Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jakiś czas temu dopadło mnie zimowe znużenie:(

Grałem w jakieś "Word of Warcraft" , Dragon Age ,God of Wars ale to nie było to 🙁

Nie czułem juz tej frajdy i radości płynącej z siedzenie przed monitorem.

Poszperałem troszeczke w poszukiwaniu czegoś fascynujacego.

Jako, iż 100 lat temu grałem w serię Frontier ,później mocno "łupałem " we Freelancera ,postanowiłem poszukać czegoś podobnego.

Natrafiłem na X3 i wykonałem szybki marsz do Empiku .

W drodze powrotnej czteropak tyskiego zakupiłem ,aby bezboleśnie przebrnąć przez zawiłości instalacji 😀

Zainstalowałem pograłem i "wsiąknąłem".

Właśnie takiej gry szukałem od dłuższego czasu.Gry która ma taką olbrzymią grywalność ,mimo niestety bardzo kiepsko zoptymalizowanego silnika/ mam Athlona 64 x2 6000+ Gforca 9800 GT 4 gb ramu a w sektorach z wieloma asteroidami mam pokaz slajdów 😀 /

Szukając podstawowych informacji na temat gry ,trafiłem na to forum.

Mam nadzieję, iż pomożecie mi w podstawowych sprawach i będziecie wyrozumiali dla nowego gracza .

Po tym przydługim wstępie ,kilka nurtujących mnie problemów :

1.Zdobyłem kilka statków Paranidian i wysłałem je do Argońskiej stoczni.Po walce maja mocno roztrzaskane kadłuby.Niestety koszt ich naprawy w stoczni jest bardzo duży.

Przejmując je ,zauważyłem że mam cos takiego jak laser naprawczy.Czy mogę go użyc do naprawy tych statków? Jak to zrobić?

2.Jak najłatwiej dowiedzieć się ,gdzie mogę wyposażyc te statki w broń?

3.Zdobyłem podczas walki "steki wołowe " 😀 lecz nigdzie nie mogę ich sprzedać ,dlaczego?

4.Czytałem o skrypcie usuwającym kamienie z przestrzeni kosmicznej.Czy usuwa on od razu kamienie we wszystkich sektorach?Czy nie ma to wpływu na wydobycie surowców?.Czy trudna jest jego instalacja?

Kolejne pytania będę dopisywał ,mam nadzieje ,że będziecie wyrozumiali.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy 🙁

1. Musisz wysiąść ze statku (Shift+E) i będąc w samym kombinezonie w przestrzeni naprawiać statki. Żeby aktywować laser naprawczy wystarczy 'strzelać' z odpowiedniej odległości od swoich uszkodzonych jednostek. Zajmuje to trochę czasu ale oszczędzisz sporo kredytów. Jeśli będzie to jakiś większy statek to możesz wycelować laser, położyć coś ciężkiego na przycisku myszki (lub wyciągnąć z niej baterię) albo klawiszu CTRL i zostawić tak grę na jakiś czas, samemu robiąc coś poza kompem 😀

2. Mapa scorpa bądź obserwacja stacji w grze. Jeśli w danym sektorze masz jakąkolwiek własność (stacja/satelita/statek) to możesz zdalnie obserwować stan magazynów doków zaopatrzeniowych i fabryk samemu będąc w innym zakątku wszechświata. Przydaje się też sztuczka z klonowaniem (zerknij do FAQ). Informacje o tym jakie fabryki sprzedają to co Cię interesuje znajdziesz w Encyklopedii gry, o czym pisał Yacek.

3. Każda ze stacji zajmuje się produkcją danego rodzaju towarów zużywając przy tym określone surowce i tylko nimi można z nią handlować. Steki wołowe to żywność Argonów i w ich sektorach musisz poszukać fabryk, którym akurat jest ich brak.

Ekonomia w grze jest dynamiczna i nie ma jakichś stałych szlaków handlowych czy punktów zbytu. Musisz na bieżąco obserwować sytuację.

Przejrzyj jeszcze raz instrukcję gry, akurat w wypadku X3 jest ona na początku bardzo pomocna 😀 Resztę podstawowych informacji powinieneś znaleźć w tutejszym FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc .

Pomysł z myszką rewelacyjne ,zabiorę żonie jej ulubiony ciężki kubek z uchem 🙁

kolejna porcja pytań:

1.Czytałem o skrypcie usuwającym kamienie z przestrzeni kosmicznej.Czy usuwa on od razu kamienie we wszystkich sektorach?Czy nie ma to wpływu na wydobycie surowców?.Czy trudna jest jego instalacja?

I bardzo ważne dla mnie :

2.Co zrobić aby zapamiętać zaznaczony cel?

Np.Zaznaczam jednego wroga i chcę go w jakiś sposób zapamiętać ,aby po przełączeniu się na innego móc szybko do tego zaznaczonego wcześniej wrócić.

Wydaje mi się że tak powienien działać klawisz "śledzenia celu" ale u mnie jakoś to nie wychodzi tzn zaznaczam wroga, naciskam klawisz "t" i zamiast zapamiętywać ,to go gubię 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usuwa tylko mniejsze asteroidy, a tych na których można postawić kopalnie nie rusza. Wpływ ma więc jedynie na mobilne górnictwo ale i to można bez problemu obejść, pisałem o tym w temacie o sztuczkach i ciekawostkach. Instalacja nie jest trudna, wszystkie informacje o tym znajdziesz w FAQ. Przy okazji dorzuć sobie jeszcze mod Low Polygon Asteroids (http://xudb.pl/topic/1067-ulepszanie-wydajno-ci-gry-zbi-r-poprawek-i-skrypt-w-dla-tc/).

2. Z tego co się orientuję nie ma takiej możliwości. Ja przy większym skupisku statków zwykle wybieram cele z poziomu mapki, najszybciej i najwygodniej 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam za upierdliwość 🙁 ,nic nie popsuję w "gospodarce" gry instalując te dwa skrypty?

Nie, nic nie zepsujesz 😀 Jak pisałem, jedyne co się zmieni to górnictwo mobilne ale jest sposób by się nim i tak zająć. U NPC generalnie nie zmieni się nic, może tylko to, że rzadziej będą się rozbijać o asteroidy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwinąć odpowiedź: NPC nie stosują górnictwa mobilnego, czyli nie zbierają surowców z małych skałek usuwanych przez skrypt Remove Rock.

Jeśli usuniesz małe skałki tym skryptem, a będzie chciał się potem bawić w mobilnego górnika, to wystarczy asteroidę rozłupać torpedą i pokruszyć działkami. Pole do popisu dla mobilnego górnika przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Xai Corp gdzie jest nie tylko ten plik tymczasowo siadl. Zaraz wrzuce do tego przyklejonego tematu jakies alternatywne zrodlo.

Co do napraw mysliwcow. Rob to samodzielnie za pomoca spawarki przy kombinezonie, duzo zaoszczedzisz. Zablokuj klawisz myszki np. gumka recepturka, tasma klejaca lub przycisnij uchem od kubka. Potem idz sobie np. herbate zaparz i statek juz bedzie gotowy 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post na tym forum i mam takie zasadnicze pytanko związane z grą

Po 1 nie wiem jak w nią grać wiem że to jest symulator lotów kosmicznych itp niby tam latałem wykonałem nawet 1 misje ale no nie wiem kompletnie jak ją ogarnąć jak naprawić swój 1 statek miałem 22% zniszczeń latał mi z prędkością 20m/s latałem od statcji do stacji nie było zadnej opcji naprawy.

2 jak moge coś kupić niby zarabiałem tam jakieś pieniądze ale no nic nie da sie kupic pisze pod produktem coś krok 1 nie wiem co jest 5 kompletnie to jest 1 gra w którą gram gdzie nie ma samouczka Toturiala nie wiem jakiegoś wprowadzenia może tylko ja jestm taki tempy ze nie moge jej rozkminić ale prosze o pomoc jakiś poradnik czy cus żebyście może podstawowe żeczy mi wytłumaczyli jak co robić z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw instrukcję do gry. To podstawa. Nikt nie będzie jej dla Ciebie przepisywał jej tutaj, a bez znajomości podstawowych zasad, klawiszologii itp. to ciężko abyś grał.

Potem zobacz do FAQ, znajdziesz tam zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jest tam o naprawie statków.

Szukaj tez odpowiedzi na forum, opcja szukaj i wpisz słowo klucz. Jak wpiszesz "naprawa" znajdziesz wiele tematów o tym. O handlu też, ale nie o tak podstawowych problemach, bo te każdy rozwiązał sam czytając instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post na tym forum i mam takie zasadnicze pytanko związane z grą

Po 1 nie wiem jak w nią grać wiem że to jest symulator lotów kosmicznych itp niby tam latałem wykonałem nawet 1 misje ale no nie wiem kompletnie jak ją ogarnąć jak naprawić swój 1 statek miałem 22% zniszczeń latał mi z prędkością 20m/s latałem od statcji do stacji nie było zadnej opcji naprawy.

2 jak moge coś kupić niby zarabiałem tam jakieś pieniądze ale no nic nie da sie kupic pisze pod produktem coś krok 1 nie wiem co jest 5 kompletnie to jest 1 gra w którą gram gdzie nie ma samouczka Toturiala nie wiem jakiegoś wprowadzenia może tylko ja jestm taki tempy ze nie moge jej rozkminić ale prosze o pomoc jakiś poradnik czy cus żebyście może podstawowe żeczy mi wytłumaczyli jak co robić z góry thx

Witamy.

Po pierwsze- instrukcja do gry. Jeśli nie masz papierowej to na płytce z grą i w jej folderze po instalacji znajdziesz instrukcję w formacie pdf.

Po drugie- FAQ i lektura innych tematów na forum. Dziś nawet pisaliśmy o naprawach 🙁

Jeśli po lekturze jednego i drugiego coś jeszcze będzie niejasne to napisz, ktoś na pewno pomoże 😀

Co do Twoich pytań

1. http://stare.xudb.pl/viewtopic.php?f=23&t=1193

2. Krok = ilość produktów. Strzałkami na klawiaturze wybierasz ile chcesz kupić i zatwierdzasz transakcję klawiszem Enter. Z tym, że nie wszystko można kupić od razu, przy bardziej zaawansowanych produktach trzeba mieć odpowiednią reputację u danej rasy. Więcej o tym znajdziesz w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...