Skocz do zawartości

Jestem nowy i mam kilka pytań - Proszę przeczytać 1 post


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Czyli bez "mapy Scorpa" jedyna mozliwościa jest latanie w wymienionych przez encyklopedie sektorach i sprawdzanie ,czy osłony są dostepne?

Ok , w takim razie zainstaluję "mapę" i zerknę tylko na osłony 🙁

Cytat

(...)

Co do pytania czy są inne możliwości- tak, są różne skrypty do wyszukiwania towarów (np. Teladi Information Service), zerknij do działu ze skryptami i modami dla TC.

Chyba muszę zacząć pisać większymi literkami 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Chyba muszę zacząć pisać większymi literkami

To było raczej do mnie 🤪

Zacząłem pisac posta w tym samym czasie co Ty Prowler i dlatego nie doczytałem tego co napisałeś.

W każdym razie dziekuję za odpowiedzi.Przetestuję "mape Scorpa" lub któryś z podanych przez was modów.

Czy mape Scorpa można w dowolnym momencie odinstalować bez wpływu na dalszą grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tak odezwe się ni z tąd ni zowąd ja tez mam dość ciekawy sprzęt ale czysty X3 TC strsznie chaczył wystarczyło najnowszą ładkę zainstalować i gra popłyneła mi. Teraz ciężko by gdziekolwiek mi chaczyło i mógłbym oglądać slajdy. Pozdrawiam wszystkich po dłuższczej przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie:

W jaki sposów szkolić marines.

Mam dwie "Pochwy" 🤪 z 10 Marines.

W instrukcji jest napisane ,że szkolić ich mozna w placówce wojskowej.

Ląduję statkiem w takiej placówce,ale nigdzie nie mogę znaleźć opcji szkolenia żołnierzy.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiedziałem gdzie pisać to napisałem tu, podobno temat o pytaniach o problemach, staram się korzystać z encyklopedii, prześledziłem też pytania do FAQ, ale niektórych rzeczy nie mogę znaleźć, prosiłbym kogoś bardziej doświadczonego o odpowiedzi

1. jak przypisać statek TS do farmy przenicy bo taka pierwszą zbudowałem, nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji, chodzi o to żeby sam sobie latał po ogniwa

2. czy taka farma wybudowana w sektorze Boronów nie spowoduje obniżenia u nich reputacji ? gdzieś spotkalem się z takim problemem

3. nie mogę ustawić powiadamiania o dokowaniach do tej stacji - wywala mi jakiś komunikat od nieznanego czy coś takiego

4. jak wyliczyć najprościej opłacalność takiej farmy ? chodzi mi o to żebym nie wydawał więcej na ogniwa niż zarobię na pszenicy 🤪 czyli dobrze ustawić ceny sprzedaży pszenicy i zakupu ogniw

5. postawiłem sobie obok tej farmy wieżę laserową do ochrony i przypisał mi ją jako statek tej farmy, to łączy się z pytaniem nr 1 żeby takim samym statkiem został mój Merkury

6. kupiłem też zaawansowanego satelitę i też go tam umieściłem żeby wiedzieć kto lata w sektorze gdy jestem gdzie indziej, ale nic nie widzę nadal, czy coś muszę specjalnego uaktywnić ?

7. aha i jeszcze gdzieś bylo, że na ręcznym handlu można zarobić na majaglicie i kwiatach słonecznych, akurat w mojej grze na niczym praktycznie nie można zarobić z wyjątkiem rudy, która daje nawet zyski 4-krotne, a wszelkie inne towary za cholerę nie pozwalają zarobić albo tylko minimalnie

to tak na początek się mi nasunęło z mojej gry 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy moje pytania są takie proste, że nikt nie chce mi odpisać czy co ? 🤪 jeśli jednak ktoś by się zdecydował to chociaż kilka słów, które pomogą mi wpaść na właściwy trop

pytanie nr 1 jeszcze sam spróbuję, mam te wymagane handlowe polecenia MK2, ale nie moglem znaleźć polecenia "baza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie wiedziałem gdzie pisać to napisałem tu, podobno temat o pytaniach o problemach, staram się korzystać z encyklopedii, prześledziłem też pytania do FAQ, ale niektórych rzeczy nie mogę znaleźć, prosiłbym kogoś bardziej doświadczonego o odpowiedzi

1. jak przypisać statek TS do farmy przenicy bo taka pierwszą zbudowałem, nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji, chodzi o to żeby sam sobie latał po ogniwa

2. czy taka farma wybudowana w sektorze Boronów nie spowoduje obniżenia u nich reputacji ? gdzieś spotkalem się z takim problemem

3. nie mogę ustawić powiadamiania o dokowaniach do tej stacji - wywala mi jakiś komunikat od nieznanego czy coś takiego

4. jak wyliczyć najprościej opłacalność takiej farmy ? chodzi mi o to żebym nie wydawał więcej na ogniwa niż zarobię na pszenicy 🤪 czyli dobrze ustawić ceny sprzedaży pszenicy i zakupu ogniw

5. postawiłem sobie obok tej farmy wieżę laserową do ochrony i przypisał mi ją jako statek tej farmy, to łączy się z pytaniem nr 1 żeby takim samym statkiem został mój Merkury

6. kupiłem też zaawansowanego satelitę i też go tam umieściłem żeby wiedzieć kto lata w sektorze gdy jestem gdzie indziej, ale nic nie widzę nadal, czy coś muszę specjalnego uaktywnić ?

7. aha i jeszcze gdzieś bylo, że na ręcznym handlu można zarobić na majaglicie i kwiatach słonecznych, akurat w mojej grze na niczym praktycznie nie można zarobić z wyjątkiem rudy, która daje nawet zyski 4-krotne, a wszelkie inne towary za cholerę nie pozwalają zarobić albo tylko minimalnie

to tak na początek się mi nasunęło z mojej gry 😉

1 - Aby móc przypisać statek do stacji musisz wejść w jego rozkazy czyli namierzasz statek następnie aktywujesz listę poleceń klawisz C, lub naciskasz domyślny klawisz R i z listy wyszukujesz ten interesujący cię statek. Następnie lewym przyciskiem myszy naciskasz na jego nazwę a to z kolei spowoduje otwarcie się okna konsoli w którym masz polecenia Nawigacyjne, Bojowe i temu podobne. Na dole tego okna masz Konfiguracja a w niej Baza po aktywowaniu jej przypisujesz bazę dla twojego statku.

2 - Sama farma pszenicy nie wpłynie na twoja reputację, no chyba że pozytywnie za sprzedane surowce. Ale gdy wybudujesz Destylarnie gwiezdnej wódki to stracisz reputację a na domiar złego zniszczą ci fabrykę. Dlatego dobrze jest budować fabryki z nielegalnymi produktami w sektorach piratów lub w sektorach nieznanych.

3 - A o jakie dokowanie dokładnie ci chodzi ? Bo jeżeli o dokowanie twoich statków do stacji to ustawiasz to w opcjach twojej stacji.

4 - w sieci jest Kalkulator kompleks. Pozwoli tobie obliczyć koszty produkcji w każdym sektorze z każdą fabryką.

5 - Czytaj punkt 1

6 - Ja takich problemów nie mam. PO zakupieniu statelity lecę do sektora naciskam F i sruuuu wyrzucam jedną satelitę. Nie interesuje mnie mój kompleks, fabryka. Stawiaj satelity przy tych fabrykach z których będziesz kupował a raczej będą kupowali piloci twoich TS-ków. Nie zapomnij wyposażyć swoje TS-ki w Polecenia Handlowe MK I i MK II, Napęd skokowy, te są najważniejsze, jakieś uzbrojenie też się przyda.

7 - W instrukcji masz napisane czym handlować na początek, o ile takowa posiadasz 😀)). Odnośnie produktów co i jak sprzedawać masz tutaj na forum. W postach jest opisane jak ludzie wzbogacają się na sprzedaży Ogniw Energetycznych i Gwiezdnej wódki.

Jak niechcesz sobie popsuć gry nie czytaj tego Spojlerka

Spoiler

Na początek możesz handlować gwiezdną wódką. Gwięzdną wódkę możesz kupić i sprzedać w tym samym sektorze na północ od Argon Prime - Herons Nebula ( nazwę sektora piszę z głowy ). Gdy się dorobisz poszukaj porzuconych TS-ków jest ich pełnooo. Następnie niech ten jeden TS-ek sprzedaje gwiezdną wódzię. Ale rób to ręcznie. Bo przeskanują ci kilka razy TS-ka i nie zdziw się jak będziesz jak Harrison Ford w filmie "Ścigany" 😀

Drugiego TS-ka możesz przypisać do sprzedawania Ogniw Energetycznych w The Wall, Power Cicle, The Hole, Ore Belt.

Gdy dorobisz się więcej kasiurki to te swoje TS-ki możesz wyposażyć w system wiertniczy i możesz zacząć "Łuskać" asteroidy. O tym też jest tutaj opisane na forum.

Potem możesz zakupić jakąś fabrykę zależy od tego jaką chcesz prowadzić rozgrywkę - uczciwą, kopalnie lub bawić się w przemytnika w tedy zakupujesz fabrykę gwiezdnej wódzi.

Cytat

nie wiem czy moje pytania są takie proste, że nikt nie chce mi odpisać czy co ? 😀 jeśli jednak ktoś by się zdecydował to chociaż kilka słów, które pomogą mi wpaść na właściwy trop

pytanie nr 1 jeszcze sam spróbuję, mam te wymagane handlowe polecenia MK2, ale nie moglem znaleźć polecenia "baza"

Na wszystkie twoje pytania są odpowiedzi na tym forum. Wystarczyło tylko chcieć poszukać Opcja szukaj nie boli

Bo gdyby naprawdę zależało ci na tym to byś sam to znalazł. Ale po co lepiej iść na łatwiznę. Warto było czekać 24 godziny aż ktoś odpisze ? Wstydź się 😀))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jagoda za odpowiedzi 🤪

instrukcję mam, raz ją przeczytałem, ale trudno wszystko spamiętać, może niektóre rzeczy sam bym znalazł, ale na forum jest wiele rzeczy, a odszukanie czegoś konkretnego nie jest takie łatwe, poza tym co chwila jest o jakichś skryptach, a ja gram na podstawowej wersji, poza tym chciałem zagadać ze starymi wyjadaczami jak Ty 😉

3) chodziło mi o dokowania obcych statków do mojej farmy żebym wiedział kto tam zagląda w ogóle, czy to możliwe ?

6) z tym satelitą to ceny widzę, ok., ale chodziło mi o to czy będąc gdzieś daleko mogę zobaczyć jakie statki latają w sektorze, w którym mam farmę i satelitę, czy jest jakieś zagrożenie dla fabryki np., czy to jest w ogóle możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i stary wyjadacz ? 🤪 Dobre to ci się udało. Ale daleko mi do tego. Szczerze ? Ja tylko strony oglądałam w instrukcji zwłaszcza w trakcie instalacji gry 😉 Potem to albo sama doszłam do tego albo czytałam na forum. Ale luz ja też sporo idiotycznych pytań zadałam by wtopić się w tłum 😀

3 - Nie wiem. Nigdy się w to nie bawiłam. Mnie tylko interesowało to że towar schodził a kasa się sypała. Najdziwniejsze jest to że Piraci lub Książę mogą dokować do każdej stacji, bazy pomimo tego że są to jednostki wrogie ( ujemna reputacja ). Ale co jest jeszcze dziwniejsze że nie posiadają żadnych systemów maskujących ani łamiących zabezpieczenia stacji. Zawsze, ale to zawsze zadokują do twojej lub należącej do NPC bazy. To tez pamiętaj byś nie niszczył Pirackich lub księcia TS-ków. Nie ucina się ręki która karmi 😀

6 - Tak możesz zobaczyć aktywuj sektor w którym znajduje się satelita i po sprawie. Musisz tylko uważać na kosmiczne muszki, bo jak latają za blisko twojej satelity to może ona odczytać je jako M1 lub M2. Czasem tez france kabelki przegryzają w satelicie i klapa satelita nie działa. Ale w HQ księcia można kupić taki lepik na muszki 😀 A co do ataków na twoja stacje to tak jak najbardziej istnieje zagrożenie ze strony każdej z ras z którą masz na pieńku, to chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest w ogóle możliwe to co napisałem na końcu to chodziło mi czy możliwe jest zobaczenie latających w sektorze statków, a nie czy ktoś może zaatakować moją stację 🤪

faktycznie muszę jeszcze sporo poczytać, a nie się błaźnić na forum 😉

coraz lepsze masz avatary, może się bliżej poznamy ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

faktycznie muszę jeszcze sporo poczytać, a nie się błaźnić na forum 🤪

coraz lepsze masz avatary, może się bliżej poznamy ? 😉

To nie błaźnij.

Zajrzyj na mapę sektorów (średnik). Sektor, w którym masz swój statek lub satelitę masz zaznaczony na zielono. Wystarczy wybrać ten sektor i wejść do niego to masz podgląd co tam lata. Wróg oczywiście zaznaczony na czerwono tak samo jak na graviradarze z prawej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań (jako bardzo początkujący) 🤪

1. czy da się sprzedać fabrykę (albo jak się pozbyć niepotrzebnej)

2. czytałem że "fabrykę" wódeczki najlepiej zbudować w jakimś neutralnym sektorze, tak z ciekawości - wybudowana w "kąciku" np. presi. end automatycznie pogorszy notowania u "arabów" ???

3. mam frachtowiec na full wypasie przypisany do fabryki ale mimo że brakuje ogniwek on spokojnie czeka/ł przycumowany i się l nie ruszy, ostatnio dostał rozkazy handlowe MK3 i lata jako "wszechświatowy" i zarabia ale ręcznie muszę dowozić zaopatrzenie o czym mogłem zapomnieć.

4. zastanawiam się nad jakimś skryptem wprowadzającym "zamieszanie" we wszechświecie, ale nie zależy mi na wojnie ras tylko bardziej na inwazjach krzaczków, yaki, piratów, walkach okrętów ale bez zbędnego niszczenia infrastruktury itd. nie wiem który skrypt wybrać - Improved Races-V14 czy khaak invasion11 + race patrols a może jakiś inny 😉 😀

5. w skrypcie race patrols o ile dobrze zrozumiałem chodzi o to że w przypadku ataku na stację, flota danej rasy zbiera się i wpada przywitać agresora ???

6. jakie transportowce lepiej kupować dla handlarzy ??? duże ale wolniejsze np mistral sup fr. 14000t czy raczej szybsze ale o mniejszych ładowniach 4000 t, bo czasami dochodzi do paradoksów że super fr. wiezie 300t rudy ???

7. w doku maruder jest pan który ulepsza okręty - dany statek może ulepszyć dowolną ilość razy (np prędkość) czy jest jakiś limit ????

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy to jest w ogóle możliwe to co napisałem na końcu to chodziło mi czy możliwe jest zobaczenie latających w sektorze statków, a nie czy ktoś może zaatakować moją stację 🤪

faktycznie muszę jeszcze sporo poczytać, a nie się błaźnić na forum 😉

Co raz lepiej. Pytanie dotyczy nie tyle instrukcji, co zwykłej klawiszologi gry. To już nawet z tym się ludziom nie chce zapoznać siadając do gry.

Temat zamykam. Proszę po raz kolejny zadawać pytania w odpowiednich tematach, jeśli nie ma odpowiedniego tematu, proszę założyć nowy, nadając odpowiedni, odnoszący się do pytania tytuł tematu.

Proszę o nie tworzenie tematów typu: kilka pytań itp. Jedno pytanie, jeden temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chciałbym się przywitać, jako iż jestem nowy na forum.

Od 2 dni jestem posiadaczem X3:TC i mam kilka pytań.

1. Czy w tej grze da się zmienić poziom trudności? Jeśli tak to jak.

2. Od czego najlepiej zacząć w tej grze.

3. Ile wam przeciętnie zajmuje czasu, zdobycie jakiegoś dobrego statku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Na początku chciałbym się przywitać, jako iż jestem nowy na forum.

Od 2 dni jestem posiadaczem X3:TC i mam kilka pytań.

1. Czy w tej grze da się zmienić poziom trudności? Jeśli tak to jak.

2. Od czego najlepiej zacząć w tej grze.

3. Ile wam przeciętnie zajmuje czasu, zdobycie jakiegoś dobrego statku.

Pozdrawiam

1 - z palca się nie da - gra sama się dostosowuje

2 - od walki, od handlu - zależy co kto lubi

3 - 1/2 do godzinki - jak się nudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartuj jako Skromny Kupiec. Sprzedaj w stoczni myśliwiec bez wyposażenia. Nie rozbudowuj statku. Kup ogniwa i leć na północ (o ile w kosmosie tak to można określić) do Herons Nebula i sprzedaj towar w kopalni krzemu, kup płytki krzemowe ile się da i handluj nimi w Argon Prime za cenę powyżej 500-600 kr za sztukę. Obrócisz parę razy i powinieneś 1 mln zrobić w ciągu godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...