Skocz do zawartości

Abordaż - pytania


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

TM może przenosić max 5 Marines, więc trochę za mało do porządnego abordażu.

Można to sprawdzić w grze (ilość Marines w TM), albo w Encyklopedii w grze (jak nie wiesz co to jest to zobacz do FAQ), albo wybierając jakąkolwiek stocznię, a w niej statek klasy TM i sprawdzając w jego informacjach (nie trzeba kupować statku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fabule terran nie miałem żadnych problemów z abordażem (nie licząc tego, że musiałem podchodzić kilka razy, bo marines nie zawsze dawali sobie radę). Dałem rozkaz statkowi, statek leci, wysadza piechotę morską ( 😀), odlatuje. Żołnierze dolatują do statku i zaczynają zabawę.

Nie mam żadnych modów, tylko skrypty (które nie zmieniają nic w procedurze abordażu).

Co do TM, może się mylę ale on chyba nie ma takiego rozkazu, a może to ja coś robiłem źle? Nawet jeśli ma to i tak jest to troszkę zbyt powolna jednostka i przenosi zbyt mało marines aby skutecznie przeprowadzać abordaż, dlatego w metodzie bez kapsuł najczęściej mówi się o TP (M6 też może przenosić tylko 5 marines).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadze abordaż na 2 sposoby

.I. [przeciwik M1 z eskortą, siły użyte: 9 myśliwców Venti, 9 myśliwców pogromca, 3 bombowce żmijka, 2 M7M Ares, 1 M7M Minotaur, 1 M7 Tygrys] Do systemu wlatują 3 eskadry myśliwców [każda 3. myśliwce M3, 3XM4 i 1. M8] Za nimi 2. M7M i 1. M7. Myśliwce walczą z drobnicą, gdy do M1 zbliża się M7. Aresom wydaje polecenie ognia zaporowego rakietami Morgensztern [4 salwy] Gdy myśliwce skończą, rozkazuje im dołączenie do ataku na M1 i ostrzał Tomahawkami z M8. Obrona nie zdoła przechwycić wszystkiego i jednocześnie niszczyć M7, więc po 5 minutach wróg ma ok. 50% osłon. W tedy wlatuję na M7M Minotaur z 18 torpedami młot i tyluż kapsułami, podlatuję do wroga, walę 2 młoty i posyłam kapsuły abordażowe [odległość wystrzału 900 m]. Maluchy dolatują, na powitanie dodaje jeszcze 1 torpede i pozwalam im działać. Prawdopodobnie utracimy mysliwce, lub jakiś inny okręt, dlatego radzę zaopatrzyć się w teleporter

.II. [przeciwnik ten sam co w pk. 1. siły użyte: 2. M1 nieuzbrojone, 1 M2 uzbrojenie p. lot. [kamikadze], ok 30 myśliwców M3 Nova z WMP, ok. 30 myśliwców M3 L. 3 transportowce TP z marines] Do systemu wlatują lotniskowce i od razu rozstawiają myśliwce, które atakują M1. Za nimi wchodzi M2 z wieżyczkami ustawionymi na atakuj myśliwce, oraz transportery. M1 wycofują się. Za myśliwcami lecą TP i nawalają paczkami rakiet [polecam ziemskie], M3 zdejmują osłony, podczas gdy M2 rozwala drób. Po rozwaleniu rosołu Niszczyciel idzie na M1 kursem kolizyjnym, myśliwce odwołujemy do naszych lotnisk pasażerki lecą za nami, a my nawalamy z połową ciągu w M1. Gdy osłony zejdą do 15% rozkazać abordaż i obrócic sie burtą. Wieżyczki utrzymają osłony na odpowiednim poziomie, a marines zajmą statek. Jeśli nie da się zdiąc osłon, walić atakiem kamikadze i w tedy wysłać marines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, skoro na każdy abordaż szykujesz takie wojska to znaczy, że czasem któryś z myśliwców nie wraca do bazy, a ja nie chcę tracić żadnego statku (co wynika z mojej kiepskiej sytuacji finansowej), ze statków przeznaczonych do boju mam TM Zefir z 4 Solano na pokładzie i TP do abordaży i tym zestawem chcę zajmować statki rozmiarów... powiedzmy pirackiej Karaki. Mam zamiar zrobić to tak (tu prośba do weteranów by ocenili czy plan ma szanse powodzenia), przed atakiem kupuję kilka jonówek w które uzbrajam Solano i TP (Zefir ich brać nie może). W trakcie ataku wyjeżdżam z Zefirem (którym steruję osobiście) i ściągam na sobie uwagę Karaki, Solano atakują jonówkami a TP siedzi poza zasięgiem Karaki. Karaka (powinna) strzela w Zefira który unika powolnych pocisków a jego wieżyczki z pomocą Solano wymiatają braci mniejszych (myśliwce). Gdy tarcze osłabną wysyłam TP z poleceniem abordażu a resztą statków dalej dziurawię Karakę (ma sporo HP, powinna wytrzymać), gdy marines przewiercą się przez kadłub dokonuję ,,strategicznego odwrotu" i czekam na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o tym, że Karaka to duży okręt wyposażony w kilka wieżyczek mogących strzelać w prawie każdą stronę. Ów wieżyczki prawdopodobnie otworzą ogień do twoich desantowców.

Co prawda istnieją martwe strefy ale za pomocą systemu jaki mamy w TC praktycznie nie jest możliwe nakierowanie kilku statków w te martwe strefy ( i utrzymanie ich w nich).

Chcąc zdobyć Karakę powiększ swoją flotę o M7M i myśliwce które odwrócą uwagę wszystkich wieżyczek na raz. Przy sporej dawce szczęścia uda się zdobyć karakę.

(Abordaże zajmują dużo czasu, są drogie i za mało opłacalne ale jak ktoś lubi {jak ja} to spoko)

PS jest już temat pełen technik abordażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę przesadziłem wyjeżdżając od razu z Karaką...

ale na lżejsze statki... chociaż nie lżejsze statki są zbyt ruchliwe (i zbyt wrażliwe jak na opisaną przeze mnie taktykę). Innymi słowy abordaż to zabawa dla bogaczy i w oparciu o twoją opinię kiepskie źródło zarobku. No trudno idę zbierać złom. (ale za odpowiedź dziękuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kilka niszczycieli i lotniskowców jak kolega Arw1 to spoko możesz atakować ciężkie cele i sporo na tym zarobić ale na początek radzę zbierać złom.

PS. Marines długo się szkolą więc lepiej weź z 50 i zacznij za wczasu szkolić. Potem ci się przydadzą. Uzupełniaj też braki w szeregach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

mam kłopot z przejęciem Xen K

20 marin po 5 gwiazdek każdy w każdej dziedzinie, wchodzą na pokład na 2 lub 3 pokładzie się wykładają i komunikat, że abordaż nieudany marines dostali w d...ę

o co chodzi, czyżby okręt nie do przejęcia czy jak

zaznaczam, że żaden marines nie brał jeszcze udziału w żadnym abordażu, może to stąd - zbyt "ciency są" - za mało doświadczenia 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2011 o 14:48, m2nster napisał:

a tak bardziej po ludzku dla nooba? mam dopiero pierwszy statek i udalo mi sie uzbierac 100k kredytow:) jakie warunki musze spelnic zeby moc przejac:

a) opuszczony statek?

🙁 statek piracki ktory wlasnie mi sie poddal?

Tak trudno użyć opcji szukaj lub sprawdzić, czy nie ma w FAQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...