Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2011 o 18:48, Renegade napisał:

Udowodnić się chyba da w ten sposób, że rejestrujesz się na forum ego. Rejestrujesz na swoje konto swój klucz. Potem robisz coś, żeby udowodnić, że to twoje konto (np. w podpisie dajesz baner z Tego tematu i wysyłasz link do swojego profilu na to forum 🤔 )

Ja mam manual, mógłbym go gdzieś zuploadować. A warto, bo polski manual pisali fani 😀

Strasznie dużo kombinowania, poza ty nie wiem jak ze steama wyciągnąc klucz mojej gry, żeby później wklepać go na stronę producenta.

Screen ze steama nie wystarczy?

A co do pytania po co komu manual. Po co komu moje śmiesznie proste pytania, skoro mogę najpierw przewertować manuala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 3.05.2011 o 18:48, Renegade napisał:

Udowodnić się chyba da w ten sposób, że rejestrujesz się na forum ego. Rejestrujesz na swoje konto swój klucz. Potem robisz coś, żeby udowodnić, że to twoje konto (np. w podpisie dajesz baner z Tego tematu i wysyłasz link do swojego profilu na to forum 🤔 )

Ja mam manual, mógłbym go gdzieś zuploadować. A warto, bo polski manual pisali fani 😀

Chyba coś ci się pomyliło Renegade X3 Reunion nie posiadał klucza rejestracyjnego miał go X2 i X3 TC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual to podstawa. Na forum jest zasada, że nie odpowiada się na pytania, na które odpowiedź można znaleźć w instrukcji.

Wersja X3R wydana w Polsce nie miała klucza rejestracyjnego (pisze o tym w FAQ), nie wiem jak jest z wersją steamową, ale powinna mieć klucz, bo ludzie na forum Egosoftu mają znaczki rejestracji wersji X3R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEAM ci ściągnie taką wersję w jakiej jest ustawiony. Ja mam przez steama zaciągniętą wersję PL. Dodatkowo nie instaluje się patchy pobranych z Egosoftu na grę ze Steama. STEAM sam pobierze odpowiednie patche. O tym należy KONIECZNIE pamiętać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na wstępie powiem, że przestudiowałem cały manual, pograłem 6-7 godzin i szczerze mówiąc jestem mocno rozczarowany. Gra owszem, jest rozbudowana, jest ogromna, jest w niej masa możliwości, jednak początkowa faza gry odpycha strasznie. Może zacznę od początku.

Stwierdziłem, że najlepszym pomysłem będzie rozpoczęcie gry na łatwym poziomie trudności. Na start dostałem mercurego i pogromcę. Jako, że handel do mnie nie przemawia, wskoczyłem w bojową jednostkę i zacząłem błąkać się w poszukiwaniu czegoś do ubicia. No i wszystko szło pięknie do momentu aż nie znalazłem. Piraci, ponieważ nie potrafię znaleźć nic innego latają w 3-4 osobowych składach, zaatakowanie czegokolwiek = śmierć. Obcych spotykam raz na godzinę w pojedynkę, tam faktycznie mój pożalsięboże statek bojowy ma szansę coś zdziałać, jednak częstość występowania takich sytuacji jest strasznie mała.

Pomyślałem, że może źle się do tego zabieram, odpaliłem przeglądarkę i zacząłem szperać. O, jest coś o kopaniu surowców z asteroid. Uśmiech z twarzy starła mi dopiero informacja, że argoni nie mają tanich statków do zainstalowania zdalnego systemu kopiącego (jakoś tak mu było). Kolejny fail.

Koniec końców, stwierdziłem że zabiorę się do tego znienawidzonego handlowania. Manual -> podstawowa droga kupiecka -> 1,5h klikania rezultat 200.000 na koncie, ulepszenie mk3 do zdalnego sterowania 500k...

I tu pojawia się prośba.

Niech mi ktoś proszę powie, gdzie znajdę coś fajnego do ubicia, coś łatwego do wykopania, ogólnie coś do zarobienia, bo jak na razie to ginę w co 2gim starciu z npc(którzy wbrew opisom w manualu jakoś nie chcą wyskoczyc ze swojego statku). Mam mercurego, Pogromcę, 98k na koncie i zszargane nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2011 o 11:32, qlko napisał:

Niech mi ktoś proszę powie, gdzie znajdę coś fajnego do ubicia, coś łatwego do wykopania, ogólnie coś do zarobienia, bo jak na razie to ginę w co 2gim starciu z npc(którzy wbrew opisom w manualu jakoś nie chcą wyskoczyc ze swojego statku). Mam mercurego, Pogromcę, 98k na koncie i zszargane nerwy.

Jeśli nie chcesz sobie zarabiać na statek to...

Spoiler

Tu i uwdzie można znaleźć i przejąć myśliwce klasy M3. W jednym sektorze jest to Argońska Nova (rewelacja jeśli lubisz surową siłę ognia), w innym zaś Splicka Mamba (fajny statek, szybki i zwrotny, ale tylko z symbolicznymi osłonami).

Z M3 walka z grupami przeciwników jest łatwiejsza, ale ciągle trzeba się pilnować przed rakietami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faq skryptu

"Gdy ją odbierzemy będziemy mogli wybrać klasę statków które chcemy wyszukać, a następnie nazwę statku. po wybraniu klasy i nazwy statku otrzymamy wiadomość o wszystkich tego typu statkach w całym wszechświecie z podaniem lokalizacji i przynależności rasowej. Statki gracza i statki bez pilotów nie są pokazywane."

1. Więc jak mam za pomocą skryptu znaleźć porzucone statki?

2. Nakładka scorpa podaje mi pozycje w x, y, z, jak mam te współrzędne odnieść do mapy systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2011 o 13:08, qlko napisał:

faq skryptu

"Gdy ją odbierzemy będziemy mogli wybrać klasę statków które chcemy wyszukać, a następnie nazwę statku. po wybraniu klasy i nazwy statku otrzymamy wiadomość o wszystkich tego typu statkach w całym wszechświecie z podaniem lokalizacji i przynależności rasowej. Statki gracza i statki bez pilotów nie są pokazywane."

1. Więc jak mam za pomocą skryptu znaleźć porzucone statki?

2. Nakładka scorpa podaje mi pozycje w x, y, z, jak mam te współrzędne odnieść do mapy systemu?

1. Za pomocą samej mapy + skrypt do aktualizowania jej danych z poziomu gry. Skryptu do wyszukiwania konkretnych statków we wszechświecie przydatny jest przy abordażu.

2. Współrzędne 'kursora' wyświetlane są na mapie w grze, można dosyć łatwo się połapać co i jak.

X- wschód/zachód

Y- północ/południe

Z- północ/południe po naciśnięciu klawisza 'Insert'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. Współrzędne 'kursora' wyświetlane są na mapie w grze, można dosyć łatwo się połapać co i jak.

X- wschód/zachód

Y- północ/południe

Z- północ/południe po naciśnięciu klawisza 'Insert'

Środkowa współrzędna jest osią pionową i w mapie scorpa oznaczona jest jako "y".

X (pierwsza od góry) - W/E

Y (środkowa) - oś płaszczyzny pionowej, po naciśnięciu klawisza "Insert" N(wartość rosnąca)/S(wartość malejąca)

Z (ostatnia, ta na samym dole) - N/S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że początki będą łatwe? Aby lepiej walczyć radzę się zapoznać z rodzajami broni. Przy pomocy Pogromcy można łatwo zdobyć Sokoła. Niszczysz obstawę (zwykle jakieś badziewie typu M5), wsiadasz mu na ogon. Zdejmujesz tarcze do zera. Czekasz na odnowienie energii w działach i strzelasz tak, aby było jak najwięcej trafień w jak najkrótszym czasie, innego sposobu nie ma. Liczy się ilość trafień, a nie obrażeń (Możesz zmienić broń na najsłabsze lasery jakie tylko są, to zwiększy szansę na to, że pilot wyskoczy).

Pograj nieco dłużej, po każdej udanej potyczce zapisuj grę. Ja, weteran X2 gdy zagrałem w X3:R też miałem nieco problemów, ale po 4-5 bitwie załapałem o co chodzi 🤔

Sporym ułatwieniem jest uwzględnienie bezwładności obiektu. Oznacza to, że jeśli np. myśliwiec zmieni kurs to nie będzie leciał od razu w stronę wyznaczoną przez dziób statku, lecz jego kierunek będzie się zmieniał stopniowo. W każdym razie bardzo ułatwia to siedzenie na ogonie przeciwnika 😀

W X3 brakuje fabuły, która by wciągnęła gracza na 3-4 godziny tak aby się "zaaklimatyzował" z grą. W X2 takie coś jest. Dzięki temu zostałem z grą na dłużej, bez tego... No cóż. Porzuciłbym grę ze stwierdzeniem "to nie to, czego oczekiwałem".

I pamiętaj, że X'y to nie jest jakaśtam uproszczona strzelanka w kosmosie. Nie bez powodu mottem gry jest "Handluj - Buduj - Walcz - MYŚL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2011 o 18:49, Renegade napisał:

Czekasz na odnowienie energii w działach i strzelasz tak, aby było jak najwięcej trafień w jak najkrótszym czasie, innego sposobu nie ma. Liczy się ilość trafień, a nie obrażeń (Możesz zmienić broń na najsłabsze lasery jakie tylko są, to zwiększy szansę na to, że pilot wyskoczy).

Ilość trafień? Od kiedy? Liczy się morale pilota. Parametr nie widoczny w czystej grze, widać go np. po wprowadzeniu "Magicznego imienia". Wtedy w informacjach statku (tego wrogiego) widać między innymi morale pilota. Jeśli trafisz na pilota z morale >90% nie zdobędziesz statku. Będzie walczył, aż do śmierci i możesz strzelać do niego i 100 razy.

Jak pilot będzie miał niskie morale, to wystarczy jeden strzał i odda statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morale jest ważne ale ilość trafień też ma znaczenie. Pilot ze średnim morale będzie bardziej skłonny wyskoczyć jeśli będziesz go okładał przy pomocy słabych, lecz szybkostrzelnych laserów niż jeśli walniesz go raz, a porządnie fotonem. Poza tym jest to również nieco losowe. Czasem pilot zechce wyskoczyć, a czasem nie. Te dwa czynniki (morale i ilość trafień) zwiększają szanse na katapultowanie się.

Zacytuję instrukcję:

Cytat

Gdy osłony zostaną zlikwidowane, zmień grupę uzbrojenia na słabszą i strzelaj krótkimi seriami, aby z jednej strony utrzymywać osłony statku na zerowym poziomie, a z drugiej stopniowo ale nieznacznie niszczyć kadłub. Jeśli będziesz konsekwentny, pilot może się z czasem katapultować.

Większość pilotów jednak zlekceważy zagrożenie i nie zrobi tego, jeśli ich statek będzie trafi any
tylko od czasu do czasu. Czasem dopiero dłuższa seria może spowodować, że zaczną się obawiać
zniszczenia statku. Wówczas być może odzyskają zdrowy rozsądek i poddadzą statek wraz z
wyposażeniem.
Broń jonowa, choć dobra do zbijania osłon, niszczy pokładową elektronikę i

dodatkowe moduły wyposażenia, obniżając wartość zdobyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tego opis z instrukcji nie traktowałbym na 100% serio.

W dwóch grach w X3R polowałem na dodany przez patcha 2.5 LX-a. Jak już pisałem tu na forum, w obu grach udało mi się zdobyć LX-a po zniszczeniu 12 takich statków. A co ja kombinowałem przy atakach na kolejne. Ile różnych taktyk stosowałem, rodzajów uzbrojenia itp. I nic, po prostu miałem pecha, bo wszyscy piloci LX-ów 🤔 mieli wysokie morale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktować opis z instrukcji na serio? To po co ktoś pisał instrukcję, skoro są tam błędne informacje? Logicznym jest, że ktoś kto pisał oficjalną instrukcję powinien mieć rację. W każdym razie, tak jak pisałem. Liczą się morale i liczą się trafienia oraz niewielka ilość szczęścia 🤔

A to i ja zadam pytanie 😀

TM i M7 są dodawane dopiero w Terran Conflict? (Nie licząc modów, skryptów itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam polatać i postrzelać. Czasem jedną serią chcesz zniszczyć statek, a pilot ci wyskoczy, czasem będziesz rzucał małymi kamyczkami, a on będzie uparty i nie podda się. Moje doświadczenie bojowe mówi mi, jakość i ilość strzałów nie ma nic do rzeczy w tym temacie. Ale to tylko moja opinia. Uważasz inaczej, masz prawo. Koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz, tego opis z instrukcji nie traktowałbym na 100% serio.

W dwóch grach w X3R polowałem na dodany przez patcha 2.5 LX-a. Jak już pisałem tu na forum, w obu grach udało mi się zdobyć LX-a po zniszczeniu 12 takich statków. A co ja kombinowałem przy atakach na kolejne. Ile różnych taktyk stosowałem, rodzajów uzbrojenia itp. I nic, po prostu miałem pecha, bo wszyscy piloci LX-ów 🤔 mieli wysokie morale.

Ten 13 pewnie jechał na viscie 😀

Co do instrukcji to są w niej błędy i możliwe, że to też jest bzdura, tak jak np. LDI, AC i WMP w wersji gamma 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w czystej grze jest tylko jeden M7 - hyperion, TM'ów nie ma.

A w wersji gamma są tylko PDF'y, GFU i Kyony. (takie GFU ma niezłego kopa, ale mały zasięg, ok. 1,5 km. Jak leci na ciebie rój drobnicy to musisz przyjąć trochę na klatę, ale potem nie ma co zbierać (dosłownie 🤔 ), a do klastrów wyśmienite 😀 .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie denerwowałem nikogo podstawowymi pytaniami, czas na wielki powrót 🤔

Pytanie dotyczy kopania asteroid:

Kupiłem sępa, dałem mu skaner asteroid, przenośny system wiertniczy, polecenia bojowe mk1 i 2, polecenia specjalne mk1, polecenia nawigacyjne mk1, zgarniacz rudy, zdalny system kupiecki, skaner dupleksowy.

Teraz żeby wysłać jednostkę powinienem wejść w specjalne i wybrać Zbierz Minerały. A mam tylko zbierz skały.

Powiedzcie proszę czego mi tam brakuje i gdzie to mogę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...