Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Najgorszy - jest to ze instrukcja jest w wersji elektronicznej a nie w wersji normalnej książeczki :/ . Bo w wersji elektronicznej się ją trochę ciężko 9 nieporęcznie czyta ) . 😎

Dlaczego ? Nie ma tam aż tak wiele tekstu, a przynajmniej są w miarę duże i czytelne zrzuty ekranów.

Możesz mieć jednocześnie uruchomioną grę i instrukcję, nie ma problemu w przełączaniu między jednym a drugim (alt+tab).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam sie nad kupnem Mamuta (ten wielki statek transportowy Argonow) i w jego opisie czytalem, ze nie moze dokowac i cala wymiana musi byc prowadzona za posrednictwem innych statkow. Czyli jesli kupie tego mamuta i zmienie go w handlarza to on bedzie mogl sam taki handel prowadzic? Czy mam juz jeszcze jakies dodatkowe statki przydzielic, ktore beda same prowadzily handel miedzy Mamutem a dana stacja? Ale idzie mi o pelna automatycznosc, bo samemu nadzorujac to wszystko jest lekko meczace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statki klasy TL mogą dokować tylko w stoczniach, dokach zaopatrzeniowych, bazach wojskowych i w HQ. W ich hangarach mieszczą się myśliwce (M5, M4, M3), wymianę z innymi typami statków mogą prowadzić wyłącznie po zadokowaniu do bazy lub używając teleportera.

Nie ma sensu robić z niego handlarza (wszechświatowego/sektorowego i tak nie da rady, ograniczenie gry), bo nie ma skryptu, który by wystarczająco zautomatyzował wszystkie operacje pomiędzy nim, a statkami do niego przypisanymi. Musiałbyś nadzorować całość i wydawać ciągle polecenia.

TL'e sprawdzają się w roli do jakiej zostały stworzone, czyli transport i budowa stacji. Możesz też używać ich do górnictwa, jako mobilną kwaterę główną lub mini-lotniskowiec. Handel lepiej pozostawić mniejszym transportowcom, TS'om.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DO mamuta może też dokować jeden TS. Jest też skrypt, który pozwala na bezpośredni handel TL'ów z fabrykami.

No proszę, byłem pewny że w Reunion jest tak jak w TC. Dzięki za sprostowanie 🙁

Cytat

hmm...zaczalem sie bawic w instalowanie skryptow i modow, nie wiem moze cos namieszalem. Nie potrafie powiedziec dokladnie co robilem, po prostu postepowalem zgodnie z instrukcja. A teraz gra mi sie nie chce zaladowac, w sensie zapisane gry jak i od nowa zaczac tez nie moge...jakies porady, poza reinstalem oczywiscie?

Gra jest bardzo czuła na punkcie wszelkich zmian i czasem nawet przestawienie plików dat/cat o jeden potrafi coś zepsuć, dlatego tak ważna jest kopia bezpieczeństwa. Możesz spróbować ręcznie zlokalizować i usunąć te skrypty/mody, które namieszały. Jeśli to nie pomoże to pozostaje niestety jedynie reinstalacja i na przyszłość robienie kopii całego katalogu gry zanim zaczniesz się bawić w dodawanie nowych, niesprawdzonych skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu magicznego imienia pojawil sie crit error...fajnie, nie? Chyba reinstalne gre. Walic stare savy

Edit: Dobra...po wpisaniu magicznego imienia nadal sie nic nie zmienilo. Potem jednak wpadlem na genialny pomysl, aby otworzyc zwykla gre, zapisac profil i wczytac go w kampanii...zadzialalo 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie - czym zwykle latacie, w sensie jaka klasa statkow?

Dorobilem sie (ledwo) Centaura Argonskiego. Ze statystyk wyczytalem, ze ma calkiem niezla predkosc (cos kolo 100) wiec sadzilem, ze bedzie w miare dobrym rozwiazaniem miedzy szybkim mysliwcem a opancerzonym niszczycielem. Niestety nie wzialem pod uwage zdolnosci manewrowania...latanie tym klocem jest strasznie meczace.

Wiec jak sadzicie, lepiej sie meczyc ale byc bardziej potezny, czy tez latac sobie mysliwcem, a ciezsze jednostki posylac do walki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejne pytanie:

Wstyd sie przyznac, ale bawilem sie troche kodami. Mianowicie chcialem zobaczyc, jak wygladala by biwa miedzy Argonskim Tytanem a Kha'ckim Niszczycielem. Potem jeszcze zrobilem pare bitewek, calkiem fajne do tego kody sa. I w pewnej chwili zauwazylem nastepujaca rzecz:

Duze statki (Centaury, Tytany itp...) maja mozliwosc patrolu (patrol jednoosobowy, wieloosobowy), natomiast mniejsze (np. Nova) moga tylko "strzec miejsca"...dlaczego? Na poczatku myslalem, ze to wina braku jakiegos polecenia, ale nie, wszystkie statki maja te same (przywolane kodem sa ze wszystkim). A wiec jak zmusic mniejsze jednostki do patrolowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie:

Jakies porady odnosnie zarzadzania wieksza iloscia statkow? No bo tak pojedynczo wydawac rozkazy kazdej pojedynczej jednostce...horror.

Probowalem majstrowac przy grupach, jednak te grupy tworzyly mi sie zawsze 2 osobowe. A statki spoza grupy nie mialy nic w rodzaju "dolacz do grupy", gry probowalem tworzyc grupe o tej samej nazwie/numerze to tworzylo jeszcze jedna ale taka zupelnie oddzielna...jakies porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...