Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaraz pewnie dostane warna/bana za spam, ale trudno, kolejne pytanie pod rzad (no nie moja wina, ze nikt na wczesniejsze nie odpowiedzial i musze pisac kolejnego by ktos zauwazyl)

Niedlugo bede mial HQ. I mam takie pytanie: Jesli "wgram" do niej jakis statek, to potem produkowac bedzie ten statek z tym, co mial na pokladzie ten ktorego kazalem rozebrac na czesci? Czy tez wyprodukowany statek bedzie goly jak św. Walenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a propos handlowca sektorowego i wszechświatowego. Sprawa ma się tak, mam dwa Merkury jeden ma już UT a drugi ST jednak obu ciągle zmieniają się towary przy poleceniu kup za najlepsza cenę (widok we własnościach). Domyślam się że poszukuj a dobrej oferty ale ile to może trwać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
😀

Gram juz 3 dzien. Jest 5 rano i utknołem . Nie mam siły przekopywać się przez całe forum, poprostu nie wyrabiam. Ale z tego co juz zbadałem to nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jezeli juz padlo to bardzo przepraszam ale czuje sie przyparty do muru. Przechodzac do sedna. W koncu postanowilem zainwestowac w handel zamiast samej wojaczki i zdobywania pirackich okretow . Szybko zarobilem pieniadze i ulokowalem farme hodowlana wolow. Dalem krefyty na rozruch i ogniwa. Produkcja trwa ale nie chce mi sie caly czas latac i osobiscie dostarczac towar . Mam jednego Merkurego i chce go przypiac do mojej farmy jako do bazy zeby kupowal dla niej zaopatrzenie. Tylko nie wiem jak! PLZ HELP!!! 😀 < w poradniku przeczytalem ze musze przypisac transportowiec do fabryki jako do bazy .... TYLKO jak to zrobic pozostaje dla mnie tajemnica! >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ho, wrocilem do X universe znowu w poszukiwaniu wrazen. Mam dwa pytania:

1)Czym sie rozni, przykladowo, Merkury Tankowiec od zwyklego Merkurego? W grze nie ma zadnego rodzaju paliwa wiec o co chodzi?

2)Moglby ktos zgrac swoja instrukcje w wersji elektronicznej i mi wyslac? Moja gra jest z magazynu i jest wlasnie problem z instrukcja. Nie moze znalezc pliku, recznie tez szukalem i w folderze z gra nie ma (albo nie potrafie znalezc...). Albo prosciej: Co trzeba by uruchomic UT? Mialem ich w poprzedniej grze, teraz mam handlarza lvl 9, naped skokowy, polecenia handlowe 3, oslony i bron i nadal nie moge go uruchomic wrrr...szukalem, nie znalazlem, a przekopywanie sie przez ten temat to po prostu katorga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki tankowiec. Czasami występują dwa różne, jeden ma statystyki dokładnie takie jak podstawowy TS, a drugi to coś pośredniego między superfrachtowcem zwykłym i XL.

Co do instrukcji, tak jak pisał Yacek, ta w formacie pdf jest na każdej płytce z grą, nawet tych z czasopisma. Po zainstalowaniu całości powinieneś ją znaleźć w katalogu gry, z tego co pamiętam w podkatalogu 'documents'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, znalazlem. Problem byl z tym, ze ja bralem zly folder jako folder z gra. Gra byla instalowana dawno temu i zapomnialem, ze jest na D. A, ze na C byl folder EGOSOFT i X3: Reunion to myslalem, ze to tam. ALe i tak sie zdziwilem, ze nie ma tam auto runa ale jakos nie zwracalem uwagi, haha 😀

A tak z innej beczki...za zniszczenie xenonskiego P posiadajac licencje w sektorach np. argonskich ile powininem dostawac nagrody? Ciagle mi mowi, ze 5 000 c, a pamietam, ze gdzies na tym forum czytalem, ze to jakies miliony sa nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niszczysz P, ot tak sobie, bo się nawinął na cel, to płaca tylko z licencji policyjnej, a to marne grosz (wiadomo budżetówka), natomiast jeśli weźmiesz misję obrony sektora (w X3R można taką spotkać w Black Hole Sun) to wtedy kasa jest liczona za każdy statek extra, a że statki mogą pojawiać się, aż do czasu zniszczenia Lotniskowca, który je dostarcza, to można zbić niezłą fortunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

misji Xenońskich szukaj w odległości do 3 sektorów od sektora Xenońskiego.

O ile nie upłynęło 8 godzin od poprzedniej inwazji, misja jest dostępna na kazdej stacji w jednym z tych sektorów:

- Eighteen Billion i Scale Plate Green

- Black Hole Sun

- Thynn's Abyss

- Menelaus' Paradise

- Getsu Fune

W każdym systemie wystarczy sprawdzić tylko jedną stację. Jeśli inwazja nie jest dostępna w żadnym z tych systemów, znaczy to że nie upłyneło jeszcze 8 godzin od poprzedniej.

Potwierdzone od devów EGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z uniwersalnych mozliwosci tego tematu odnosnie zadawania pytan licze, ze nie zostane zlinczowany za nastepujace pytanie:

Postawilem HQ w President End, w sektorze pod nim (Cloud...) postawilem natomiast trzy kopalnie rudy L. Korzystajac ze skryptu Cargo Delivery Service ustawilem jednego TL'a na transport ogniw z jednej z moich elektrowni do kompleksu gorniczego i chcialem ustawic drugiego, ktory by przenosil swiezo wydabyta rude do kwatery glownej...jednak nie, TL uparcie odmawia wykonania rozkazu. Do tego skryptu nie ma spolszczenia (a przynajmniej ja nie znalazlem), pojawily sie readtexty z ktorymi postanowilem nie walczyc, dwie proste komendy to znowu nie takie wielkie halo, jednak tym razem chyba bede do tego zmuszony, ale postanowilem wczesniej was o to zapytac 😁

Tak wiec pytam - jak zmusic wrednego TL'a do zawozenia rudy z kompleksu do kwatery glownej?

Do tej pory skrypt sprawdzal sie swietnie, robil doskonala robote i bardzo sobie go cenilem. Przy poprzedniej grze go nie mialem i gdy dotarlem do Kwatery Glownej i tej calej sieci fabryk i kompleksow to stracilem checi do gry. Ale teraz pomyslalem, ze z tym skryptem nie bedzie problemow no i ciach...

Poczatkowo myslalem, ze moze dlatego odmawia, bo kompleks nie wyprodukowal jeszcze niczego i po prostu nie ma co wozic, ale gdy juz zaczal produkcje TL uparcie broni swego, nie i juz.

Jakies porady? 🙁

Edit: problem rozwiazany, wystarczylo go przypisac do kwatery glownej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja mam pytanie troche z innej beczki.Czy mi sie wydaje czy w universie X mam konkurencje?!Caly czas sie krece w przestrzeni argonów wyszukujac dobrych okazji do inwestycji i tu naraz trach! Wydaje mi sie ze w miejscu gdzie chcialem postawic farme ktos juz to zrobil... No nic moze mi sie tylko wydaje? Ale teraz zaczely sie pojawiac calkiem nowe kompleksy! Ba w ore belt ktos dobudowal elektrownie kiedy ja sie do tego dopiero przymierzalem .... Mozna temu jakos zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka, przyzwyczaj się. Na tym ta gra polega 🙁 . Ale nie przejmuj się nimi. Postaw te fabrykę i ustaw cenę na 1 cr niższą od NPC. A najlepiej to zbuduj bimbrownie albo kuźnie osłon 1 MJ - te to schodzą, jak bułeczki. Więcej znajdziesz na forum. Jest pare tematów i przewodników, jak ukręcić niezły biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...