Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Noob jest taki ordynarny. Nie pisać tak ]🙁 . A po za tym proponował bym przypiąć gdzieś na wierzchu taki temat, by nie powstawały potem podobne. Chociaż czy to ma sens?? I tak ktoś potem taki stworzy.

W dziale X3R jest przyklejony temat "Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy.

W dziale TC też już jest podobny temat Jestem nowy i mam wiele prostych pytań. Można by go przykleić i przenieść do niego wszystkie posty z kilku podobnych tematów.

Ale czy jest sens?

Ja myślę że tak. A co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przypiąć proponował. Choć jestem zdania że wszelkie możliwe pytania już padły, i wystarczy odpowiednio poszukać. Jest instrukcja po za tym. No i FAQ też sporo odpowiedzi daje (Mi dało). Forum nie powinno służyć do przepisywania instrukcji, a do tego by prowadzić dywagacje nad grą i skryptami usprawniającymi grę oraz do wymiany wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Choć jestem zdania że wszelkie możliwe pytania już padły, i wystarczy odpowiednio poszukać. Jest instrukcja po za tym. No i FAQ też sporo odpowiedzi daje (Mi dało). Forum nie powinno służyć do przepisywania instrukcji, a do tego by prowadzić dywagacje nad grą i skryptami usprawniającymi grę oraz do wymiany wrażeń.

żebyś Ty wiedział ile razy tak tłumaczyliśmy ludziom..... 3/4 się obraża, że tu się naskakuje na człowieka, że "user friendly", a sami są po prostu leniwi, że czuć na odległość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w zasadzie tak samo jak Yacek zacząłem od forum potem instrukcja a potem dopiero gra x3R tylko że mój problem polega na tym że jak sobie zrobię przerwę od gry jakieś 2 czy 3 miesiące to wszystkiego muszę uczyć się od nowa.

Niby mam już duży staż z X3 ale potrafię zapomnieć najprostsze rzeczy.

Znam także dużo takich graczy którzy zaprzestają grać w grę gdyż wydaje się im zbyt wymagająca lub po prostu nie chce się im tego wszystkiego uczyć.

Miałem takiego kumpla Kupił se Reunion zagrał może z godzinę i odinstalował i gra tak leżała ze 3 miesiące aż mu zaczołem opowiadać o niej i jej możliwościach o których nie wiedział i teraz tak się wciągną że gra dniami i nocami i ciężko go od kompa oderwać. A wszystko przez lenistwo tacy są ludzie co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jak instalowałem tą gre myślałem że to będzie kolejna zwykła łatwa gra którą opanuje w pół godziny a reszta to rutyna i przechodzenie misji a tu co sie okazuje zupełne zaskoczenie nigdy bym sobie nie pomyślał że będe potrzebować instrukcji do gierki i że tak forum będzie przydatne jest od groma opcji ciężko sie połapać trochę ale jakoś powoli do przodu idzie 1 raz gram w taki tytuł

Pytanie do Yacka napisałeś że opanowanie tej gry ci zajeło asz 4 miesiące

kurcze nie wiem morze i to jest standard na symulatory ja nigdy nie grałem w tego rodzaju gry i tak sie zastanawiam czy sobie poradze nie mam zbytnio czas w tygodniu praca itp ale gra ma to coś w sobie inaczej bym nie pisał do was a tak przynajmniej mnie uświadomiliście na czym stoje no to tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pisałem że cztery miesiące. Podstawy opanowałem w tydzień. To że siedziałem z instrukcją przed sobą przez dwa miesiące, to chodziło mi o to, że nie leciałem z byle pytaniem na forum, tylko szukałem odpowiedzi na nie w instrukcji. Bez urazy, nie piję do Ciebie, ani do nikogo innego. Chodzi mi o to że nie miałem wtedy netu 🙁 , więc zmuszony byłem sam sobie radzić. Potem przez dwa miesiąc czytałem forum, szukając odpowiedzi na pytania dotyczące fabuły X3R. Miałem z nią trochę problemów, z misją "kiszka" na przykład i właśnie na forum znalazłem rozwiązanie, przeglądając temat po temacie. Potem doszły skrypty itp.

Gra jest faktycznie wymagająca od nowego gracza, ludzi niecierpliwych może zniechęcić, ale jak ktoś się przekona do niej, to potrafi się odwdzięczyć z taką nawiązką, że warto się pomęczyć na początku.

Do tego nawet teraz, po kilku latach grania, potrafi mnie czymś nowym zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest głęboka i daje więcej możliwości niż jakakolwiek inna w tym gatunku (choć to zasługa skryptów przede wszystkim).

I dlatego większość z nas ją wybrała. Niestety są na forum czasami osoby które nie tyle mogą być nieco leniwe, ale też mogą posiadać piracką wersję gdy a temu mówimy nie. I wtedy też nie posiadają Instrukcji. Więc nie chodzi tu tylko o nieprzepisywanie instrukcji, ale też o niepomaganie złodziejom i wszelkim kradziejom. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko ja już taki zasady jestem czegoś nie wiem nie wychodzi mi to panikuje przeważnie do braciaka dzwonie a jak on nie wie to sie jakoś zgadujemy ogarniamy jakąś flaszke i kombinujemy we 2 ale on takich gier nie lubi to jestem zdany na siebie XD troche glupie ale tak jest.

A i mam takie pytanko jeszcze chodzi mi o te skrypty ogólnie są bardzo potrzebne w grze da rade bez nich sobie poradzić teraz ciężko mi ten świat ogarnąć bez żadnych dodatków a co dopiero jakies skrypty robic a o modach juz nic nie mowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od gołej gry. Jak ją trochę poznasz to pewnie sam zaczniesz zauważać pewne braki i wtedy pojawia się potrzeba zainstalowania dodatkowych skryptów i modów 🙁

Chyba, że zauważysz że pojawiają się problemy z wydajnością, wtedy warto od razu zainstalować odpowiednie mody. W większości nie zmieniają w grze nic, poza pewnymi aspektami wizualnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sorkvild za "megaupload".

Jeszcze pytanko odnośnie dwóch skryptów:

1.No Civilians - czy wpływa znacząco na wydajność ? Trochę dziwnie pewnie wyglądają sektory bez całej masy latających cywilów.

Bedzie mniej statków do atakowania 🙁

2,Skrypt usuwający mgłę. Czy ktoś z Was stosuje? Jak wpływa na wydajność?

I pytanie odnośnie misji.

Mam odzyskać skradziony statek .Zdejmuję mu osłony ale pilot za nic nie chce uciec ze statku .Co trzeba zrobić aby zaliczyć misję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wplywa mocno. Odciaza. Na cholere tysiace jakis bzdurnych stateczkow typu - czyszczenie zbiornika czy dekoratorzy wnetrz. Wez sobie lepiej obierz lepsze cele niz cywilne M5 z 1MJ na pokladzie. TSow lata od groma mozna ich np pladorwac i zysk lepszy.

2. Ludzie roznie rozumieja ta "mgle". Czy chodzi o widocznosc czy o efekty chmur, ktore przemijaja gdy sie leci. Osobiscie lubie bardzo te efekty czasteczkowe mgly, dodaje to klimatu i poczucia ze sie leci a nie stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgła jest faktycznie klimatyczna, ale jeśli masz problemy wydajnościowe, szczególnie po dodaniu masy skryptów/modów, to jej usunięcie poprawia wydajność. Takie coś za coś. Wolisz klimat, ale pokaz slajdów, to zostaw mgłę. Jesteś gotów zrezygnować z klimatycznej mgły na rzecz płynności, dodaj mod usuwający mgłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie takie pytanie:

Na jakich ustawieniach gracie?

Czy macie włączone shadery i AA?

U mnie przy procesorze x2 6000+/3 na rdzen/ i karcie 9800 gt 4 gb ramu ustawiam rozd 1680 x 1050

-tekstury srednie

-shadery wysokie

-dynamicze swiatlo

-wariacje kolor.statkow

-autom.kontrola jakosci

-aa x2

-filtrowanie tekstur x2

i wymuszoną w sterownikach synchronizacje pionową.

Gram bez modów i w sektorach mam między 20 a 50 fps

w kilku sektorach mam również "pokaz slajdów"

Czy oprócz wyżej wymienionych skryptów zwiększających fps zmniejszać detale grafiki??/shadery itd/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt Low Poly Asteroid mam zainstalować jako fake patch.Jak to zrobić?

Wrzuciłem pliki 17.cat i 17.dat do głównego folderu z grą.Coś jeszcze mam zrobić/?

Czy po instlacji skryptu mogę zmienić imię pilota z Thereshallbewinngs na poprzednie?

Czy też macie ogromne spadki FPS w sektorze Elena's Fortune?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...