Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2012 o 18:41, Peroox napisał:

Dużo przy tym roboty i czy wykonalne, a także czy nie popsuje gry(oczywiście prace na kopii).

Trochę:

1. Edycja pliku Jobs i dodanie do niego nowego statku handlowego (nie chodzi o model, a o statek realizujący konkretne zadania np. handel wybranym towarem pomiędzy wybranymi stacjami), klasę statku oraz rasę pilota można określić.

2. Skoro statek ma mieć określoną nazwę, trzeba stworzyć nowy plik tekstowy z ta nazwą i opisem statku, a w pliku Jobs dodać odwołanie do tego pliku. Choć prościej będzie pominąć to i w pliku Jobs nadać własną nazwę statkowi, ale będzie bez opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Eh, trochę ochłonąłem od wczoraj chociaż już niewiele brakowało żeby płyta z grą poleciała przez okno. Ale do rzeczy.

Bardzo uprzejmie poproszę kochany Pane modopodawco o propozycję i przede wszystkim kolejność (wraz ze szczegółami bo jestem otępiały) instalacji nowej czystej wersji TC. Spróbuję uratować obecną wersję ale jak nie podziała to będę musiał reinstalować więc żeby nie pogmerać czegoś to proszę o instrukcje co najlepiej jak i gdzie, może w końcu coś pogram nie mając slajdów i wywaleń do pulpitu pitu pitu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2012 o 13:36, Prometeusz napisał:

...to będę musiał reinstalować więc żeby nie pogmerać czegoś to proszę o instrukcje co najlepiej jak i gdzie, może w końcu coś pogram nie mając slajdów i wywaleń do pulpitu pitu pitu 😀

Dokładny opis instalacji moda znajduje się w drugim poście tego tematu.

Zacznij od reinstalacji gry. Potem instaluj najnowszy patch 3.2. Uruchom nowa grę w czystej instalacji, sprawdź jak wygląda wydajność.

Zainstaluj tylko mod XRM i Bacground Pack 1.1 zgodnie z opisem.

Uruchom nową grę i sprawdź wydajność.

Dlaczego nową grę? o możesz mieć skopane pliki sav.

Jak będzie OK dodaj dopiero skrypty. Nie instaluj ich przez Plugin Managera. Jeśli musisz przez PM, bo nie wiesz jak wypakować pliki .spk i instalować ręcznie, to po instalacji skryptu:

zobacz do katalogu gry i usuń cały katalog Plugin Manager jako został utworzony przez PM przy instalacji skryptu (po kazdej instalacji skryptu tak rób.)

Nie uruchamiaj gry z poziomu PM.

W dniu 3.08.2012 o 14:21, LeWaR napisał:

Jak odinstalujesz grę to skasuj również jej katalog, bo inaczej zostaną śmieci.

Dobrze też jest usunąć wpis w Rejestrze systemu dotyczący gry TC. Jeśli nie wiesz co to rejestr, ani jak go edytować, to zainstaluj grę w innym katalogu niż domyślny (czyli ten, w którym była poprzednio zainstalowana), da to taki sam efekt jak edycja Rejestru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio rozumiem ale nie kumejszyn tego kasowania katalogu PM? Czyli że co, mam skasować za każdym razem po wgraniu skryptu folder Plugin Manager? Tam gdzie są inne foldery jak Direktor scripts t itd???

Co do wydajności obecnie to w słabo zasianych statkami i stacjami sektorach mam ok 40-50 kl/s a np w sektor argoński mam ok 15-25 kl/s. W sektorze Xenońskim gdzie mam bronić jakiejś stacji argońskiej jest milion xenów ziejących tymi dziwnymi promieniami i tam 5-8 kl/s 😀 Masakracja!

Aha na próbę instaluje i próbuje co się da i jak śmiga i zainstalowałem CODEA i MEFOS i co chwila wywala mi w grze jakieś wkurzające okienko "wpisz ilość salw". Jak się tego pozbyć bo to tak wkurzajęce, że masakracja a w dodatku co chwila to wywala, nie raz na jakiś czas tylko co chwila.?

Edytowane przez Prometeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2012 o 18:20, Prometeusz napisał:

Wsio rozumiem ale nie kumejszyn tego kasowania katalogu PM? Czyli że co, mam skasować za każdym razem po wgraniu skryptu folder Plugin Manager? Tam gdzie są inne foldery jak Direktor scripts t itd???

Tak. PM zapisuje tam swoje ustawienia, które mogą być odczytywane przez grę i powodować konflikty. Dotyczy to szczególnie gry z dużymi modami, takimi jak XRM.

W dniu 3.08.2012 o 18:20, Prometeusz napisał:

Aha na próbę instaluje i próbuje co się da i jak śmiga i zainstalowałem CODEA i MEFOS i co chwila wywala mi w grze jakieś wkurzające okienko "wpisz ilość salw". Jak się tego pozbyć bo to tak wkurzajęce, że masakracja a w dodatku co chwila to wywala, nie raz na jakiś czas tylko co chwila.?

Nie używam tych skryptów, nie wiem w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jaki statek podobny do Zefira i Magnetara polecalibyście kupić. Mnie interesuje głównie:

-Nie wolniejszy od Mistrala

-Hangar na 4 statki i jakby się dało by mogły zadokować M3

-Mocne osłony

-Duża ładownia

-Duża energia laserów

Priorytety idą od góry. Nie może być wolniejszy od Mistrala, muszą być 4 miejsca na statki. Jako statki M3, które będą eskortować to wybieram Kordy. Według mnie idealne. Jako M4 to nie wiem. Podajcie propozycje na nie. Priorytety:

-Osłony min. 20 MJ

-silne lasery

Prędkość nie ma znaczenia, i tak dogoni eskortowany statek. Jako coś ciężkiego M6 to Ciężki Centaur. GIU nie jest słaby, a myśliwcami zajmą się moje. Ale możecie podawać swoje propozycje. Priorytety:

-Nie wolniejszy od eskortowanego statku (ten z hangarami)

-Potężne osłony

-Broń, która zniszczy M6

Jako statek TL (flagowy w przyszłości) coś z możliwością dokowania 3-4 TP/TM itd.

Jeszcze tylko kompleks który zbuduje. Dołącze do gildi piratów i w jakimś pirackim sektorze zrobię sobie bazę. Jakiś spokojny by się przydał. Wybuduje kompleks produkcyjny Gwiezdnej Wódki, Teladihuany, Lekkiego uzbrojenia (działa akcelatorowe i fazowe działka samopowtarzalne) i jeżeli będzie Ciężki Centaur to kuźnia GIU. Wybuduje własne HQ i będę utrzymywał dobre stosunki z Argonami, Teladianie, Paradianie. A terranie do czasu gdy będę kupował Kordy i tylko dlatego.

Co myślicie otym planie inwestycyjnym 😀 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dotyczące FAQ. Tam było napisane, dokładnie w punkcie 47, że można łączyć stacje w kompleksy, czyli jabky jedną stacje. We wcześniejszych postach nie miałem o tym pojęcia i pisałem raczej o kilku stacjach w tym samym sektorze. Ale mniejsza z tym, mi rozchodzi się czy to możliwe w XRM, bo w czystym TC tak ( był znaczek). A jeżeli tak to mógłbym zamiast dwóch stacji zrobić trzy lub nawet cztery. Wtedy może mógłbym zrobić kompleks do teladihuany lub elektrowni. Wybuduje jeszcze fabryk osłon średnich. Kolejna oszczędność... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję czytałem,papierową, ale miałem tą w pomarańczowym pudełku w którym jedna kartka skrótów klawiszowych i tyle. Może nie znam w pełni możliwości gry, może nie czytałem od kilku lat forum egosoftu i xudb, ale nie oznacza to że nie uczyłem się na własną rękę, ale akurat, zacząłem grać w TC po namowie brata który w Empiku powiedział że będzie to nowsza wersja gry strategicznej "Hegemonia-Iron Legions". Kupiłem, grałem i brałem to co mnie interesowało. Akurat budowanie kompleksu mnie nie obchodziło. XRM wziąłem z kilku czynników jakie wystąpiły w podstawce. Miałem nadzieję ciekawszej gry.

A teraz ponownie próbuje kupować stacje. W podstawce się nie powiodło może teraz będzie lepiej. Zainstaluje resztę skryptów i zobaczę. Może nawet zniszczę inne rajskie ogrody i destylarnie gwiezdnej wódki by mieć na nie monopol 😀 .

PS. Czyli maks to dwie czy mogą być cztery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he... 😀

Wiem o tym lecz nie mam pełnego dostępu do komputera. Co najwyżej godzina-dwie, ale na wakacjach trochę więcej. Ogólnie nie poświęciłem czasu na czytanie tej elektronicznej. Bo mam pirata... 🙁 . Żart, pirackie Albion Prelude kusiło lecz nie mogłem porzucić tego profilu w TC 😀 .

A ja mam pytanie nie na temat, ale może ten cały Prometeusz, może mieć problem z płytką, czasami się tak zdarza i powinien ściągnąć "pirata", zobaczyć jak chodzi, potem zobaczyć pliki "pirata" i z płytki, może czegoś na niej brak, nie wiem. Brat miał problem z Civilizations V gdy w połowie intra wyłączało się i od razu główne menu. To tylko spekulacje, ale czemu nie?

PS. Tego pierwszego... to jakby co nie było 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche hardcorowy ten mod, wlatuje do Grand Exchange, a tu mega inwazja xenonów i krzaków. Kiedyś m6 mozna było zsolować bez rakiet m2, teraz bez używania rakiet nie da się nawet zjechaż m7 😮 .

Btw jakie m7 byście polecili na osobisty statek, no wiecie, taki w miare szybki(na standardy m7) i dobrze uzbrojony, cena nie gra roli 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrański czy innych frakcji?

Terrański to Habausa lub Kvasir (jeżeli masz zamiar głównie używać Dział Fuzyjnych to Kvasir)

Jeżeli kogoś z innych frakcji to powiedz czy chcesz polować na grube ryby czy coś na mniejsze?

Grube: wg. mnie "nie fajne" są Paradiańskie.

Małe: co chcesz ze względu na uzbrojenie.

Ale i tak bierz te najdroższe 😀 .

Ja miałem inwazje xenonów co 30 min. więc "nie jesteś sam" 😀 .

Najlepiej kup sobie Rangera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XMR jest sympatycznie od początku. W centrum mapy X pełno Xsenków i Kha'ak, czasem po 2 niszczyciele i 20 mysliwców - i to jest rutynowy przelot a nie inwazja. Za to obleciałem 18 sektorów Boron i Argon w lewym rogu mapy, Kingdom End po Cloubase South East i spotkałem 2 myśliwce Xenonów i jeden Klaster Kha'ak - no nuda po prostu, ale leciałem tam satelity postawić i po Statek Naprawczy z prezentu startowego, przyda się bo często mam dziury w kadłubie od Miotaczy materii.

Gram teraz bez All Pilot Comp... czyli z misjami, ale nie wiem kiedy je rusze, trochę upierdliwe to będzie z dodatkową watahą "czerwonych" ale spoko, mam zamiar grac dłuuugooo aż do wydania Rebirth 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko taktyczne

Zakupiłem 6 M3B Kwazar i 14 M3+ Zaćmienie, najpierw wymieszałem je w dwóch skrzydłach, ale stwierdziłem że nie bedę wiedział jaki rozkaz bojowy im dać. Więc podzieliłem na 2 skrzydła 1.Bombowce 2.Myśliwce i mam zamiar wydać rozkazy : bombowce - Atak na określony Niszczyciel, Myśliwce Chroń Skrzydło Bombowców. Tak będzie OK? Nie wiem bo nie bawiłem się Bombowcami jak i M7M - a w XRM rakiety ważniejsze niż działa jak się przekonałem cztając komunikat "nekrolog" - twój statek ... został zniszczony przez M3B - a miał sloty pełne osłon 2GJ i walka trwała 55 sekund, kilka mysliwców (bombowców) może z 6 - ale się zdziwiłem, próbowałem Load i dać mu rozkaz skoku ale nie zdążył załadować silników. Te Skrzydła pzrypisałem do Gryfa i ma być to jednostka defensywna - Obrona Kompleksu, bo jak postawie tuzin fabryk to już ja wiem jak wyglądają odwiedziny Xenków, muszę im szlaban postawić w połowie sektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiałem korzystać z bombowców (M8,M3B,M7M). Jedynie osobiście mógłbym nimi kierować. CODEA ma to zmienić. A tobie osobiście powiem...

Myśliwce nie najlepsze, ale bardziej na dobrym (osłony), na bombowcach się nie znam ale zgaduje że silne.

Kiedy będą walczyli, to radzę obserwować co robią myśliwce i raczej ja dałbym myśliwce na atak na inne, chyba że oddaliłyby się (10 km) to chronić bombowce. Uważaj na ilość rakiet w bombowcach!!!

PS. Natrafisz na Yaki Akuma to sprawdzaj jej uzbrojenie!!! Miotacze Wysoko Energetycznej plazmy są,mało skuteczne na myśliwce z osłoną powyżej 6x 25 MJ

Natomiast uważaj na działa Tròjpromieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z mniejszych grup niewiele wynika. Nie do końca wiem jakimi rozkazami zmusić M8, M3B, M7M do nawalania tylko rakietami z daleka. Straciłem kilka myśliwców, zestrzelonych prze te, które używały rakiet(normalnie z % szans na wystrzelenie), ale M3B nie wystrzeliwały w normalne obiekty wystarczającą ilość rakiet, Przynajmniej atak rakietowy dla wieżyczki i rozkaz atakuj Q (z rozkaz atakuj...) przyniósł jakiś skutek, ale podleciał zbyt blisko M7 i zginął.

Teraz mam zamiar pobawić się osobistym skrzydłem ciężkich myśliwców (M3+, M3, M3B) i też chciałbym się dowiedzieć jak nie tracić swojego skrzydła z moich M3B, które walną Tomachawkiem w jakiegoś myśliwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...