Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piszę tutaj gdyż na pewno temat był poruszany jednakowoż nic nie znalazłem. Mam takie puytanko jak "zmusić" Merkurego by sam latał kupował tanio, sprzedawał drogo i ogólnie zarabiał na mnie automatycznie??. I drugie pytanko czy w XTM 7.5 nie ma dodatkowych opcji startowych?? Nie wiedzieć czemu ich nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piszę tutaj gdyż na pewno temat był poruszany jednakowoż nic nie znalazłem.

Użyj opcji szukaj. Po to są odpowiednie tematy, aby pisać w nich o tym czego dotyczy tytuł tego tematu. To że ten temat jest nieco ogólny, to nie znaczy że można w nim pisać o wszystkim, tym bardziej że on dotyczy gry X3R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piszę tutaj gdyż na pewno temat był poruszany jednakowoż nic nie znalazłem. Mam takie puytanko jak "zmusić" Merkurego by sam latał kupował tanio, sprzedawał drogo i ogólnie zarabiał na mnie automatycznie??. I drugie pytanko czy w XTM 7.5 nie ma dodatkowych opcji startowych?? Nie wiedzieć czemu ich nie mam...

OK, spoko.

1. Instrukcja do gry. Dlatego nie znalazłeś na forum, bo o rzeczach, które można znaleźć w instrukcji nie piszemy.

2. Są dodatkowe opcje w menu własna gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.😁

Nareszcie posiadam lapka od 3ch dzionków.

Miałem też z nim trochę problemów.

No ale czas zacząć od początku grę w X3Reunion.

Teraz się zastanawiam, czy "wsadzić" wcześniejszy plik z savem z gry na Pcecie, czy też zacząć od "zera".

Czy nie będzie się to krzaczyć na siódemce, i w dodatku na 64 ro bitowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru czystą X3:R oraz z Xtended , rozsądniej wybrać z modem, który wnosi bardzo wiele (statki , sektory oraz dodatkową fabułę). Jeśli nie jesteś prawiczkiem w świecie X to jak najbardziej przypadnie ci on do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mając do wyboru czystą X3:R oraz z Xtended , rozsądniej wybrać z modem, który wnosi bardzo wiele (statki , sektory oraz dodatkową fabułę). Jeśli nie jesteś prawiczkiem w świecie X to jak najbardziej przypadnie ci on do gustu.

Z całym szacunem ale jestem raczej weteranem w grach X, począwszy od XBTFa.

Myślę jednak, że najpierw sprubuję "przegryźć" wersję "czystą".

Czyli bez modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też radzę Ci, żebyś grał z XTM i skryptami, ale odradzam BSE 😁 . Jeśli jeszcze nie zrobiłeś fabuły, to radzę żebyś najpierw zrobił ją na czystej grze, bo z XTM-em może troszkę "zepsuć grę" (w sensie komat, zabawę), a potem zaczal od nowa z XTM. Oto moje zdanie 😁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez BSE raczej nie zdobedziesz w walce zadnego statku poczawszy od M6, M7, M2, M1. Komputer nie opuszcza tych statkow. Ten skrypt jest bardzo dobry, nalezy tylko ustawic odpowiednie wysokie wartosci opuszczania statku. Co to za zabawa ustawic sobie wyskakiwanie na 80% ?

Ja zawsze ustawiam 22% dla malych statkow i 12% dla duzych i jest to bardzo zbalansowana wartosc.

Cerber dlaczego fabule robic na czystym R ? Z XTM tez ja zrobi, tyle ze wsadza go w ostatniej misji do pirackiej novy lub innego krapu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też radzę Ci, żebyś grał z XTM i skryptami, ale odradzam BSE

A to niby dlaczego? Bo zepsuje sobie grę? W żadnym wypadku. Zepsuć można sobie cheate, choć są tacy co używają cheata i grają.

Do gry X3 trzeba mieć zacięcie, albo go złapiesz i zostaniesz, albo po miesiącu zabawy zostawisz, bo stwierdzisz że to nie dla Ciebie. I żadem skrypt tego nie zmieni.

A BSE jest jednym z wielu skryptów. Ułatwia nie co grę, to prawda, ale również dodaje pewnego dreszczyku emocji. Dlaczego?

1. W czystym X3R jak pisał Sorkvild, piloci opuszczają tylko małe statki, nie ma możliwości przejęcia dużych statków, można je tylko kupić.

2. XTM i TC z tych powodów dodają możliwość abordażu, ale nie każdemu się ta opcja może podobać (mnie nie). Ale w niczym nie stoi na przeszkodzie mieć BSE i abordażować statki. Dlaczego? Prosta odpowiedź. Aby dokonać abordażu należy zdjąć osłony atakowanemu statkowi i wysłać marines, którzy dokonają abordażu. Aby piloci opuścili statek przez skrypt BSE należy zdjąć osłony i uszkodzić kadłub, im większy statek, tym większych uszkodzeń potrzeba, aby piloci go opuścili. Wszystko zależy od morale pilota (pilotów), owszem zdarzają się przypadki że opuszczą M2/1 przy 90-80%, ale to wyjątkowe przypadki, najczęściej zdarza się to przy bardzo niskim poziomie kadłuba. Tak więc inna jest taktyka przejmowania dużych statków przy pomocy BSE, a inna przy pomocy abordażu.

Do tego skrypt BSE, nie tylko można skonfigurować ustawiając procenty (im mniejszy procent, tym rzadziej pilot wyskoczy), można w nim wyłączyć opuszczanie dużych statków i używać skryptu tylko dla małych statków, duże przejmując tylko abordażem.

3. Normalnie, pilot przed opuszczeniem małego statku informuje nas o tym krzycząc "Nie gniewaj się Waldek, ten statek jest naprawdę Twój" lub podobnie. Wiemy wiec kiedy przestać ostrzeliwać go i czekać aż wyskoczy. Przy BSE tego nie ma, nigdy nie wiemy, atakując zarówno mały jak i duży statek, czy mamy szansę na zdobycie i kiedy pilot raczy wyskoczyć. Czy będzie to teraz, czy gdy zdejmiemy mu jeszcze jedną kreskę. A w przypadku takiej zabawy z dużym statkiem, te kilka kilka sekund, w których wahamy się, czy jeszcze poczęstować statek salwą, która zniszczy go, czy tylko lekko go uszkodzić i czekać na efekt, może kosztować na sporo. Zarówno własnych osłon, kadłuba, albo wręcz zobaczenia napisu GAME OVER.

4. Osobną sprawą jest też podejście do tego co zrobimy z porzuconym statkiem, przejmiemy i sprzedamy w takim stanie w jakim jest. Naprawimy w stoczni, płacąc za naprawę i będziemy używać. Użyjemy innego skryptu i naprawimy go, aby sprzedać z dużo większym zyskiem.

To ostatnie na pewno sporo zasili nam konto. I to się może komuś nie podobać, bo on ciuła każdy grosz budując kompleksy, które zarabiają na niego, wysyłając handlarzy ST/UT. No dobrze, a jak ktoś nie lubi zajmować się budową, lub pilnować czy handlarz wziął kanapki na drogę i termos z kawą? Mnie to nie bawi, wole walkę, a przecież z czegoś trzeba żyć 😁

Tak więc nie ma co przekreślać tego skryptu, że jest "be". Wcale nie jest, wszystko zależy od nas, jak go wykorzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że cheatów należy używać z głowa bo jak walniemy sobie dużo kredytów i super flotę gra staje się nudna, jednak jeśli umiejętnie ułatwimy sobie start a potem nie cheatujemy to wtedy jest (moim skromnym zdaniem) ciekawie. To taki mały OT, a teraz pytania:

Mam handlarza na Merkurym (statek ma dużo sprzętu) z poziomem 22 ale nie mogę włączyć UT why??

I drugie pytanko jaka jest pełna nazwa tego skryptu BSE?? Bo mnie bardzo on zainteresował. Znalazłem coś takiego czy to jest pełna nazwa?? BailSignalExtension

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I drugie pytanko jaka jest pełna nazwa tego skryptu BSE?? Bo mnie bardzo on zainteresował. Znalazłem coś takiego czy to jest pełna nazwa?? BailSignalExtension

Nie piszcie wszystkich pytań w jednym temacie. Masz pytanie, zadaj w odpowiednim temacie, nie ma takiego, załóż nowy odpowiednio go nazywając. To tak odnośnie UT.

A co do BSE, masz w FAQ rozwinięcie skrótów używanych na forum, tam znajdziesz odpowiedź czy dobrze trafiłeś z BailSignalExtension 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master Yacku, znam zalety BSE, ale też jego wady. Jak już nawet było wspomniane w jedym z tematów wrogowie walczą, jhak by chcieli a nie mogli, dlatego to u mnie skreśla ten skrypt. Nie mówie, że jest całkowicie do bani i be, ale ta wada psuje mi zabawe z walki. Co do abordażu to jestem właśnie za nim. Jeśli chce zdobyć jakiś statek od M6 w górę, to biorę moich żołnieżyków i do dzieła, a takie przypadkowe zdobycze to mi niepotrzebne. Wolę dzięlo zniszczenia ]😁 . Używanie BSE bardzo przyśpiesza postępy w grze, ale ja wolę mieć większą frajdę i zdobywać kasę za zestrzeliwanie wrogich statków (np. za takiego K dostajemy 8 mln) 😁 . Dlatego odradzam BSE głównie z powodu tych "zamulającyhc" pilotów, co walczą jakby śniadania nie zjedli. Co do fabułu i XTM to osobiście wolę najpierw pograć tym, co zaserwowali nam twórcy, ale jak kto woli. W fabule i tak się nie rowijam (całą fabułę na pogromcy), tylko aby przejść i wiedzieć co jest grane, a potem jazda podbijać wszechświat 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widać że piszesz o czymś, o czym nie wiesz. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz mój poprzedni post.

BSE używam od dwóch lat i nigdy nie zauważyłem zmniejszonej agresywności pilotów. Mam porównanie bo równocześnie grywam czasem w czystą grę, dla testów np.

Lubisz abordaż, Twoja sprawa, nie każdemu się to podoba i odpowiada. Jak pisałem użycie BSE nie wyklucza abordażowania.

Zdobyć K przy pomocy BSE to też nie jest łatwa sztuka, trzeba mieć farta, aby samemu nie ulec K starając się z nim cackać licząc na to że go zdobędziesz. Albo spowodować że statek zostanie opuszczony, a seria twojego ognia go jeszcze dosięgnie i go zniszczy zanim zniknie i pojawi się w innym miejscu.

Do tego pisałem, zdobyć duży statek, a sprzedać go z zyskiem to dwie różne sprawy. Nie wiem czy dostaniesz 8 mln za statek z 4% kadłuba, a w takich statkach jak K to mniej więcej tyle kadłuba zostaje przy BSE.

Wszystko więc zależy od tego jak podejdziesz do sprawy zarabiania na zdobytych statkach, instalacja BSE wcale nie wymusza naprawiania ich za free i zarabiania na nich.

Tyle gwoli wyjaśnienia.

Każdy gra jak mu się podoba, ja gram z BSE, nie używam abordażu, ale nie oznacza to że uważam go za coś zbędnego i nie odradzam innym bawienia się żołnierzykami.

Co do fabuły to się z Tobą zgadzam, tez polecałbym wykonać ją w czystej grze. Potem dopiero bawić się z XTM-em, ale już bez fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze cos. BSE dodaje niezlego smaczku rowniez. Z rozbitych statkow nie tylko wylatuje sprzet, ale rowniez piloci w skafandrach. Jak mowi Yacek, nie ma przymusu zbierania porzuconego zlomu. Czasami sie to zwyczajnie nie kalkuluje, takie latajace wraki czesto padaja ofiara wrogow i nie udaje im sie dotrzec na miejsce przeznaczenia. Czasami sie ograniczam jedynie do wybebeszenia jakis nadajacych sie rzeczy z ladowni, a nastepnie porzucam ow wrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek, fdo niedawna jeszcze latałem w X3R statkami, a te co "upolowałem" kazałem im leciec do stoczni, i tam je opychałem.

Zaś wcześniej korzystałem z pirackich transporterów do swojego handlu obwoźnego.

Podobnie, i zresztą na początku było w X2TT.

Pamiętam wtedy te "admiralskie" Kerrak. jako pierwsze mody w Xie.

Obecnie, muszę zaznajomić się z tą procedurą "wklepywania" modów i po kolei których rozpoczynając od "edytora" modu "r".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi. Przecież nie narzucam nikomu, jak ma grać. Jedni wolą abordaż, a drudzy BSE. Ja polecam jedno, a ty drugie, a gracz zdecyduje co wybierze. Grałem z BSE w pierwszej grze z XTM, ale nie wymienione wady go skreśliły u mnie. Co do tego K to miałem na myśli, że 8 mln dostaniesz za jego zniszczenie 😁 . Co do agresywności to do końca nie jestem pewien, bazuje na teamcie, z tego forum gdzie sporo osób to potwierdzało. Pozatym wkurzała mnie cały czas przychodząca wiadomość o zapętleniu (reint cache script nie pomogło 😁 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Fakt, ta wiadomość była denerwująca, w TC skrypt NPC Bail jest pozbawiony tej wady, ale również czegoś innego, przemieszczania opuszczonych statków z celu ognie. Więc trzeba mieć jeszcze większego farta, aby nie zniszczyć salwą już opuszczonego statku.

A co do 8 mln, to jaka różnica, czy dostaniesz je za zniszczenie statku, czy za jego sprzedaż w stoczni? Dla Twojego konta żadna, dla pilotów tego statku chyba zasadnicza 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...