Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.Leciałem sobie do Antigone Memorial by sprzedać w doku zaopatrzeniowym 2 pulsacyjne emitery wiązki. Dokuje daje na handel - nie moge sprzedać bo magazyn mają pełny. Myślę sobie trudno - lecę szukać dalej. Odbijam od doku, odlatuje i nagle patrzę - a tu asteroida w niebieskiej ramce. Zaznaczam ją i pisze "niezidentyfikowany obiekt", za nią jeszcze kilka takich.

Co to było?

2.

Spoiler

Jak wiadomo Heretics End zostało przejęte przez ziemian i stoi tam brama. Jeśli by się przeżyło i przez nią się przeleciało to co by się stało? Podobne są w jednym z sektorów Paradian.

3.

Spoiler

Czy jak dostane HQ to będę mógł zacząć masową produkcję Hyperionów? Albo innych dużych statków? Jeśli tak to ile to kosztuje?

Miał ktoś podobny przypadek jak ten z punktu 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to było trzy lata temu. Ale wiem, że byłem ciekaw co jest za bramą, której tak pilnuję ziemskie statki. Wziąłem więc Strzałę, zmyliłem nią ziemskich strażników i przeleciałem przez bramę. Trafiłem do pustego sektora z ziemią w tle.

Skrypty i mody (w tym również XTM-em) to już późniejsze bajki.

Jak pisałem, jest to gdzieś, w jakimś moim poście na forum Ego opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to ciekawe, że można się dostać na ziemię. Ale niedaleko paradiańskiej przetwórni nividium ( tej "działającej' ) też są 3 albo 4 bramy blisko siebie. dokąd one mogą prowadzić? Do kha'aczków?

W jakim sektorze? Jeśli masz na myśli te w Dike's Domain

Spoiler

W fabule właśnie tam była niewidzialna przetwórnia nividium

to prowadzą zapewne do sąsiednich sektorów 😆 .

PS. Yacek, a miałeś wtedy mapę Scorpa? Z tego, co pamiętam to w czystej grze były, jakieś 2 niedostępne sektory. Może przeniosłeś się do któregoś z nich? Ale u mnie na mapie nie były one połączone z żadnym innym. Hmm po rozprawieniu się z Far Cry 2 powęszę nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś dziwnego. Lecę sobie do południowej bramy w Farnham's Legend, a tu patrze - Merkury. Niby nic dziwnego tylko że:

- Nie jest mój, a nic innego w nazwie niema.

- Jego "tablica rejestracyjna" na mapie sektora nie zawiera nazwy rasy ( Np. AM3XC-60 wskazuje na argońską novę(A na początku)).

- Jako nazwę pilota pisze niezidentyfikowany obiekt

- Nie rusza się

- Nie da się zdobyć.

I jeszcze jedno - jak go rozwaliłem to po jakimś czasie się "odnowił".

Widział ktoś to "coś", albo czy ktoś wie co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pewien problem. Mialem calkiem spora przerwe w swiecie X. Wkoncu przeinstalowalem gre i chcialbym zaczac jeszcze raz. Zainstalowalem gre updet do wersji 2.5 na nastepnie BB. Odpalam gre wszystko gra ale cos malo kasy za zestrzelenie. Hm... Pamietam byl taki skrypt Bounty Boost. Instaluje Dziala super! Ok ale po pewnym czasie chcialem "edytowac" skrypt zeby zmienic wysokosc wypłacanej gotówki.I tu pojawia sie problem. Pamietam ze poprzednim razem mialem przypisany jakis klawisz do edyscji skryptow. Ale teraz juz nie pamietam jak to zrobic. W opcjach sterowania jest zakładka "Edytor Skryptów" wchodze tam odnajduje linijke Edycja Skryptu przypisuje klawisz V i nic... Teraz zaczynam cos sobie przypominac ze to chyba bylo gdzies indziej tylko gdzie?! Czy ktos moze z was pamieta gdzie byla odpowiednia zakladka i jak sie nazywala ta linijka? Prosze o pomoc i z gory przepraszam za kłopot :/

A tak... Jestem Idiota:/ Nie ta zakladka i wszystko juz jasne. Przepraszam za kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra teraz to ja już nie wiem co to jest. Lece sobie za NO* przez sektor Hilla's Joe od wschodniej bramy. Nagle widzę 2 pir. sokoły. Patrzę w ich kierunku i widzę stację. Ale stacji na mapie sektora nie ma. Ustawiam kamerę na niego( że jest na środku) i widzę - szczątki stacji jak w President's end ale połączone w kompleks. Co to jest? Mam zapisany na dysku zrzut ekranu, jakby co, tylko że niewiem jak dodać obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zniszczonych stacjach przez jakiś czas pozostają wraki, może właśnie na jeden z nich trafiłeś.

Żeby dodać obrazek musisz najpierw skorzystać z jakiegoś serwisu oferującego hosting zdjęć (fotosik, imageshack, itd), po załadowaniu w nim odpowiednich plików zostaną wygenerowane linki do nich, które potem umieszczasz w swoim poście na forum w znacznikach [url] albo [img].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dodać plik ze zdjęciem (najlepiej w formacie .jpg) bezpośrednio do posta z własnego dysku. Służy do tego opcja znajdująca się pod oknem jakie mamy gdy piszemy nowy post. Sekcja ta nazywa się "Dodaj załącznik", najpierw klikamy na "Przeglądaj" gdzie odszukujemy nasz plik ze zdjęciem, potem klikamy na "Dodaj plik", po dodaniu pliku do posta, można jeszcze wskazać, w którym miejscu ma się on znaleźć (domyślnie będzie na samym końcu postu) poprzez opcję wstaw w linii. Można dodać kilka zdjęć w ten sposób.

A zniszczonych stacji i statków jest sporo w różnych sektorach. Przeleć się do sektora President End to zobaczysz całe złomowisko. Wraki jakie tworzy gra na starcie pozostają cały czas, te powstałe ze zniszczonych stacji w trakcie gry znikają po pewnym czasie, jak pisał już Prowler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie dotyczace pewnych oznakowan statkow w grze.

Patrzylem w instrukcji patrzylem na forum i nie znalazlem niestety stad tez pojawil sie ten post.

Przyklad:

Merkusy TS wystepuje jako S,M i L................jesli sobie dobrze tlumacze to s znaczy small m medium a L large.

Wszystko bym rozumial gdyby nie to ze stocznia wyswietla te same informacje o ladownosci statku bez roznicy czy chce kupi S,M,L.

Jestem juz caly glupi z tym.

Co do oznakowan M1 itd w instrukcji ladnie opisali ale juz do towarowych chyba im sie nie chcialo.

Po za tym chyba z fabrykami mam ten sam problem ale widze ze tam wystepuje roznica chyba ze sie myle.

Moze mi to ktos rozjasnic?Egosoft powinno rozumiec ze nie kazdy gral w poprzednie czesci i moze nie wiedziec 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat byłwielokrotnie poruszany. Nawet są tematu o podobnej nazwie. S - brak wyposażenia, M - średnie wyposażenia, S - najlepsze wyposażenie, statystyki się nie zmieniają, np. w wersji S dostajesz tylko osłone 1 Mj, w wersji M - osłone 5 Mj i kilka dziłaek laserowych, a w wersji L - osłony 25 Mj i akceleratory cząsteczkowe. Wyposażenie zależy od statku. Kiedy klikniesz "i" na daną wersje będziesz miał podane wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już o tym pisałem, ale wolę napisać jeszcze raz niż szukać. 🤔

S - podstawowy pakiet. 1x osłona 1MJ + rzadko dodatkowe oporządzenia

M - zwykły pakiet. trochę mocniejsze osłony + podstawowe uzbrojenie w zależności od statku oraz dostępności towaru w najbliższym DOK'u.

L - zaawansowany pakiet. Pełne dla danej klasy statku osłony + mocniejsze uzbrojenie w zależności od statku oraz dostępności towaru w najbliższym DOK'u.

Stosuje się to głównie do mniejszych od M6 statków. Zarówno S,M i L mają takie same parametry różnią się ilością dodatków.

W oznaczeniach stacji występuje również coś takiego ale tutaj już chodzi o

-produktywność

-pojemność

-koszt

-wielkość stacji

Duże statki nie posiadają oznaczeń, wszystkie są w wersji zwykłej.

EDIT:

Byłeś pierwszy bo miałeś mniej do pisania 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...