Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje, ty swoje.

Temat, który podałeś w dziale X3R powstał właśnie ze sklejenia kilku tematów typu "mam kilka pytań" "kilka pytań początkującego" itp.

Takich tematów nie powinno w ogóle być. Komu się chce wertować kilka stron tekstu w poszukiwaniu odpowiedzi. Wyszukiwarką się też nie zasłaniaj, gdyby wszyscy chcieli i umieli z niej korzystać, nie byłoby potrzeby powstania FAQ.

Tak więc, masz konkretne pytanie, zadaj je w odpowiednim do tego temacie, lub jeśli takiego nie ma załóż nowy, odpowiednio go nazywając, tak aby każdy wiedział po tytule czego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Komu się chce wertować kilka stron tekstu w poszukiwaniu odpowiedzi..

komu się chce czytać faq czy nawet forum. Jak ktoś coś bardzo chce to znajdzie...

Cytat

Wyszukiwarką się też nie zasłaniaj, gdyby wszyscy chcieli i umieli z niej korzystać, nie byłoby potrzeby powstania FAQ.

thy... to wasze forum... zrobicie jak zechcecie.

PS

Cytat

Exactly, Jack got it right!

a Ty nie masz własnego zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

komu się chce czytać faq czy nawet forum. Jak ktoś coś bardzo chce to znajdzie...

OK, to następnym razem nie pisz pytania na forum, tylko szukaj, szukaj aż znajdziesz odpowiedź 🤪

Cytat

a Ty nie masz własnego zdania?

Ma, ale tak się składa że tym razem jest ono zgodne z moim. Widocznie rozsądne argumenty jakie podałem, przekonały go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OK, to następnym razem nie pisz pytania na forum, tylko szukaj, szukaj aż znajdziesz odpowiedź 🤪

ok, co prawda nie zawsze trzeba znaleźć odpowiedź.

Cytat

Ma, ale tak się składa że tym razem jest ono zgodne z moim. Widocznie rozsądne argumenty jakie podałem, przekonały go.

chyba wiesz że nie o to chodzi do końca.... trybuny do kibicowania są gdzie indziej 😁 bo tutaj jest "twórcza" dyskusja 😀

Są 2 opcje prowadzące do jako takiego porządku:

1. albo zebrać wszystkie tematy typu mam parę pytań i tak dalej w jedno... Z obserwacji wiem że ludzie tak czy siak zadają nowe pytanie, niż szukają odpowiedzi... tak więc jeśli w takim temacie w którym jest nawet 500 stron, on zada kolejne to samo pytanie... to mimo wszystko wyjdzie na to samo jakby założył kolejny temat typu "mam parę pytań" a forum mimo to nie zostanie naruszone bo i tak to będzie w jednym temacie... trochę zagmatwałem ale mam nadzieje że wiecie o co chodzi

2. po prostu nie oznaczać tematów tak samo czyli kilka pytań mam pare pytań pytania nowicjusza....

I w sumie o to chodzi... bo pojawiają się później takie same tematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nadal nie rozumiesz o co chodzi.

Ktoś ma np. pytanie: "gdzie kupię napęd skokowy?". Pytanie i odpowiedź jest już w mega temacie "Kilka pytań początkującego", ale temu pytającemu nie chciało sie przeszukiwac tematu, i/lub nie umiał użyć opcji "szukaj". zadaje je więc po raz kolejny, drugi lub trzeci w tym temacie.

Tymczasem, gdy na forum jest temat z tytułem "Gdzie mogę kupić napęd skokowy w TC?" i jest tam podana odpowiedź. To przy odrobinie dobrej chęci kolejny użytkownik forum będzie miał jak znalazł odpowiedź na swoje pytanie i nie będzie musiał kolejny raz zadawać tego samego pytania.

Jest to proste i logiczne. Jest pytanie, jest odpowiedź, precedens wystąpił, reszta z tego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie nadal nie rozumiesz o co chodzi.

Ktoś ma np. pytanie: "gdzie kupię napęd skokowy?". Pytanie i odpowiedź jest już w mega temacie "Kilka pytań początkującego", ale temu pytającemu nie chciało sie przeszukiwac tematu, i/lub nie umiał użyć opcji "szukaj". zadaje je więc po raz kolejny, drugi lub trzeci w tym temacie.

Tymczasem, gdy na forum jest temat z tytułem "Gdzie mogę kupić napęd skokowy w TC?" i jest tam podana odpowiedź. To przy odrobinie dobrej chęci kolejny użytkownik forum będzie miał jak znalazł odpowiedź na swoje pytanie i nie będzie musiał kolejny raz zadawać tego samego pytania.

Jest to proste i logiczne. Jest pytanie, jest odpowiedź, precedens wystąpił, reszta z tego korzysta.

punkt drugi wypowiedzi mojej:

Cytat

2. po prostu nie oznaczać tematów tak samo czyli kilka pytań mam pare pytań pytania nowicjusza....

I w sumie o to chodzi... bo pojawiają się później takie same tematy...

Jednym słowem wprowadzić odpowiednie nazwy tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jednym słowem wprowadzić odpowiednie nazwy tematów.

I o to właśnie chodzi, tylko to zależy od piszących, a nie od odpowiadających.

Do tego sam się nie stosujesz do tego, a wymagasz od innych.

Można by zablokować wszystkie tematy typu "mam kilka pytań", tylko znów byłoby że Yacek jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do tego sam się nie stosujesz do tego, a wymagasz od innych.

skoro takie jest postanowienie 🤪 żeby nie robić jednego tematu do kupy wszystkiego, to będę się stosował. Teraz już wszystko jasne...

Cytat

Można by zablokować wszystkie tematy typu "mam kilka pytań", tylko znów byłoby że Yacek jest be.

hahah nie mów że się tym przejmujesz? rób to co jest dobre dla forum i ogółu który w jakiś sposób pracuje z i na tym forum... jednym słowem nie wygłupiaj się...

PS założę się że 70% nie przeczyta tej dyskusji więc może załóż i podczep temat "Jak założyć nowy temat" z czego się powinien składać itd. Niby jest to w regulaminie... ale... jakby założyć dodatkowy (rozwinąć to co jest w regulaminie) i przestrzegać - nie odpowiadać w wątkach typu parę pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hahah nie mów że się tym przejmujesz? rób to co jest dobre dla forum i ogółu który w jakiś sposób pracuje z i na tym forum... jednym słowem nie wygłupiaj się...

Nie przejmuję się. Każdy ma prawo do swojego zdania, może je też swobodnie wypowiedzieć na forum. Również krytyczne w stosunku do mnie. Jeśli uznam że ma rację, zastosuję się do tego, jeśli nie nadal będę robił to co robię

Cytat

PS założę się że 70% nie przeczyta tej dyskusji więc może załóż i podczep temat "Jak założyć nowy temat" z czego się powinien składać itd. Niby jest to w regulaminie... ale... jakby założyć dodatkowy (rozwinąć to co jest w regulaminie) i przestrzegać - nie odpowiadać w wątkach typu parę pytań.

Dobry pomysł, myślę że temat taki powstanie. Można by to dodać do regulaminu, ale kto go czyta? A temat przyklejony, odpowiednio nazwany, może zwróci uwagę nielicznych chętnych do zapoznania się z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest regulamin, jest FAQ, jest netykieta.

a kto to do jasnej cholery przeczytał? Ile razy czytam nowe tematy gdzie Yacek czy ktoś inny odsyła do FAQ?

Ludzie mają przestrzegać netykiety? nie rozśmieszaj mnie połowa użytkowników neta nie będzie wiedziała co to jest.

Cytat

Nic więcej nie potrzeba. To, jak w prawie, czy trzeba określać i definiować KAŻDY pojedynczy, najmniejszy przypadek? NIGDY! Jest to najgorsze co może być...

Jak w życiu... mój drogi np. unia europejska ma dyrektywy...a każde państwo z osobna wcieliło dyrektywy jako ustawy... Wiele rzeczy w życiu jest powielanych, bo taka jest po prostu potrzeba.

PS nikt z nas chyba nie podejmie się zadania mówienia/uświadamiania nowych użytkowników że tu obowiązuje to i to... za każdym razem. To chyba lepiej że to będzie napisane? Chyba że Ty się zajmiesz edukacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

rejestrując się każdy chyba potwierdza, że zapoznał się z regulaminem, więc nie ma przebacz...

no tak... a Piraci ściągając i udostępniając programy pirackie zgadzają się na to że są to tylko wersje testowe i trzeba je usunąć po 24 godzinach oraz kupić oryginał ^^

Coraz bardziej bez sensu (ciekawe, dlaczego FF nie podkreślił mi błędu pisowni "bezsensu" - aa bo pisze się razem 🤪 - ee chyba jednak osobno ;o) piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coraz bardziej bez sensu piszesz...

Wiesz co nie chce mi się z Tobą kłócić, ale z całym szacunkiem jak Ty nie zrozumiałeś przenośni/przerzutni czy bóg wie czego... no to już nie mój problem....

Krótka instrukcja objaśniająca poprzednią wypowiedź:

Każdy akceptuje jakiś regulamin?

Tak

Każdy go przestrzega w 100%?

Niestety nie

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodziło mi o złamanie regulaminu. Za to można zostać zbanowanym.

no ok, ale:

Cytat

rejestrując się każdy chyba potwierdza, że zapoznał się z regulaminem, więc nie ma przebacz...

pisząc to, myślałem właśnie że chodzi LeWaR'owi o złamanie regulaminu przez niepoprawnie napisany temat (bo o tym rozmawialiśmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...