Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Stacja nie wykorzystywana w grze. Coś mi się kojarzy, że miały to być Terrańskie zakłady produkujące satelity.

2. Encyklopedia, wyszukaj stocznie i zobacz opis.

3. Mniej więcej. mas mapę Scorpa, możesz sprawdzić jakie wyposażenie dostępne jest Orbitalnych Stacjach Obronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja dokładnie się nie znam, ale czy Zakłady Komunikacyjne mają zrobiony szablon i produkt? Jeżeli ktoś wie gdzie i jak to sprawdzić, to można było by z tym faktem coś zrobić. Wystarczyło by przynajmniej wstawić tam jako produkt zwykłe Satelity/Satelity Zaawansowane. i wrzucić jako możliwe do kupienia w stoczni. Gdzie może być tego plik? Spróbowałbym zobaczyć do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2012 o 19:35, Peroox napisał:

Ja dokładnie się nie znam, ale czy Zakłady Komunikacyjne mają zrobiony szablon i produkt?

Nie, jest to tylko tekst w pliku 9951, który brany jest do encyklopedii, ponieważ znajduje się w stronie kodowej 17. W tej stronie zapisane są nazwy i opisy stacji i statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim formacie będzie. jak .xsp to może być problem. Ze statkami .xsp zawsze jest problem, nawet w czystej grze, a co dopiero z modem. Kilka stron wcześniej ktoś pisał, że próbował dodać statek w formacie .xsp i w grze go nie ma.

Moje zdanie; skoda fatygi dla .xsp. nawet jeśli na początku będzie OK. Kilka razy straciłem save w X3R po kilkunastu dniach gry ze statkami .xsp. Dziękuję za .xsp, tym bardziej że instaluje się je przy pomocy PM, a z nim również są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale trochę szajse ten Explore Galaxy. Przez pół godziny lata po jednym sektorze, a potem leci do odkrytego i to samo. Przy okazji straciłem dwa miliony za jeden zniszczony statek. Chyba kupię Kvasira z obstawą lub sam się pofatyguję Pustułką. Ale raczej to pierwsze 😀 .

Znalazłem sektor zwany Xi. Czy opłaca się niszczyć bazę piratów i wybudować swoje HQ (co to jest baza na asteroidzie?) bo ma takie ładne ułożenie asteroid 😀 . Dołożyłbym tam dwie ziemskie duże platformy obronne. Ułożenie asteroid to takie trochę dłuższe półkole. Jakieś 600-700 mln, ale opłaci się dodatkowa ochrona bo widziałem dwa khak klastery a po wszystkich inwazjach jakie widziałem boję się że pojawi się Z,K i J lub grupa bojowa Khak. Dwie platformy obronne plus jakiś M2 z M7 i kilka M3 powinno wystarczyć.

A i co to są plany statków po co są i czy tylko na barterze można je kupić.

PS. Lub zdradze wszystkie frakcje i zabarykaduje się w swoim sektorze 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazy na Asteroidzie jeszcze nie miałem, ale mam w planach...

Podobno możesz tam naprawiać statki, a dalej niczego nie jestem pewien. Takie małe HQ bez reszty możliwości.

Kvasir to ciężki sprzęt, który jest dobry do pilnowania czegoś ważnego. Także jeszcze nie posiadam tego sprzętu, gdyż pominąłem statki klasy M7 i od razu kupiłem M2 Light Tobosaku ver, A, ale miał to być statek do walki 😀

Xi to Nieznany Sektor może być dobrym pomysłem na przystań tym bardziej, że jest w centrum wszechświata.

Grup Bojowych Kha nie ma się co bać. Mi się udało przepędzić z Wenusa 2 x M7 i 1 x M2 rakietami, a M2 wykończyłem w walce "wręcz" w starciu działo koło działa i straciłem 100% osłon mojego M2 Light(patrz wyżej). Wystarczy posiadać również taką grupę (2 x Kvasir i np. Osaka) i Kha już ci nie zagrożą. Patrząc na osłony dużych ziemskich platform obronnych one wystarczą by zatrzymać wroga do czasu aż doleci to ciężkie wsparcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko w Uran 2. 2 Fregaty i Zaawansowane niszczyciel (khak grupa bojowa). Zjechałem ich tylko Bragi przy 70% osłon. Właśnie Xi według mnie jest idealne. Środek wszechświata i asteroidy. A Kvasir, bo jest bardzo silny,szybki i ATF 😀 .

A plany statków? Bo wcześniej kupiłem je na barterze za 0 kr, a nagle pojawia się lista około 6 statków, a przy nich ceny. Był Dedal, jakiś większy Xenon, a na reszte nie zwróciłem uwagi. Latałem wtedy Vidarem strażnikiem więc nie było mnie na nic stać. A i jeszcze jedno. Albowiem (jak mówi mój kolega) chce choć trochę przypominać jakąś korporacje czyli:

-Własne HQ

-Stacje obronne (platformy bojowe)

-Może jakiś dok zaopatrzeniowy (terrański, bo mam tylko ich statki)

-Statki do obrony sektora((przypuszczenia)M2-Nagoja 2x M7-Kvasir 6x M3- Fenrir)

-I oczywiście siły interwencyjne DZPWG (Do Zaprowadzania Porządku W Galaktyce) czyli Bragi. 😀

PS. Przydałby się szerszy opis baz na asteroidzie.

PS2.Osaki nie, bo mam jej dość z podstawki, a Kvasira dawno wypatrzyłem tylko nie chce mi się go na razie kupować 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2012 o 20:49, Xeeris napisał:

Bez urazy, ale trochę szajse ten Explore Galaxy. Przez pół godziny lata po jednym sektorze, a potem leci do odkrytego i to samo. Przy okazji straciłem dwa miliony za jeden zniszczony statek. Chyba kupię Kvasira z obstawą lub sam się pofatyguję Pustułką. Ale raczej to pierwsze 😀 .

Bez urazy, ale trzeba go było skonfigurować, zanim puściłeś w wszechświat. Miał za duże pole skanowania sektora, zmniejsz zasięg badania sektora lub wyłącz całkiem i każ mu stawiać tylko satelity. GE ignoruje satelity gracza postawione wcześniej, dlatego lata po znanych już sektorach. Ma to swój cel, ponieważ GE może rozstawiać więcej niż jednego satelitę.

Kup 10-20 szybkich M4 to w kilka godzin odkryją cały wszechświat.

Pisz również w odpowiednich tematach. Masz problem ze skryptem, to pisz w temacie tego skryptu.

Pisanie o wszystkim w temacie XRM robi tylko bałagan w tym temacie. Staje się on tematem o wsystkim, czyli o niczym.

W dniu 22.07.2012 o 20:49, Xeeris napisał:

A i co to są plany statków po co są i czy tylko na barterze można je kupić.

http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__st__70__p__8185#entry8185

Kupowanie planów, nie posiadając jeszcze HQ mija się z celem. Plany dodawane są do HQ (jeśli mamy kilka HQ to tylko do jednego, tego ostatnio kupionego/zdobytego), Jeśli nie mamy HQ, to zakupione plany chyba przepadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Readtext wśród statków. Wcześniejszy powiązany z Tempestem nie został rozwiązany mimo reinstalacji samego patcha jak i zaczynania gry od nowa. Teraz prawdopodobnie Statek Dowodzenia Splitów nie ma nazwy. Szybkie badania powiązane z ekspolarcją dały wyniki. Ghinny Escape M2+ Taipan.

W nieokreślonej przyszłości będę instalował sobie XRM od początku, ale teraz który plik tekstowy jest winny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem HQ i naprawdę ładnie wygląda. Lecz jak czytałem ten poradnik z wcześniejszego linku to zauważyłem że można analizować statki do zdobycia ich planów. No to zrobiłem tak z Vidarem, potem (byłem wkurzony) z Habausą, ale nie zauważyłem żadnych nowych oprócz Rapier,Szabla,Bułat i Kord. Może coś źle robię, albo jak zwykle czegoś nie zobaczyłem 😀 . Chyba że trzeba ich więcej.

A jak zrecykilnguje 2 L,Vidar,Vidar Strażnik to dostanę trochę materiałów? Oczywiście nie żywność, tylko opancerzenie kadłuba i ogniwa energetyczne lub coś podobnego? Czy znowu coś źle przeczytałem 😀 . Nie chce zbierać przez pół godziny wszystkich surowców.

PS. Czy jak uda mi się zanalizować Kvasira to czy opłaci się zbierać surowce na 10 to czy to będzie opłacalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2012 o 16:05, Peroox napisał:

A jedno pytanie. Jeżeli zainstaluje XRM całkiem od nowa w innym folderze to zapis będzie kompatybilny?

Tak.

Przy zmianie wersji (chyba z 1.22 na 1.23 nastąpiły zmiany w nazewnictwie statków generowanych przez plik Jobs. Efektem tego były przez pewien czas statki bez nazw. Statki te powinny zniknąć po wykonaniu swoich bieżących zadań (skryptów). Zamiast nich będą generowane nowe statki, już z poprawnymi nazwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowanie trwa jakiś czas. Tracisz jak pewnie zauważyłeś statek, a specjaliści rozkładają go na czynniki pierwsze składają i trzymają jako wzór dla kolejnych:)

Masz zwykłe HQ? Z PHQ czy stoczni?

Aż kipię ze złości na piratów. Znów zaatakowali bez moich złych intencji wobec ich. Straciłem 5 Superfrachtowców, Magnetara wypełnionego świeżo kupionymi Kwazarami i kilka myśliwców eskorty. Jednak najbardziej wnerwiają mnie spawnowani piraci Terrańscy... w chwilę roznoszą pół mojego patrolu.

Piraci powinni łupić, grabić, wymuszać haracze, a nie być tylko siłą destrukcyjną jak Xenoni i Kha. No i spawnować to się powinni tam gdzie mają łupy, a nie tam gdzie przez pół godziny daje im baty, a i tak kilka się przedrze by wszystko niszczyć.

Gdyby nie to, że teraz kontynuuje Final Fury i mogę pobić pełno M5 krzaczków to ruszyłbym na piratów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli analizujesz statki w HQ to musisz trochę poczekać bo to nie trwa pięć sekund... jeżeli chcesz gromadzić zasoby do budowy statków polecam Utilize and Repair Debris we wszechświecie X jest dużo wraków statków i fabryk po zutylizowaniu dają naprawdę sporo materiałów 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2012 o 17:11, Xeeris napisał:

No to zrobiłem tak z Vidarem, potem (byłem wkurzony) z Habausą, ale nie zauważyłem żadnych nowych oprócz Rapier,Szabla,Bułat i Kord. Może coś źle robię, albo jak zwykle czegoś nie zobaczyłem 😀 . Chyba że trzeba ich więcej.

A jak zrecykilnguje 2 L,Vidar,Vidar Strażnik to dostanę trochę materiałów? Oczywiście nie żywność, tylko opancerzenie kadłuba i ogniwa energetyczne lub coś podobnego? Czy znowu coś źle przeczytałem 😀 . Nie chce zbierać przez pół godziny wszystkich surowców.

PS. Czy jak uda mi się zanalizować Kvasira to czy opłaci się zbierać surowce na 10 to czy to będzie opłacalne?

Zarówno analiza, jak i recycling są procesami długotrwałymi i po wybraniu jakiegoś statku do analizy, znika on z listy statków zadokowanych do HQ, ale jego plan pojawi się w HQ dopiero po jakimś czasie. Po jakim, można sprawdzić w informacjach HQ. Jest tam podany czas wymagany do analizy, procent zaawansowania analizy i czas jaki pozostał. Pisze o tym FAQ, chyba nie doczytałeś tego.

Recycling powoduje, że statek jest "rozbierany" na takie surowce, jakie potrzebne są do produkcji statków.

Koszty budowy statków w HQ są podobno mniejsze niż zakupu w stoczni (zależy po jakich cenach liczyć surowce). Ale produkcja statku też wymaga czasu (oprócz surowców) i to sporego (dla M7 to około 8 godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu brak cierpliwości. Znowu pośpiech w czytaniu. Jestem taki zły 😀 . Czyli 10 Kvasirów to 3 dni i 8 godzin. I tak w planach były tylko 3. 2 dwa do patrolu po sektorze, a drugi do odkrywania. Ale pierwsze to kilka Fenrirów. I jeszcze jedno. Dałem żeby produkowała się Szabla. Były tam jakieś produkty i kredyty jako dodatkowe. Coś to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2012 o 17:57, Xeeris napisał:

M7 to 8 godz więc sugeruje że:

-M1\M2 to ok. 24 godz

-M6 to ok.4 godz

-M3 to 2 godz

-M4 to 1 godz

-M5 to 0,5 godz

Tam pisało dodatkowe... Ale sprawdze 😀 .

Czasy maga być różne dla statków w tej samej klasie.

Centaur Strażnik - czas analizy: 8:15:36

Pamiętaj aby statek przed analizą ogołocić ze wszystkiego (osłony, broń, wyposażenie), analizowany jest sam kadłub i pozostawiony na statku sprzęt tracisz bezpowrotnie. Ale to też jest w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...