Skocz do zawartości

X Rebirth - nowa gra Egosoftu zapowiedziana na 15.11.2013


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 22.08.2011 o 15:21, Renegade napisał:

Dlaczego? Gra jest robiona już od 4 lat, w tym czasie da się zrobić dwie gry ;p

Nie wiem ale coś na rzeczy musi być skoro na na prezentacji jest jak byk 2012....na stronie Ego za to cały czas info o 4 kwartale bieżącego roku. Jeśli tak będzie to trochę smutno ale mało jest gier które nie są przesuwane, oby wyszło to na dobre grze jeśli to nie żaden błąd w prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2011 o 19:45, bufi napisał:

Mało tego, gracz będzie sterować TYLKO JEDNYM statkiem przez całą grę. Czyli powrót do XBTF.

Będzie można dokupić moduły. Innymi statkami bedziemy sterować zdalnie.

Fajna sprawa z modularnością statków. Niszczymy capitalowi moduł łączności i już

nie wezwie pomocy, albo napęd skokowy i już nie ucieknie.

Zaraz, chwila. Przecież teraz też latamy tylko jednym statkiem, pozostałymi sterując zdalnie.

Co innego, jeśli tego jednego statku nie będziemy mogli zmienić na inny tak jak w tej chwili.

Będzie to zapewne coś podobnego do DarkStar One, tam też latało się przez cała grę jednym statkiem, a za wykonanie misji dostawaliśmy możliwość rozbudowy tego statku. Zależnie od tego jakie moduły kupiliśmy i zamontowaliśmy, zyskiwaliśmy większą szybkość, więcej energii dla broni lub cięższy pancerz.

Myślę że tak właśnie będzie to wyglądało, a od inwencji gracza będzie zależało czy przerobi swój statek na szybki i lekki myśliwiec, czy ciężko zbrojną, ale wolniejszą korwetę. Mam tylko nadzieję, że wszelkie zmiany będą w każdej chwili odwracalne, poprzez sprzedaż jednych modułów i zakup innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez słowo "dodatki"? 😀 Mi to się kojarzy właśnie z modułami 😀

Z tego co gość mówił na prezentacji zrozumiałem, że będziemy sterować innymi statkami normalnie, z tą różnicą, że zdalnie (czyli fizycznie będziemy w tym starym, zdezelowanym z chwalebną przeszłością 😀 ). Przynajmniej ja tak to zrozumiałem 😀

W sumie to co pisze Yacek również jest możliwe i ten pomysł mi się nawet spodobał 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2011 o 20:25, Yacek napisał:

Zaraz, chwila. Przecież teraz też latamy tylko jednym statkiem, pozostałymi sterując zdalnie.

Ja tam latam czym se chce, Jak chce się gdzieś szybko przemieścić, to wsiadam w spitfire, albo

zaawansowanego odkrywcę. Jak chce sobie postrzelac to wsiadam do panterki M7.

Widomo, że naraz sterujesz jednym bo jak inaczej?

Cytat

Co innego, jeśli tego jednego statku nie będziemy mogli zmienić na inny tak jak w tej chwili.

No właśnie. J.w.

Cytat

Myślę że tak właśnie będzie to wyglądało, a od inwencji gracza będzie zależało czy przerobi swój statek na szybki i lekki myśliwiec, czy ciężko zbrojną, ale wolniejszą korwetę. Mam tylko nadzieję, że wszelkie zmiany będą w każdej chwili odwracalne, poprzez sprzedaż jednych modułów i zakup innych.

Bez sensu 'co chwila' sprzedawać coś i kupowac. Mam nadzieję, że będe mógł taki moduł w każdej chwili włączyć-wyłączyć i z cięzko uzbrojonej

korwety za chwile będzie zwinny zwiadowca. Ale wątpię aby to się udało. Trudno sobie wyobrazić logiczne rozwiązanie.

Za to będziemy mieli większą kontrolę nad załogą, własnego i naszych statków. Nie będzie już misji typu, przewieź personel wojskowy, albo

dostarcz daną ilośc towaru na czas. Twórcy twierdzą, że misje i fabuła są tak skonstruowane, że nie będziemy tęsknić za starym systemem.

W koncu ten sam schemat w rozwiązaniach technicznich jest już od 5 części.

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos nie jestem przekonany, dziś była relacja na Hyperze z GC i potwierdzilo deep siver ze bedzie mozna latac 1 statkiem a innymi sterować zdalnie. Co to za przyjemnosc zakupic statek i nie miec możliwości polatania, jak dla mnie bez sensu. I żebym nie wykrakał jest możliwe że bedzie dlc na hyperze tak nieśmialo bąkali na ten temat. Na stronie ego jest dyskusja na temat platnych dodatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczając na rynek grę X3: Konflikt Terrański, studio Egosoft ogłosiło, że na niej kończy serię, którą zaczęła się w 1999 roku wraz z X: Beyond the Frontier. Okazało się jednak, że bynajmniej nie zamierzają pożegnać się ze stworzonym przez siebie X-Universe...

Trailer w HD link:

Z filmu tego wynika że prawdopodobnie będzie można kolonizować planety...

I drugi film:

http://www.youtube.com/watch?v=F9I0UzWb5GU

__________________________________________________________________________________

Zgodnie z z obietnicą, stara trylogia (o ile tam można nazwać serię składająca się - wraz z dwoma wielkimi samodzielnymi dodatkami - z pięciu gier) zakończyła się. X Rebirth będzie zupełnie nową grą, a nie rozwinięciem poprzednich. Bernd Lehahn, szef Egosoftu, wyjawił nieco na temat przyczyny tej rewolucji:

Pracowaliśmy nad starymi grami spod znaku X od 1996 do 2007 roku. 11 lat wypełnionych głównie dodawaniem nowych elementów i funkcjonalności. Dwukrotnie zmienialiśmy silnik graficzny i dokonaliśmy wielu innych wielkich zmian technologicznych, ale nigdy nie byliśmy w sytuacji, w której zaczynalibyśmy od zera. To wielki luksus dla twórców gier. Jednakże dodawanie nowych elementów do istniejącego projektu gry ma swoje ograniczenia. Dodanie zbyt wielu nieprzewidzianych wcześniej rzeczy jest jak budowanie coraz wyższej i wyższej wieży. Zaczynają się problemy. Na przykład interfejs staje się coraz bardziej złożony - a to raczej nie należy do pozytywnych elementów. Tak więc w 2007 roku zdecydowaliśmy się odciąć od swoich korzeni i zacząć zupełnie od nowa.

Z tego co powiedział Bernd Lehahn wynika jeszcze jedna ciekawostka: prace nad X Rebirth rozpoczęły się cztery lata temu. Przez ten cały czas udało się utrzymać je w tajemnicy, a teraz nie tylko dowiedzieliśmy się jaka gra powstaje, ale od razu otrzymaliśmy trailer stworzony ze scen z rozgrywki i kilka pięknych screenshotów.

Czym będzie X Rebirth? Ma zaoferować to, co fani serii cenią sobie w grach Egosoftu, ale zarazem zaoferować zupełnie nowe rozwiązania. Koncepcja handluj, walcz, buduj, myśl dalej zostaje u podstaw, ale rozgrywka ma stać się dużo bardziej osobista i szybsza, a sama gra większa. Ma się zmienić też jedna kluczowa rzecz - choć zaawansowani gracze odnajdą to co kochają, nowicjusze mają mieć znacznie ułatwione życie. Inaczej mówiąc, pierwszy kontakt z X Rebirth ma nie onieśmielać, lecz zachęcać...

Więcej szczegółów na razie nie ujawniono, ale fani na forum Egosoftu już tropią poszlaki wynikające z trailera i wypowiedzi Bernda Lehahna.

Edytowane przez Xenon.Q
Post przeniesiony do odpowiedniego tematu, nie ma potrzeby zakładania nowego tematu. Przeglądnij ten temat, a może dowiesz coś więcej niz napisałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2011 o 23:51, piotr111 napisał:

Ja jakos nie jestem przekonany, dziś była relacja na Hyperze z GC i potwierdzilo deep siver ze bedzie mozna latac 1 statkiem a innymi sterować zdalnie. Co to za przyjemnosc zakupic statek i nie miec możliwości polatania, jak dla mnie bez sensu. I żebym nie wykrakał jest możliwe że bedzie dlc na hyperze tak nieśmialo bąkali na ten temat. Na stronie ego jest dyskusja na temat platnych dodatkow.

Tak... będzie można mieć tylko jeden statek którym będzie sie samodzielnie latać lecz nie tylko,ponieważ po tym statku bedzie można również chodzić i rozmawiać z załogą... A swoimi flotami będzie można dowodzić ze statku dowodzienia(tego początkowego).

I latanie tym początkowym statkiem bedzie tylko w trybie kampanii,a nie w trybie "dowolnym" gdzie będzie można latać każdym zakupionym wcześniej statkiem tak jak w dobrze nam znanym juz X3 itp.

PS: Z tego co mi wiadomo to będzie widok z kabiny... mozna przez jakąś sekundę ujrzeć ten widok w moim poście miejsce wyżej(Drugi film z Gamescom 2011 trailer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam dla Was ciekawy artykuł ze stronki gry-online.pl 😀 http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=7715 zabierajcie się do czytania bo będzie tylko dostępny 14 dni od dzisiaj. Mnie bardzo spodobała się możliwość chodzenia po statku i rozmawiania z załogą 😁 Pomysł z tymi obwodnicami też ciekawy, zwłaszcza że można przerwać podroż w dowolnym momencie. Co Wy o tym myślicie? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2011 o 14:17, Riess napisał:

Chodzenie po statku przestanie bawić po tygodniu zaś znając umiejętności artystów z Ego na polu tworzenia ludzi, necromorphy z Dead Space będą wyglądać bardziej żywo i mniej odpychająco od załogi statku.

Riess nikt za karę nie każe Ci na szczęście grać w Rebrith, sam nie mam pojęcia jak to wszystko będzie się prezentować ale nie mam zamiaru skreślać twórców za to że starają się zmienić cokolwiek. Nie jestem jakimś fanem Ego i niektóre rzeczy też nie bardzo mi się podobają ale żeby od razu być tak sceptycznie nastawionym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2011 o 16:23, tomol665 napisał:

Już mi się podoba coraz bardziej 😀 Egosoft robi dobrą robotę, ale czy wyjdzie ta gra pod koniec stycznia 2012 to jeszcze dalej nie wiadomo.

PS. Ciekawe jeżeli ktoś będzie robił mody do X: Rebirth np. BSG to ciekawe czy zrobi statki z wnętrzem( Galactica i CIC) 😀

Co do tego czy wyjdzie pod koniec stycznia... premiera światowa jest juz w listopadzie.

A co do wnętrz statków(kabin) to są one już w grze bez żadnych modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2011 o 18:16, Xenon.Q napisał:

Co do tego czy wyjdzie pod koniec stycznia... premiera światowa jest juz w listopadzie.

Data wydania nie jest jasno określona, Ego pisze o czwartym kwartale tego roku, więc może to być październik (jak podają obce sklepy internetowe i równałoby się to dacie wydania TC), ale równie dobrze może to być koniec roku (gwiazdka).

W dniu 6.09.2011 o 18:16, Xenon.Q napisał:

A co do wnętrz statków(kabin) to są one już w grze bez żadnych modów.

Owszem. Ale przeczytaj jeszcze raz post poprzednika i zobacz w jakim kontekście on pisze o wnętrzach statków (chodzi mu o to, że jeśli pojawi się do XR mod z dodatkowymi statkami, to czy po nich też będzie można chodzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Owszem. Ale przeczytaj jeszcze raz post poprzednika i zobacz w jakim kontekście on pisze o wnętrzach statków (chodzi mu o to, że jeśli pojawi się do XR mod z dodatkowymi statkami, to czy po nich też będzie można chodzić).

Jeśli chodzi o mod ze statkami to prawie napewno powstaną widoki z ich wnętrz... a co do chodzenia po nich to niewiem bo jest to raczej skomplikowana czynność i dosyć trudno takie coś stworzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2011 o 16:54, Melkor napisał:

Riess nikt za karę nie każe Ci na szczęście grać w Rebrith, sam nie mam pojęcia jak to wszystko będzie się prezentować ale nie mam zamiaru skreślać twórców za to że starają się zmienić cokolwiek. Nie jestem jakimś fanem Ego i niektóre rzeczy też nie bardzo mi się podobają ale żeby od razu być tak sceptycznie nastawionym?

Sceptycznie nastawiony? Ależ ja jestem tylko realistą ze stażem (kto pamięta jak miało być z X2: The Return?). 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2011 o 18:29, Xenon.Q napisał:

Jeśli chodzi o mod ze statkami to prawie napewno powstaną widoki z ich wnętrz... a co do chodzenia po nich to niewiem bo jest to raczej skomplikowana czynność i dosyć trudno takie coś stworzyć...

Z tym się zgadzam. To może być zarezerwowane tylko dla programistów Ego i jednego statku (gracza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy, na razie to jest takie trochę wróżenie z fusów. Ja chciałbym zobaczyć 2 rzeczy: cenę i wymagania (te na pudełku, a niewydumane których sporo w necie). A kupie chociaż z czystej ciekawości i z tego powodu że to X.

Inną sprawą jest to że nie wolno nam zapominać o tym że gra będzie otwarta na mody od społeczeństwa. A to duży plus. Wiele modów czy nawet prostych skryptów od graczy umożliwiło tak naprawdę jako takie mało upierdliwe granie czy to w X3:R czy TC. A na pewno uczyniło ciekawszym. 😀

PS witam po dłuższej przerwie = wakacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy mówili, że robią grę zupełnie od nowa, bo nawrzucali więcej niż przewidywali i zaczęły się schodki 😀 W każdym razie nawet silnik gry jest nowy. Jedyne co jest stare to świat (tudzież uniwersum, jak kto woli) 😀

W dniu 5.09.2011 o 20:28, Xenon.Q napisał:

Tak... będzie można mieć tylko jeden statek którym będzie sie samodzielnie latać lecz nie tylko,ponieważ po tym statku bedzie można również chodzić i rozmawiać z załogą... A swoimi flotami będzie można dowodzić ze statku dowodzienia(tego początkowego).

I latanie tym początkowym statkiem bedzie tylko w trybie kampanii,a nie w trybie "dowolnym" gdzie będzie można latać każdym zakupionym wcześniej statkiem tak jak w dobrze nam znanym juz X3 itp.

Czy to jest oficjalna informacja od Egosoftu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...