Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Eeeeeem, ale mi chodzi o nacisniecia klawisza C z 8 tysiecy kilometrow i wybranie opcji "Poddaj sie!".

Btw przed chwila probowalem zmienic nazwe statku...to jakis horror. Po dziesieciu minutach pracy nad napisem Pogromca (ktorego nie udalo mi sie napisac...) wyskoczyl blad gry...

Wiem o co ci chodziło. Ale nie ma to wpływu, może pilot TS-a najwyżej zareaguje, ale pirat to Cię jeszcze stekiem wyzwisk obrzuci.

Nazwy zmieniam non stop, zero problemów, trzeba mieć farta aby przy takiej prostej czynności wywalić grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie jakieś paskudztwa wpisywaliście i zadziałała cenzura w grze *grozi palcem*

Po tym wywołaniu przez radio statek się nie podda ale czasem pilot frachtowca może wyrzucić swój ładunek, o ile wcześniej tego sam nie zrobił. O przejmowaniu statków było już dużo, metody są różne ale chyba najlepsza to zbić jak najszybciej osłony i uszkodzić kadłub do 87%, a potem przełączyć na jakąś słabszą broń (albo 1 mocniejsze działko) i powoli "zjeżdzać" kadłub aż do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja to mam naprawde farta. Przed chwila rozwalilem dwie grupki piratow. Z dwoch sokolow wyskoczyli piloci i juz radocha, bo podobno sa bardzo duzo warte. Ale jak zawsze cos sie musialo zwalic, za tymi dwoma grupkami podazala piracka Nova... Probowalem uciec skokiem ale sie nie udalo wrr

Kup chociaż kilka polis. Na początku też dosyć oszczędzałem ale warto je mieć choćby na takie okazje.

W M4 z Novą bywa ciężko jeśli ma jakieś dobre działko w wieżyczce. Ale od czego jest WSAD i save/load 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie miala b. dobra wiezyczke i ciezko ja bylo wymicrowac. Zjechalem jej tarcze i hp do polowy ale mnie w koncu dopadla.

No, uzbieralem 700k. Chcialem kupic statek no i mam kilka pytan.

1)Czy np Pogromca, jesli jest ten S, L, M...czy tam inne literki to czyms sie to rozni, poza cena oczywiscie?

2)Jak sprawdzic, jaka....literke (xD)...ma sie statku?

3)Jesli w stoczni/doku zaopatrzeniowym nie ma statkow/dzial na sprzedaz to jak zrobic, aby byly? Czy trzeba sie wykazac cierpliwoscia po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S, L, M t tylko wersje wyposażenia, przyjrzyj się im uważnie.

S - to praktycznie goły myśliwiec.

L - full wersja z już dodanym jakimś uzbrojeniem.

Pogromca to myśliwiec klasy M4. Chcesz latać czymś mocniejszym to rozglądaj się za myśliwcami M3. Każdy statek w swojej nazwie ma podaną klasę (M3, M4, M5, M6, itp)

Co do doku - poczekać aż będą, ew samemu dostarczyć. Można też uzbrojenie dokupić w innych fabrykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak im sie przyjrzec blizej...? Przeciez nie wypozycze ^^

A to musze sobie reputacje podniesc...zreszta w ogole nie ma statkow. Sa tylko podstawowe wersje dostepne. A moze sa jeszcze jakies inne fabryki argonow, gdzie mozna kupic statki i uzbrojenie poza argon prime?

Przyjrzeć możesz się najeżdżając na statek na liście w stoczni i klikając I lub U (nie pamiętam jak to było w Reunion). Pokaże się wtedy karta statku z listą zamontowanego wyposażenia.

Stoczni jest kilka (Argon Prime, Cloudbase SE, Omicrony Lyrae, Light of Heart), doków zaopatrzeniowych też, a fabryki wyposażenia rozsiane są po całym wszechświecie. Skorzystaj z mapy scorpa albo poszperaj sam po sektorach.

Spróbuj może zapolować na piracką Nova Raider, z tego co pamiętam nie ustępuje ona w niczym argońskiej wersji. Przy odrobinie wprawy można ją zdobyć Pogromcą, trzeba tylko uważać na wieżyczkę, o czym już pisałem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Glupio mi tak troche ciagle pytania zadawac, bo jeszcze mnie ktos oskarzy o nabijanie postow (...) ale niech strace:

Czy jesli bedziemy odpowiednio dlugo sie "bawic" z wrogim pilotem to w koncu wyskoczy? Czy czasem bedzie do smierci w nim siedzial?

Teoretycznie tak, czytałem kiedyś posty w których ludzie pisali o takiej zabawie przez 20-30 minut... Praktycznie nie ma sensu się za długo bawić, lepiej dobić przeciwnika i poszukać innego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to każda rasa ma po 3 stocznie. Ras jest 5 (głównych) i coś koło 160 sektorów do zwiedzenia. Więc trochę czasu na samo zwiedzanie Ci zejdzie.

A co do statków. Jeśli chcesz sam, to zapoluj na piracką Novę Raidera. To bardzo fajny statek na początek. Jeśli wolisz gotowca, to w jednym z pirackich sektorów można znaleźć Mambę. Jeszcze szybszą niż Nova za to nieco gorzej osłoniętą. I tylko jedna rada:

Spoiler

Podejdź do niej od dołu i raczej w samym skafanderku. Może Ci się uda…

A z pilotami bywa różnie. Czasem ten sam po wgraniu sejwa zachowuje się zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Novy podchodź z przodu i boku/góry, wciskając klawisze WSAD. Jeśli nawet część twojej salwy nie trafi to trudno. Ona tym bardziej nie powinna trafić. Następnie odskocz poza zasięg wieżyczki (możesz nawet pokręcić pirueta z ześlizgiem np. QW). Jeśli masz całe osłony powtórz atak. I tak aż do skutku. Jeśli Ci zdjęła osłony – odskocz od niej na chwilę dla regeneracji. Tobie to pójdzie szybciej niż jej…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem. Piracka Nova Raider. Niedroga, wystarczy piratowi dobrze po łbie zapłacić ]😀 . A statek jest o wiele szybszy od „zwykłej” tak więc z tarapatów możesz równie szybko wypaść, jak w nie wpadłeś. Na tym statku od biedy możesz już robić fabułę, choć ja radziłbym Ci najpierw zawarcie bliższej znajomości z korporacją Bala Gi 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Już Ci pisałem. Piracka Nova Raider. Niedroga, wystarczy piratowi dobrze po łbie zapłacić ]😀 . A statek jest o wiele szybszy od „zwykłej” tak więc z tarapatów możesz równie szybko wypaść, jak w nie wpadłeś. Na tym statku od biedy możesz już robić fabułę, choć ja radziłbym Ci najpierw zawarcie bliższej znajomości z korporacją Bala Gi 😀 .

Albo Novą spróbować zdobyć LX'a 😀 Jeden z lepszych M3+ w Reunion 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...