Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
Cytat

A co do 8 mln, to jaka różnica, czy dostaniesz je za zniszczenie statku, czy za jego sprzedaż w stoczni? Dla Twojego konta żadna, dla pilotów tego statku chyba zasadnicza

Fajerwerki 😁

Jak pamiętam, a pamięć jak Was czytam przychodzi coraz dokładniej, to właśnie zakończyłem

grę na etapie próby "zniszczenia w Ore Belt" Khaackiego K.

Tyle tylko,że bez dobrego dozbrojenia, oraz odpowiedniej kasy na zakup odpowiedniej jednostki, nie miałem w tej gildi "asteroidowej " co szukać.

Wtedy jeszcze na początku, mozolnie zaczynałem gre od podstaw.

W końcu nie wytrzymałem z nudów, i poprosiłem kumpla o jakiś w miarę "zasobny" w średnią kasę save. Co później zaowocowało mi pierwszymi strukturkami i łączeniami "rurkowymi".

Teraz się zastanawiam , czy ten stary save zastąpić nowicjałem. I czy nie skopie się mi on , jak to było wcześniej ze 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Khaackiego K??? Xenońskiego chyba chciałeś napisać. Takiego można załatwić mambą ścigaczem (tak zarabiam), którą możesz mieć za free, a kasa na dozbrojenie ze znaleźnych TP (mapa scorpa). Jeszcze lepiej, jak ma on eskortę, ty manewrójesz koło nego, oni walą do Ciebie, uszkadzają go, a ty jeśli to dobrze wykorzystasz zgarniesz nagrodę, hmm a ciekawe czy xenkom też by wręczyli gdyby to oni zniszczyli 😁 . Po pierwsze to kup licencję i wukańczaj M5-M3 jak nie dajesz rady większm, za nie też dostajesz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Khaackiego K??? Xenońskiego chyba chciałeś napisać. Takiego można załatwić mambą ścigaczem (tak zarabiam), którą możesz mieć za free, a kasa na dozbrojenie ze znaleźnych TP (mapa scorpa). Jeszcze lepiej, jak ma on eskortę, ty manewrójesz koło nego, oni walą do Ciebie, uszkadzają go, a ty jeśli to dobrze wykorzystasz zgarniesz nagrodę, hmm a ciekawe czy xenkom też by wręczyli gdyby to oni zniszczyli 😁 . Po pierwsze to kup licencję i wukańczaj M5-M3 jak nie dajesz rady większm, za nie też dostajesz sporo.

Jednak to chyba był khaacki. Bo nie sposób było je nie rozróżnić jak im się "odwłoki" 😁 kręciły.

Wiem o tym, ale jak coś trefnego do ładowni wciągniesz,. to już masz po licencji. 😀

Tak zarabiałem kiedyś na XBTFie.

Myślę tu może na razie o "przypomnieniu sobie sektorów , i wciągnąć ośmiorniczkę(octopusa).

No i polatać jak "taxi". 😀

Co do splickiej mamby, to kiedyś miałem ich sporo na stanie, tak samo prometeuszy., lub też falkonów.(sokołów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma khackiego K, jest tylko xenoński. Może to był niszczyciel kh'ak albo lotniskowiec?

Nie pamiętam już dokładnie , czy to była fabuła z X2TT, czy z Reunion.

Ale raczej z reunion.

Trzeba by dokładnie prześledzić fabuły obu gier.

EDIT:

A więc tak.

Jestem po drugiej misji po patrolu.

Zastanawiam się teraz co dalej.

W Farnham's Legend nie mam co szukać, dopuki nie dozbroje odkrywcy-bustera.

Czy kupić działko z amunicją?

Czy też odpuścić narazie tą misję przechwycenia korwety pirata z kryształem?

I kupić ts i zacząć zarabiać porządnie.

EDIT:

Witam.😁

Już zarabiam dość porządnie, bo zauważyłem,że Bofu, i Biogaz jest solidnie profitowy.😁

Więc postanowiłem zakupić fabrykę Bgazu.

Tyle ,że mam problem , bo nie widzę tam opcji, "ściągnięcia", Mamuta, bądź innego TLa do opcji transakcji "przewozu", i ogólnie łączności w tym zamiarze.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

1. Czy opłaca się dawać lokalizatory kupna i sprzedaży swoim handlarzom, kupiłem u Teladich na wszelki wypadek, sam latam Pogromcom i głównie robię fabułę i tłukę piratów?

2. Wyeksportowałem statystyki, jak je obejrzeć na swoim komputerze, bez wrzucania na stronkę Egosoftu? Jak podglądam notatnikiem to widzę jakieś dziwne znaki.

3. Gdzie znajdę Eclipse?

4. Mam na pokładzie skaner dwupleksowy i tripleksowy, ten dwu opchnąć bo nie jest potrzebny?

5. Zamierzam przejść fabułę i misje z bonus packa i dopiero zainstalować XTM, chciałbym zapytać czy prócz nowych statków i sektorów dodaje on nową fabułę? Czy ten mod jest o wiele trudniejszy?

6. Mój handlarz sektorowy osiągnął 8 poziom w sektorze Power Circle, wydałem rozkaz by latał po całym wszechświecie, a on woli wozić ogniwa w tym sektorze, to normalne? Wyposażyłem go we wszystko co możliwe.

7. W Argon Prime jest fabryka satelit zaawansowanych, chciałem je kupić by nauczyć się je stawiać i sprawdzić czy są przydatne, brakowało ogniw, dowiozłem je Merkurym, zaglądam co jakiś czas i nadal jest zero, czy jest jakaś inna stacja która je skupuje?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie trzeba dawać.

2. nie wiem.

3. będzie dostępna po zrobieniu fabuły BalaGi, dostaniesz wiadomość po 10 godzinach grania i jak będziesz miał 5000 000 na koncie.

4. tak, ale ja na wszelki wypadek (przenosiny na mały statek) wożę oba.

5. Nie jest trudniejszy, misje dodaje, najlepiej zainstaluj od razu, bo będziesz musiał zacząć nową grę z XTM'em.

6. Nie używałem nigdy UT, ale to chyba normalne.

7. tak, ale daleko. Kup lepiej zwykłe satelity, nie są wg mnie gorsze poza mniejszym zasięgiem skanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!

1. Czy opłaca się dawać lokalizatory kupna i sprzedaży swoim handlarzom, kupiłem u Teladich na wszelki wypadek, sam latam Pogromcom i głównie robię fabułę i tłukę piratów?

2. Wyeksportowałem statystyki, jak je obejrzeć na swoim komputerze, bez wrzucania na stronkę Egosoftu? Jak podglądam notatnikiem to widzę jakieś dziwne znaki.

3. Gdzie znajdę Eclipse?

4. Mam na pokładzie skaner dwupleksowy i tripleksowy, ten dwu opchnąć bo nie jest potrzebny?

5. Zamierzam przejść fabułę i misje z bonus packa i dopiero zainstalować XTM, chciałbym zapytać czy prócz nowych statków i sektorów dodaje on nową fabułę? Czy ten mod jest o wiele trudniejszy?

6. Mój handlarz sektorowy osiągnął 8 poziom w sektorze Power Circle, wydałem rozkaz by latał po całym wszechświecie, a on woli wozić ogniwa w tym sektorze, to normalne? Wyposażyłem go we wszystko co możliwe.

7. W Argon Prime jest fabryka satelit zaawansowanych, chciałem je kupić by nauczyć się je stawiać i sprawdzić czy są przydatne, brakowało ogniw, dowiozłem je Merkurym, zaglądam co jakiś czas i nadal jest zero, czy jest jakaś inna stacja która je skupuje?

Pozdrawiam!

1. Nie, statki AI z nich w ogóle nie korzystają. Przydają się tylko Tobie.

2. Z tego co mi wiadomo nie da rady.

3. http://xudb.pl/topic/58-faq-misji-fabu-y-x3-misji-bala-gi/ - Misje Bala Gi

4. W takim wypadku dwupleksowy nie jest wykorzystywany i możesz się go pozbyć.

5. Dokładne opisy misji znajdziesz gdzieś na stronie moda http://www.thexuniverse.com/. Z tego co pamiętam to po instalacji XTMa zalecane jest rozpoczęcie nowej gry, więc to co teraz robisz i tak przepadnie.

6. Nie pamiętam dokładnie, bo z ST/UT korzystałem ostatnio dosyć dawno temu ale zdaje się, że dopiero od 10 poziomu handlarze wszechświatowi używają napędu skokowego. Wcześniej ograniczają się do normalnych lotów w okolicznych sektorach. Ja zawsze uruchamiałem wszechświatowych właśnie od 10 poziomu i nie było żadnych problemów, wcześniej działali jako sektorowi.

7. Większość towarów skupowana jest przez statki AI, widać Cię za każdym razem uprzedzają. Musisz baczniej pilnować tej stacji albo poszukać innej produkującej satelity. W sektorach Paranidian można ich znaleźć sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też nie we wszystkich filmikach mieliście polskie napisy? Nie mówię, że w całych filmikach, tylko fragmenty wypowiedzi. Zazwyczaj miałem to wtedy, gdy lektor coś mówił nim pojawiała się ta dziennikarka. Końcowa przemowa senatorki też nie jest przetłumaczona.

BTW dzisiaj wieczorem skończyłem główną fabułę i jestem zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wy też nie we wszystkich filmikach mieliście polskie napisy? Nie mówię, że w całych filmikach, tylko fragmenty wypowiedzi. Zazwyczaj miałem to wtedy, gdy lektor coś mówił nim pojawiała się ta dziennikarka. Końcowa przemowa senatorki też nie jest przetłumaczona.

BTW dzisiaj wieczorem skończyłem główną fabułę i jestem zawiedziony.

Niestety fabuły to najsłabszy punkt obu odsłon X3, w poprzednich częściach były o niebo lepsze. Teraz sam widzisz, że nie bez powodu większość osób traktuje je jedynie jako pewne urozmaicenie samej gry. Całe szczęście, że gra ma wiele więcej do zaoferowania i na tą sprawę można przymknąć oko ale jednak pewien niedosyt pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A opis misji czytał?

Od wersji 2.5 statki M3+ są niedostępne w stoczni. Dopiero wykonanie Misji Bala Gi włącza je do gry.

Wiem! Czytałem już FAQi kilka razy i się pogubiłem. No bo XTM ma wyłączoną fabułę i misje Bala Gi w swoich profilach. Pytam, czy jak zagram w jakiś profil z podstawki, to czy będą misje Bala Gi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Jak wylatuję z habitatu pirackiego w Ore Belt, to komputer pokładowy zgłasza, że wykryto nietypowy ładunek. Po paru chwilach to coś wlatuje na mnie, niszczy mi jedną osłonę, wszystkie bronie i uszkadza kadłub. Nie mam jak przed tym uciec. Mój statek to odkrywca z trzema osłonami 1MJ, rozwinięty na maksa. Ktoś wie co to jest?

http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?t=6202 - tutaj wyczytałem, że w Ore Belt leży bezpańskie 75000 kredytów. Ale w innej lokalizacji, niż habitat. Dlatego kupiłem skaner minerałów, bo za pierwszym razem nie mogłem znaleźć - myślę, że siedzi w asteroidzie.

Zmieniam widoki i nie jestem w stanie przyuważyć co to we mnie leci.

Z początku myślałem, że to ten kontener i próbowałem zdjąć osłony, by wleciał do ładowni.

Do tej pory nie znalazłem żadnego ukrytego kontenera w grze, wiem tylko, że są.

W Antigone Memorial znalazłem kamiennego chrząszcza, postanowiłem go rozwalić, wziąłem fanty i poleciałem do habitatu je opchnąć. Może to jakaś zemsta rodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak sprzedaje się towar ? Mam trochę gwiezdnej Wódki i nie wiem jak ją sprzedać i w kupowaniu też troche nie "ogarniam " . I prosiłbym o linka do moda / skryptu który przywraca kokpity ? Bo z tym widokiem bez kokpitu troche mi się źle gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...