Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat
Cytat

teraz ja się zapytam: mam w Ore Belt krzem, ma full ogniw i pracuje na maxa, 64 krzemu. Ile mam kupić do niego transporterów, żeby rozwoziły cały ten krzem? Z góry mówię że mam giiigantyczny popyt na krzem w home of light i arg. prime, tak że sprzedaję krzemionkę po 650+ a zwykle po 700, ogniwa kupuję po 12 w samym ore belt, goły x3R.

Ponawiam pytanie.

Jesli chcesz zatrudnic wiecej niz dwa TS to musialbys pobawic sie w ustawienie im agenta handlowego. Wowczas bedzie to mialo rece i nogi.

Jesli przydzielisz kilka TS do sprzedazy gotowego produktu, wowczas wszyscy beda latac na huura do jednej fabryki skupujacej dany towar za najlesza cene. Pierwszy sprzeda, zas reszta wroci z towarem. Jeden produkt - jeden sprzedawca. Ewentualnie poczytaj jak skonfigurowac agenta handlowego (commodity agent).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się wyświetla tylko rząd cyfr i liter (np. ytsla-50), ale klasy już nie ma. Znalazłem ją jednak w szczegółach statku w polu ID zaraz po tejże nazwie. Tak więc sprawa załatwiona.

Jak przypisuje się transportowca do stacji? :> Już z pół godziny nad tym siedzę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, gre X3 reunion kupilem wczoraj. Po dziesieciu minutach rzucilem ja jednak w kat. Po prostu za duzo na raz 😀 Dzisiaj dalem jej jednak druga szanse i stopniowo poznajac swiat gry musialem skorygowac swoja wczesniejsza ocene.

Po pewnym czasie dorobilem sie transportera Merkury i chcialem, by sam latal od jednej fabryki do drugiej, kupujac towar i sprzedajac (tzn wybieram jedna fabryke, towar skupowany, wybieram druga fabryka, towar sprzedawany.). Kupilem zdalny system kupiecki i polecenia handlowe M1 i M3 bodajze (tylko takie byly dostepne) jednak gdy wybieram okno rozkazow to w poleceniach handlowych nie moge nic zrobic...to samo jak kaze mu zadokowac gdzies to nie moge handlowac. Po dwudziestu minutach szukania obejscia szlag mnie trafil i postanowilem poszukac odpowiedzi w internecie...no i trafilem tutaj. Juz widze pierwsze komentarza "bylo, nie laska poszukac?". Nie ukrywam, ze przeczytanie ~70 stron w poszukawaniu jednego drobiazgu jest nieco...czasochlonne? Tak wiec zwracam sie z pytaniem, na ktore zapewne kazdy nie-poczatkujacy gracz X3 moze odpowiedziec z miejsca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenia handlowe MK1 i MK2 umożliwiają własnie ręczne sterowanie transportowcem, handlowe MK3 umożliwiają zatrudnienie na tym transportowcu osobnego pilota, który samodzielnie będzie latał i handlował aby mieć zysk - patrz instrukcja w grze.

Zdalny system kupiecki zamontowałeś jemu czy sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zdalny system kupiecki masz mieć w swoim statku, nie w tym TS-ie.

To tak jakbyś chciał telewizor uruchomić pilotem, a pilot leżał na telewizorze.

Wersja gry z gazety tez ma instrukcję w PDF-ie. Zobacz do katalogu gdzie zainstalowałeś grę X3R i zobacz do katalogu Instrukcja. Lub poszukaj instrukcji na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdalny system kupiecki na merkurym (czyli statkiem, ktorym chce handlowac). Instrukcja niby jest, ale cholercia nie dziala (tak, mam AR...)

I jak "uruchomic" polecenie handlowe? Po prostu wlozyc na statek?

Aha, i mam jeszcze jedno pytanie. Gdy chce cos przelozyc ze statku na statek to moge to zrobic jakos normalnie? Bo dotychczas kazdy towar z osobna wyrzucalem w kosmos, przesiadka na drugi statek, ganianina i tak w kolko...troche to meczace, nie ukrywam. Widizalem w sterowaniu opcje "wymiana" (czy cos w tym rodzaju). Ustawilem to pod 0 (klawiatura num.) i jak mam jeden statek i klikam na drugim to nic sie nie dzieje (probowalem nawet podchodzic najblizej jak sie dalo)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak mnie zachecasz do czytania to moze sam bys zaczal czytac ze zrozumieniem? (no wielkie sorry ale teraz mnie wkurzyles. Jakbym mial instrukcje to bym wam nie zawracal, za przeproszeniem, ****)...

I dzieki za odp

Nie ma za co.

To że nie możesz otworzyć instrukcji to Twój problem. I zdecyduj się, masz instrukcje i nie możesz jej otworzyć, czy jej nie masz.

Zasadą na forum jest to że nie odpowiada się na pytania, na które odpowiedzi znajdują się w instrukcji. Dlaczego? Dlatego że albo masz oryginał i instrukcję, albo masz pirata bez instrukcji, a wtedy sorry, ale kup sobie oryginał.

Piszesz że nie chce Ci się czytać 70 stron. Wybacz, ale nam też nie chce się odpowiadać po raz setny na to samo pytanie. Chcesz to możesz użyć opcji "Szukaj", zadasz dobre pytanie, wyszuka Ci odpowiednie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak mnie zachecasz do czytania to moze sam bys zaczal czytac ze zrozumieniem? (no wielkie sorry ale teraz mnie wkurzyles. Jakbym mial instrukcje to bym wam nie zawracal, za przeproszeniem, ****)...

I dzieki za odp

Spokojnie. Po prostu na forum obowiązuje niepisana zasada, że nie odpowiadamy na pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji. Wbrew pozorom jej przestudiowanie nie zajmuje aż tyle czasu, a naprawdę wiele daje osobom, które nie miały w przeszłości kontaktu z X'ami. Polecam też lekturę FAQ. Jeśli po tym będziesz miał jakieś wątpliwości to pytaj śmiało, na pewno ktoś odpowie.

Co do instrukcji w pdf sam mam takowe i działają bez problemu, spróbuj może zainstalować nowszą wersję AR.

Przy okazji, witaj na forum 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...