Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Natomiast sama instalacja moda polega na pobraniu pliku XTM_0.7.5_full.exe. Jest to samo rozpakowujące się archiwum, po kliknięciu na nim wystarczy podać ścieżkę dostępu do katalogu z grą X3 Reunion i poczekać na wypakowanie wszystkich plików.

Instalacja spolszczenia do moda XTM polega na wypakowaniu wszystkich plików .xml ze ściągniętego archiwum spolszczenia do podkatalogu T w katalogu gry X3."

to przeczytałem na temat instalacji XTM w FAQ X3, XTM - komentarze. czy to wszystko co należy zrobić do zainstalowania tego moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba dość jasno jest to opisane w FAQ. Jeśli pierwsza instalacja to tylko wersja full, bez patcha. Patch tylko przy aktualizacji z wcześniejszej wersji.

W FAQ jest tylko jeden link do najnowszego spolszczenia: http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_73_ ... -v2.0.html

Przeczytaj jeszcze raz spokojnie cały tema w FAQ: http://xudb.pl/index.php/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__st__60__p__6221#entry6221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Czytam forum juz jakis miesiąc i właściwie chyba przeczytałem całe 😀 Ale dzisiaj musze zadać pierwsze pytanie bo juz nie mam pomysłu. Gream w czyste X3:R i troche sobie odpuscilem fabule i zajalem sie handlem. Mam 5 kompleksow, jakieś 30 UT, ok 15 Centaurów i mase Eklips i jakies 500.000.000 na koncie wiec generalnie calkiem niezle mi idzie 😁 (tak sie chwale zeby nie bylo ze taki calkiem noob jestem 😁) Zrobilem juz misje Bala G wiec chcialem pociągnąć dalej glówny wątek.. i teraz najsmieszniejsza część... utknąłem w 4 misji. Nie moge przejsc wyścigu. czy on faktycznie jest taki trudny czy ja jestem upośledzony? W FAQ do misji nic wlasciwie na ten temat nie ma, w instrukcji tez... znaczy chodzi mi o jakis opis technik albo coś... Jak narazie wydaje mi sie to niewykonalne... co bym nie robil, przeciwnicy (nawet podczas prostego lotu bez nawrotów) wyprzedzają mnie bez trudu... co jest??!! Czy oni maja lepsze M5 niz moj ? Probowalem roznych technik - szybkich zwrotow do kolejnej bramki, wolnych, kombinowalem z WSADem, zaciesnialem zakrety... misja jest niewykonalna... Jak Wy to przeszliście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grę chociaż spatchowałeś do najnowszej wersji? Wiedz że każdy patch poprawia sporo błędów.

EDIT: Google nie gryzą, idź zakup sporo SQUASH Mines i popodkładaj je na drodze toru wyścigowego, nie zapomnij ich uzbroić, potem odpal misję i zatrzymaj się na starcie i oglądaj masakrę na torze ]😁 . Oczywiście to zaburzy twoją reputację u Teladi.

Jak to nie pomoże to próbuj dalej, zrób użytek z klawiszy WSAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. mam wersje 2.5. Najlepsze, ze w instrukcji (o ironio!) napisali mi jeszcze "sam wyscig nie powinien byc trudny do wygrania" o_O.....

EDIT: Propozycja z minami jest kuszaca... ale jeszcze popróbuje uczciwie... Widze ze tylko mi ta misja sprawia tyle problemow skoro nigdzie nie znalazlem zeby ktos jeszcze na nia narzekał... ech... dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie korzystałem z min jak to napisałem wyżej ale pamiętam że wyścig wygrałem po kilkudziesięciu próbach. Ich statki nie są chyba szybsze od twojego (Paranid Pegasus jak dobrze pamiętam). Próbuj, nie poddawaj się od razu bo ta misja jest do przejścia.

EDIT: Na forum ego wiele osób narzeka. Poza tym zainwestuj w jakieś skrypty, mody (tu odpowiedni będzie Xtended). Gra staje się ciekawsza z nimi. Nie uważaj od razu że to oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie uwazam ze mody to oszustwo! Zajme sie grą z XTM na nowo jak tylko skończe ta, bo z tego co wiem jak to zainstaluje to aktualnych sejwów juz nie odpalę. Więc chce sobie spokojnie skończyć czyste X3:R a potem bede sie bawił w dodatki.. A skororo juz poruszyliśmy ten temat.. właśnie... Co byś mi radził/radzili? Bawić sie po skonczeniu gry w Xtended czy moze odrazu zająć się X3:TC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Mówisz Yacek, też miałem takie wrażenie, że na początku są szybsze, a potem to wlekły się jak ślimaki 😁 . Co do dodatków to wiadomo XTM, polecam też gildie piratów (pracuje nad spolszczeniem, a czytając te teksty to aż mi slinka cieknie), gildie cycrowa, iproved xenon i kh'ak i potem jeszcze dobierz se jakieś dodatki zależnie od twoich potrzeb. Odradzam BSE, statki przy nim walczą jak by jechały na windowsie 95 😁 . Jak chcesz to masz tu moją listę:

Cytat

Anarkis Carrier Commands :: Anarkis Federation :: Yes :: 1.40 :: 17/10/2006

Arena :: LV :: Yes :: 1.31 :: 30/03/2006

Assassins Guild :: Cycrow :: Yes :: 1.60 :: 07/08/2006

Asteroid Relocator :: Nividium :: Yes :: 1.00 :: 10/10/2007

Autotrader Sector Lock :: halo :: Yes :: 1.0 :: 30/05/2007

BBS Extras :: Cycrow :: Yes :: 1.61 :: 04/12/2006

BBS Offers :: LV :: Yes :: 1.3 :: 29/04/2006

Bounty Hunters Guild :: Cycrow :: Yes :: 2.80 :: 24/07/2007

Improved Kha'ak :: Fallen :: Yes :: 1.1 :: 10/06/2008

Litcube's Kha'ak/Xenon Invasions :: Litcube :: Yes :: 15 :: 16/09/2007

MK3 Improvments :: gnasirator :: Yes :: 1.29.8 ::

Mercenaries Guild :: Cycrow :: Yes :: 2.90 :: 13/03/2007

Merchants Guild :: Cycrow :: Yes :: 1.50 :: 11/03/2007

Nividium Mines :: Cycrow :: Yes :: 1.00 :: 28/11/2006

Race Invasions :: StarTrekMarc :: Yes :: 1.0.10 :: 07/06/2007

Racers Guild :: Cycrow :: Yes :: 1.00 :: 11/08/2006

Salvage Claim Software :: Cycrow :: Yes :: 1.05 :: 29/06/2006

Sector Takeover :: Acrh2, DesertEagle and nirwin :: Yes :: 2.4.3 :: 20/04/2007

Smugglers Guild :: Cycrow :: Yes :: 1.33 :: 10/04/2006

Station / Complex Seller :: PabloRSA :: Yes :: 1.00 :: 15/01/2006

Stevio Shipyard :: Stevio :: Yes :: 2.00 :: 30/05/2007

Stevio Weapons Dealer :: Stevio :: Yes :: 2.10 :: 30/05/2007

Taxi Drivers Guild :: Cycrow :: Yes :: 1.10 :: 10/03/2007

Xenon Border Conflicts :: Trickmov :: Yes :: 1.52 :: 04/06/2008

Xenon Migration :: Cycrow :: Yes :: 1.40 :: 09/01/2007

Xtended Mod - Shipyard :: The Xtended Team :: Yes :: 1.1 :: 26/06/2007

Do tego gildia piracka i OCS Apollo, ale je się instaluje po przez "kpiuj i wklej", więc tu ich nnie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

GieNkoV, ty jak zwykle armatę na muchy.

Co do wyścigu, ciężko, ale da się, mnie też za którymś tam razem się udało. Chyba tak to zrobili że kilka razy z rzędu statki NPC gnają jak szalone, a dopiero potem dają fory graczowi, aby w końcu wygrał. 😁

Yacek dobrze mówi, pod żadnym pozorem nie wczytuj gry z powrotem jak przegrasz bo wtedy nie wygrasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeszedłem 😁 Macie racje - poziom trudności jest albo dobierany losowo albo rzeczywiście w zależności od ilości prób. Faktycznie za którymś razem wyraźnie wolniej lecieli.

A co do dodatków to ponowie pytanie.. bo pomyślałem sobie, że po skończeniu czystego Reunion odpuszcze sobie jednak XTM'a i zabiore sie od razu za Terran Conflict. Pomijajac nowa fabułę w TC to XTM i TC chyba sie jakos bardzo nie rożnią? A moze sie myle.. i cos mnie w ten sposob ominie? Dlatego pytam co radzicie zeby było... hmm.. "optymalnie" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GieNkoV, zastanów się najpierw co piszesz. Do TC nie ma jeszcze XTC, więc nie ma co polecać go jeszcze.

Co do kolejności, to proponowałbym zagrać najpierw w X3R+XTM. XTM ma swój niepowtarzalny klimacik, swoje statki, których w TC nie uświadczysz (Mantis i inne Soneńskie). Do tego może być tak jak ze mną. Odkąd gram w TC (ponad rok) nie chce mi się wracać do X3R+XTM. Dlaczego? TC ma zmieniony interferjs, przyzwyczaiłem się do niego i ten z X3R wydaje mi się archaiczny. TC daje kilka możliwości jakich nie ma X3R (strzał niezależny od kierunku lotu, akceptacja misji na stacjach bez konieczności dokowania do nic itp.) To w połączeniu z dostępnym od jakiegoś czasu modem DDTC sprawia że o X3R zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...