Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kampania... chodziło mi o nową gre 😀 . Grasz tylko w X że tego nie wiesz 😀 .

Zakładam że trzeba to zmienić w sterowanie/interfejs czy jakoś tak prawda? Skróty klawiszowe dać dla MRBB np. Shift+I i tam będzie pisało? Hmm... jak będę miał to co chce (statki) to opowiem się po stronie Terran,Splitów i Argonów. Za resztą nigdy nie przepadałem. Nie tak żeby powiedzieć że ich nie lubię tylko...

1. Bardzo podobają mi się statki Splitów, mniej Boronów, tylko mają słabe osłony i naprawdę chce mieć Tajpana lub Pytona tylko osłony odrzucają... a Boroni mają broń silną na osłony.

2.Terranie to ogólnie ich uzbrojenie i siła, a w Teladianach to ich podejście do życia.

-Chcesz zysssku?

-Jaka jest droga d najbliższej stoczni?

-Teladianie plują na ciebie. Sam sobie znajdź drogę.

3.Za oboma nigdy nie przepadałem. U argonów lubie korporacje i nie chce tracić u nich uznania. U Paradian lubię statki, i uzbrojenie.

Podczas takiego wyboru kogo byście wybrali i dlaczego?

A i proszę o rade. Czy opłaca mi się kupić jakiś Splicki Niszczyciel przez co nie zachowam równowagi (tylko jednostki terrańskie), czy zbierać już na Nagoje lub Solaris?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobrze,dobrze wezme sobie to do serca ( a żeby uprzedzić kolejną docinkę to powiem że nie wiem jak ale to zrobie 😀 ).

A teraz pytania z gry wzięte:

1.Dlaczego po zniszczeniu jednego,argońskiego konwoju złożonego z 3 statków wszyscy nadal mili argoni świecą się na czerwono. Jeżeli ma to coś do rzeczy to dopowiem że to była misja (10 Mln) i robił to autopilot ( ja bawiłem się w szpiega dla OTAS ).

2. Po wykonaniu wcześniejszej misji z konwojem moje statki były w Hatikvah Faith (Woden i Bragi) na radarze zobaczyłem Brygantyne z Rybitwą. Kazałem Bragi atakować Brygantyne, a Wodenowi ją chronić (ja nadal byłem szpiegiem). Najlepsze przyleciały dwa myśliwce piratów i zaczęły atakować Bragi. Na ekranie własności Bragi nagle zniknęła. Ja WTF? i jej szukam patrze jest w sektorze Thuruk's Beard i "mapuje" go. Każe skoczyć jeszcze raz i atakować. Znowu skoczyła i "mapowała" więc skoczyłem i kazałem wszystko zniszczyć. I jak wtedy myślałem że wyrzucenie Oprogramowania Eksploracja wystarczy to szczęka mi opadła kiedy zobaczyłem następny rozkaz. Atakowały ją trzy myśliwce i był rozkaz "odwrót". Później cały czas klikałem "zniszcz wszystkich wrogów" i to samo. Co może być przyczyną "mapowania" to wiem, ale odwrót? Jedyne co pomagało to żeby chroniły siebie nawzajem 😀 .

I chyba nie zrobie "floty ziemskiej" teraz lecz później, bo teraz zrobie flotę narodów. Pierwszymi będą Tajpan i Proteusz. Później jakieś M7 i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2012 o 19:44, Trucx napisał:

Tak mam SCS 😀

2 x Kuźnia Dział Akceleratorowych

2 x Kuźnia dział Samopowtarzalnych

i elektrownia słoneczna L

Kompleks będzie zarabiał 554 115 kredytów na godzinę

Jak zwiększyć pojemność kompleksu ?

Bo tylko 2 działa FS mi nie odpowiadają 😀

jak mają NPC kupować to jedynie rozbudowa kompleksu (więcej kuźni FS) albo zaparkuj tam jakiś niepotrzebny statek jako magazyn nadwyżek produkcyjnych i np. sam spylaj to w doku, ja zawsze w kompleksie mam "Statek-magazym" jeden z rezerwą surowców, drugi magazynuje działa i rakiety na spylenie lub uzbrojenie moich latadeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2012 o 22:27, Xeeris napisał:

A teraz pytania z gry wzięte:

1. Rozkazy statku "Uznaj za wroga, jeśli ma wrogie zamiary" masz ustawione na TAK. W przypadku ataku na autopilocie relacje przyjaciel-wróg dla Argonów zmieniły się na "wróg".

Zmień ustawienia na przyjaciel (sprawdź na wszystkich statkach biorących udział w ataku), a jeśli pozostaną jakieś "czerwone" statki Argonów, to musisz przeprosić kapitana takiego statku za przypadkowy ostrzał. Reakcja na przeprosiny zależy od naszej reputacji u danej rasy, im wyższa, tym przeprosiny zostaną szybciej przyjęte. Przy niskiej zostaną odrzucone. Przy średniej, czasem trzeba drugi raz lub trzeci przeprosić zanim kapitan łaskawie przyjmie przeprosiny.

2. Woden i Bragi lotniskowce, ich zadaniem jest dostarczenie myśliwców na pole walki, a nie sama walka, może w tym problem. Rozkaz ataku dla lotniskowca powoduje wysłanie myśliwców, jeśli nie ma myśliwców przypisanych do lotniskowca w sektorze lub nie ma on żadnych myśliwców to wykonuje odwrót z pola walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię :

Argonów za Bron , wyposażenie i wygląd statków

Splitów za swoją waleczność 😀 Bo ich statki siły nie reprezentują .

Xenonów za ich statki 😀

A reszta mnie mało obchodzi

Hmm... statki nie są tak silne jak w vanili.

Ten mod zmienia wyposażenie podstawowych M7 na gorsze ale te dodane rekompensują to .

Szkoda że Splicie i Argońskie M7 nie mają dział głównych 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

O tym nie pomyślałem 😀 .

2.

-Ale przecież Bragi to niszczyciel!?

-Z hangarem. Więc teoretycznie to jest...

-... lotniskowiec 🙁 .

Praktycznie prawie każdy statek ma Hangar począwszy od M7. Nie da się zmienić by walczył do końca bez odwrotu (bojowych poleceń nie wyrzuce 😀 ).

3.

Brakuje ci statku przeciw myśliwcom? Ale to nie może być statek bez osłon, prawda? Lecz musi mieć szanse z większymi jednostkami, tak? Kup sobie Paradiański Proteusz! Zapewni ci wszystko czego poterzebujesz. I ma przy okazji super zwrotność! 0,8 rpm! Nigdzie nie znajdziesz lepszej ceny! Jedyne 140 mln kredytów! Nie przegap okazji i nie kupuj argońskiego badziewia.

Reklama zainicjowana przez Paradiańską Telewizję Xaara. U nas nawet bezbożnik czuje się jak w raju!

-Wrażenie po kupnie Proteusza 😀 .

Potem Edyp i Meduzy Prototypy 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś przy rozkazie Zniszczenia wszystkich wrogów wyrzuca myśliwce i Kolos leci na wroga, by związać go walką. Atakuj także stosowałem, ale nie pamiętam jak walczył.

Relacje przyjaciel-wróg zakłóca także przypadkowy ostrzał naszego statku przez inną Przyjacielską rasę. Czasem mimo dobrej relacji musisz poczekać jakiś czas by przeprosiny zostały przyjęte... nas to już za przypadkowy ostrzał nie przepraszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2012 o 17:21, Xeeris napisał:

-Ale przecież Bragi to niszczyciel!?

Ano racja.

W takim razie sprawdź czy kapitan nie ma czasem Gwiazdówy w kajucie i nie popija za dużo przed akcją.

W dniu 30.07.2012 o 17:25, Peroox napisał:

Relacje przyjaciel-wróg zakłóca także przypadkowy ostrzał naszego statku przez inną Przyjacielską rasę.

To podchodzi pod ten paragraf:

W dniu 30.07.2012 o 14:59, Yacek napisał:

1. Rozkazy statku "Uznaj za wroga, jeśli ma wrogie zamiary" masz ustawione na TAK. W przypadku ataku na autopilocie relacje przyjaciel-wróg dla Argonów zmieniły się na "wróg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuma waliła takimi (lub podobnymi działkami) i ledwie co Fenrirowi coś robiła. Emiter promienia jest bardzo szybki, ale z resztą zapoznam się. Teraz nie ma amunicji do EDA, prawda? Bo jak jest to biorę emiter.

Jedyną wadą (która MI przeszkadza) to brak silnych dział przeciwko M1/M2. Ale Elektromagnetyczne Działo Szeregowe kosi myśliwce szybciej niż działo trójpromieniowe, a jeszcze jak nawala razem z przednią i bocznymi wieżyczkami to mord sieje. Tylko trzeba się zbliżyć.

Dajcie pomysła na kim wypróbować Proteusza. Teraz jestem u Księcia, xenków nie chce mi się bić, a piratów nie ma w okolicach Gaian Star 🙁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khak to dobry pomysł. Cała flota bojowa zgromadzona już w sektorze M148 . Dokończe wreszcie operację FF. Będę robił na przemian FF i OTAS. Troszkę kasy uzbieram. I nie wiem co zrobię z Gryfem. Zrecyklingowałbym go, ale jeżeli miałbym robić flotę Argonów to przydałby się. Ale raczej flota u mnie składałaby się z niszczyciela,lotniskowca i 20-25 myśliwców + 2x M6.

Czytałem coś o jakimś Hyperionie, że to super M6. Tam pisało że nie da się go kupić. Ten mod go czasem nie dodaje? Mapa Scorpa wskazuje dwa miejsca gdzie go mogę kupić. Paranid Prime i jeszcze jeden sektor na południowy-wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że jestem nowy witam wsiech serdecznie. Od dłuższego czasu gram w X3 TC (a właściwie to staram się grać) a od niedawna z modem X3 Rebalance. Przeczytałem już chyba wsio co było do przeczytania odnośnie usprawnień tej gry. Od kiedy zainstalowałem tą grę miałem same zwiechy, po kilka razy na godzinę, dwie. Dodatkowo jeżeli w sektorze jest więcej niż 3 stacje i pięć statków zaqmiast płynnej gry mam slajdy a o walce z licznym przeciwnikiem już nie wspomnę slajdy slajdy i jeszcze raz slajdy, nieraz to po prostu freez i po freezie następny slajd to wybuchający mój statek i game over no szlak mnie jasny trafia!!! Niestety straciłem już cierpliwość a szkoda mi takiego fajnego pomysłu na grę tym bardziej że jestem fanem sf ale jak mam usiąść przed kompa i włączyć X3 to po prostu masakra!!! Od momentu instalacji tej zjeban...j gry nabawiłem się chyba nadciśnienia bo po prostu wypuszczać coś co NIE DZIAŁA to trzeba być nieźle rąbniętym w łeb. Pytanie do Was: Czy ktoś zna sposób na sprawne działanie tej pseudoGRY??? Dodam, ze czytałem różne fora odnośnie wydajności tej gry ale żaden sposób mi nie pomaga, może jak wyjdzie patch, w którym będą latać kwadraty i strzelać będą kulkami wielkości piksela to w końcy pogram!!! Pomocy hilfe ayuda aiuto help !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak info o twoim sprzęcie?

Bo masz albo zbyt słaby sprzęt, albo błąd w instalacji gry i/lub moda.

Zarówno gra, jak i mod działa dobrze, więc wina nie leży po stronie gry i moda, a twojej.

Po nadto, jeśli piszesz o modzie XRM, to pisz w odpowiednim temacie dotyczącym tego moda i w odpowiednim dziale, ten dział dotyczy czystej gry. To że założysz nowy temat, nie znaczy że coś to poprawi w twojej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt daje radę a co do gry to już kilka razy przeinstalowywałem i na czystej też były slajdy podczas walk więc wpisałem tu, do tego dochodzi fakt, że kilkakrotnie instalowałem i czystą i z modami a na forach jest taki bałagan, że spędzając cały dzień na wertowaniu niczego się nie dowiedziałem (nic mi nie pomogło) i dlatego mnie trafia, że nie mogę normalnie pograć.

Sprzęt:

Q6600 @ 3,6 GHz

4 GB RAM 800 cl4

GPU GTX 460 @900 MHz

coś jeszcze?

Poradźcie coś bo szkoda mi safe-ów jak mam znowu po raz 10 instalować na nowo i nic to nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodajcie kupno jakiś ciekawych (ciężkich!!!) M1/M2. Nie Valhalla, Bragi, Proteusz, Tajpan i Woden.

O Tajpanie napiszę tyle. Osłon nie ma, ale jak przodem odwrócony to taki Fire Power (siła ognia) (ta ich ostatnia broń na lewej, prawej i przodzie. Generator czegoś tam 😀 ) ma że przy dobrym pilotażu każdego xenka zniszczy. Fazowe działko laserowe świetnie sprawdza się jako obrona rakietowa.

I czy skrypt CODEA z Military Transport, Personel Transport jest kompatybilny z XRM?

PS. Jak walą te generatory to mam wrażenie jakby salwa armat walnęła 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wygląd na OK, co wcale nie znaczy że działa poprawnie. System jaki? XP? Porządek w systemie utrzymujesz, czy nie znasz się na tym? Sterowniki do grafy, płyty głównej itp. masz aktualne? jaka wydajność systemu np. w innych grach?

1. Instalacja gry, patch najnowszy 3.2?

2. Instalacja moda XRM zgodnie z instrukcją?

3. Instalacja skryptów? Jeśli tak to jakich?

4. Rozpocząłeś nową grę po instalacji moda?

PS. Posty zostaną przeniesione do tematu o modzie XRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt działa poprawnie na innych grach, system 7 64bit, porządki w sysie ok, stery wsie najnowsze do wszystkiego.

1. ok

2. ok

3. tu nie jestem pewien, instalowałem jakieś nofog i takie tam bzdety z forum ale pomogło szczątkowo, ostatnio instalowałem missile mosquito ale nie działa, daje komunikat, że nie istnieje jakiś język

4. tak

Ad PS: OK 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo przed instalką tego nofoga było gorzej a on jakby troszkę poprawił wydajność (chociaż i tak są slajdy), ale jak mówisz że wywalić to wywalę.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=226431

nie mogę pobrać tego z twojego linka, o co kaman?

Edytowane przez Prometeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...