Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hyperion wg. mnie troszkę nie wiem czym się zachwycacie, jedyna rzecz co mnie zaciekawiła to ładownia (duuuuża ładownia jak na M6. Mam jednego z sektora Cardinals Domain, w którm również znalazłem z 76% kadłubem dużą platforme obronną 😀 (w końcu to M1, nie 😀 ?) i Herkulesa. Troszkę słabe uzbrojenie, (FGP), ale ujdzie. Zamierzam go użyć do przewodzenia Ciężkimi Centaurami Prototypami. Osobiście wolałbym Vali (osłony).

Ja czytałem i jest to około 10-15%. Mam tam trochę wkładu 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 13.08.2012 o 19:53, Xeeris napisał:

Hyperion wg. mnie troszkę nie wiem czym się zachwycacie, jedyna rzecz co mnie zaciekawiła to ładownia (duuuuża ładownia jak na M6.

A w czysta grę grałeś? Nie? To szkoda, tam Hyperion rządził, w XRM stracił sporo na swojej sile, przez balans broni w XRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytyowałbym siebie, ale za chwile znowu coś rozwale 😀 . Grałem, ale o nim dowiedziałem się dopiero z forum (dokładnie po zainstalowaniu XRM). A poza tym Paradianie nigdy mnie nie interesowali, a w tych sektorach w których latają byłem tylko by je odkryć. Ale domyślam się jaka to musiała być siła z GIU. Tam była to super broń... Pytanie o statek. Drugą (starą,nową) wersją Hyperiona był Yaki Appalox?

-Podobny wygłąd

-oboje kosztują 39 mln

-Yaki w większości używają broni Paradian

Jeszcze porównam oba statki i zobaczymy. A co do Yaki to z skryptami SCS i NPC zaglądnijcie do Savage Spor. Było tam 60-70 statków do przejęcia 😀 (wystarczy NPC bo 90% to TS itp.)

PS. Postanawiam roztrwonić część kasy (500mln 🙁 ) na fabryki i kompleksy. Najgorsze że za chwile mi to się zwróci... 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj superkompleks Ziela w Ianamus Zura.

Ja mam:

4 Fabryki Teladihuany L

10 Plantacji Konopi

Mam zamiar go rozbudowac, przynosi ciągłe zyski, ty za tą kase zbudował byś 4 razy większy, dajesz cene zakupu ogniw na 20, cene sprzedaży na 2700, automatyczny przelew kasy i nie musisz o nic się martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło... w tym profilu jestem raczej taki...yhm...no... dobry 😀.

Wiem że to nie ten temat, (byłem pewien że temat o promieniu jest w FAQ inaczej napisałbym wcześnie) ale mam dwa pytania:

1. Czy ilość promieni holowniczych ma wpływ na to jak szybko lecę?

2. Czy jak już wybuduje kompleks to będę mógł dołączyć do niego kolejną stacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2012 o 20:18, Xeeris napisał:

Pytanie o statek. Drugą (starą,nową) wersją Hyperiona był Yaki Appalox?

Appalox to wersja Yaki statku Hyperion, dostępna tylko w XRM.

W czystej grze, albo w innych modach, statkiem Hyperion uzbrojonym tylko w Działa Akcelerorowe rozwalałem spokojnie M7 (zabawa z Q była przednia), z rakietami to i na M2 można było się pokusić Hypciem.

W dniu 13.08.2012 o 20:38, Xeeris napisał:

2. Czy jak już wybuduje kompleks to będę mógł dołączyć do niego kolejną stacje?

Tak. Pisałem już, kompleks może się składać nawet ze stu stacji. O ile postawisz je odpowiednio. Zacznij budować to się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans balansem, ale doskonały balans nie istnieje. W związku z tym jaki statek przejął po Hyperionie tytuł najbardziej przesadzonego statku osobistego? Ten caly Nieznany Obiekt Prototyp mógłby mieć zadatki, gdyby miał broń na głównym slocie 🙁.

BTW nie uważacie, że teraz wieże laserowe są troche przesadzone? Postawiłem kilkanaście pod bramą sektora Xenków i nawet flagowce nie potrafią przez to przelecieć(chociarz #EFAA pewnie by to się udało, ona na moich oczach rozwaliła Teladianom bez jakiejś wielkiej utraty osłon 3 niszczyciele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać z M6 to brałbym SpringBlossom.

Czemu nie odpowiedział nikt że ta wiadomość o zaginionym Kolosie to zaproszenie do Treasure Hunt 😀 ? Tak to nie było co robić. Poszukiwania rozpocznę po wybudowaniu kompleksów.

Skoro ta jest to rozumiem że reszta fabuł też jest dostępna. A najfajniejsze że w podstawce też myślałem "takie urozmaicenie" 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2012 o 23:12, BlackFighter napisał:

Balans balansem, ale doskonały balans nie istnieje. W związku z tym jaki statek przejął po Hyperionie tytuł najbardziej przesadzonego statku osobistego? Ten caly Nieznany Obiekt Prototyp mógłby mieć zadatki, gdyby miał broń na głównym slocie

U mnie jest to Vidar Strażnik. Ze względu na ilość wieżyczek. Radzi sobie z większością patroli pirackich/xenońskich. Można nim porwać się na M6. Z M7 ciężko, chyba że wcześniej rakietami zdejmiemy osłony. Ale z rakietami też krucho, większość zostaje zniszczona przez wieżyczki wrogiego M7.

W XRM nie ma jednego idealnego statku, tu trzeba wybierać odpowiedni statek na odpowiednich wrogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby korzystać z tłumaczenia zawartego w modzie, należy usunąć z katalogu t (dla TC) lub addon\t (dla AP) następujące, starsze wersji plików tekstowych moda:

0004-L048.xml

3500-L048.xml

7027-L048.xml

8387-L048.xml

9400-L048.xml

9950-L048.xml

9951-L048.xml

Lista plików tekstowych:

0004-L048.xml - teksty angielski

3500-L048.xml - przetłumaczone

7027-L048.xml - teksty angielski (w trakcie)

8387-L048.xml - przetłumaczone

9400-L048.xml - przetłumaczone

9950-L048.xml - przetłumaczone

9951-L048.xml - przetłumaczone

Pobrane archiwum wypakować do katalogu T w katalogu głównym instalacji TC z modem XRM.

Trochę to niejasne możesz to przetłumaczyć??? Nie miałem w katalogu tych plików co podałeś dopiero się pojawiły jak wypakowałem spolszczenie do katalogu t a teraz nie wiem co pokasować. Czy te pliki co nie mają oznaczenia 48 wszystkie wywalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozumieć?

Instalujesz XRM, masz w nim zawarte spolszczenie i grasz. Nie masz potrzeby ściągać tłumaczenia z Mamuta.

Jeśli ktoś grał już od dawna w XRM, zanim tłumaczenie pojawiło się w samym modzie, ściągał pliki z Mamuta i wypakowywał do katalogu t. Teraz już nie potrzebuje tych plików, może więc je usunąć. XRM i tak będzie miał po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo z tą grą to wsio jest tak enigmatyczne, że parę gorzkich słów bym tu przytoczył alem siem powstrzymam 😀 Swoją drogą jak są jakieś dodatki itp to powinno być to zrobione w formie programu instalacyjnego a nie wklej tu wywal tam podmień zamień i na końcy wywal kompa przez okno i sprawdź czy gra działa. To wsio powinien robić program gdzie się klika dalej dalej dalej i tyle 😀 a nie jakieś pogmatwanie z pomieszaniem. Do tego znowu nie kumam bazy ale po instalce XRM znowu zaczęło mi zmulać, znowu mam 5-10kl/s podczas walki a na gołym TC jest ok tak jak pisałem, to co znowu zrobiłem źle? Oddychałem jak się wypakowywał XRM czy co? Od razu dodam, że wsio zrobiłem jak instrukszym przykazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie plików, zarządzanie katalogami itp. to podstawa obsługi komputera. Kto tego nie umie, lepiej niech zostawi komputer, bo to nie dla niego narzędzie. Za skomplikowane.

Instalatory są dobre dla lamerów. Myślą za nich 😀

Dla X-ów również jest instalator - Plugin Manager. Robi on za użytkownika to samo co można ręcznie zrobić, czyli wypakowuje skrypty zapisane w formacie .spk (taki rodzaj archiwum) i kopiuje pliki do odpowiednich katalogów. Jednak jest czasami za inteligentny i powoduje konflikty przy instalowanych skryptach. Dlatego wolę, i polecam innym, manualny sposób instalacji skryptów. Nawet jeśli są w formacie .spk - wystarczy je wypakować PM, a potem zainstalować ręcznie, aby używać ich bez problemów.

Nie wiem co zrobiłeś źle z instalacją XRM, z tego co piszesz, mogłeś wszystko źle zrobić. Może przeczytaj instrukcję instalacji jeszcze raz. Może znajdziesz błąd jaki popełniłeś.

A może jednak masz system zasyfiony tak, że nie wydala. Z tego co piszesz, to twoja wiedza na ten temat jest znikoma, więc pewnie masz bajzel w systemie, bo sprzęt niby dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podejścia, ja osobiście mam wiele ciekawszych rzeczy do roboty niż siedzenie i analizowanie jakichś instrukcji jak zainstalować coś tam, wolałbym mieć lamerski instalator i dwa razy kliknąć dalej niż siedzieć wertować fora instalować po chińsku a potem dwa dni zastanawiać się co jest nie tak, zmarnowany czas poświęciłbym na wiele pożyteczniejszych rzeczy ale jak ktoś lubi to wogóle powinni sprzedawać gry w wersji lajt i no lamer, dla użytkowników i hardkorowców co lubią przegrzebywać system w poszukiwaniu niewyjaśnionej kropki nad i 😀

Nic nie mam zasyfione bo wszystkie gry z wymaganiami większymi niż ta chodzą dobrze tylko ta ma ciągle jakieś "ale". I chyba będę musiał to przełknąć bo to jedyna gra z tego rodzaju na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wystarczy tylko chwilka:

- robisz kopię zapasową gry

- kopiujesz do pliku z grą pliki pod moda/skrypt

- klikasz cały czas tak, albo tak na wszystkie(chyba, że gdzieś pisali, żeby nie, albo masz dużego moda[np to XRM i wtedy jego pliki powinny mieć pierwszeństwo]

- Otwierasz grę w której instalowałeś skrypt/mod i sprawdzasz czy wszystko działa.

Nie działa, poczytać, spytać się i jeszcze raz.

Niedawno robiłem defragmentacje kompa i powiem wam że nie tylko komp szybciej działa, ale i X3 jest płynniejsze. Może warto byś to zrobił?

Wystarczy pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio usuwałem niepotrzebne pliki i co? Gra jest płynniejsza. Wiadome...

Kolejna bitwa. Muszę lecieć do Xenon Sektor 101 i odnaleźć wrak statku. Miałem do wyboru: lecisz Sprinterem lub atakuje ich flote. Na początku jak leciałem Sprinterem, zrobiłem co trzeba było i zauważyłem że trzeba kogoś zniszczyć. Więc wczytałem, zebrałem niszczyciele (Bragi,Proteusz,Tajpan i Tobosaku). Wleciałem Proteuszem i zobaczyłem taką flotę wroga:

-2x K

-J

-4x C

-3x G

-2x Q

-15x P/PX

-8x R

Kilka czynników działających na niekorzyść:

-jedna brama

-przy bramie masa myśliwców przez co nie da się skupić na rakietach

-nie da się użyć sposobu opisanego wcześniej (bitwa z Khak), bo wskakują po dwa i myśliwce ich niszczą.

Żeby nie kłamać to mam jeden sposób którego się wystrzegam. W OTAS Research Station można kupić boję nadprzestrzenną. Nie chce używać bo nie wiem czy zadziała i kosztuje 292 Mln. Please Help!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Krisy, zwykłe droidy i droidy Mk II też wyrzucają przynajmniej u mnie handlowcy:) Możesz dodać także kilka wieżyczek laserowych.

Kup dużo rakiet Zeta, Upiór i Tau i Widmo na swój okręt.

Zeta są rojowe i zmieniają cel, wszystkie myśliwce M4,M5 szybko spadną, a rój tych rakiet i M3 jak szybko uderzą. Upiory też są rojowe i zniszczą M3-wada tylko jednego, a potem gdzieś uderzą. Tau natomiast na korwety itp, jednak wada od niedawna mały damage. 60k Widma da radę niszczyć M3 i M6 jak trafi.

Po wybiciu myśliwców spróbuj także użyć M7M lub M8, a jak cierpisz na nadmiar kasy to sobie kup skrzydło M3B pełne Fantomów/Tomachawków i wypuść je na używaniu rakiet 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny nie jestem, ale jak już musiałbym użyć CODEA dla bombowców. Trzeba było by zapewnić obstawe myśliwców i pilotów. Co do rakiet:

-Upiór jest idealna na M6, bo jest na tyle szybka by dogonić, i dwie salwy niszczą osłony

-Tau to ideał do niszczenia zgrupowanych myśliwców M5. Wypuść dwie na klastera i zobacz wynik.

-Zeta może służyć do niszczenia rakiet wroga kiedy lecą, a na radarze nie ma przeciwnika.

A z tego co mi się wydaje Krisy są lepsze od innych. Porównaj broń Terran z Argonów itp.

PS. Rakiety mam nagromadzone w HQ, więc z tym nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...