Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. W podstawce to nie byli oni

2. Ale osiem wież potrafi zrobić taką siekę? To nie kupuje platform tylko wieże.

3. No, pokazałem im gdzie były dziury w statku więc chyba powinni nie?

4. A po jakiej stronie mapy jest sektor Lightseeker (N,S,W,E)?

A orbitalny dok handlowy też wymaga players work coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2012 o 18:08, PeXS napisał:

Aby stare konto Steam odblokowac itd. musisz posiadac chociaz jedna informacje z jakiegos zakupu który kiedys na Steam robiłes, klucz, numer tranzakcji, najlepiej jeden z wydruków jakei sie robi po zakupie na Steam....

ja juz ze 3 razy "utraciłem" dostep do Steam. po dłuzszych przerwach od gier zawsze udało sie szybko odblokowac zmienic adres email ale dane tranzakcji musisz posadac jakos musza cię zweryfikowac

Cóż. Niby nic nie straciłem bo miałem same dema, ale zamierzałem się do kupna... nie pamiętam teraz czego 😁 Jak mam zakupioną wersję pudełkową to wystarczy, że posiadam wszystkie potrzebne kody i klucze?

Z góry dzięki za odpowiedź i za to co już napisałeś.

Tobosaku ver. A nie jest wcale taki zły. Dość szybki jak na M2, osłon 8 GJ wystarczy do walki z M7 + obstawa samodzielnie, lub dowodzony "ręcznie" z fuzyjnymi na ręcznym da radę z przeciętnym M1/M2. Idealny okręt eskorty, patrolu. Jeżeli potrzebny ci okręt to walki z drobnicą ale może zjawić się coś mocniejszego to dobry statek, choć Odyn to też mocna rzecz, ale to lotniskowiec, mniejsza zwrotność. Zresztą nie ma nic piękniejszego niż siedzenia M2 na ogonie Zaawansowanemu Niszczycielowi prawie nie mając osłon:D

Nie wiem jak ty, ale ja wiele razy widziałem opuszczony Niezendynfikowany Obiekt legł w środku sektora Xenonów, choć fakt, że często linowce mają mało kadłuba a ten statek jest opuszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zwrotność nie obchodzi. Optymalizacje sterów kupuje "dla zasady". Mnie obchodzą najbardziej osłony. Bo o ile się nie myle C (8 GJ), a taki Wiosłogon Splicki (4 GJ) mimo iż pierwszy to M7, a drugi M2. Dlatego nigdy nie kupiłem statku splitów.

Zastanawiam się również nad zmienieniem statku osobistego. Z Habausy na Wodena. Jest szybki 80-90 m\s, ma duży hangar 20 statków. Więcej dział i osłon. W razie pościgu nie mam tylko kapsuły naprawczej i sprintera tylko kilka szybkich Fenrirów. A poza tym do Habausy rzadko zaglądam, bo cały czas albo Bragi albo Sprinter, a tak Bragi nie będzie konieczna(przynajmniej do Z)

PS. Co to jest Yaki Flotylla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej czy kiedyś uruchomią silniki i zaatakują, bo trochę dużo ich tam było? Nudzi się bicie xenonów i piratów.

Czy jest jakiś sposób na skorzystanie z ich stoczni? Trzeba wykonywać od nich misje zniszcz konwój czy coś innego?

Niedawno dostałem wiadomość od rządu argońskiego o jakimś Kolosie. Został zdobyty przez Yaki i proszą o dane o jego miejscu pobytu. To da się to tu zrobić czy tylko taka o wiadomość?

PS. Tempest to stocznia OTAS? U mnie był jak już Boreasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zwrotność jest ważna szczególnie w prywatnym środku transportu. To jak szybko się statek obróci w walce i jak skutecznie będzie unikał, gdy prowadzimy go ręcznie. Okręt liniowy bez zwrotności jest łatwy do pokonania, bo z tyłu ma zwykle słabsze działa i łatwo takiemu być na ogonie. Jak przesiadłem się z Tobosaku do Kolosa to osłabłem, gdy chciałem sobie zawrócić. Teraz AI może szybciej krążyć wokół celu z którym walczy i utrzymywać ciągły ogień z dział dziobowych i burtowych, gdy wróg np. może nie mieć jak strzelać większością swoich dział, przez co przegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy walczę z M7 to zawzwyczaj nie odwracam się tylko strzelam z bocznych, ale kiedy w gre wchodzi M1 lub M2 (oprócz Zeusa i Odyseusza mk.1 Księcia 😀 ) to staram się być dziobem naprzeciwko. Zaskoczył cię kiedyś Xen. K chwile po tym jak ty wyleciałeś z bramy? Odwracałem się Bragi przez 10 sekund i straciłem ledwie 10% osłon. Taki samotny K nie ma szans kiedy by leciał na ciebie w Valhalli nie 😀 ? A i byłeś kiedyś w Xenon Core 023? Kup sobie Sprintera (lub borońską Strzałę) w Black Hole Sun( innym statkiem nie przeżyjesz ) i leć tam. EFAA czeka na ciebie 😀 (tylko nie podlatuj, bo kaput) . Tak właściwie to po co ten statek tam jest? Do jakiegoś zadania czy coś?

PS. Tak z ciekawości, ile torped Omega trzeba by zniszczyć 30 GJ? 30-40 bo pamiętam jak waliłem w HQ które ma tyle samo 😀 .

Xen. K wyleciał za tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to już zależy od stylu gry. Jakbyś miał Kolosem na plecach K to zanim się obrócisz to masakra.

EFAA. Cóż. Pewnie po to by Xenoni mieli u siebie w Core spokój, bo tak przyszedłbyś tam w trzy Valhalle i 180 myśliwców i co z tego, że to ich "stolica".

Niby przymierzam się do Sprintera, ale zawsze jest coś do zrobienia i jakoś czas na zwiedzanie umyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze swoje kilka zdań o myśliwcach w tym modzie. Już się do nich przekonałem że fajnie mieć kilka pod ręką.

Otóż kupiłem sobie 10 Fenrirów uzbrojonych po zęby ( oprócz rakiet) i dostarczyłem nowego, wyprodukowanego przezemnie,tak samo uzbrojony tylko on ma 25 Zeta i 20 Sigma. Zmieniłem też nazwe na Osobisty Fenrir, by wyróżniał się wśród tych na Wodenie. Pierwsza misja bojowa. Wleciałem do xenońskiego sektora 534. Wszedłem do Fenrira i kazałem reszcie mnie osłaniać. Pojawiło się 10 L, a w innym miejscu Q, 2 P. Wodena trochę niechętnie wysłałem na drugą grupę (nie darowałbym sobie choćby jeden zniszczony system), a ja ze skrzydłem runąłem na L. Nie zauważyłem kiedy doleciało kolejnych 10, ponieważ w tym momencie widziałem jak Woden rozwala drugą grupę. Pogoniłem resztę L i wróciłem na Wodena.

Zadowolony postanowiłem rozpocząć wędrówkę od Merchant Haven do Queen Retribution( drogę sprawdziłem z mapy z pierwszego posta). Wodena postanowiłem zostawić by kupił ogniwa w pobliskiej bazie. Zostawił nas przy południowej bramie i ruszyłem w drogę. Jeden z powodów dla którego się na to zdecydowałem (pierwszy) możliwość walki z piratami. Tak więc jak wleciałem zobaczyłem centaura, ale bałem się że zada mi duże straty, więc poleciałem dalej i znalazłem grupkę złożoną z Sokoła, 2 Pogromców i 2 odkrywcy. Zaatakowałem, poszło szybko i łatwo wię, kolejna grupa myślała co za diabły lecą. I kiedy walczyłem z nimi do walki dołączyło 20 różnej maści statków w tym Rybołów i Centaur. Po bitwie cudownie okazało się że nie było strat tylko drobne uszkodzenia spowodowane przez MM. Po naprawie ruszyłem dalej. W Hel Forge nie było większych starć, więc przejde dalej. W sektorze teladiańskim Kredyty coś wziąłem misje zabójstwa na trudnym. Okazało się że wróg Teladian leciał w Kruku, co mnie załamało bo myślałem że to będzie M6. Na dobitkę, eskortowały go Szpon i Cerber. Rozważałem wezwanie Bragi lub Woden, ale brat popędzał "ja chce grać, zejdź", więc postanowiłem zrobić misje samobójczą. No to zrzuciłem na cel rakiety Sigma. Kiedy miał połowe osłon, zorientowałem się, że myśliwce wcale mnie nie wspomagają. Zobaczyłem gdzie są i zdziwiłem się, bo wykańczały Cerbera. Dobiłem go i jak na złość rzuciły się na Szpona. Tym razem pomogłem, a potem zniszczyliśmy Kruka. Zadowolony sprawdziłem ile jest myśliwców w skrzydle. Brakło jednego 😀 . Nawet nie zapisałem bo od razu wiedziałem że więcej straciłem niż zyskałem. Będę próbował jeszcze raz 😀 . Naprawdę fajnie się lata myśliwcem. Przypominają się "stare czasy". 😀

Peerox Strzała jeszcze szybsza 1300-1400 m/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam czasu jak grałem na Vanilli gdy latałem w Szabli w obstawie 5 x M3 i zwykle wczytywałem grę jeszcze raz bo obstawa padła.

Myśliwce kozaczą. W ... no bardzo dużo Xenońskich myśliwców w Nid... na zachód od Omicron Lyrea, ale jak wolałem zezłomować wiele TS w Jowisz 2. Wracam do tego sektora a tak ani tej M7 z obstawą co tam latała, ani tego wsparcia co niby miało być.;.. no było ... ale opuszczonych M6 argonów. Oczywiście mnie zostało wyczyścić.

Aha. 3-5 x M5 Kha jakimś cudem rozwaliło M6 w Era Psi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja w Eksperymentalnym Statku walczyłem przez jakiś czas na równi z Korwetą po czym okazało się, że mam 15% tarcz i wywaliłem cały zapas rakiet... udało się, straciłem tylko 2 Mamby wsparcia(z dwóch jakie były wtedy koło mnie).

Moja Hayabusa ledwo przeżyła spotkanie z dwoma Khackimi Strażniakami (M8), które wcale nie używały rakiet, ale chetowały(miały rakiety Readtext... nieznana technologia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To M3+, która ma moc osłon 2 x 200 MJ, uzbrojenie możliwe to większość lekkiego sprzętu z myśliwców i rakiet całego świata X. 350 m/s prędkości. Kupisz w Stacji Badawczej Ciemnej Materii(czy jak tam tłumaczenie idzie), a ta losowo zmienia miejsce, a więc Mapa Scorpa w ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2012 o 14:35, Peroox napisał:

Skoro chce zrobić M0 to czemu nie dawać mu tylko takiej możliwości. Zawsze w stoczni może czekać TS pełen prądu i innych materiałów:)

Mi za to marzy się idealny okręt eskortowy:) Takie M6/M7 z mocnym kadłubem i osłonami kosztem prędkości, która będzie podobna jak u Ts-ów

Zabawa w stoczniowca piękna i wzniosła - pochwalam jak najbardziej, co do M0 wgrał bym BigMother.xsp i masz Argona z hangarem na 250 😀 Ale nie o tym chciałem a : cóz w stoczni czekał by TS ale ze znikomym zaopatrzeniem, bo nie chodzi o to ze nie zadokujesz statkirm gracza, tylko zadny statkiem z twojej floty większe od M6-tylko stocznia, mniejsze wpuszczą do Baz Wojskowych i Stacji handlowych - ale zakupów to tam dużych nie zrobisz, no coś kupisz i u handlowców w stacji - ale co oni tam mają? 42 ogniwa, 4 ruda po spekulanckich cenach - szkoda fatygi - w rezultacie odechce się grać, a najgorzej z bronią! do fabryk i doku cię nie wpuszczą - hmm z kąd - tak alternatywy są ale, jak będziesz bezbronny to jak masz walczyc itd. To by była gra na innych zasadach ale myślę że by się znudziła i tyle, taka zHakowana strzelanka.

Zrobiłem coś innego - w dużym streszczeniu: Start z profilu "OTAS Operatiwe" w M6P Sirokos [możesz to wykorzystać na swój wymarzony eskortowiec:) ] - Sirokos jest ładny ale zwrotny jak hipopotam, więc odpaliłem Editor2, w TShips trochę podkręciłem mu zwrotność - [nie krytykować! trochę - Roll nawet na mniej, aby mi sie w głowie nie kręciło przy obrotach:) ]; i zwiększyłem ładowność. no i mam 1. ładny 2.mogący zabrać trochę gratów w ładowni 3.dość zwrotny aby nie czekać aż wierza trafi Myśliwiec Kha'k, który oblatuje cię do okoła orbitkami. W sumie mam statek "Gracza" nadający się do "walki kołowej" - profil OTAS nie jest przypadkowy:

OTAS Sirokos nie jest (tak widziałem) często spotykany w przestrzeni (w sumie to żadnego nie widziałem) - więc, skoro chyba tylko ja nim latam to specjalnie nie niszcze porządku gry, gorzej jak bym np. dodał Vidarowi 6 osłon 2GJ itd, i przestrzeń terran broniły by licznie występujące Vidary dorównujące Bazą Obronnym 😀 No krytyka się należy - ale ja latam od Frontiera:) i sorki ale nie chce mi się z braku czasu, robić Load 10 razy na jedną misje - bo już w pierwszej OTAS, były z 2 korwety z obstawą, albo uciekac przed wrogimi M3 w M6Trumna, wolę siedzieć im na ogonie i ubijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...