Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ALez ja doskonale wiem o zasadach na forum, co to ja, z choinki sie urwalem i internet mam od tygodnia? Nie jednego forum jestem bywalcem.

Pirata nie mam, nie wierzysz? Chcesz dowodu? Moze jeszcze ci przyslac zdjecie pudelka z plyta, moze wyslac kopie paragonu? Dobra, nie bede sie rzucal, badz co badz jestem tu nowy i nie mam zamiaru wszczynac dyskusji.

Najnowsza wersje AR mam, ale to nie klopot, problem w tym, ze komp nie moze znalezc pliku z instrukcja wiec...ekhm.

Opcja szukaj, taaak znam ja dobrze. Jak chodzby to, ze jesli wpisze "Problem Zdalny System Kupiecki" to wyszuka mi 13498734 stron.

Czytanie 70 stron - co najmniej pol godziny roboty (bo nie mowie o pobierznym przestudiowaniu, bo mozna pominac). Napisanie...3 zdan..? - 10 sekund (no to akurat zalezy od zdolnosci pisania na klawiaturze). Wiem, ze odpowiadanie na te same pytania to wysilek wrecz ekstremalny, wymagajacy niesamowitych pokladow woli, ale gdy przychodzi co do czego to zawsze ktos odpowiada (ponarzeka ale odpowie - cos o tym wiem, bo sam tak robilem.)

co by tu jeszcze...a tak:

FAQ przeczytalem (nie od deski do deski ale odpowiedzi nie znalazlem), do instrukcji nie mam dostepu (wierzcie mi, zaluje. Niektore instrukcje to b. fajna sprawa.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Na Mamucie jest stara wersja Mapy Scorpa, dla X3R.

2. W FAQ jest działający link do nowej wersji mapy Scorpa, a raczej do strony producenta tego skryptu.

3. Nowa wersja mapy Scorpa zawiera już polskie pliki tekstowe zarówno dla X3R jak i TC. W przypadku TC plik ten jest niekompletny dlatego należy pobrać spolszczenie z Mamuta. W przypadku X3R nie ma takiej potrzeby.

4. Poprawiłem FAQ odnośnie mapy Scorpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, ze jest sporo watkow handlowych ale skoro juz tu zaczalem pisac...

Wiele sie mowi, ze towary kupuje sie taniej u producentow, ale u mnie jest inaczej, stacje handlowe maja duzo lepsze ceny. Da sie zrobic, by taniej bylo u producentow? Jestem typowym humanista, ale podejrzewam, ze trzeba by masowo dowozic fabrykom materialy do produkcji, ale czy trzeba tak robic z kazda stacja? Bo nijak na handlu nie moge sie oblowic -.-

Mam merkurego (ktorym steruje zdalnie, polecenia handlowego nie moge kupic bo nie mam reputacji...wrr), 2 satelity w sektorach Argonow i sam latam Pogromca (ze skanerami by ceny wychwytywac). Jest to strasznie meczace i czesto wkurzajace, bo gdy juz znajde cos, co mozna z zyskiem sprzedac to po jednym locie zyskow juz nie przynosi i musze szukac czegos nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:

- jeśli towarów jest więcej niż 50% w fabryce to cena może być poniżej średniej, jeśli towaru fabryka wyprodukowała mało to cena jest wysoka. Tym się kieruj.

Spróbuj standardowo do kopalni dowozić ogniwa elektryczne a wykupuj płytki krzemowe jeśli kosztują poniżej 350cr. Płytki sprzedawaj jeśli cena wzrośnie w fabrykach powyżej 650. Jeśli nie to szukaj innej fabryczki gotowej zapłacić żądaną cenę. Zazwyczaj na początku lata się w obrębie 3-5 sektorów aby dorobić do miliona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem kampanie na "latwiznie" (zeby sie zorientowac o co chodzi). Argon Prime. Wokol jest kilka kopalni ale tam sa ceny przewaznie ~640 dopiero teraz odkrylem jeden sektor gdzie sa dwie kopalnie po ~590 (na drodze do stolicy Taladian czy jak oni tam maja).

Doradzi ktos jakis w miare staly szlak handlowy?

Najpierw, jak juz ktos radzil, zajalem sie ogniwami, ale to przynosilo male zyski. Jedyny plus byl taki, ze zawsze latwo znajdowalem kogos, kto chcial kupic moj ladunek. Potem przesiadlem sie na steki (po 72 skupowane, po 78-100 sprzedawane) ale i tego mi bylo malo. Kupilem troche przypraw ale nigdzie jakos nie moglem sprzedac i tak jakos zostaly w ladowni, dopiero teraz opchnalem je w jakiejs stacji handlowej, nawet nie wiem czy cos na tym zarobilem. Potem zajalem sie ruda, z jednej kopalni do jednej fabryki wykonalem 2 loty i juz przestalo sie to oplacac. Przeszukalem okoliczne sektory ale zadnej dobrej oferty...w koncu opchnalem rude gdzies, z minimalna strata i natknalem sie na Gwiezdna Wodke. Tu wykonalem tez 2 loty. Aha, czy tylko ta stacja handlowa chce kupowac ten towar, gdzie znajduje sie "Bimbrownia"? xD Bo patrzylem troche okoliczne sektory nikt nie chcial tego kupowac, a do piratow sie nie zblizam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę upływu czasu musisz rozszerzać obszar działania, ciągły handel w obrębie zaledwie kilku sektorów jest nieefektywny, bo fabryki muszą mieć czas na zużycie zapasu materiałów/wytworzenie końcowych produktów. Jeśli startowałeś w okolicach argon prime to odwiedź sektory boronów i paranidian, u nich na pewno trafisz na jakąś okazję 😀 Sprawdzaj też zapotrzebowanie na drugorzędne surowce, statki AI niezbyt często nimi handlują i można czasami znaleźć fajną niszę.

Np. niezły grosz można zarobić sprzedając większe ilości delaxiańskiej pszenicy w borońskich farmach planktonu. To tylko jeden z przykładów, resztę odkryjesz powoli sam w miarę gry.

Stałych szlaków handlowych nie ma, wszystko jest dynamiczne i obowiązuje zasada popytu i podaży. Ogólnie- im mniej fabryka ma danego towaru, tym wyższą osiąga on cenę i na odwrót. Stacje handlowe zawsze kupują/sprzedają towar po cenie średniej.

Jak już pisałem wcześniej, fabryki potrzebują czasu na to aby spożytkować to co im dostarczyłeś i wyprodukować większą ilość towaru, dlatego trzeba działać w jak największym obszarze. Musisz na bieżąco obserwować rynek i znajdować okazje do zarobku tym bardziej, że są jeszcze statki AI, które również handlują różnymi towarami i stanowią w pewnym sensie konkurencję. Na dłuższą metę warto zainwestować w satelity i poustawiać je w bardziej newralgicznych sektorach, żeby mieć w każdej chwili podgląd cen towarów. Dobrze jest też wyposażyć statek w napęd skokowy. Co prawda trochę kosztuje i ogniwa zajmują miejsce w ładowni ale znacznie przyspiesza wszystkie operacje i zmniejsza szansę na to, że jakiś statek AI Cię ubiegnie i kupi/sprzeda towar przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma stałych szlaków handlowych. Jak już pisano Ci na czacie ceny zmieniają się dynamicznie. W zależności od ilości danego towaru w fabryce cena jest większa lub mniejsza. Ceny rudy, które podałeś świadczą że są w tych kopalniach minimalne ilości produktu. Zobacz jak wygląda sprawa z ogniwami w tych kopalniach. Może im brakuje ogniw, steków i dlatego wydobycie kuleje.

GW skupują tylko dwie stacje handlowe Argonów. Jedną odkryłeś, druga jest w sektorze Montalaar, to dość daleko. Po za tymi dwoma (z XTM-emem trzema) GW skupują jeszcze tylko Habitaty.

Polecam zapoznać się z tym tematem: Wątek handlowo-produkcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...