odnośnie abordażu czy jest skrypt, który pozwala go dokonywać np ze statków klasy M7 lub M1 przy pomocy np teleportera lub porostu bez kapsuły .

To stwierdzenie, czy pytanie? Bo treść wskazuje na pytanie, a kropka na stwierdzenie... Zbiłeś mnie z tropu! 🤔

Zgaduje, że to było pytanie. Otóż jest taki skrypt. Jego nazwa to "Improved Boarding", a miejsce w którym go znajdziesz to spolszczenia skryptów 😀

Z tego co słyszałem taki teleporter jest "troszkę" drogi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2011 o 11:56, HYZIO napisał:

według mnie pisze poprawnie chyba wiesz o co chodzi więc proszę nie trzepiąc się każdego szczegółu Boron po odmienieni od kogo wychodzi Borona już porawione

Proszę w takim razie przeczytać to zdanie.

Zaczęte z małej litery.

Bez znaków interpunkcyjnych.

Nie chodziło o odmianę Borona, tylko o to, że napisałeś "brona", a to takie urządzenie rolnicze, jakbyś nie wiedział.

I znów błąd (literówka) na końcu.

Jedno, krótkie zdanie.

A piszesz czasem dłuższe wypowiedzi.

Miej trochę szacunku dla tych, którzy czytają to co piszesz, jeśli chcesz być czytanym. Inaczej zaczną Cię ignorować. A chyba nie o to Ci chodzi?

Tyle offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

dobra kupiłem kobre i kiedy przeglądałem galaktykę nie było żadnych lepszych statków tylko w Omicron Lyrae był m1 kolos i m2 tytan

(z m6 nie daje sobie rady bo osłony za szybko rosną )

zostały inne rasy ale też gdzieś wszystkie statki wcieło . Tylko u paradian widziałem demonisa ale zanim wezwałem kobre gdzieś go wcieło

nie wiem co robić latam już z 2-3 godziny i nie mogę znalesić . Za pomoc dziekuję

P.S nie gram na skryptach Yacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depths of Silence - płaszczka czy tam orka do przechwycenia

Argonski sektor wojskowy - raptor czy tam pyton do przechwycenia

paranid prime - zeus i odyseusz albo 2 zeusy - malo tam policji, naprawde latwo wyciagnac paranidom flagowca sprzed nosa, przeprosić i mamy 50-40 mln za 1:)

pirackie sektory koło Maelstorm - brygantyna ( czasem także w loomanc strats legacy i okolicach ), dużo galeonów, ale maja czasem polaryzatory kadłuba piekielnie utrudniajace marines wejscie na poklad

od biedy kolo maelstorm mozna zapolowac na karaki,ale uwaga,jak polujesz na piratow lub yaki to cza miec duzo morgenszternow, coby odganiac drobnice

Ceo's buckzoid chyba tam jest kondor z sokolami straznikami na pokladzie

Może atak na Argon Prime?

Panowie Yaki, po ich sektorach paletaja sie m1, m2

Ktoś lubił polować na ziemskie statki, a kręci się tego sporo w ich sektorach

Masz, przykładowe cele w czystej grze 😛

Jesli masz malo odkrytej galaktyki to polataj po niej w m5

No jak zapolujesz, to szybko kilkaset milionów wyciągniesz, tylko pamiętaj, najbardziej opłaca się polować na niszczyciele.

Za przejmowanie okretow flagowych traci sie naprawde malo reputacji, a kaska leci za nie niezle ( lekko uszkodzony niszczyciel bylo bodajze okolo 50 mln, a nawet wiecej, jak sie dzialek sporo zachowalo

PS Wysylaj grupe 20 marines, licz sie ze stratami, ale zasejwuj zawsze tuz przed wyslaniem marines, bedzie mogl wczytac save i nastepnym razem mozesz miec o wiele mniejsze straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ziemskich sektorach znalazłem tylko Osakę ale zanim kobra wystrzeliła KA to było poniej

Później znalazłem tyra w jupiter z eskortą 12 ageir i 10 Vali nie sądzę żeby tygrys i kobra sobie poradziły

prubowałem na małe orbitalne stacje bojowe czy jakoś tak (dwie znajdują się w eitin bilion ) i się nie udało

bo oczywiście tygrys kiedy przeniosłem się na kobrę odpalił najmocniejsze działa i rakiety ( pożoga i kafar) nic z przeciwników

nie zostało

Depths of Silence próbowałem ale musiał pojawić patrol Xenonów składający się z J z eskortą 2 K i 5 P (cwaniaki użyły napędy skokowego). Prawie mnie rozwaliły by gdyby nie dwie moje dzieżby z panterą , która miała hangar wypełniony nova sićgaczami w tym czasie uciekła orka .

o Argon Prime mogę tylko pomażyć ponieważ każdy statek większy od m6 ma tam zabezpieczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to trzeba mieć minimum ponad 100 tych mlotów( tak sie nazywały te co zadaja 300k obrażen?) i morgenszternów. Ja tam się nie bawiłem nigdy z eskortą, tylko dupę zawracali. W Depths of Silence mogłeś strącić K,J,5P a potem przejąć jedno K. To trzeba mieć po prostu dużo Młotów i Morgenszternów na pokładzie. Mówisz, że grasz bez skryptów, to w takim razie nie wiem, skąd i jakim cudem w Depths pojawił się tak silny patrol Xenków. No cóż, to spróbuj w Paranid Prime z M1/M2, albo w Argonskim sektorze wojskowym z pytonem. Ostrzelaj je z działka by się obraziły, jak się obrazi okręt to zwrot w tył, następnie wymijanie salwy wroga i oddalenie oraz utrzymanie bezpiecznej odległości - 6-10km, potem zjeżdzasz osłony wrogowi młotami, poprawiasz do 0 morgenszternami, ślesz kilka morgenszternów przodem, za nimi kapsuły i statek twój, przy tym od razu po przejęciu pamiętaj by przeprosić policje w sektorze. I pamiętaj by strącać myśliwce wroga morgenszternami, jak się szybko zbliżają , niektórzy pajace, ale raczej u piratów głównie, maja generator plazmowy,a jak zaczną tym grzać, to jedna rakieta nie odleci z wyrzutni. I pamiętaj, by atakować samą Kobrą. Jak ci brak pocisków, to niestety, musisz ustawić kompleks. Absolutne minimum to 3 fabryki mlotow i 3 morgenszternow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, atakuj SAMĄ Kobrą, walka fregatą rakietową jest dosć pochłaniająca,a ty się chcesz jeszcze użerać z niepotrzebną eskortą. Do ataków trzeba mieć rezerwę rakiet, morgenszterny do odpierania wrogich mysliwców jeśli walczysz w sektorach pirackich badz Yaki, oraz Młoty. Do ataku na 1 niszczyciela, hmmm, ze 40 mlotow potrzeba mieć napewno, jak coś się nie uda potrzebna będzie rezerwa. Jaka masz tylko 20 młotów nie próbuj nawet polować. A morgenszternami proobować zbijać całe osłony niszczycielowi to masakra i w sumie marnontrawstwo morgenszternoów.

Więc postaw sobie kompleks produkujący rakiety: Absolutne minimum to 3 fabryki morgenszternow plus 3 fabryki mlotow plus stacje zaopatrujące. Koszt całości to jakieś 50-60 mln jeśli dobrze pamiętam. Jeśli chcesz jednak polować cały czas, fabryk musi być dwa razy więcej. Ale koszty szybko się zwrócą. Jak ci się nie chce zarabiać, to zostaw sobie grę na SETA, jeśli masz tak przynajmniej z 20 UT i po kilku godzinach wracasz przed kompa i jest kasa. Dziwi mnie to, że Akuma zestrzeliła twoje pociski. Musisz mieć taką taktykę jak mówiłem, zaczepiasz wroga, oddalasz się na bezpieczną odległośc ( tak by przestał w ciebie prażyć dzialami) zrównujesz nastepnie predkosc z niszczycielem wroga, plujesz w niego mlotami, potem morgenszternami a potem kapsuly. Jesli gosciu zestrzeliwuje rakiety zwieksz dystans miedzy twoim statkiem a jego, ewentualnie napusc na wroga droidy lub morgenszterny nim wyslesz mloty. I zrezygnuj z tej eskorty, naprawde nie pomagaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra prubowałem z jeszcze inną akumą męczyłem ją młotami jak mi poradziłeś ale zapomniałem przeskanować statek a na nim były wewnętrzne lasery obronne . Jak pozbyć się tego dziadostwa i jeśli się da to jaką bronią ( pisz pełną nazwą )

za pomoc dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać, do tego ciągle z błędami ortograficznymi mimo ze poprawną pisownię słowa "próbować" masz podaną, zacznij czytać posty w tym temacie. tam znajdziesz wszystkie rozwiązania związane z abordażem. Polecam zacząć od pierwszej strony tego tematu. Wiem, że temat ma bardzo dużo stron, dużo postów i ogromną ilość literek do poskładania, ale naprawdę warto się postarać, a nie pytać o coś, co już zostało opisane w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
WitamW elektronicznej wersji instrukcji gry są opisane 2 metody abordażu: odpalenie kapsuły z sołdatami, a także abordaż bez kapsuł. Moje pytania brzmią: jak przeprowadzić wariant bez kapsuł? czy wymaga to użycia specjalnego typu statku? jak wpłynąć na to by sołdaci w skafandrach przestali fruwać w poczuciu wolności i zajęli się statkiem który chcę mieć na własność? a na koniec: jeżeli padły już takie pytania to autorów odpowiedzi proszę o użycie metody kopiuj&wklej, bo nie chce mi się bawić w sprawdzanie czy ten link naprawdę prowadzi tam gdzie powinien. Edytowane przez LeWaR
Nie używaj tak wielkiej czcionki. To nie przyspieszy odpowiedzi ani nie spowoduje większego zainteresowania tematem. Na liście tematów tego nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przechodziłeś fabułę terran? 😀

Widzę, że nie, więc odpowiem 😀 Potrzebny jest statek, który może przewozić marines i wyrzucać ich bez kapsuł (np. TM nie może. Najlepiej do tego zadania nadaje się TP ze względu na to, że przewozi 10 marines, a inne statki potrafiące robić abordaż bez kapsuł 5). Musisz do takiego statku zakupić polecenia bojowe i marines (A oni wymagają systemu podtrzymywania życia). Następnie dajesz rozkaz dla TP, by zrzucił marines, za ten czas utrzymujesz osłony celu na mniej niż 10%. Gdy usłyszysz, że marines weszli do środka możesz przestać zbijać osłony i zacząć czekać na rozwój wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...