Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Terannie w X3 TC XRM MRBB kogoś oznaczają jako szkodliwych? Obserwuje z daleka(Eta Psi, nudzi się eskorta:D) walkę Terran ze Splitami, którzy zaatakowali Heretics End. Terranie chyba to wygrają(został pojedynek lotniskowców), ale dalej nie oznaczyli nikogo jako szkodliwy dla interesów Terry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chodzi o licencje policyjną? Ja mam MRBB i wszystko w porządku. Tylko rzadko używam, bo są tam tylko Splici,Paradianie,Argoński Atlas i Khak Zaawansowane Niszczyciel (którego sobie znajdź w sektorze Aldrin)

PS. Czas analizy Fenrira to 6 godz 🙁 . A zna ktoś dobry sposób na zdobycie części komputerowych i mikroczipów (oprócz recykling)?

I kupowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to postawić własne fabryki i produkować, to chyba jest także polecane do HUBa

Może i Licencja daje nam to, że dzielą się z nami tym kogo nie lubią, ale nie mam Borońskiej Licencji, a widzę statki, które im zagrażają. U każdej z ras powinienem dostawać punkty prestiżu za ubijanie statków, które im zagrażają, ale nadal mam u każdej z ras chyba 0 bo nie mogę dogadać się z ESC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mikroczipów to był jeden z powodów dla którego rzuciłem podstawkę. Ale teraz nie chodzi o tą misje lecz potrzebne są do produkcji statków 🙁 . Terranie potrzebują:

-woda

-żywność GDJ

-ruda

-płytki krzemowe

-opancerzenie kadłuba

-mikroczipy

-części komputerowe

-kredyty (dodatek)

Wiem że nie napisałem wszystkiego, ale jakby ktoś chciał robić terrańskie to ma tu tą listę. A fabryk nie zrobię, bo ich też mam dość z podstawki(kolejny powód)

I ogniwa energetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze na pewno jedna opcja... piractwo, byle nie takie, jakie jest w wykonaniu zwykłych piratów. Szukasz statków przewożących mikroczipy i zmuszasz pilota do opuszczenia statku. Potem tylko zajmujesz statek i masz mikroczipy.

Inwestujesz w fabryki? W późniejszym czasie lepiej być niezależnym od nie-swoich fabryk i możesz robić tańsze wyposażenie dla swoich statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wiem, ale tak nudno było kazać: weź to,poleć tam,wyładuj. Ale co do uzbrojenia masz racje. Może kiedy mi się znudzi bycie tym dobrym to niezależność od kredytów przydałaby się. Produkowałbym statki tylko u siebie i teoretycznie nic by nie przeszkadzało. Lecz, na wszystkie surowce musiałbym wybudować bardzo dużo fabryk i zrobić naprawdę masę transportowców. Może to kiedyś zrobie. Zostawie zapis przed kupnem i... zaczne produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleksy albo automatyczne dostawy. Jest do kupienia Polecenia Dostawy, ustalasz trasę lotu co kupuje/sprzedaje, wada chyba tylko taka, że w swoich fabrykach kupujesz za swoją kasę 😁. Stosowałem to tylko chwile jak miałem farmę pszenicy w BSH(bardzo opłacalną), ale sprzedawałem ręczenie Hermesami, bo tak więcej zarabiałem.

Zresztą. Ja część handlu kontroluje ręcznie. Np. sprzedaż Lodu, dostawy prądu do kopalń, steków do Kryształów i jakoś idzie. Nie chciałem ustawiać automatów bo przy tak małej ilości i rozbiciu czasowych(Superfrachtowce latają dłużej) nie opłacało mi się to. Jednak tych kilku handlarzy Mk 3 mam... ostatnio straty kilku dobrych handlarzy z eskortą padło.

Kopalnie Lodu, Rudy, Krzemu, Wytwórnie Kryształów, Wytwórnie Wody i elektrownie obsługuje 6 TS z tego 3 odbywają długie loty(2 dostawcze, jeden do rozwożenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko robiłem ręcznie. Ani nie pomyślałem o Oprogramowaniu Dostawa. U mnie każda fabryka miała swojego transportowca. To mnie wnerwiało. Nie wiem czy mi się opłaca. Jeden Fenrir to 6 godz. więc wg. mnie nie opłaca się ich robić tylko lepiej kupować. I znalazłem sposób na zdobycie częśvi komputerowych i mikroczipów. W Imanus Zura jest stocznia w której kupiłem 20 Myszołowów i teraz je recykilnguje. 5 mi dało połowe tego co miałem 😁 . Ale i tak cały czas będę produkował Fenriry. Tylko będę musiał kupić terrański dok zaopatrzeniowy by mieć tunning silnika itp. Może nawet za darmo 😁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 myszołowów to części na jednego Fernira?

Wyszło by, że Fernir kosztuje ciebie dwa razy taniej niż w stoczni, ale tam będziesz miał problem z wyposażaniem tych statków. Napęd skokowy i musisz lecieć do Układu Słoneczego po działa, rakiety itd. Inna opcja to kupowanie zapasów i trzymanie ich w HQ.

Czekam na twój raport w sprawie tego jak wygląda twoje HQ. Kha, Xenoni napadają czy jeszcze nie? Piraci tam zaglądają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2012 o 15:19, Xeeris napisał:

Tylko będę musiał kupić terrański dok zaopatrzeniowy by mieć tunning silnika itp. Może nawet za darmo 😁 .

Musze cię rozczarować. To DOK tylko z nazwy, jeśli chcesz instalować oprogramowanie i tuningi na swoich statkach w swoich stacjach to tylko ze skryptem Player Workshop.

Co do zaopatrywania kompleksów, ja do małych kompleksów przypisuję po jednym statku, który dzięki odpowiedniemu skryptowi zarówno kupuje potrzebne surowce jak i sprzedaje produkty. Jeśli on nie wystarcza, to kupuje jeszcze kilka takich.

Nie używam żadnych TS-ów (po za Minstralami SF), jako handlowcy latają u mnie TM Chokaro (ładownia spora, prędkość w miarę, uzbrojenie też).

Ręcznie, to tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy potrzebuję konkretnego towaru. Reszta wszystko automatycznie. Kupuję konfiguruję i zapominam (przynajmniej do czasu, gdy jakiś handlowiec zostanie zniszczony, wtedy zastępuje go nowym statkiem i znów zapominam).

Do recyclingu trafiają u mnie tylko statki zbierane przez SCS. Kupowanie statków, aby były surowcem dla budowy w moim HQ to wg mnie bezsens. Lepiej od razu kupić statek, który potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Yacek, ale kupując 10 Myszołowów i mając resztę materiałów wg mnie wychodzi taniej(bez uzbrojenia itp.). A skrypt znajde.

2. Peroox, może źle napisałem, ale chodziło o to że surowce z tych myszołowów to była połowa tego co miałem w HQ, a nie potrzebne na Fenrira. Ale na Fenrira trzeba naprawdę strasznie dużo surowców jak na myśliwca. Nie sprawdzałem M6 ale robi się Vidar Strażnik(analiza).

3. Ładne. Wygląda jak z obrazka 😀 . Ale bardzo ciężko z umiejscowieniem go. Można za bramą północną lub znacznie niżej pośrodku(ja tu dałem) ale i tak co najmniej 45 km od bramy.

4. Jak na razie 2 klastery i khak korweta. Ale ogólnie spokój. Forseti z kilkoma Fenrirami dla pewności by wystarczyło. Ale nie wróg mnie wnerwia tylko transportowce. Przyleciała sobie tel. chłodnia i par. Coś tam. Paranida zestrzeliłem pomimo próśb, ale teladianin był i "ukradł" mi olej rastarowy. Mam nadzieje że zmienienie ustawień stacji na wróg dla wszystkich coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście także używam w większości Minstralów jako handlowców Mk 3. Jednak ze względów cięcia kosztów resztę tras obsługują Super-frachtowce lub dorywczo świeżo naprawione porzucone TS.

Zauważyłem, że wzmożona działalność piratów w okolicach Omicron Lyrea przekłada się na niewyjaśnioną agresywność wobec moich statków. Już drugi raz zbierałem wiele opuszczonych TS w Circle of Labour , a siły pirackie rozniosły cały ruch w Farpoint Station. Ich patrole docierają do Heretics End przebijają się przez zmilitaryzowane BSH i docierają do Belt of Aguitar i dalej.

Ma ktoś dobry sposób na walkę z piratami? Okręty liniowe czasem przechwycą piratów, a M6 muszę puszczać w grupach po 3 z obstawą myśliwców, a kilka korwet eskortowych padło już w obronie TS-ów i Khackie M5 zniszczyły kilka Ciężkich Cerberów Prototypów, które wraz z lotniskowcem patrolowały Eta Psi. Możliwe, że blokowanie przed wieżyczki laserowe sektorów w którym spawnują się Piraci przyniosło by jakiś skutek, ale tych w mojej okolicy nie ma dużo w detalu, musiałbym rozpocząć własną produkcje.

Aktualnie po ciężkich walkach Kha, Xenonami i Piratami także nie mam wielu myśliwców do walki. Może do walki z piratami i patroli zatrudnię gorsze statki pirackie, które oni opuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśliwce PAR to niezły pomysł. Tanie M3 to ledwo 1,5 mln + dodatki

Aktualnie flota jest rozbita, a padły kolejne TS-y, ale się już uspokaja.

Lotniskowiec Kolos patroluje Eta Psi zarabiając na ubijaniu Kha, Tobosaku ver. A patroluje Hetetics Ends, który przyjął większy ruch, bo moja Elektrownia L w Pasie Asteroid nie daje rady zaopatrzyć wszystkiego w prąd, a tam są dwie Elektrownie i tamtędy przychodzi mięso do Wytwórni Kryształów, a spawnują się tam Piraci Terrańscy. Valhalla jest w BSH i tak rozwala Xenonów jak się zjawią. Hayabusa to prywatny okręt do ubijania. Reszta to już wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2012 o 20:35, Trucx napisał:

Biorę sie za robienie statków do X3

Ponieważ zraziłem się do gry przez stratę save .

I moje pytanie brzmi czy po instalacji będą w X3 TC + XRM ?

Na razie paluję M0 argońskie

Myslę ze ci się gra wywali nawet jak je dopiszesz do ostatniego pliku ".cat" - próbowałem 2 tygodnie - jeden błąd i już gry nie odpalisz (kopie plików magą nie zadziałać z EDITOR2). Zrobiłem coś innego aby nie ingerować bardzo w grę a "miło" polatać czymś fajnym:))) . Dodawanie w PM - zapomnij, statki będą śmigać z tym że od stoczni do stoczni - po prostu prawie nigdzie nie zadokujesz! zapomnij o handlu, po ogniwa do skokowego będziesz latał do bazy w M148, znudzi ci się to po jednym dniu i przestaniesz grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chce zrobić M0 to czemu nie dawać mu tylko takiej możliwości. Zawsze w stoczni może czekać TS pełen prądu i innych materiałów:)

Mi za to marzy się idealny okręt eskortowy:) Takie M6/M7 z mocnym kadłubem i osłonami kosztem prędkości, która będzie podobna jak u Ts-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje dać moje dwa Pendenty Superfrachtowce do Forseti. Powody:

-będzie szybciej

-bezpieczniej

-możliwość używania Napędu Skokowego przez całą eskortę

-dodatkowe miejsce

A teraz coś innego. Może to dziwnie zabrzmi, ale mówie prawde. Latam swoim Sprinterem po świecie. Jestem w Haven Assentions i przelatuje przez wschodnią bramę. Znalazłem flotę xenonów którą szukałem. K,Q,P i L z 0% kadłuba. Przyleciała Bragi i rozwaliłem K potem Q i P. Zabrałem się za L. Przez 5 minut nawalałem ze wszystkiego co miałem(bez rakiet) i nic. Trafiłem nawet kilka razy PPO i nic. Zderzałem się i nic 🙁 . Czy to mam jakiś błąd czy miał on 999.999.999.999.999.999 punktów kadłuba? Czy może znalazłem niezniszczalny statek 😀 . Może nawet nim samym uda mi się podbić świat 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie będę czekał kolejne siedem godzin na Fenrira. Kupię je. A jaki statek polecalibyście zanalizować? Teraz jest Vali potem Pendent Superfrachtowiec. Może jakiś M7?

Nareszcie mam sposób na przetransportowanie 60 Szabel na recykling. Kupiłem Woden i na nim przetransportuje z użyciem Napędu Skokowego. Trzy razy, ale opłaci się.

PS. Peroox jak zobaczyłem statystyki Tobosaku ver. A to ja na twoim miejscu kupiłbym Odnya... ale to moje zdanie jakby coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2012 o 19:57, Peroox napisał:

Muszę się zachęcić i zarejestrować wkońcu moją grę i dodać sobie AP, ale nie mam pełnego zaufania do Steama... Nie mogę dobrać się do starego konta żadnym sposobem.

Aby stare konto Steam odblokowac itd. musisz posiadac chociaz jedna informacje z jakiegos zakupu który kiedys na Steam robiłes, klucz, numer tranzakcji, najlepiej jeden z wydruków jakei sie robi po zakupie na Steam....

ja juz ze 3 razy "utraciłem" dostep do Steam. po dłuzszych przerwach od gier zawsze udało sie szybko odblokowac zmienic adres email ale dane tranzakcji musisz posadac jakos musza cię zweryfikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...