Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki, moze wreszcie sie jakos odpreze przy tej grze zamiast ciagle cen pilnowac

PS: Omg, to kosztuje 500K?! Ja jeszcze na oczy takich pieniedzy nie widzialem...ech zaczyna mnie wkurzac ta gra... Piraci mnie niszcza w grupach +3, na nowy statek mnie nie stac, na nowe uzbrojenie mnie nie stac. Cos czuje, ze chyba dam sobie sposob i wroce do SupComa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się, walcz. Ja w Pogromcy byłem na początku w stanie poradzić sobie z sześcioma myszołowami. Ja miałem 4 akceleratorki a oni tłukli we mnie całą swoją elektorwnią. I co? Tłukłem się po 10-15 minut tylko musiałem zrobić sobie dużo miejsca na biurku bo kręciłem myszką cały czas w kółko sporadycznie wyskakując z kółka i waląc do tego, co się akurat za bardzo zbliżył. Efekt - 4 rozwalone, dwa opuszczone przez pilotów, przejęte, sprzedane i kasa wpadła. Poluj na Sokoły, najlepiej pojedyńcze, wolne, niemrawe, łatwo sobie z nimi poradzisz, wyskoczy pilot, sprzedasz - 500k na koncie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o walce mowa to po pierwsze kup Polecenia Bojowe mk.1 i 2, będziesz mógł wtedy ustawić automatyczne celowanie (klawisz K), spore ułatwienie. Po drugie, używaj w walce klawiszy W,A,S,D. Obsługujesz nimi napęd boczny, który pozwala uniknąć ognia przeciwnika. Potrenuj trochę, a zobaczysz, że walka wcale nie jest taka trudna. Pogromcą można wbrew pozorom całkiem sporo zdziałać.

Ogólnie najlepiej jest właśnie połączyć to wszystko- wydajesz swojemu handlarzowi automatyczne polecenia, a sam zajmujesz się walką albo wykonywaniem misji. Warto jest też odwiedzać sektory gdzie często dochodzi do walk pomiędzy piratami, a handlarzami, czy statkami wojskowymi. Po zniszczonych jednostkach często zostają różne towary, rakiety, czy nawet działka. Jeśli masz odpowiednio szybki statek to możesz czasem nieźle się obłowić zbierając te śmieci, samemu unikając walki wykorzystując swoją prędkość i napęd boczny. Jest wiele okazji do zarobku, trzeba mieć tylko oczy otwarte i trochę pogłówkować 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem baaaardzo dlugiego posta tylko niestety ktos napisal zanim skonczylem i z przyzwyczajenia po napisaniu od razu wyszedlem...efekt - post sie skasowal. Napisze wiec krocej bo nie pamietam co napisalem i mi sie juz nie chce xD No i dodam do nowych komentarzy.

Polecenia handlowe mam, z celownika korzystam, bez tego w ogole nie wyobrazam sobie walki. WSAD mam dosc dobrze opanowane, jesli sie wysile to jakies 90% strzalow wroga poleci w proznie, ale za to ja nie mam prawie okazji do strzalu.

Automatyczne polecenia? Ja robie tak, ze kaze mu zadokowac gdzies, kupic, zadokowac gdzies, sprzedac...wszystko recznie (dostaje wiadomosc gdy skonczyl jakas czynnosc).

Na piratow poluje w pirackich sektorach, w innych moze ze dwa razy w ogole ich uswiadczylem.

Raz tylko mi pirat wyskoczyl ale nie wiadomo czemu nie moglem przejac statku...podlecialem blisko, wyskoczylem, zblizylem sie, nacisnalem Shift E (potem probowalem prawy przycisk ale nie bylo mozliwosci wejscia na statek).

W pirackich terenach nadziewam sie na ~6 statkow, ktore mnie dosc szybko masakruja przy stratach dwoch, gora trzech statkow. Jesli trafie na mniejsza ilosc to nigdy mi piloci nie wyskakuja, latam statkiem ~80 hp (nie stac mnie na naprawe...myslalem, ze jak bede mial licencje policycjna to mi beda pokrywac koszty napraw...marzenie, zreszta nie zauwazylem, aby mi placili za zniszczonych wrogow, tak btw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz celownik ale nie masz automatycznego namierzania, naciśnij "K" żeby celownik Ci migał, wtedy ty "WSADzasz" a Twoje strzały i tak lecą we wroga.

Automatyczne polecenia, czyli handlarz sektorowy i uniwersalny - luknij do instrukcji co to. Odpalasz sektorowego a on sam lata i handluje - po prostu zatrudniony przez Ciebie inny pilot, któy ciężko haruje na Twoją emeryturę.

Statek trzeba najpierw przejąć a potem na niego wsiadasz. Zobacz do sterowania albo instrukcji jak się przejmuje statki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisalem baaaardzo dlugiego posta tylko niestety ktos napisal zanim skonczylem i z przyzwyczajenia po napisaniu od razu wyszedlem...efekt - post sie skasowal. Napisze wiec krocej bo nie pamietam co napisalem i mi sie juz nie chce xD No i dodam do nowych komentarzy.

Polecenia handlowe mam, z celownika korzystam, bez tego w ogole nie wyobrazam sobie walki. WSAD mam dosc dobrze opanowane, jesli sie wysile to jakies 90% strzalow wroga poleci w proznie, ale za to ja nie mam prawie okazji do strzalu.

Automatyczne polecenia? Ja robie tak, ze kaze mu zadokowac gdzies, kupic, zadokowac gdzies, sprzedac...wszystko recznie (dostaje wiadomosc gdy skonczyl jakas czynnosc).

Na piratow poluje w pirackich sektorach, w innych moze ze dwa razy w ogole ich uswiadczylem.

Raz tylko mi pirat wyskoczyl ale nie wiadomo czemu nie moglem przejac statku...podlecialem blisko, wyskoczylem, zblizylem sie, nacisnalem Shift E (potem probowalem prawy przycisk ale nie bylo mozliwosci wejscia na statek).

W pirackich terenach nadziewam sie na ~6 statkow, ktore mnie dosc szybko masakruja przy stratach dwoch, gora trzech statkow. Jesli trafie na mniejsza ilosc to nigdy mi piloci nie wyskakuja, latam statkiem ~80 hp (nie stac mnie na naprawe...myslalem, ze jak bede mial licencje policycjna to mi beda pokrywac koszty napraw...marzenie, zreszta nie zauwazylem, aby mi placili za zniszczonych wrogow, tak btw)

Nie do końca jasno się wyraziłem. Chodziło mi właśnie o takie pół-automatyczne polecenia 😀

Co do przejmowania, trzeba podlecieć naprawdę blisko statku, czasem na parenaście metrów. Dopiero wtedy pojawia się odpowiednia opcja.

Mając licencję policyjną danej rasy płacą Ci za wrogów zniszczonych wyłącznie w sektorach tej rasy. Czasami nie pojawia się komunikat ale kasa na konto wpływa.

Piratów można czasem spotkać poza ich własnymi sektorami, zwykle tam gdzie mają bazy. Jeśli używasz mapy scorpa to możesz je łatwo znaleźć.

Podobnie jak Yacek życzę dużo cierpliwości. Początki bywają trudne ale dają sporo frajdy przy odpowiednim podejściu.

P.S. Jeśli chciałbyś pójść odrobinę na skróty to autorzy umieścili w różnych miejscach kilka wolnych statków do przejęcia. Listę powinieneś znaleźć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz mnie w tej grze extremalnie wkurza - da sie zapisywac tylko w stacjach...przez co gdy przed chwila rozwalilem ponad 20 piratow (po 2-3), mialem kadlug uszkodzony i zostalo jakies 30% zobaczylem przed soba jakis 3 piratow, mysle sobie "no dobra, uda sie"...i kur... ostatni mnie musial oczywiscie byc uzbrojony w bron bodajze jonowa (ta ktora rozwala shieldy) + odpalil rakiete...wrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000.

Później będziesz kupował polisy hurtowo, ale ja zaczynałem od kilku, żeby móc zasejvować po walce, w któej coś mi się udało zdobyć. Taka inwestycja. Ale nie martw się, to że polisy umożliwiają zapis gry w trakcie lotu zrozumiałem dopiero po 2 tygodniach grania. Do tego czasu się siłowałem z zapisem w stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucilem sie na ten wasz celownik, musze przyznac, ze calkiem niezle sie tak gra. Komputer celuje dokladniej ale nadal ma sie to wrazenie, ze to ty odwalasz cala robote a wiec nie psuje sie gry 😀 Uzbieralem 100k i zaczynam sie za jakims statkiem rozgladac, bo ilez na jednym Pogromcy mozna siedziec. Do sprzedawania wlasnie leci zdobyczny Pogromca. Tylko cholercia przez przypadek kupilem troche za duzo krzemu i mam go wiecej niz moja fabryka chipow moze kupic za dobra cene (pozostale obiekty w okolicy kilku sektorow moga kupic ale ze strata dla mnie wrrr). Btw odkrylem fajny nowy szlak przy okazji, ruda za 50 u Argonow, za 150 jest sprzedawana u...Paradian? Taladian? W kazdym razie u tych na poludniowy wschod od terytorium Argonow 😀

Chociaz wlasnie sie zastanawiam, czy zamiast kupowac statek nie kupic tego pilota, zeby zarabial. Wreszcie moglbym przestac sie zajmowac handlem...z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na tego Sokoła. Nawet uszkodzonego mocno opchniesz za 300-500k kr. I chyba lepiej najpierw zainwestować w jakieś latadło. Zanim handlarz sektorowy zarobi na tyle, żeby pokryć kasę, którą w niego władowałeś to trochę minie jeszcze a mając coś lepszego (np. Nove) to więcej zarobisz na piratach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem polowac na sokola, zabilem 2-3 ale zaden pilot nie chcial uciec. Raz mi sie jeszcze myszolow trafil, czy jak on tam ma, ale wtedy mnie piraci rozwalili. No i z polowaniem w pirackich sektorach (bo tam poluje) jest ten klopot, ze co chwila sie nowe grupki pojawiaja i nie mozna za bardzo przedluzac zabawy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...