Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NoFog to zmodyfikowany plik Tbackgrounds. Jest to plik zawierający dane o tłach wyświetlanych w sektorach (i mgle). Jeśli użyjesz pliku z Vanilli to będziesz miał konflikt, bo XRM dodaje sporo nowych sektorów, które zostały dodane również do pliku TBackgrounds.

Użyj mini moda XRM Backgrounds pack 1.1 dedykowanego dla XRM - link w pierwszym poście.

Jeśli masz Win7 64ity, to 4G jest raczej minimum dla niego. Ja również mam Win7 64bit, CPU C2D E8400, GPU R8450, 8 GB RAM i XRM na AP hula aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prometeusz

Faktycznie 4 GB to minimum,by grac w >miare< , jesli masz steam na tej samej partycji co windows i dodatkowo plik wymiany to jest błąd,nie ustrzezesz sie slajdow.

Pisalem o tym kilka razy,grasz w XRM odpusc sobie steam z polaczeniem do internetu,wylacz antywirus,itdznajdz moje poprzednie posty,powinny pomoc.

Poza tym masz pamiec taktujaca w 800 mhz(o ile sie nie myle) to jest sprzet sprzed kilku lat,taktowanie procesora tego nie nadgoni(nawet bedzie mial >puste cykle< oczekujac na odp od pamieci).

Moja rada , windows C: , steam d: , plik wymiany(bo go musisz jednak miec ustaw na 2 -3 GB na "twardo") na e: o ile masz tyle partycji,Jaki masz HDD ? (wolny zawsze ci opozni odczyt,mam tu

na mysli transfer ponizej 100MB/s na tej samej partycji).

Sciagnij sobie program do mierzenia FPS i pokombinuj z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje mieć każdy ciężki niszczyciel i ciężki lotniskowiec z zadokowanymi 20 najlepszymi myśliwcami danej Frakcji. Będą latały mniej więcej według tego schematu

Wszyscy jako patrol, niszczyciel, lotniskowiec i myśliwce Splickie w sektorach Splickich jako siły interwencyje anty-xenon.

Ale teraz chyba Edyp. Silny i ogromny hangar (58 statków).

Potem Atlas, Nagoja, Lotan, Solaris i Dedal.

Kup Tajpana. Szybki i baaaaardzo Silny. (66 m/s) 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w/g Was korweta khaak M6 nie jest zbyt 'silna' ?

Po odpaleniu nowej gry,odnalazlem free ship w/w.

Po 2 godzinach gry mialem na koncie ponad 40 mln z systemu nagrod,zniszczone okolo 30 statkow , w tym ponad 10 szt M1 i M2 terranskich (profil startowy argonski),

kilka fregat i niszczycieli khaak,,jedna stacja na Marsie.Wszystko to tylko tym jednym statkiem.

Bez problemu usune 3 wrogie M6 , lub jeden M1 czy M2 przy odrobinie szczescia.

W/g mnie powinno to zostac zbalansowane (albo ja mam takie szczescie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek gorniczy z tego co pamietam dostajesz ze skryptu SCS.

Ja z niego nie korzystam,nie odpalilem rowniez zadnej rakiety.

Mam tu na mysli ze na starcie mam korwete(po odnalezieniu przy pomocy mapy Scorpe'a) i robie balagan.

Naprawde ten stateczek sieje pozoge ... he he

Tylko ze eskadry w takiej ilosci nie spotkalem,max 5 szt. oslony sciagneli do polowy,wiecej problemu mi zwykle terranskie transportowce przysporzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ale na poczatku gry nie kupisz go bo nie masz za co.

Rownie dobrze TL'a moge uzbroic po zęby.

Zmierzam do sytuacji gdzie po 2 godz. grania z tym modem,jednym statkiem,mam tyle kasy i pandemonium.

Do tego mam jeszcze 3 wolne 'sloty' na bron z frontu plus po 2 wolne na wiezyczki(czyli w sumie 7 wolnych do wyposazenia w emitery)

Wyposaze we wszystko i zaloze sie ze 10 X M3 zmiote bez wystrzelenia ciernia,ewentualnie moskit dla obrony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem Thorem. Potem Vidar Strażnik, Habausa, Bragi i Woden. A teraz? Statek eksperymentalny, a wcześniej Fenrir. Razem z eskadrą (12 Fenrir 2 Statek Eksperymentalny) niszczyliśmy Akumę. Niszczyliśmy 3 M7 naraz! Chyba powrót do myśliwca był najpiękniejszy. Ale wykonuje Final Fury więc z powrotem do M2. Tylko nie wiem który. Tajpan, Bragi czy Proteusz? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ, że normalnie bez SCS na początku trudno było by ci zdobyć w pełni wyposażoną Kha'cką korwetę i wtedy gra nie jest już taka łatwa. Jednak fakt, że Khacka konstrukcja korwety umożliwia łatwe bicie bez dostawania batów, a ich działo główne ma niebywałą ruchliwość.

Co myślicie o M3B Norns?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2012 o 21:07, Aldaran napisał:

Prometeusz

Faktycznie 4 GB to minimum,by grac w >miare< , jesli masz steam na tej samej partycji co windows i dodatkowo plik wymiany to jest błąd,nie ustrzezesz sie slajdow.

Pisalem o tym kilka razy,grasz w XRM odpusc sobie steam z polaczeniem do internetu,wylacz antywirus,itdznajdz moje poprzednie posty,powinny pomoc.

Poza tym masz pamiec taktujaca w 800 mhz(o ile sie nie myle) to jest sprzet sprzed kilku lat,taktowanie procesora tego nie nadgoni(nawet bedzie mial >puste cykle< oczekujac na odp od pamieci).

Moja rada , windows C: , steam d: , plik wymiany(bo go musisz jednak miec ustaw na 2 -3 GB na "twardo") na e: o ile masz tyle partycji,Jaki masz HDD ? (wolny zawsze ci opozni odczyt,mam tu

na mysli transfer ponizej 100MB/s na tej samej partycji).

Sciagnij sobie program do mierzenia FPS i pokombinuj z ustawieniami.

Hej, dzięki za rady ale...

Mam grę bez steam-a, sprzęt jest ok, w Crysisie np na ultra mam ok 35-40 klatek więc sprzęt w miarę wydajny, z tym nie ma problemu, problem to sama gra i jej wydajność, dyski w raid-dzie z transem ok 300 MB/s więc też ok, już naprawdę próbowałem chyba wszystkiego i to forum jest zdaje się ostatnią deską ratunku, nawet powyłączałem wsie programy anty i explorera bo gdzieś wyczytałem że może pomóc i niestety wydajność zwiększyła się o może 10 procent co skutkuje i tak i tak slajdami podczas walk, do tego gra nie ma problemu z ładowaniem map sektorów czy innych takich tylko z samą wydajnością. Już mi witki opadły i szlak mnie powoli dopada ! Spróbuję z tym nofogiem i dam znać co i jak. Pozdro

PS: jak macie jakieś jeszcze pomysły to pisać spróbuję wszystkiego co możliwe.

PS2: Dajcie link do spolszczenia mosquito bo coś nie mogę znaleźć

PS3: Czy skrypty cycrowa mogą chadziać na XRM?

Edytowane przez Prometeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro innym (mnie też) gra chodzi płynnie, to równie dobrze można powiedzieć, że gra jest dobra, tylko twój sprzęt nie odpowiedni.

Wiele razy czytałem, na forum Ego narzekania na płynność gry ludzi mających sprzęt nowszy i wydawałoby się wydajniejszy niż mój. Również porównywali wydajność w innych grach. Ale z tego nic nie wynika.

To czy grasz na Steamie, czy nie, nie ma znaczenia, Steam potrzebny jest grze tylko do uruchomienia.

Mam nadzieję, że grę masz legalną, o może problem jest powodowany piracka wersją.

Link do spolszczenia znajdziesz w temacie o spolszczeniach skryptów.

Jakie skrypty Cycrowa? Zaglądnij do drugiego postu w oryginalnym temacie moda XRM, są tam podane rekomendowane skrypty dla XRM, skrypty polecane, oraz takie, które są niekompatybilne. Może tam znajdziesz odpowiedź na pytanie. Jeśli nie, podaj konkrety, jeśli ktoś gra z tym skryptem to odpowie czy działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wynikły nowe problemy.

Zainstalowałem mod Bacjgrounds i chadzia lepiej o niebo lepiej, zainstalowałem również Military Hud for TC, Grax oraz improved.combat.frame.rate do tego jeszcze Raketenabwehr mosquito. Po uruchomieniu gry po wczytaniu sava TC brak odpowiedzi czyli zwiecha, odinstalowywałem po kolei i padło że to raketenabwehr coś popaprało, odinstalowałem i chadzia ale jest mały szkopuł nie widzę wystrzeliwanych rakiet. Odinstalowałem wsio jak było na początku i dalej nie widzę rakiet, teraz szkopuł drugi odinstalowałem wsio a efekty laserów i innych broni pozostały to znaczy zmniejszone jest ich zabajerzenie nie wyglądają jak wcześniej przed instalką niby jest to ok bo poprawia wydajność gry ale dziwne bo przecież ten mod odistalowałem więc nie kumam, do tego nadal nie widzę rakiet. Co z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w pierwszym poście to miałem na myśli. Gra jest zajeb...a ale co z tego jak chcąc pograć to trzeba być programistą albo innym mózgolem, do tego dochodzą problemy techniczne z grą i dzisiaj mam na sobie przykład jasny i wyrazisty, cały dzień siedzenia w necie i pograłem zaledwie 2 minuty no ku...........a szlak mnie trafi zaraz bo jak nie to to tamto jak nie w tej kolejności to nie z tej strony jak z tej strony to nie taki jak takie to nie kompatybilne jak kompatybilne to kur..... NIE DZIAŁA !!!

PS a poza tym jak odinstaluje i na nowo zapodam to savy będą ablać???

Aha gra jest oryginalna ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Choć sam komputer to coś więcej niż telewizor z klawiatura zamiast pilota i trzeba się znać ciut więcej na nim niż tylko wiedzieć gdzie się go włącza.

Ja tam gram w TC (teraz w AP) od kilku lat i nie narzekam na problemy techniczne. A grałem nie tylko w czyste TC, ale ze wszystkimi modami jakie wyszły. Z różnymi skryptami (lista jest w linku w mojej stopce). 😉

PS. masz problem - graj w czyste AP, nikt nie zmusza do instalacji skryptów i modów. Pograsz, dodasz jeden, dwa skrypty, nauczysz się ich instalacji (najlepiej manualnej). Poznasz zasady instalacji modów (jako fake patch, jest to opisane w FAQ), dodasz sobie mod.

Naucz się też, przed instalacją czytać opisy, dotyczące kompatybilności, nie instaluj wszystkiego jak leci. Masz wątpliwości, pytaj zanim zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek bo to głównie pytanie pewnie do ciebie:

Czy mogę dodać statek kierowany przez NPC, który będzie latał po danych sektorach tak o?

Nie ukrywam, że chętnie dodałbym statek Ziutka z Ziołem (zapraszam http://xudb.pl/topic/2216-bitwy-krolewskiej-floty-perooxa/page__view__findpost__p__36473) i kilka stateczków dla przyszłych reportaży.

Dużo przy tym roboty i czy wykonalne, a także czy nie popsuje gry(oczywiście prace na kopii).

M3B to fajne rozwiązanie problemu M8 z dokowaniem. Norns ma jednak bardzo fajny, wręcz kozacki i nie ATF-owski wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...