Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.08.2012 o 15:28, Xeeris napisał:

Ja nie wiem czy mam SCS Suite, ale chyba zwykły SCS. Ten przy którym pisze dawniej coś tam + dodatkowe komendy. Jedyna wada jaką dostrzegłem to że za pomocą skrótu klawiszowego nie mogę zdobyć żadnego statku. Nie wiem czy coś źle robię, ale muszę dawać Sector Salvager i automatycznie mi zbiera choć wnerwia mnie to że astronauci są priorytetem 🙁 .

Tak to jest SCS Suite.

Aby przejąc statek klawiszem musisz mieć go wybrany na cel i być blisko niego (mniej niż 2.5 km)

Przejmowanie astronautów można wyłączyć w konfiguracji skryptu. A przejmowani są w pierwszej kolejności ponieważ lecą oni do najbliższej stacji, statki pozostają nieruchome w miejscu przez kilka godzin.

Ale jeśli masz problem z jakimś skryptem, pisz pytania w temacie tego skryptu, nie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

😀

Wiem, ale nie chce mi się szukać:

-o tu jest SCS. Napiszę dwa słowa i szukam CODEA...

Wiem żeby pisać w odpowiednim temacie, przypominać mi nie musisz (chyba że wyśle do ciebie wiadomość jak sprawdzić profil jakiegoś użytkownika 😀 ), bo troszkę to forum czytam i o tym wiem (chyba że tobie płacą za takie uwagi, jak np. w dom nie do poznania za "ohh my god,oh my god" 😀 ). Wywiązała się dyskusja więc dorzuciłem swoje trzy grosze. Równie dobrze mogłeś napisać:

1.To nie ten temat.

2.Sam sobie znajdź.

I dlatego jesteś najbardziej męczonym użytkownikiem forum 😉 .

I takie pytanko na koniec. Jaka jest szansa jak mam tylko XRM na zdobycie M8? Mnie tylko raz wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stocznia orbitalna jest, jak sama nazwa wskazuje, do budowania statków 😛.

A tak na poważnie, to jest z nią podobnie jak z HQ, skanowane i budowanie, tylko że chyba była w tym jakaś różnica z HQ, bodajże Orbitalna stocznia jest lepsza w szybkości skanu(czy budowania), ale nie jestem pewien.

Jest dostępna w kilku stoczniach u Teladian i Terran, obie różnią się chyba tylko planami początkowymi i wyglądem, wiadomo, Teladiańska jak to Teladiańska, a Terrańska na pół sektora, ich screeny są dostępne w temacie moda Cadiusa na forum Ego. Raczej opłaca się ją kupywać, miejsc budowy statków nigdy za mało 😁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ#80

Dzięki encyklopedii można przeczytać opis Orbitalnej Stoczni, w którym zawarte są informacje na temat jej wykorzystania, oraz można dowiedzieć się gdzie jest do nabycia (pod warunkiem, że.odkryliśmy wszystkie sektory ze stoczniami ją sprzedającymi, jeśli nie to szukamy na mapie Scorpa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Tak zauwazyłem, że SCS i NPC daje niezłego powera,a już z MBRR to. Ten drugi generuje statki i można ustawić na wojny, a samemu powiększać swoją flotę.

W chwilę z większych statków zyskałem(zbierałem samodzielnie):

- Tytan

- 2 x Mamut

- Agamemnon

- Ares

- 6 x różne M6

Normalnie bez SCS to trzeba było by sporo kasy i czasu ubierać na taki sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem stocznie terrańską z Saturna i nie jest ogromna. To wg. mnie fragment Torusa (bardzo ładna) i rzeczywiście szybciej buduje. Analiza Fenrira w HQ to 6.30 godz., a w stoczni tylko 4.30. Wada to wszystkie plany od nowa trzeba kupować 🙁 .

Sam SCS I NPC już bardzo chwale, ponieważ zyskałem już z niego ponad 200 mln. Kupiłem za nie Tobosaku A 😉 . Teraz nim latam ponieważ mam Maszyniste i wyciąga 112 m/s! Chyba szybszy od Habausy 😀 . Mam również Nawigatora i Sternika i ... mam 4,7 rpm zwrotności 😀 .

A teraz znalazłem jakiś błąd. Żeby zdobyć większą sztukę (J,Z,K) dałem szanse zdobycia na 20 dla ogromnych statków. Udało mi się zdobyć J . Sprzedałem go i z pieniędzy jakie miałem kupiłem Tobosaku A. Chcą go uzbroić poleciałem do Spies of Illusion (na północ od Hila Joy), bo tam jest Handlarz Bronią Strong Arms XL. Zawsze latał tam sobie "OTAS Wykonawca Boreasz" i chcąc z nim się porozumieć (z nudów) zauważyłem że jest pusty 😀 ! Miał 54% kadłuba no to myśle krótka naprawa (2min w kapsule) . Patrząc na statystyki zobaczyłem że to niczego sobie okręt. Akurat był handlarz bronią więc zacząłem go uzbraiać. Po uzbrojeniu nadal u handlarza (byłem w Bragi) zobaczyłem jego statystyki i zdziwiłem się że ma takie ustawienie broni:

Przednia/Lewa/Prawa-Pulsacyjne Działo Fotonowe x1

Górna/Dolna-Pulsacyjny Generator Jonowy x1

Tylna-Generator Impulsu Uderzeniowego x1

(Wszystko miał wcześniej w ładowni)

Żeby się tak nie rozpisywać to zauważyłem że dzieje się to tylko wtedy kiedy dokujemy ja w byle jakim statku i on do tej samego doku. Zastanawiem się czy go nie sprzedać i kupić nowego, ale nie chce tracić tych kilku milionów.

PS. Stocznia terrańska jest 2x droższa od teladiańskiej 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2012 o 19:51, Xeeris napisał:

Kupiłem stocznie terrańską z Saturna i nie jest ogromna. To wg. mnie fragment Torusa (bardzo ładna) i rzeczywiście szybciej buduje. Analiza Fenrira w HQ to 6.30 godz., a w stoczni tylko 4.30. Wada to wszystkie plany od nowa trzeba kupować 🙁 .

Terrańskie stacje w XRM zostały zmniejszone.

Plany po zakupieniu trafiają tylko do ostatnio zakupionego (zdobytego jako nagroda w fabule) HQ lub stoczni. Gra nie przewiduje posiadania kilku HQ przez gracza, mimo, że pozwalają na to skrypty i mody.

W dniu 10.08.2012 o 19:51, Xeeris napisał:

A teraz znalazłem jakiś błąd. Żeby zdobyć większą sztukę (J,Z,K) dałem szanse zdobycia na 20 dla ogromnych statków. Udało mi się zdobyć J . Sprzedałem go i z pieniędzy jakie miałem kupiłem Tobosaku A. Chcą go uzbroić poleciałem do Spies of Illusion (na północ od Hila Joy), bo tam jest Handlarz Bronią Strong Arms XL. Zawsze latał tam sobie "OTAS Wykonawca Boreasz" i chcąc z nim się porozumieć (z nudów) zauważyłem że jest pusty 😀 ! Miał 54% kadłuba no to myśle krótka naprawa (2min w kapsule) . Patrząc na statystyki zobaczyłem że to niczego sobie okręt. Akurat był handlarz bronią więc zacząłem go uzbraiać. Po uzbrojeniu nadal u handlarza (byłem w Bragi) zobaczyłem jego statystyki i zdziwiłem się że ma takie ustawienie broni:

Przednia/Lewa/Prawa-Pulsacyjne Działo Fotonowe x1

Górna/Dolna-Pulsacyjny Generator Jonowy x1

Tylna-Generator Impulsu Uderzeniowego x1

(Wszystko miał wcześniej w ładowni)

Żeby się tak nie rozpisywać to zauważyłem że dzieje się to tylko wtedy kiedy dokujemy ja w byle jakim statku i on do tej samego doku. Zastanawiem się czy go nie sprzedać i kupić nowego, ale nie chce tracić tych kilku milionów.

FAQ#14. Jest to efekt działania skryptu zawartego w czystej grze. Rozwinięciem tego skryptu jest skrypt MARS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2012 o 20:10, Yacek napisał:

1. EMP jest już w XRM, nie ma potrzeby instalować osobno.

2. XRM nie zawiera w żadnym PART plików z muzyką, który by podmieniały oryginale pliki muzyki. Są tylko pliki z efektami dźwiękowymi. Nastąpiła więc zapewne zmiana rodzaju pliku z muzyką jaki jest odtwarzany. Zmiany tej dokonuje się w pliku X3_universe.xml. Musisz wyodrębnić taki plik z plików cat/dat XRM i plików cat/dat czystej gry (1-13 dla TC).

Następnie odnaleźć informację o sektorze w oryginalnym pliku z vanilli. Dane o wszystkim w sektorze zawarte są pomiędzy "<o" a "/o>"

tak wygląda każdy pierwszy wiersz danych o sektorze:

<o f="4" t="1" x="0" y="0" r="2" size="14000000" m="8101" p="1247631758" qtrade="100" qfight="100" qbuild="100" qthink="100">

x i y - to współrzędne sektora na mapie, po tych współrzędnych szukaj sektora HUB

m - to numer pliku z muzyką.

zobacz jaki numer jest w oryginalnym pliku i zmień ten zapis w pliku z XRM.

po zakończeniu edycji pliku X3_universe.xml z XRM przekopiuj go do katalogu maps w katalogu głównym gry (będziesz musiał założyć taki katalog)

Dzięki, podziałało, ale trzeba rozpocząć nową gre.

Co do IEX, to po zamianie XRM Backgrounds na IEX lepiej jest zacząć nową gre, ponieważ tła się tak jakby na siebie "nakładają" i mamy takie kwiatki jak 2 słońca w układzie słonecznym, w tym jedno umiejscowione na Księżycu w sektorze o tej samej nazwie(what the.....).

Dobra teraz trochę z innej beczki, jak wiadomo ze STO jest problem taki, że nie można nim normalnie przejmować sektorów, ze względu na zmiane stacji handlowej, ja to rozwiązuje za pomocą Cheat Package, ale nie w tym rzecz. Ostatnio odkryłem, że nie można zmieniać nazw nieznanym sektorom(z wyjątkiem HUB), jest może jakiś sposób by to naprawić? Nie jestem pewien, ale chyba ma to związek z tym takim jakby XRMowym MUSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mam problem. Po długiej przerwie w wykonywaniu Final Fury postanowiłem się za nią zabrać z nudów (mam 300 mln i nie mam co z nimi zrobić 🙁 ) . Kazali mi bronić przyczółek w "khak sektor". Ja w Tobosaku pomyślałem by wziąść na wszelki wypadek Bragi, Boreasza, Habause i Tobosaku (we wcześniejszej takiej misji mając Bragi i Proteusza nie potrafiłem zniszczyć lotniskowca, 2 fregaty, kilka korwet i masa drobnicy) . Wskakuje do sektora i jestem w samym środku floty khak. Blisko reszta mojej floty. Flota przeciwnika to 2 lotniskowce, jeden zaawansowany lotniskowiec i "Matka" + drobnica. Po dwudziestu sekundach Boreaszowi wysiadły osłony. Postanowiłem wczytać save'a kiedy misja się zaczyna i taki mam plan:

-Przyjmuje misję

-Wysyłam Bragi,Proteusza,Stalkera (Tajpan) i Boreasza.

-Sam nie wskakuje, bo z tego co się domyślam walki kiedy "mnie" nie ma w sektorze, to odbywają się inaczej czyli komputer przelicza osłony,ilość broni,siłe itp. moich i przeciwnika i powoli walka trwa. Udawało mi się wcześniej zniszczyć lotniskowce i osłony zaawansowanemu zanim wszystkie statki skoczyły do Aldrin.

-Skakać do Aldrina by zregenerować osłony i z powrotem aż do zniszczenia wszystkich M1

-Po ich zniszczeniu sam skaczę i dokańczam ich

Co sądzicie o tym tchórzliwym planie 😀 . Podajcie swoje propozycje.

Czemu jak wkładam do stoczni pieniądze na budowę statkòw to po chwili znikają (pojawiają się z powrotem do skarbonki). Znowu przeoczenie FAQ'a? Czy tym razem co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pipol 😀

Yacek zainstalowałem grę na nowo. Gra jest naprawdę porąbana programowo, nie zmienię zdania, ze to jakieś muły pasiaste musiały ją robić bo co instalka to inaczej. Nie wiem o co teraz kaman ale zacząłem na nowo grę i wlazłem w misję patriota argoński czy jakuś takoś. Grę oczywiście spaczowałem z 2,05 do 3,2. O dziwo działa całkiem nieźle, w dodatku na standardowych ustawieniach karty. Nie wiem czy pamiętacie więc przypomnę, wcześniej było średnio ok 25kl/s a w czasie większych walk ok 10kl/s. Teraz sytuacja odrobiniuniusię się zmieniła. Jest średnio ok 100kl/s (od 50 do 160kl/s), nawet przy seta max mam ok 70-80kl/s czyli całkiem względnie. O CO KAMAN??? Przecież teraz instalowałem wsio tak samo jak wcześniej. Już nie wiem o co chodzi, może kwestia, że instalkę posadziłem na dysku C a nie D nie wiem, durnota i tyle, to pierwsza gra, w którą gram, która co instalacja to inaczej chadzia, bzdura i dziwadło, ale nie mniej jestem happy, że przynajmniej chodzi płynnie, szkoda mi tylko tych statków i kredytów z save-ów ale trudno.

Teraz pytanko nr 1 do Was. Zawsze brałem scenariusz Patrioty terrańskiego. Co polecacie (jaki scenariusz) aby był dość ciekawy bo przecież wszystkich nie będę testował bo szkoda czasu.

Pytanko nr 2. Instalować XRM i inne dodatki czy lepiej nie, żeby znowu się nie powywalało to durnoctwo??? A jeżeli jak to plis o jakąś instrukszyn, żebym czegoś nie spitolił (chociaż jak znam życie to pewnie samo się spitoli). Z góry dzięki za info i pozdro dla maniaków wszechświata 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mam kilka instalek TC i AP. Każda chodzi tak samo. Zapewne miałeś wcześniej jakiś błąd przy instalacji. Może dysk ci się sypie?

Gra jest co prawda na starym silniku, sprzed kilku lat, nowa, robiona od podstaw jest dopiero w trakcie prac (X-Rebirth), ale z powodzeniem działa na większości spotykanych komputerach. Jeśli komuś nie działa tak jak potrzeba, to w większości przypadków jest to wina użytkownika i jego sprzętu.

2. Profile startowe różnią się tylko początkowym statkiem, sektorem, stanem konta i reputacjami u poszczególnych ras. Wszystko inne jest to samo. Więc nie ma aż takiego znaczenia na jakim profilu rozpoczniesz grę.

3. instrukcja instalacji XRM (dokładna) jest w drugim poście tego tematu. Nie ma co pisać jej jeszcze raz. Masz obawy, to zainstaluj grę w innym katalogu i tam dodaj XRM, będziesz miał porównanie. Możesz też zrobić kopię całego katalogu z TC i w tej kopii instalować XRM, na to samo wyjdzie co nowa instalka. Zacznij od samego XRM, potem dopiero dodawaj dodatki do XRM (rekomendowane skrypty) i skrypty które uznasz za konieczne dla ciebie. Instaluj pojedynczo, po każdej instalacji skryptu sprawdzając jak gra chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2012 o 13:54, Prometeusz napisał:

He, to jakiś ciemny jestem bo mi najpierw chce odinstalować już zainstalowaną wersję, rozumiem, że trza jakiś magic trick wykonać? Zdradzisz?

Jeden sposób już wcześniej podałem: kopiowanie całego katalogu z grą (czyli katalogu Terran Conflict) do nowego katalogu. I już masz dwie instalki gry. Skrót na pulpit do pliku exe chyba umiesz sobie zrobić?

Drugi sposób zapewne też znasz. Piszesz, ze grałeś w wiele gier, więc wiele razy instalowałeś instalowałeś je. Każdy instalator gry czy też programu, na pewnym etapie instalacji zadaje pytanie w jakim katalogu ma być gra lu program zainstalowany, podaje domyślnie ścieżkę do instalacji (np. c:\Program files\NAZWA_GRY_LUB_PROGRAMU), jeśli zmienimy tę ścieżkę na taką jaką chcemy, to możemy zainstalować grę lub program w dowolnym miejscu lub katalogu. Wystarczy zmienić ...\Terran Conflict na np. ...\TC przy kolejnej instalacji z płyty, aby gra zainstalowała się innym katalogu.

W dniu 13.08.2012 o 14:19, Xeeris napisał:

A moje wcześniejsze pytanie na temat stoczni? Istnieje odpowedź 😀 ?

Tak. Ale ten temat odnosi się do XRM, a twoje pytanie nie ma z modem nic wspólnego. Do tego odpowiedź znajdziesz w instrukcji do gry odnośnie konfiguracji stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...