Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Czy opłaca mi się zbierać na jakiś statek M7 z dużym hangarem (chciałbym by wszystkie statki były bezpieczne w jednym miejscu) czy spróbować znaleźć do tego jakiś statek typu M2 lub śilny M1(aktualnie mam Thora,Vidara Strażnika i pendenta, a chce kupić jeszcze jednego Vidara S. i 6 Fenrirów i pendenta).

Pytam się o to bo nie jestem (jeszcze...) obeznany z modem.

PS. Fajny byłby statek z możliwością zainstalowania działa podobnego do argońskiego Działa Plazmowego(ciągły promień).

PS2. Czy Działo Fuzyjne u terran strzela promieniem ciągłym? Zależałoby mi na tym... (nie ze względu na Valhallę 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak. Działo fuzyjne jest promieniowym (daje niebieską poświatę). Praktycznie każda rasa ma jakieś działo promieniowe(kha ma wszystkie swoje bronie takimi-chyba).

M7 z dużym hangarem to tylko jak ci zależy. Bardziej wszechstronny jest jednak M1, z reguły ma większy dok, lepsze osłony, mocniejszy. Nie jestem pewien tylko który statek ma największy dok na statki klasy M6/TS/M8. Chyba któryś Teladiański ma ich 6, ale nie jestem pewien czy to nie jest właśnie M7.

Jak chcesz dużo myśliwców to na pewno M1, a jak więcej miejsca na M6 to już tylko znaleźć przyzwoity statek z dużym hangarem na te statki

Takie moje osobiste zdanie. M1 to zawsze okręt liniowy, oznaka potęgi ;D

do Yacek: Jak to jest z punktami prestiżu i gdzie je się sprawdza? Czytałem na ten temat na forum głównym, ale u mnie jakby ESC nie chciał porządnie działać. Posprawdzam jeszcze jak jest z komunikacją z Xenonami i Piratami, ale nie zauważyłem zmiany w komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości może 4 Vidary S. i 10 Fenrirów + 2 Pendenty to by wystarczyło do podbicia świata + M1. Peroox, wiedziałem już wcześniej co powiedziałeś (oprócz o M6 ) tylko chodziło mi o dokładniejsze dane lub naprowadzenie(np. Sprawdź statki teladiańskie) tylko tyle starczy mi do szczęścia. Może Odyn ( raczej nie 😀 ) lub Woden one mi się podobały. Jeszcze sprawdze terrańskie i argońskie bo mam łatwy dostęp do nich. Gorzej Paradianie i Boroni bo nie chce mi się szukać w pamięci drogi do ich stoczni ( i słabe stosunki nie wrogie lecz słabe) .

PS. O ile wiem M6 (TS,TP) nie można było dokować w statkach, więc raczej potrzebuje tych nowo dodanych tak? Oczywiście mogę kupić jeden M1 na myśliwce i M7 na korwety i transportowce. Ale zawsze chce mieć wszystko parzyście 😀 .

Do norruc: Może używasz złych skryptów(w pierwszym lub drugim poście są opisane ( chyba tak o ile pamiętam))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2012 o 18:01, Xeeris napisał:

Mam pytanko. Czy opłaca mi się zbierać na jakiś statek M7 z dużym hangarem (chciałbym by wszystkie statki były bezpieczne w jednym miejscu)

http://xudb.pl/topic/2056-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion/page__view__findpost__p__35861

A jesli chcesz wszystko zadokować do jednego statku (od M5 do M1) to są dwa takie statki : Gonerski Statek Remontowy - inaczej Arran lub Terrański TL Tepukei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Np. Do Kolosa(mam go) wprowadzę tylko 2 x M6/TS i więcej niby opcja dokowania jest, ale nie ma gdzie.

Do Valhalli wprowadziłem na razie 2 x M6 (na ten czas nie było więcej pod ręką statków tej klasy).

Z nazwy zobacz Splicką Pantere, jeżeli masz kasę ja wydałem większość kasy poszła na Valhallę i aktualnie nie mam kasy na kupienie jakiekolwiek M7 w celu sprawdzenia.

Podobno "Kyoto - 12xM6" http://xudb.pl/topic/2056-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion/page__view__findpost__p__35872

Najprościej to zgromadzić kilka M6/TS w jednym miejscu i po kolei sprawdzać ile tych statków wejdzie do interesującego cię statku, a potem wrócić do zapisu sprzed kupienia:)

A to ciekawe... muszę tego TL zobaczyć z bliska 😉. Cóż... chyba trzeba trochę pozbierać haraczu za ubijanie "smoków" (fajnie jak każda rasa daje po 4 mld za ubicie jednego liniowca Xenonów, albo 7 mld za ubicie Paradiańskiego M2, który od początku gry ubija wszystko co Argońskie w Interwolds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem z M6 i Pendentami rozwiązany. A coś dużego na myśliwce? Co ma około 20 slotów (szybko zmieniam zdanie 😀 ). Nie wiem Woden jest fajny, ale nie sprawdziłem terrańskich. Może Fenrir nie jest fajny,może Kord jest. Mi chodzi o siłę, możecie powiedzieć co używacie, ale w tym temacie chyba zdania nie zmienię. Albo kupię Odyna (38 slotów) a potem jakiś M2(Bragi lub Atlas mi się spodobały, ale podsyłajcie własne propozycje 😀 ). Wcześniej polecaliście Tempesta(sprawdzę) tylko gdzie kupić? Wiem że to argońsko-Splicki statek.

Sorry że nie zauważyłem twojego posta Peroox(zaraz przeczytam) ale wtedy pisałem 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pomyśle lecz Valhalla jest dla mnie za wolna i droga 😀 . Znajdę jakiegoś M1 (Odyn lub Woden teraz to chyba Odyn skoro nie potrzebuje już dla M6) . I taka mała ANKIETA. Bragi, Atlas czy tak chwalony wcześniej Tempest?

Mi osobiście fajnie strzelał Atlas ( w obronie black hole sun gdzie po chamsku sprzątnąłem nagrodę 8 mln z Xen C), a Bragi fajne miał staty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem w ostatnich kilku dniach mały rajd po sektorach pirackich w statku Kyoto z zadokowanymi ośmioma Centaurami Strażnikami i dwoma Logintechami eskorty. Czułem się jakbym przejechał walcem drogowym przez te sektory. Nie dlatego, że niszczyłem wszystko na drodze, choć nie powiem aby tak nie było, ale dlatego, że Kyoto jest strasznie wolny. To nie statek dla mnie. Przesiadam się na powrót do Vidara Strażnika. Kyoto leci po dostawę myśliwców. Tego typu statki (M2, M1) to dla mnie statki wsparcia, nie do osobistych wycieczek. Lubie latać szybko, atakować lub uciekać, a nie wlec się jak ciele na rzeź i oglądać z boku rzeź jaką robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Dlatego w podstawce to Jokohama była numer 1, a nie Osaka. A kyoto to kogo statek i gdzie można jagód kupić 😀 . Dużo slotów M6, ale Rybitwa mi chyba starczy. A i jeszcze jedno: teraz straszne napięcie o co mi znowu chodzi 😀 . Po co jest do kupienia własne HQ? Tego nie kapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam latam cały czas w Vidarze(wróciłem z Vidara do Vidara Strażnika), a większe statki(liniowce/statki liniowe- pozwólcie, ale tak nazywam wszystkie wolne, bojowe statki). Czekam na kasę i także spróbuje coś z dobrym nie za wolnym M7, tak bym być samodzielnym, a większym okrętom zostawić bitwy i osłanianie sektorów.

Dziś polatałem sobie w Valhalli... hmm.. super doznanie. Lecisz i masz czas by ogarnąć całą flotę, bo zanim dolecisz do bramy to już to skończysz 😀

Jak na chwile wszedłem na Szable to tak jakoś gra... przyspieszyła.

Do swoich okrętów wsparcia/liniowych wsiadam tylko na pewną walkę(patrz wróg z misji prócz patrolu zawsze wlatuje przez bramę 😉 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mandalej jak masz dobre stosunki z piratami, przelecisz nawet bez wystrzału. Może masz jakieś mody na ulepszenie piratów, ale 2 korwety anty-myśliwce i jedna dobra korweta wystarczą na piratów w tym sekotrze, choć... w Homily natknąłem się na piracką Brygantynnę, 2 Karawelę i pełno innych sił pirackich:) Wyćwiczony unik i szybkość Vidarów pomogła uniknąć kontaktu z wrogimi działami. Piraci mają moc, ale jak się zjednoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odwracam się do nich plecami, one próbując mnie atakować padają od salw z wieżyczek, jedna uwaga- przeciwnik musi ciebie ganiać lub być koło ciebie. Jak ktoś podleci z przodu to mam już działo główne. Taranuje tylko M3 bo na resztę mam rakiety Zeta:D. Lepszy porzucony M5:), niż ubite M3 dlatego zostawiaj robotę swoim działkom

EDIT:

Gdy przyjmuję misje ochrony stacji w BSH to misja automatycznie się kończy i dostaje nagrodę bez żadnej walki. Jest to spowodowane przez MBRR. Szukam teraz misji ochrony stacji w innych sektorach by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

1. Mam zamiar pograć (po latach) , więc w XMR - i tu pytanko: lepiej zmodować TC czy AP ???

W AP nie grałem, to nie wiem, hmm pewnie połowa gry bedzie po angielsku co mnie nudzi:(

do TC wróciłem po latach, kiedyś odpaliłem jak sie pojawiła na rynku ale... jak zobaczyłem stacje i statki Terran to się zniechęciłem grafiką jak z kreskówki fuu... i grałem dalej w Reuniona 😀 hehe dalej brakuje mi OTAS REAPER (żniwiarza) mój ulubiony, bo ładny! tylko osłon nie miał, żal mi że tego statku nie ma w kolejnych częściach:(

2. Wiem że nie na tym gra polega ale: chce na siłe dołączyć do gry statek M6 EVE Rifter - jako moje latadło. pliki .xsp odpadają - po wgraniu nie ma możliwościo dokowania w grze po za stocznią i dokiem. A jeśli dogram/dopisze/połącze pliki aby nie nadpisywać z "dds object i types" to mam szanse że to zagra? próbował ktoś z powodzeniem bez kasacji statków i niemożliwością dokowania do fabryk ? (dodam że trochę kombinowałem i wiem ludziska pisali NIE bo tam inne typy broni to nie ma szans - e tam! broń jest ok, problem że ctrl=D nie aktywny 🙁(( jak bym leciał w M2 a lecę M3 lub M6 na starcie. help, HELP 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czemu jak przyjmuje misje np. Dostarcz Pendent i pisze nagroda to 111.11cr. + wartość statku. Przysłałem go (w stoczni wartość z ulepszeniami była 3mln) i dostałem 12 mln. Chyba nie ma takiej różnicy w cenie kupna i sprzedaży? Oczywiście nie chce się tego pozbywać...😀 . Po prostu nie wiem czy to po prostu jakiś błąd.

PS. Tak się dzieje z każdym zadaniem bez względu na statek.

PS2. Kyoto to chyba nie w TC. Ja go nie znalazłem w żadnej Terrańskiej stoczni. A może tylko w jednym miejscu?

A i jeszcze jedno. Jeżeli chcecie wiedzieć ile myśliwców lub M6 itp. Może zadokować w danym statku to włączcie encyklopedie statki jakiś typ i przy NOWO DODANYCH statkach na końcu opisu pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...