Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

hmm nie za bardzo kumam o co chodzi z tymi skryptami pierwszy raz słyszę może dlatego że z gier "X" X3tc to pierwsza jaką kupiłem i zagrałem i teraz wiem co traciłem hmm wracając do tematu w systemie " Hatikvah's Faith" jest tylko Pirate Anarchy Port i 2 neutralne stacje spróbowałem i podleciałem "Albatross" i zbudowałem kopalnie krzemu L na "wydobyciu 26" kopalnie rudy na "wydobyciu 44" , Teladiański dok zaopatrzeniowy oprócz tego moja pozostała flota to "Condor" z 30 "Harrier Vanguard" i "Phoenix" chciałbym stawić produkcję "Ogniw Energetycznych" ale do tego potrzeba "kryształów" a do "kryształów" , "płytki krzemowe" te ostatnie mam ale nie wiem jeszcze jednego jak mam transporter "Vulture" da się mu ustawić żeby woził np "płytki krzemowe" do fabryki kryształów "kryształy" do elektrowni słonecznej ?? bo za bardzo nie wiem jak to zrobić na transporterach

Jednym transportowcem bez dodatkowych skryptów się nie uda.

Jeśli masz te stacje w jednym sektorze to możesz spróbować przydzielić do nich po jednym transportowcu, ustawić każdemu z nich opcję 'kup po najlepszej cenie', a potem dostosować odpowiednio ceny w jednej i drugiej stacji (cena sprzedaży w jednej równa cenie kupna w drugiej) oraz ustawić ilość skoków na 0. Możesz też zastosować handel ręczny i ustawić ilość powtórzeń na '-1'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolejne pytanie.

Mam zdobyczne myśliwce.

Kupiłem im polecenie Patrol.

co zrobić ,aby szukali nowych sektorów?

Wysyłam go do znanego sektora i daje polecenie patroluj.

Po jakimś czasie znajduje nową bramę ,ale nie wiem co dalej.Nie potrafie zmusć go aby wskoczył w ta bramę i dalej patrolował nowy sektor 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc poczytałem FAQ jak Yacku kazałeś i dużo się dowiedziałem no i Sorkvild połączyłem w kompleks już wiem jak to działa zassałem też kalkulator kompleksów i do perfekcji braknie mi produkcji 70 kryształów jak kogoś ciekawi to

Statystyka produkcji (na godzinę)

Produkt Wyprodukowane Potrzebne Nadwyżka Kupno Sprzedaż Zysk

Kryształy 600 670 -70 1 684 Cr - -117 488Cr

Kwiaty słoneczne 9 000 9 000 0 - - 0Cr

Ogniwa energetyczne 92 595 41 208 51 387 - 16 Cr 822 200Cr

Olej nostropowy 6 000 6 000 0 - - 0 Cr

Płytki krzemowe 404 375 29 - 504 Cr 14 865Cr

Teladianium 600 0 600 - 156 Cr 93 600 Cr

Całość
813 177 Cr

kompleks kosztował 42 719 012 Cr

raczej nie chcę stracić mojej "krwawicy" długo zarabiałem zabijając nie widzi mi się od nowa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i rozbudowałem flotę 2 phoenixy 2 condory i 40 harrierów vanguard powinni to utrzymać btw była tam stacja piracka ale ją rozwaliłem i zaraz mi przyleciał niszczyciel,fregata rakietowa i z 10 myśliwców ale zaraz to zniszczyłem teraz jak pójdzie dobrze to kupię jeszcze ze 2 niszczyciele i z 20-40 myśliwców to na pewno obronią ten kompleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę ciebie rozczarować 🙁

Wraz z niszczonymi jednostkami nieprzyjaciela będzie wzrastała twoja ranga bojowa, która pociągnie za sobą następujące skutki:

- jednostki wroga będą coraz liczniejsze, a ich jednostki z M6 z osłoną M4 zostaną zamienione na M1 lub M2 z osłonąM3 lub M3+.

To samo ma się do wzrastającej siły twojej floty w danym sektorze. Gra czyni to by utrzymać stabilność rozgrywki starając się nie roić z niej nudnej potyczki.

Lecz mimo to Gratuluje 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodo to niech przylatują ;] m1 i m2 są drogie może popróbuję z abordażem bo zainwestowałem w "Gannet" no i daje radę poszukam teraz tylko kapsuł abordażowych i poczekam aż będą większe jednostki przylatywać może się uda z tym abordażem ;] potem taki niszczyciel rozbroić a sam kadłub sprzedam i kupię statki Teladi ;p ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to stawię chyba fabrykę amunicji do działka Gauss bo wcinają amunicje jak szaleni le za to zużycie energii na lasery spada ;] i walą ile wlezie a gdzie nie wejdą działka Gauss to Iron Shard Railguny wbijam i jakoś się trzymają kupy na razie moje m2 a an m1 to same Iron Shader railgun trochę się nalatałem po te Raile i gaussy a o amunicji nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie chciałem otwierać nowego topiku a by nie robić wam bajzlu postanowiłem dopisać się tutaj. Na początek chciałem się przywitać, w serie X grałem już dość długo jednak nie tak wytrwale jak przez ostatnie kilka tygodni a to za sprawą waszego forum które pomogło rozwinąć mi skrzydła i dowiedzieć się naprawdę co ta gra oferuje. Przez ostatnie naście dni (a grałem sporo bo około kilkunastu godzin na dobę) dowiedziałem się z waszych wskazówek oraz postów tyle że hej. Nigdy czytanie forum nie zajęło mi tyle godzin co x-universe i chwała wam za to!!! Mam nadzieje że zostanę z wami tutaj na dłużej i będę mógł wkupić się w wasze poglądy i rady które zresztą już przyjąłem do siebie. Od 3 dni gram już na modzie DDTC oczywiście od początku z zainstalowanymi kilkoma skryptami typu handlowego oraz złomowego. Mam jednak kilka małych pytań których nie wyszukałem na forum.

1. Czy hyperiona można zdobyć przed misjami z fabuł czy jest to obowiązkowe aby pojawiły się one w przestrzeni? Mapa Scropa nie wyświetla tego statku, to samo się tyczy co niektórych rakiet z moda i nie wiem czemu tak się dzieje.

2. Kupiłem 10 TS wyposażyłem je tak samo: handlowe MK1 MK2 oraz MK3 (z tego co wiem nie konieczne) i nawigacyjne MK 1. Kupiłem naped skokowy. Wszystko było by ok tylko że czterem z nich mogę w nawigacji handlowej uruchomić ekonomicznego handlowca, natomiast reszta nie ma tej opcji, pytanie czy wybierając docelowy sektor w którym mam mniejsze zaufanie danej rasy może blokować tą funkcje??

3. Misja w modzie DDTC: w nieznanym sektorze (ulubiony sektor Jagody) w bazie pirackiej dostajemy zlecenie przeszukania asteroid i zniszenia ich

Spoiler

Znalazłem je i okazało się że jest tam niezła obstawa - czy w tej misji chodzi o to aby faktycznie rozwalić te asteroidy czy o to aby zniszczyć statki kryjące się obok nich

4.Poradźcie czym latać w początkowej fazie gry, obecnie mam tylko XL oraz kilka M4 , ostatnio kupiłem 30 jaguarów ze stoczni teladian dołączyłem do skrzydła, po kilkudziesięciu minutach zostało mi 5 sztuk bo reszta zaliczyła czołówki z różnymi latającymi odpadami jak i stacjami. Stwierdziłem że lepiej jest mieć coś konkretnego i mocnego ale w dalszym ciągu nie mam pojęcia co w tym etapie gry (no chyba że Yacek mi napisze że jest możliwość używania Hyperiona już w tym momencie gdzie nie wykonałem jeszcze misji fabularnych) poszukać. Nie chce sobie psuć także gry SCSem (mam ustawione na 20%) jedynym wyjątkiem to będzie oczywiście hypek kiedy ustawię 100%. Stan konta to ponad 20KK - kupować czy robić misjce z DDTC

5. Tak jak poradził Yacek zacząłem wpierw robić misje w trybunale bractwa, tylko pytanie czy to także nie jest "za szybkie podejście do sprawy"

Resztę będę dopisywał na bieżąco i oczywiście tylko takie pytania których nie znalazłem na forum

Dodatkowo chciałem podziękować Yackowi i Jagodzie za pracę -odpowiedzi które tutaj uzyskałem nauczyły mnie gry w inny sposób niż kilka wcześniejszych podejść do serii X. Pełen szacun

P.S. Yacku jeśli uważasz że tego typu pytania źle skierowałem to wrzuć tam gdzie trzeba bo opisałem tu troszke rzeczy odnośnie DDTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hyperiona możesz (o ile masz czym) przejąc zaraz po starcie gry. Gra tworzy dwa takie statki. Latają po sektorach Paranidian. Ale to już raczej dokładnie opisałem w temacie o Hyperionie. Link jest w FAQ. Mapa Scorpa pokaże je, musisz wybrać opcje znajdź statek w Galaktyce i wybrać klasę M6, a następnie Hyperiona Zwiadowcę. Dostaniesz informację w jakich sektorach są te statki. Być może szukasz tych statków jako porzuconych, a tak nie jest, statki mają pilotów, trzeba je przejąc abordażem, albo zmusić pilota do oddania nam statku, mając NPC Bail ustawiony na 100% 🙁 a i to nie daje 100% gwarancji że pilot wyskoczy.

2. Nie spotkałem się z takim problemem.

3. Najważniejsze to zniszczyć asteroidy (lub statki, bo mija ma dwa losowe cele, albo są to statki, albo asteroidy), zniszczenie ochrony nie ma wpływu na misję, ale oczywiście nie obejdzie się bez tego, bo nawet zniszczenie asteroid nie zaspokoi ich krwiożerczych zapędów i będą latać za nami po całym kosmosie.

5. A dlaczego? To bez znaczenia. Zależy jakie misje wziąłeś. Jak z asteroidą to szybko zdobędziesz HQ i koniec misji, inne misje z Bractwa dadzą ci różne statki, ale pojedyncze sztuki i raczej małe statki. Chcesz mieć dostęp do dużych statków, musisz i tak robić misje w stoczniach.

Też witamy. I dziękujemy a miłe słowa pod naszym adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jako że nie chciałem otwierać nowego topiku a by nie robić wam bajzlu postanowiłem dopisać się tutaj. Na początek chciałem się przywitać, w serie X grałem już dość długo jednak nie tak wytrwale jak przez ostatnie kilka tygodni a to za sprawą waszego forum które pomogło rozwinąć mi skrzydła i dowiedzieć się naprawdę co ta gra oferuje. Przez ostatnie naście dni (a grałem sporo bo około kilkunastu godzin na dobę) dowiedziałem się z waszych wskazówek oraz postów tyle że hej. Nigdy czytanie forum nie zajęło mi tyle godzin co x-universe i chwała wam za to!!! Mam nadzieje że zostanę z wami tutaj na dłużej i będę mógł wkupić się w wasze poglądy i rady które zresztą już przyjąłem do siebie. Od 3 dni gram już na modzie DDTC oczywiście od początku z zainstalowanymi kilkoma skryptami typu handlowego oraz złomowego. Mam jednak kilka małych pytań których nie wyszukałem na forum.

1. Czy hyperiona można zdobyć przed misjami z fabuł czy jest to obowiązkowe aby pojawiły się one w przestrzeni? Mapa Scropa nie wyświetla tego statku, to samo się tyczy co niektórych rakiet z moda i nie wiem czemu tak się dzieje.

Witamy na forum.

Hyperiony nie są one w żaden sposób powiązane z fabułami i występują w grze od samego jej początku. Mapa scorpa jako taka nie pokaże Ci lokacji statków latających w przestrzeni. Do tego służy bonusowy skrypt, który ona zawiera, umożliwiający wyszukiwanie statków z poziomu gry. Jeśli go używasz i nie pokazuje Ci nigdzie Hyperionów to znaczy, że te które były zostały w jakiś sposób zniszczone i musisz poczekać na ich respawn.

Cytat

2. Kupiłem 10 TS wyposażyłem je tak samo: handlowe MK1 MK2 oraz MK3 (z tego co wiem nie konieczne) i nawigacyjne MK 1. Kupiłem naped skokowy. Wszystko było by ok tylko że czterem z nich mogę w nawigacji handlowej uruchomić ekonomicznego handlowca, natomiast reszta nie ma tej opcji, pytanie czy wybierając docelowy sektor w którym mam mniejsze zaufanie danej rasy może blokować tą funkcje??

Żeby móc uruchomić ekonomicznego handlowca statek musi być zadokowany w jakiejś bazie. Dopiero wtedy w rozkazach uaktywnia się ta opcja.

Mk3 nie jest konieczne, umożliwia tylko większą automatyzację działania skryptu, bo pilot m.in. sam decyduje jakimi towarami handlować.

Cytat

4.Poradźcie czym latać w początkowej fazie gry, obecnie mam tylko XL oraz kilka M4 , ostatnio kupiłem 30 jaguarów ze stoczni teladian dołączyłem do skrzydła, po kilkudziesięciu minutach zostało mi 5 sztuk bo reszta zaliczyła czołówki z różnymi latającymi odpadami jak i stacjami. Stwierdziłem że lepiej jest mieć coś konkretnego i mocnego ale w dalszym ciągu nie mam pojęcia co w tym etapie gry (no chyba że Yacek mi napisze że jest możliwość używania Hyperiona już w tym momencie gdzie nie wykonałem jeszcze misji fabularnych) poszukać. Nie chce sobie psuć także gry SCSem (mam ustawione na 20%) jedynym wyjątkiem to będzie oczywiście hypek kiedy ustawię 100%. Stan konta to ponad 20KK - kupować czy robić misjce z DDTC

Jeśli M3+ już Ci nie wystarcza to rozejrzyj się za jakimś M6. Oczywiście wszyscy polecą Hyperiona ale jeśli nie masz w tej chwili możliwości by go zdobyć to ciężkie wersje tych 'normalniejszych' korwet będą ok, na przykład Ciężki Centaur.

Co do skrzydłowych, AI jest w tym wypadku dosyć głupie i nie ma sensu inwestować w szybkie statki bo będzie znowu to samo- porozbijają się same o wszelkie przeszkody. W tej roli najlepiej sprawdzają się powolniejsze M3/M3+ z mocnymi osłonami, np. Eclipse, Kea, Sokół Tragarz lub Strażnik itd.

Generalnie bez skrzydłowych można sobie bez problemu poradzić i w wielu wypadkach lepszym wyjściem jest odłożenie kredytów jakie miałbyś na nich wydać i zainteresowanie się jakimś M7, na przykład Shrike lub Tiger/Panther.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem już w czym był błąd, nieaktualna mapa scropa, zaraz ściągnę nową i mam nadzieje że bede mógł wyszukiwać statki

A tak BTW to link to polskiej wersji mapy scropa na mamucie nie działa.

Dzięki za szybkie odpowiedzi rozjaśniło mi to trochę w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu doszedłem do tego, heh myślałem ze statki wyszukuje się nie w skrypcie w grze tylko na mapie scropa, jednak dopiero po updacie mapy tak jak pisało pojawiła mi się w interfejsie możliwość dodania klawisza do wyszukiwarki statków, no i latają 2 Hyperiony, zaraz się z jednym z nich zabawie 🙁 ....Idę polować i jeszcze raz dzięki za pomoc

No i w końcu się udało, musiałem podchodzić około 10 razy ponieważ jak nie jego pożogi rozwalały go na strzępy to zamieniał się w boje przez shiploota, poleciałem swoim LX i to wystarczyło, częste uniki w oczekiwaniu na zebranie max energii - w zasadzie to rozwalenie jego nie zajmuje dłużej niż 2 minuty przy dobrej gimnastyce palców.Co ciekawe to 50% kadłuba zostało...Idę spać dobranoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Postanowiłem sobie zainstalować dodatkowe skrypty DOCA wraz z military transporter i personel transport niestety wyskakują mi w opcjach sterowania readtexty:

przy przyporządkowaniu klawiszy tylko pierwszy z nich działa - zapewne chodzi tutaj o military transporter ale także ma readtexty

Kolejnych nie mogę otworzyć

Co zmienić lub co zrobić aby wyświetlało poprawnie, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pisz w odpowiednich tematach, dotyczących odpowiednich skryptów. Nie wrzucaj wszystko do jednego worka (tematu). Temat obecny zostaje zamknięty.

2. Spolszczenia wgrałeś? Czy tylko skrypty zainstalowałeś? Sprawdź w odpowiednim temacie jakie pliki tekstowe są dla tych skryptów i sprawdź w podkatalogu T w katalogu gry czy masz polskie pliki. O radzeniu sobie z readtextami jest też napisane w FAQ.

3. Wygląda na to że spolszczenie na Mamucie jest do starszej wersji Military Transport, jak ktoś zrobi spolszczenie dla obecnej wersji, to znajdzie się na Mamucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dylematy :

Zdobyczne Ts i kupiona NOVA potrzebują wiecej osłon 25 mj.

Zerknąłem w encyklopedię i śmignąłem do sektorów produkujących te osłony.

Niestety ,w tych bliższych stan osłon jest zerowy.

Czy mozna w jakis inny sposób niż mapa Scorpa ,podejrzeć w jakim sektorze będą w/wymienione osłony na "stanie magazynowym " 🙁 ?

Mam pewne obiekcje co do instalacji "Mapy Scorpa".Przecież w poważny sposób ułatwia grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolejne dylematy :

Zdobyczne Ts i kupiona NOVA potrzebują wiecej osłon 25 mj.

Zerknąłem w encyklopedię i śmignąłem do sektorów produkujących te osłony.

Niestety ,w tych bliższych stan osłon jest zerowy.

Czy mozna w jakis inny sposób niż mapa Scorpa ,podejrzeć w jakim sektorze będą w/wymienione osłony na "stanie magazynowym " 🙁 ?

Mam pewne obiekcje co do instalacji "Mapy Scorpa".Przecież w poważny sposób ułatwia grę.

Nasunęło mi się na myśl dokładnie takie pytanie jakie zadał Hegemon 😀 Jeśli nie chcesz korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Mapy Scorpa to przecież nie musisz tego robić, znajdź tylko to czego Ci potrzeba i ją wyłącz 😀

Co do pytania czy są inne możliwości- tak, są różne skrypty do wyszukiwania towarów (np. Teladi Information Service), zerknij do działu ze skryptami i modami dla TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...