Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od dwóch tygodni poznaje x3tc i już wiem, że ta gra trafiła do mnie jak żadna od wielu wielu lat (a mówi to stary weteran Elite/Frontier). Jak na razie doszedłem sobie spokojnie do kupna pierwszego M6 (własne M3 już miałem 🙁 ), realizuje powoli misje terran (6 misja) i jak tylko podskoczę do mojego 10lvTP i go trochę uzbroję to wyśle go we wszechświat. Nasunęły mi się jak dotąd niewielkie pytania:

1. Przy poradach do fabuł/misji parę razy na forum padło stwierdzenie "wyposażyć statek w napęd skokowy". I za bardzo nie rozumiałem tego stwierdzenia, pomijając fakt że na początku nie spotkałem tego napędu, a jak spotkałem to też miałem mały problem, bo np. w fabule terran radzi się wyposażyć zdobyczny TP w napęd, ale dotrzeć samemu po ten napęd to długa droga i dość niebezpieczna (jedyna trasa omijająca tereny piratów i wszelkich wrogów to wydawało mi się do Home of Light a to wiele wiele sektorów. Pomyślałem, że jak to w przypadku przysłowiowej góry i Mahometa, trzeba dostarczyć napęd do statku. Jednak jak już dotarłem moim M3 do miejsca zakupu okazało się że mogę kupi tylko 1 napęd na statek. Zastanawiam się czy zadziała trick by kupić, wyrzuć w kosmos, kupić znów i zabrać pierwszy napęd napęd? Czy jest może jakaś prosta droga? Teraz mając Smoka mogę skakać gdzie chce wiec mógłbym dostarczyć taki napęd innym statkom moim w innej części "mapy"

2. Co oznacza [L] przy randze dla danej rasy? w instrukcji jakoś nie skojarzyłem ale mogę się pomylić.

3. Czy jak mam pasażera w jednym statku to czy da się go przenieść na drugi statek jakoś? Wymiana towaru wiem że nie działa, ale myślę co się stanie jak wyrzucę go w kosmos i zabiorę drugim, no i jak to ewentualnie wpłynie na misję

4. Zastanawiam się jak dobrać uzbrojenie do mojego M6 Smoka, wybór broni ma spory (jak na wcześniejszego M3 Zaaw. Perseusza).

5. Jak działa wieżyczka w trybie ochrony? Czy strzela do tego co strzela do mnie bezpośrednio? Pytam bo nie wiem jaki tryb byłby dobry by móc przejąć statek tak by moja wieżyczka go nie zaatakowała sama. Czy dobrze myślę by działo do ochrony p.rakietowej najlepiej by strzelało szybkimi pociskami a niekoniecznie mocnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Nie ma możliwość. Na statku może być tylko jeden Napęd Skokowy. Można to obejść na dwa sposoby:

a. Instalacja skryptu JDK.

b. zakup statku mogącego przewozić inne, mniejsze (np. TM), zadokować do niego statkami, skoczyć i zakupić im Napęd Skokowy, potem skoczyć TM do naszych statków, którym chcemy przekazać Napęd i przenieść Napęd(y) z mniejszych statków zadokowanych w TM.

2. Oznacza to że posiadasz Licencje policyjną danej rasy.

3. Zadziała. Ale lepiej zadokować tymi statkami do tej samej stacji i przenieść go (nie przeziębi się) lub użyć Teleportera.

4. Główny WMP, albo jeszcze lepiej Generator Plazmowy, wieżyczki, coś szybkiego do zwalczania rakiet i myśliwców (Działa Akceleratorowe, Fazowe Działko Samopowtarzalne).

5. To jest opisane w instrukcji. Ogólnie to tak: w pierwszej kolejności realizuje rozkaz jaki ma przypisany, w dalszej pozostałe rozkazy. Zobacz do instrukcji. Dobrze myślisz, na rakiety najlepsze szybkie pociski, dobry jest na nie Miotacz Materii, tylko że wymaga amunicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich. Od dwóch tygodni poznaje x3tc i już wiem, że ta gra trafiła do mnie jak żadna od wielu wielu lat (a mówi to stary weteran Elite/Frontier). Jak na razie doszedłem sobie spokojnie do kupna pierwszego M6 (własne M3 już miałem 🙁 ), realizuje powoli misje terran (6 misja) i jak tylko podskoczę do mojego 10lvTP i go trochę uzbroję to wyśle go we wszechświat. Nasunęły mi się jak dotąd niewielkie pytania:

1. Przy poradach do fabuł/misji parę razy na forum padło stwierdzenie "wyposażyć statek w napęd skokowy". I za bardzo nie rozumiałem tego stwierdzenia, pomijając fakt że na początku nie spotkałem tego napędu, a jak spotkałem to też miałem mały problem, bo np. w fabule terran radzi się wyposażyć zdobyczny TP w napęd, ale dotrzeć samemu po ten napęd to długa droga i dość niebezpieczna (jedyna trasa omijająca tereny piratów i wszelkich wrogów to wydawało mi się do Home of Light a to wiele wiele sektorów. Pomyślałem, że jak to w przypadku przysłowiowej góry i Mahometa, trzeba dostarczyć napęd do statku. Jednak jak już dotarłem moim M3 do miejsca zakupu okazało się że mogę kupi tylko 1 napęd na statek. Zastanawiam się czy zadziała trick by kupić, wyrzuć w kosmos, kupić znów i zabrać pierwszy napęd napęd? Czy jest może jakaś prosta droga? Teraz mając Smoka mogę skakać gdzie chce wiec mógłbym dostarczyć taki napęd innym statkom moim w innej części "mapy"

2. Co oznacza [L] przy randze dla danej rasy? w instrukcji jakoś nie skojarzyłem ale mogę się pomylić.

3. Czy jak mam pasażera w jednym statku to czy da się go przenieść na drugi statek jakoś? Wymiana towaru wiem że nie działa, ale myślę co się stanie jak wyrzucę go w kosmos i zabiorę drugim, no i jak to ewentualnie wpłynie na misję

4. Zastanawiam się jak dobrać uzbrojenie do mojego M6 Smoka, wybór broni ma spory (jak na wcześniejszego M3 Zaaw. Perseusza).

5. Jak działa wieżyczka w trybie ochrony? Czy strzela do tego co strzela do mnie bezpośrednio? Pytam bo nie wiem jaki tryb byłby dobry by móc przejąć statek tak by moja wieżyczka go nie zaatakowała sama. Czy dobrze myślę by działo do ochrony p.rakietowej najlepiej by strzelało szybkimi pociskami a niekoniecznie mocnymi?

Witamy w świecie X'ów 😀

1. Wyrzucenie go nie załatwi sprawy, bo wszelkich upgrade statków na pokładzie może być tylko 1 sztuka. Statek nie będzie mógł go 'podnieść' z przestrzeni. Kup jakiegoś TM (np. Magnetar, ma hangar mieszczący 4 myśliwce) i tanie M5, które mogą przenosić ładunki M, na przykład różne warianty Odkrywcy. Zadokuj je wszystkie do stacji, kup każdemu napęd skokowy, a potem każ im wylądować na pokładzie TM. Wykonaj nim skok gdzie trzeba i przekaż napędy skokowe statkom, które ich potrzebują (przekazujesz napęd z TM do innego statku, potem z zadokowanego Odkrywcy kolejny do TM i tak w kółko).

Jeśli nie przeszkadzają Ci skrypty i mody to poszukaj w temacie o spolszczeniach skryptu Upgrade Kits.

2. Oznacza to, że masz aktywną licencję policyjną u danej rasy.

3. Da się przenieść ale z misjami trzeba uważać, bo niektóre wymagają wykonania całej w statku, w którym się ją zaczęło.

4. Zależy to głównie od Twojego stylu gry i tego z kim chcesz nim walczyć 😀 Najbardziej uniwersalne są WMP. Generalnie dobrze jest wpleść w uzbrojenie jakieś działka korzystające z amunicji, by oszczędzić trochę energii laserów statku.

5. Do tylnych wieżyczek najlepiej jest zamontować jakieś szybkostrzelne działko i dać im rozkaz obrony rakietowej. Z tego co się orientuję w trybie ochrony strzelają do statków, które obrały Cię za cel. Nieważne, czy dalej prowadzą ogień czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3. Da się przenieść ale z misjami trzeba uważać, bo niektóre wymagają wykonania całej w statku, w którym się ją zaczęło.

Wcale nie, wymagają tylko, aby właśnie ten pasażer był w statku, którym latamy. A czy zmienimy statek (przenosząc pasażera) nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

3. Da się przenieść ale z misjami trzeba uważać, bo niektóre wymagają wykonania całej w statku, w którym się ją zaczęło.

Wcale nie, wymagają tylko, aby właśnie ten pasażer był w statku, którym latamy. A czy zmienimy statek (przenosząc pasażera) nie ma znaczenia.

Pamiętam posty z których wynikało, że w niektórych wypadkach tak jest dlatego napisałem żeby na to uważać. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy w faq jest może spis skrótów? bo np wmp mi nic nie mówi grając w polską wersję językową

Jest, poszukaj w FAQ. Ale tego skrótu tam nie ma. WMP - Wysokoenergetyczny Miotacz Plazmy (stara nazwa z X3R broni przetłumaczonej przez Cenegę w TC jak Miotacz Wysokoenergetycznej Plazmy). Po angielsku HEPT - High Energy Plasma Thrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dorzucę jeszcze parę drobiazgów:

1. Czy tylko handlowiec posiada coś takiego jak poziom? Czy skrzydła bojowe też zdobywają jakieś doświadczenie czy w ogóle takiej opcji nie ma? Malo grałem jak dotąd ze skrzydłami więc nie miałem okazji zauważyć.

2. Czy jest jakaś możliwa statystyka jak zarabia danych statek handlowy? Przydałoby się trochę coś takiego

3. Od czego zależy możliwość transportu towaru między statkami w przestrzeni. Miałem wczoraj 4 statki: jakiegoś M4, Sępa handlowego, splickigo TMa oraz Smoka. I tak, między M4 a Sępem był teleport, tak samo między Sępem a TM, oraz między Smokiem a Sępem, natomiast nie było między Smokiem a TM. Czy tylko można wymieć towar z TP? Swoją drogą efekt teleportu jak ze Star Treka 🙁

Ostatnio nie mogę wlecieć w ogóle na orbitę Marsa bo przy wrotach stoi jakiś M1 czy M2 i chyba próbuje się wcisnąć a ja się rozwalam o niego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W czystej grze nie. Do X3R był skrypt, do TC nie ma (przynajmniej dokładnie takiego).

2. Tylko skryptami. Zobacz do tematu o spolszczeniach i poszukaj, a potem poczyta o skryptach UTProfit i Trade Overview.

3. Zależy od odległości. Statki muszą być bliżej niż 5km. Do tego jeden z nich musi posiadać Teleporter. Przesiądziesz się z każdego statku do statku z Teleporterem i odwrotnie. Nie przesiądziesz się pomiędzy statkami, jeśli żaden z nich nie ma Teleportera. To samo dotyczy wymiany towarów między tymi statkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam jedno pytanie dotyczące wieżyczek. Czy to normalne, że przy ustawieniach "ochrony przeciwrakietowej" wieżyczki z braku rakiet strzelają do mojego celu? Mam tak latając Vidarem, próbuje powoli zdejmować kadłub by "katapultować" pilotów a tu mi wieżyczki zaczynają naparzać i bum. A wskoczenie do opcji i zmiana ustawień wieżyczki to trochę trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...