Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Np. Jak będziesz wyłączał gre to zapisz i daj samozniszczenie statku 😀 .

Albo spróbuj zniszczyć wszystkie frakcje.

Albo zrób coś szalonego. Kup 10000 min, rozrzuć po całym sektorze i patrz jak inne statki na nie wlatują.

Ostatnio sobie też powiedziałem co mam robić, ale ja mam dziwną dolegliwość:

Wczoraj grałem w grę. Grało się świetnie. Następnego dnia myślę, ehh nudno, nie wiem czy chce w to grać. Ale kiedy gram raczej przechodzi.

Lub spowodowane porażkami. Próbuj zrobić coś co się nie udawało, ale wiesz że potrafisz 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2012 o 18:42, Xeeris napisał:

Ja bym chyba nie porzucił tego co mam teraz...

A dlaczego by nie? Każda nowa gra, to nowe rozwiązania. Choć możesz dążyć do tego samego celu (np. zdobycia jakieś konkretnego statku), to ilość dróg prowadzących do tego celu jest nieograniczona. Wiem co piszę, zaczynałem nową grę już chyba ze sto razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż statki i zniszcz Xenonom Efaa, albo poniszcz im stacje, od każdej rasy u której masz licencje dostaniesz 2 mln, zysk poprawi ci humor.

Jeśli już to zrób sobię przerwę, ja dzisiaj zacząłem grac po dokładnie 20 dniowej przerwie. I to działa, naprawde przerwa dobrze ci zrobi.

Ale nie zaczynaj nowej gry, masz Valhalle, Tobosaku A i wiele innych statków, zrób z nich użytek, przecież nie chcesz ich stracic.

A tak wogóle jakie macie floty?

Ja mam:

1 Tyr

1 Skirnir

1 Vidar

1 Lofn

1 Albatros

4 Fenriry

2 UT Pentend Superfracht.

1 Kapsuła naprawcza

Chciałem się pochwalic ale nie wiem czy mam czym 😀 .

Weż statki i zniszcz Xenonom Efaa, albo poniszcz im stacje, od każdej rasy u której masz licencje dostaniesz 2 mln, zysk poprawi ci humor.

Jeśli już to zrób sobię przerwę, ja dzisiaj zacząłem grac po dokładnie 20 dniowej przerwie. I to działa, naprawde przerwa dobrze ci zrobi.

Ale nie zaczynaj nowej gry, masz Valhalle, Tobosaku A i wiele innych statków, zrób z nich użytek, przecież nie chcesz ich stracic.

A tak wogóle jakie macie floty?

Ja mam:

1 Tyr

1 Skirnir

1 Vidar

1 Lofn

1 Albatros

4 Fenriry

2 UT Pentend Superfracht.

1 Kapsuła naprawcza

Chciałem się pochwalic ale nie wiem czy mam czym 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

-Bragi

-Woden

-Forseti

-Habausa

-Górniczy statek baza

-22 Fenriry ( 12 zadokowanych na Woden reszta na Forseti )

-3 statki eksperymentalne ( na Wodenie )

-2 Pendent superfrachtowce

-Strzała

-Sprinter

-3 kapsuły naprawcze

-HQ

Nic godnego podziwu. Planuje być sprzymierzeńcem Plutarch, Strong Arms i TerraCorp. Jak na razie nabijam u OTAS. Kupię jeszcze Kvasira,by mieć odpowiednik Habausy i resztę odpowiedników jako ziemska flota ( Bragi-Nagoja Woden-Solaris? Forseti-?????? ) Myśliwce to będą Kordy. A jak wszystko będę miał, to zrobie save'a, uzbroje wszystko na maksa w rakiety,ogniwa itp. i zrobie rzeź wszystkich frakcji 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze w Reunionie długo latam Pogromcą, co najmniej kilka dni, bo wszystko co zdobędę sprzedaje i robię handlarzy sektorowych( najpierw to handluje gwiezdną wódką, jakoś dwa sektory na północ od Argon Prime). Walka jest ciężka z kilkoma piratami, czasami bardzo często wczytuje sejwy - nie pamiętam nazwy tej broni, ale zazwyczaj jej dwa strzały wystarczą na Pogromcę.

Polatajcie czasem czymś gorszym, ze słabszą bronią. Ciężko jest, ale jak wygrasz walkę z kilkoma pirackimi okrętami, to czuje się satysfakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2012 o 01:05, Premislaus napisał:

Polatajcie czasem czymś gorszym, ze słabszą bronią. Ciężko jest, ale jak wygrasz walkę z kilkoma pirackimi okrętami, to czuje się satysfakcje.

Dokładnie tak.

Obecnie mam:

Tepest

Nagoja

Kyoto

Zaawansowany Niszczyciel

4x Hayausa

10x Kariudo

Wszystkie statki mają zadokowane Centaury Strażnik i Statki Eksperymentalne.

Część z nich lata jako patrole sektorów, w których mam swoje stacje (Bazy na asteroidzie i HQ), część to okręty mojego wsparcia.

Sam nadal latam Vidarem Strażnikiem.

W grę gram od stycznia, od czasu kiedy wyszła wersja XRM dla AP. To jeden z moich rekordów czasowych grania w jedną grę. Normalnie, mając taką flotę i tak długi czas gry na liczniku zrobiłbym sobie przerwę i zaczął nową grę. Bo największą frajdę z gry daje latanie jednym, słabym statkiem, gdy każde zwycięstwo to sukces, a każda porażka to tragedia.

Nic nie zastąpi tego dreszczyku emocji, jaki mamy przy pierwszych starciach naszego statku z potężniejszym wrogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę swoją flotą, Dziś spróbuje zrobić M7 Rakietowy i poniszczyć liniowców, na które są nagrody, wtedy się spłaci.

1 x Valhalla(zadokowane 15 Eksaliburów, 5 Kordów, 5 Bułatów, 5 x Szalba, Vidar i Vidar Strażnik)

1 x Kolos(zadokowane 10 x Mamba, 10 x różne Nova, 5 x Zaćmienie, Ciężki Centaur, Centaur Strażnik)

1 x Tobosaku ver. A (Zaćmienie i Thor)

1 x Hayabusa (Statek Eksperymentalny i Kapsuła Remontowa)

1 x Górniczy Statek Baza (4 x M8 Terran)

1 x Sentanta z mariners

1 x Helios (4 x Pogromca)

8 x Blastclaw(w wszystkich wersjach)

Teraz statki, których liczebności nie znam do końca

10 x Petendent Superfrachtowiec

8 x Petendent

5 x Petendent Górnik

5 x Pochwa(2 z Mariners)

10 x różne Merkury

Kilka eskortowych korwet i myśliwców

Postanowiłem zrobić eskadrę ciężkich myśliwców, w których będę latał.

Jaki skład polecacie? Myślę nad Statkami Eksperymentalnymi, Thorami, Fenrirami, a za nimi Maccany(mają 8 slotów na dokowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenriry są mocniejsze od Thorów. Jak jesteś w nim to jie odczuwasz aż tak bardzo pocisków od Xen. P jak w Thorze. Ale zapracować na nie trzeba długo. Jakbyś miał problem z uzbrojeniem ich to kup Kordy. Troszkę wolniejsze, mają łącznie 8 slotów, a nie jak Fenriry 14. A statek eksperymentalny polecałbym jako osobisty. To zawsze twój wybór, a to moje sugestie.

Trucx- A jak zacząłeś OTAS Operative to masz u nich jakąś range?

I chyba rozgryzłem sens istnienia EFAA. Wygląda jak deca, a wszyscy wiecie co to, nie? W Aldrinie ten gość w SpringBlossomie powiedział że deca pomagała kontrolować terraformery i ich broniła. No to jak myślicie kto siedzi w EFAA i kontroluje Xenony 😀 ? Winters. Spróbuje zniszczyć obstawe a potem wywale z Bragi z 50 Torped Omega. Może to osłabi 30 GJ osłon. Ale zrobie zapis 😀 . Będę się cieszył jakby xenonów nie było, ale pozbawić się dochodów??? Oczywiście jeżeli teoria zadziała...

Określcie swoje zdanie na ten temat czy to szalony pomysł, czy ziarnko prawdy tam jest 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeeris. Nie rozdrabiaj się na rakiety. Postaw tam dużą Plaftormę Obronną Terran... ona będzie twoją tarczą, a potem full ognia w EFAA.`

Dla mnie EFAA posiada rdzeń, który myśli, a deca to komputery, które wykonują polecenia rdzenia. To tak jak jest przewodnik stada i stado. Zabijesz przewodnika(przywódcę), to stado się miota, ale w końcu będzie nowy przewodnik i stado ruszy dalej. Kontynuacja kampanii Aldrin była by fajna

Nom Fenriry lepsze, ale za myśliwiec jakieś 14 mln za sztukę. Eksperymentalne są tańsze, a ich tarcze to potęga, jednak siła ognia nie przeraża

Są jakieś dodatkowe kampanie kompatybilne z XRM?

2 x Maccana (16 slotów)

3 x Statek Eksperymentalny (osobisty + dwa osobistej eskorty) -SE

5 x Fenrir -F

5 x M3B Terran Falchion - FA

5 x Thor/Kord -T/K

Gdyby dało się jeszcze tak idealnie rozłożyć statki:

----------------SE---------------

----------SE--------SE---------

------Fe-------Fe------Fe-----

--T/K----T/K------T/K------T/K

Falchiony tylko do walki z ciężkim wrogiem bez ryzykowania ich życia.

Myśliwce w XRM są potęgą, bo bez strachu przed większymi taka grupka starczy na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie aż zrobię sobie ładne skrzydło myśliwców, poszperałem po MBRR i odpaliłem wojnę Argońsko-Paradiańskom i Spilcko -Borońską bo pamiętam, że to są dwa główne antagonistyczne rasy.

Odpalać wojnę Teladiańsko - Terrańską o zysski z technologii?

Rzucajcie hasła, jak najdzie mnie ochota będę relacjonował przebieg wojen. Czekam do wtorku na jeszcze jedną propozycję wojny, ale i dwóch przyjaźni(a w ogóle co do daje? Pomagają sobie w walkach czy co)??

Reszta opcji na razie jak podstawowych(czas wiadomości sobie skróciłem), ale zamierzam włączyć reakcje obronne na ataki by były większe bitwy i więcej zabawy.

Jak zabawa będzie fajna to zainstaluje SCS do złomowania 😉

I Dzień Wojny Arg vs Par Interworld

Paradiański TM przekroczył granicę Argonów. Nienawiść, która narastała od pewnego czasu wybuchła. Wiele statków Transportowych obu ras zostało zniszczonych po wypowiedzeniu wojny, Rozkaz Argonów był jeden...

-Zniszczyć Paradiańskiego TM o numerze "PM 32 P6H", posiada on cenne dane wywiadowcze, które zostały skradzione z Federalnej Placówki w Black Hole Sun!

Wypowiedź Argonskiego Dowódcy sił zbrojnych pogranicza Paradiańsko-Argońskiego:

"Cholerni piraci, którzy wszystkich gwałcą osłaniają Pardiańskimich skur***synów, pokazać im gdzie posyłamy takich d****w.

Proszę tego nie nagrywać ty Paradiański szpiegu!

Odpowiedź sił zbrojnych była jasna dwie M8 Gladiator i Auster szybko rozprawiły się z TM-em jednak dane zostały przełożone do myśliwców, które starały się dotrzeć do Odyseusza, który właśnie wleciał od strony Sacred Relic...

Bombowce szybko zorientowały się o co chodzi. Salwa rakiet, jaka poleciała w stronę samotnego niszczyciela nie pozostawiała wrażeń, że Argonii postępia delikatnie z pojmanymi. Osamotniony Perseusz mimo iż jego trzech kolegów w myśliwcach także już skonało szybkim manerwem i celnym ostrzałem zmusił pilota Austera do zmienienia celu, a następnie trafieniem w luk rakietowy rozsadził bombowca...

W tej chwili w bramie północnej pojawił się Argoński Tytan z dowódcą na pokładzie. Czy bitwa o Interworld spowoduje wybuch wielkiego konfliktu. Czy ta bitwa będzie pierwszą wielką bitwą od dawna?

Reporter Peroox z pokładu RPF Hayabusa "Gwiazda Polski" bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

766 odpowiedzi z czego 25 % to spam lub nie na temat .

Zauważyłem ruchy xenonów w 5 sektorze pod rząd mam tego powoli dość nawet na chwile nie mam spokoju .

Non-stop walka , nawet siły zbrojne są osłabione walki są toczone wokół sektorów xenońskich tak mniej więcej dwie bramy skokowe .

Zdobyłem 40 myśliwców jak ataki nie ustaną skieruje konwój karny do innych stoczni może chociaż połowa przeżyje .

Wy też tak macie ?

Bo to nie jest normalne mam już 18 mili za samą licencje i za $ przy statkach .

O to zdobycze :

14x L

6x P

13x M

7x LX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2012 o 17:35, Trucx napisał:

766 odpowiedzi z czego 25 % to spam lub nie na temat .

No właśnie.

W dniu 29.07.2012 o 17:35, Trucx napisał:

Zauważyłem ruchy xenonów w 5 sektorze pod rząd mam tego powoli dość nawet na chwile nie mam spokoju .

Non-stop walka , nawet siły zbrojne są osłabione walki są toczone wokół sektorów xenońskich tak mniej więcej dwie bramy skokowe .

Zdobyłem 40 myśliwców jak ataki nie ustaną skieruje konwój karny do innych stoczni może chociaż połowa przeżyje .

Wy też tak macie ?

Tak. Czasem się uspokaja, na kilka godzin, potem znów to samo. Dla mnie OK, tego oczekuję od tego moda. Jak ktoś chce spokojnej gry to ma Vanillę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę czekać 😀

W świecie X ciężko się dorobić , ale na broni nadal zarabiam najwięcej .

I mam pytanie czy zbyt jest zwiększony przez mod ?Bo chciałbym postawić swoje pierwsze fabryki , a dokładniej kompleksy z fabrykami dal konkretnych statkó :

Myśliwców

Korwet

Niszczycieli

I czy w Avarice po postawieniu fabryki i ustawieniu ceny średniej przybywali by kupcy ?

Bo jednak zależało by mi na sprzedawaniu tego bo wole sprzedać niż ma to siedzieć w magazynie.

Czy są jakieś inne sektory do przejęcia ?

PS po rozpoczęciu gry mam odkryte sektory nie wszystkie tylko parę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w każdej kampanii są inne miejsca gdzie xenoni najczęściej atakują. U mnie są to sektory:

-Grand Exchange

-Getsu Fune

-Meneleus Paradaise

-Piramidalny Dochód

-Family Ryk

-Zyrath Dominion

-Family Zyrath

Natomiast Black Hole Sun to oaza spokoju. Też macie wrażenie że się uwzieli na jakieś sektory? A MRBB (czy jakoś tam) to trzeba aktywować czy robi to automatycznie? Raz tylko zauważyłem by przyleciała jakaś flota. Aldana Hill był K i C, przyleciał z użyciem napędu skokowego Kolos i Cerber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dział XRMowy, ale dla XRM powinien już być osobny dział.

U mnie sektory Splitów są mniej atakowane(nie widzę raportów) a reszta to tak + Black Hole Sun, Scale Plate Green (osobiście widuje ataki w obu tych sektrach) + Aquata (bardzo często info o walkach) i kilka ale nie pamiętam które chyba Unholy Descent

Co do MBRR. Niektóre opcje aktywujesz sam(np. do wywołania wojen po za systemem zmieniłem opcje z domyślnej na wrogą). Niby Paradianie cisnęli Argonów kilka dni w Interworlds, ale bez większych efektów(no 6 mld nagrody za ubicie M2, który tam buszował) i reacji Argonów.

Co daje ustawienie relacji na Przyjazne w MBRR??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam SCS 😀

Koszt kompleksu uzbrojenia dla myśliwców to 30 mil.

W jego skład wchodzą

2 x Kuźnia Dział Akceleratorowych

2 x Kuźnia dział Samopowtarzalnych

i elektrownia słoneczna L

Kompleks będzie zarabiał 554 115 kredytów na godzinę

Jak zwiększyć pojemność kompleksu ?

Bo tylko 2 działa FS mi nie odpowiadają 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...