Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

(...)

Czyli co mam zrobić z tą moją kasą ? 😀

Doceniam to że tak się rozpisałaś, ale ja poprostu chcę wiedzieć czy mogę już w coś zainwestować.

A fabuły nie zrobię, między innymi z tych powodów które opisałaś - 5 godzin i 12 milionów kredytów z dobrze wyposażonym statkiem to troszkę... pójście na łatwiznę, oczywiście moim zdaniem. Lubię powoli i spokojnie docierać do mojego celu, od czasu do czasu sobie powalczyć z kilkoma przeciwnikami na raz. Chciałbym zbudować imperium powstałe na ciężkiej pracy, bo tylko to może mnie nie znudzić i dać mi jako taką satysfakcję.

Jeszcze raz dziękuję 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wcześniej czy później warto wykonać fabułę(y), dają one dodatkowe możliwości (statki, dostęp do nowych sektorów, HQ, dostęp do kolejnych fabuł), to że można ją wykonać w 5 godzin, nie znaczy że musisz zrobić to w tym czasie, możesz spokojnie w każdej chwili przerwać wykonywanie fabuły i zająć się czymś innym. Również jeśli nie używasz skryptów typu NPC Bail i SCS to nie zarobisz takiej kasy po wykonaniu fabuły Terran. Ta gra ma to do siebie że każdy może grać wg. własnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lubię powoli i spokojnie docierać do mojego celu

Rozpocznij od razu fabułę Final Furry 😀 A tak całkiem serio to zainwestuj w farmę pszenicy i destylernię a ksiurka zacznie sama lecieć. Potem z czasem sam obczaisz co i jak. Dobrze jest też inwestować w fabryki osłon 1MJ lub 25 nie pamiętam. Czy warto kupować TS tak ale tylko TS mistral Super Frachtowce inne możesz miało znaleźć porzucone we wszechświecie TC i wyposażeniu je w napęd skokowy i temu podobne pierdoły z czasem je złomowałam i zastępowałam Mistralami. Na początku gry dorób się jakiegoś dobrego M6 lub M7 to w zupełności starcza. myśliwiec M3+ też zależy jaką strategię sam sowie wyznaczyłeś.

Grając w fabułę nie musisz ich w ogóle wypełniać możesz spokojnie sam obrać swój cel gry i to jest wielki PLUS gry, że nie masz z góry narzuconych zasad gry.

Sam zadecyduj czy chcesz być piratem, handlowcem a może strażnikiem teksasu lub Uniwersum 😀 niepotrzebne skreślić 😀 Inwestorem czy Pijawką 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minstrale SF są dobre do fabuły HUB, na ST/UT się nie nadają, tam najlepiej sprawdzają się mniej pojemne, ale za to szybkie statki. Dobre do tego zadania są np. TM-y.

Fabuła FF da ci dostęp do sektorów Kha'ak, gdzie można poszaleć jeśli lubi się walkę.

Fabuła Gonerów da ci urządzenie dzięki któremu dostaniesz się do bardzo ciekawego systemu.

A fabuła Terran też daje dostęp do ciekawego systemu i dostępnych tylko tam statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam wspomnieć o Tropicielu światła który dostajemy po ukończeniu fabuły Fabuła Gonerów budowa Świątyni. Chyba można zamontować na nim 98% spotkanego uzbrojenia w grze. Szkoda że nie ma możliwości obsługi kapsuł abordażowych bo byłby chyba najlepsza jednostką powietrznodesantową 😀

A tak na marginesie za pomocą X3d Viewer widać tynie działko, czyżby panowie z EGO zrezygnowali z niego ? Przyjrzyjcie się sami tam jest działko ale dlaczego nie można jego obsługiwać ? jakiś błąd czy zrezygnowano z powodu recesji ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie bo są misje fabuł w który lepiej jest mieć mały, ale za to bardzoooo szybki statek przykładowo M5 przykładowo Walkiria 540k/m.

Ja gdy wykonam misje transportowania statku w Misji 4 fabuły Terran. Po ukończeniu tej misji dostajemy Odkrywcę Ścigacz ma zaledwie 5x1MJ osłony ale osiąga 440k/m. Gdy dostanę ten statek to Śmiało gnam nim przez wszystkie sektory wliczając to sektor Xenów 347 i jeszcze nigdy pomimo tak słabych osłon nikt mnie nie zniszczył. A lecę po Napęd Skokowy do sektora Legend's Home.

Czasem potężny statek nie wystarczy, ponieważ nie poradzisz sobie z ilością atakujących ciebie nieprzyjaciół. Dlatego czasem lepiej jest dosłownie "przelecieć" sektor niż walczyć z przeważającymi siłami wroga.

Każda strategia jest dobra. Ja wykonując misję fabuły HUB też mknę przez sektory Xenków 598, 627 niczym strzała i też nigdy nikt mnie nie zniszczył mimo tego iż moja Walkiria ma tylko osłony 5X1MJ.

W wielu przypadkach zmieniłam swoja taktykę o 180 stopni i większość misji fabuł jest naprawdę prosta, bez zakupowania i tworzenia silnych i potężnych flot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda dobrze pisze. Czasem szybkość ma większe znaczenie niż siła ognie i osłony. Weź np. misje obrony stacji, jeśli będziesz latał czymś ciężkim i wolny to zanim uda ci się zniszczyć atakujące M5 to minie sporo czasu. A mając szybki jak one statek bardzo szybko poradzisz sobie z tą misją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

JA lubię grac od nowa 😀 Gra się o wiele ciekawiej może dlatego rozpoczynam grę po raz setny 😀 Po dłuższym czasie grania w TC nudzi i się gra jest jakaś łatwiejsza. A początek zawsze ale to zawsze daje mi sporo adrenaliny i pewnego rodzaju wyzwanie i chęć "przetrwania" w bezwzględnym pełnym przemocy i korupcji wszechświecie.

Cytat

Pshem napisał:

Hmm, taki komunikat powinien iść do każdego, kto się rejestruje na tym forum:

"Instrukcja do gry znajduje się na płycie bądź po instalacji w katalogu głównym gry"

A ja wcale tak nie uważam, ponieważ instrukcja informuje nas o tym. Więc jak masz instrukcję do gry to masz oryginał więc jaki problem? Ja generalnie nie popieram piractwa i uważam że taka informacja może pomóc tylko osobom posiadającym piracką wersje gry.

Więc stanowczo mówię Veto.

A osoby piszące nie posiadam instrukcji pomóżcie mi. Powinny dostać warna :/ Forum nie może promować piractwa. Ja tam nie chciałabym by moje kochane Xudb zostało z tak głupiego powodu zamknięte 😀((

Jagoda Ty to masz zacięcie.😀

"a generalnie nie popieram piractwa i uważam że taka informacja może pomóc tylko osobom posiadającym piracką wersje gry. "

A więc dlatego nie chciałaś ode mnie X-Golda.

Rozumiem i popieram.😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto wykonać fabuły, a przynajmniej Terrańską. Jeśli zapragniemy kupić sobie ziemski statek, większy od M6, bez wykonania fabuły będzie to nie możliwe. Reputacja u ziemian (nie chodzi o reputację ATF) zostanie w pewnym momencie zablokowana i żadna misja, żadne niszczenie wrogów w sektorach ziemskich nam jej nie podniesie na tyle, aby można było kupić M7, nie wspominając o M1 czy M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy. Reputacja ATF daje ci dostęp do kolejnych sektorów ziemskich, coraz bliższych ziemi. Bez niej masz dostęp do stoczni Terran w sektorze Saturn, możesz tam kupić wszystkie statki Terran (wiadomo że oprócz statków ATF) jednak, aby kupić Osakę potrzebujesz mieć wysoką reputację u Terran (chyba najmniej Strażnik Słoneczny), natomiast bez wykonania fabuły Terran będziesz mogła osiągnąć tylko Strażnik Ziemi. Reputacja zostanie zablokowana na 72% Strażnika Ziemi i nie ruszysz jej w górę. Tak więc zapomnij o Osace, Tokio, Jokohamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...