Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Ta liczba to ilość sektorów jakie statek ma pokonać na uzupełnianym paliwie, np. ustawiając 20 statek automatycznie kupi ilość ogniw potrzebną do pokonania odległości 20 sektorów.

A ta ilość (czyli ilość ogniw na pokonanie odległości 20 sektorów) jest różna i zależy od klasy statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Można uruchamiać kilka modów jednocześnie (oczywiście jeśli się ze sobą nie gryzą) nie wrzucając ich do katalogu mods tylko do głównego folderu X3TC zmieniając nazwy plików dat. i cat. nadając im odpowiednie numery tzn. jeśli w katalogu głównym masz pliki 08 dat i 08 cat (tak jest chyba po instalacji patcha 2.1) to zmieniasz nazwy plików moda na 09cat i 09 dat a następnego moda, który będziesz chciał zainstalować na 10cat i 10dat. Dobrze jest np. zrobić sobie listę który mod ma który numer, żeby potem można było usunąć. Uważaj tylko przy większych modach np. Transcend - one nie są zbyt kompatybilne i najlepiej zrobić dla nich osobną instalacje gry. Z tego co wiem mody, które podałeś będą ładnie współpracować (sam ich używam)

P.S Yacku, może napisałbyś o tym w FAQ? Chyba już gdzieś o tym było ale w FAQ nie mogłem teraz znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym,ale nie wiem jak uruchomić trzy mody na raz,jest to w ogóle możliwe? Konkretnie "500km comm range","Draw Distance + 100k" i "no civilians".Pewnie ktoś sie spyta po co mi takie ułatwienie? - bo jestem stary i nie za bardzo mam czas grać.

Jak najbardziej można, zobacz do mojej stopki, masz tam link do moich skryptów i modów, są tam podane oba mody które wymieniłeś. Działać działa, gryź się nie gryzie, bo oba zawierają inne pliki.

Zrób tak jak pisał krzychu_ks, ja już mam pliki .cat/,dat o numerze 11, ale to nie i tak nie jest szczyt, w X3R miałem 16 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Zaczałem gre własna dostałem bardzo słabiutki statek na dodatek jeszcze mi go uszkodzili. Jak zaczać skoro podstawowym statkiem o walce nie ma co myśleć??

2. W jakich sektorach mozna znaleść jakieś kosmiczne smieci (zaczynam w Argon Prime)

3. Mam misje dostarcz statek Splici TP i ciagle namierzanie mam na doku. nie wiem czy z doku mam go zabrac czy jak??

Z góry dzieki za pomoc i bedzie aktualizował pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Zaczałem gre własna dostałem bardzo słabiutki statek na dodatek jeszcze mi go uszkodzili. Jak zaczać skoro podstawowym statkiem o walce nie ma co myśleć??

Nie na samej walce gra polega (aczkolwiek Yacek by się tu upierał). Pokombinuj, pokombinuj, jak zarobić, przeżyć itp.

Cytat

2. W jakich sektorach mozna znaleść jakieś kosmiczne smieci (zaczynam w Argon Prime)

Lataj tu i tam, w różnych sektorach się różne stateczki leją, nigdy nie wiesz co spotkasz. Ew skorzystaj z mapy scorpa.

Cytat

3. Mam misje dostarcz statek Splici TP i ciagle namierzanie mam na doku. nie wiem czy z doku mam go zabrac czy jak??

Przeczytaj jeszcze raz opis misji - masz go tam dostarczyć. Instrukcja - rodzaje misji. Ew FAQ.

Cytat

Z góry dzieki za pomoc i bedzie aktualizował pytania

Nie ma za co, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że wogóle nie pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma za co, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że wogóle nie pomogłem.

Jak to nie zawsze to jakas pomoc

A co do tej mapy to nie chciałby bo to są juz dodatki ułatwiające gre a jak sam mówiłes trzeba pokombinowac 🤪

BTW: a w jaki sposob nie uzywajac skryptów ani dodatków ułatwiajacych majac czystą gre moge przejac czyjś statek jakie warunki musze spełnic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Zaczałem gre własna dostałem bardzo słabiutki statek na dodatek jeszcze mi go uszkodzili. Jak zaczać skoro podstawowym statkiem o walce nie ma co myśleć??

2. W jakich sektorach mozna znaleść jakieś kosmiczne smieci (zaczynam w Argon Prime)

3. Mam misje dostarcz statek Splici TP i ciagle namierzanie mam na doku. nie wiem czy z doku mam go zabrac czy jak??

Z góry dzieki za pomoc i bedzie aktualizował pytania

1. Na jakim profilu rozpocząłeś grę ?

2. Śmieci można znaleźć tam gdzie najczęściej toczą się walki, czyli w przypadku Argon Prime musisz skierować się parę sektorów na wschód, na tereny piratów. Jest też kilka wolnych statków, umieszczonych w różnych sektorach przez Twórców (w FAQ powinna być lista) ale radzę nie zbierać ich tak od razu, bo troszkę za bardzo ułatwiają grę. Lepiej się trochę wysilić i mieć większą satysfakcję 🤪

3. Samo się tłumaczy- musisz dostarczyć statek typu TP wyprodukowany przez Splitów (Iguana albo Iguana Zwiadowca) do stacji którą masz podaną w namierzaniu. Na początek radzę nie brać takich misji, bo po pierwsze trzeba go jakoś zdobyć (ukraść, kupić albo przejąć), po drugie Twoja ranga na początku jest niska, a co za tym idzie wynagrodzenie za misję jest marne. W późniejszych etapach gry możesz dostać za głupiego M5 nawet parę milionów...

Edit:

Cytat
Cytat

Nie ma za co, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że wogóle nie pomogłem.

Jak to nie zawsze to jakas pomoc

A co do tej mapy to nie chciałby bo to są juz dodatki ułatwiające gre a jak sam mówiłes trzeba pokombinowac 😁

BTW: a w jaki sposob nie uzywajac skryptów ani dodatków ułatwiajacych majac czystą gre moge przejac czyjś statek jakie warunki musze spełnic ??

Gdy stan kadłuba statku który atakujesz spadnie poniżej 87% jest szansa, że pilot wyskoczy. Są różne sposoby, niektórzy prowadzą ciągły ogień aż do skutku (zdobycia statku lub jego zniszczenia), inni zbijają osłony, a potem kadłub do tych 87% i dalej powoli go nadgryzają troszkę słabszą bronią.

W gołej grze można w ten sposób przejąć tylko mniejsze statki- M5, M4, M3, TS i TP. Pozostałe przez abordaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile startowe = to co wybierasz klikając na "nowa gra". Grając we własną grę tracisz możliwość wykonywania fabuł, a co za tym idzie nie będziesz mógł zdobyć kilku fajnych statków i nie będziesz miał dostępu do paru sektorów. Zacznij grę na którymś z "pełnych" profilów, więcej o nich znajdziesz w FAQ (punkt 2B).

W ogóle radzę zapoznać się z treścią instrukcji (masz na płytce z grą) i forumowego FAQ, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Na większość pytań znajdziesz tam odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie. W każdej chwili możesz robić to na co masz ochotę.

Nie wszystkie obiekty, tylko te które znajdą się w zasięgu Twojego skanera. jak masz dupleksowy to masz mniejszy zasięg, tripleksowy to większy zasięg, ale i tak w części sektorów on nie wystarcza, aby zobaczyć wszystko w sektorze.

PS. Może będzie to moja autoreklama, ale poczytaj Moje boje, czyli pamiętnik weterana i potraktuj go jako przewodnik w początkach gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czy zaczynajac fabule nie bedzie problemów jak sie nią nie zajme tylko bede robił co mi sie bedzie chciało??

I czy jezeli wlatuje do sektora czy wszytskie obiekty wtym śmieci w mapce sektora mi sie odrazu pokazują??

W większości wypadków problemu nie będzie. Chyba że np. weźmiesz misję i w połowie jej trwania sobie gdzieś polecisz to wtedy mogą być jakieś konsekwencje 😁 Ogólnie do wykonywania fabuł nikt Cię nie zmusza, możesz rozpocząć w dowolnym momencie jeśli tylko spełniasz odpowiednie wymogi (więcej w FAQ).

Na mapce sektora (klawisz ".") masz takie ciemniejsze pole dookoła Twojego statku- to jest Twój obecny "zasięg widzenia" i obiekty znajdujące się poza nim nie będą dla Ciebie widoczne na mapie. Im lepszy skaner posiadasz tym ten zasięg jest większy.

Edit:

Cytat

PS. Może będzie to moja autoreklama, ale poczytaj Moje boje, czyli pamiętnik weterana i potraktuj go jako przewodnik w początkach gry.

Nie wiem czy w gołej grze i na tym etapie jej znajomości uda mu się osiągnąć Twoje tempo 🤪 Raczej ten mój byłby odpowiedni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszm ze topic pod temat ale mam problem w zadaniu gdzie mam zdać statek. Zadanie wymaga dostarczenia statku Pogromca. Tak wiec i posiadam taka jednostke i z checia sie jej pozbęde. Zadanie zaakceptowałem statek kazałem zadokowac no i?? No i jak go teraz zdac proboje rozmawiac itp i nie wiem jak zrobic by teraz zakończyc misje. Czy mozecie udzielic jakis podpowiedzi??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zadokowaniu zamówionym statkiem do odpowiedniej stacji, powinieneś otrzymać wiadomość, w której będzie pytanie czy przekazujesz statek (będzie podana nazwa statku) i będziesz miał dwie odpowiedzi, TAK i NIE. Odpowiesz TAK statek zostaje przekazany i koniec misji. Zobacz do menu misji, czy masz wymagany statek, czy zadokowałeś nim w odpowiedniej stacji. Nie możesz sam w nim siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszm ze topic pod temat ale mam problem w zadaniu gdzie mam zdać statek. Zadanie wymaga dostarczenia statku Pogromca. Tak wiec i posiadam taka jednostke i z checia sie jej pozbęde. Zadanie zaakceptowałem statek kazałem zadokowac no i?? No i jak go teraz zdac proboje rozmawiac itp i nie wiem jak zrobic by teraz zakończyc misje. Czy mozecie udzielic jakis podpowiedzi??

Pozdrawiam.

Po zadokowaniu powinno się pojawić okno z potwierdzeniem oddania statku. Jeśli go nie było to zapewne musisz oddać jakiś inny typ Pogromcy. Jakiego masz ? Pamiętaj, że są dwa różne- argoński i piracki, o poszczególnych wariantach nie wspominam 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że pirackie statki nie różnią się wcale nazwą od swoich "właściwych" odpowiedników. Jedyny sposób żeby sprawdzić jaki dokładnie statek masz to porównanie statystyk (Argoński Pogromca ma prędkość 175, piracki 199 ) albo zerknięcie na ostatnią zakładkę w spisie własności, jeśli masz zaledwie kilka jednostek. W misjach oba nazywają się tylko "Pogromca", więc ciężko poznać który dokładnie jest potrzebny 🤪 Kiedyś miałem podobny przypadek z Błotniakiem. Dostarczyłem teladiańskiego, a okazało się że potrzebny był piracki. Na szczęście miałem też takiego i zdążyłem jeszcze w ostatniej chwili podrzucić go właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...