Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lotniskowcami bez skryptów w TC gra się ciężko. Po instalacji Codea i Bounce można zacząć czerpać z nich większą przyjemność, pisałem już o tym wcześniej.

Skrypty, które podałeś działają z XRM, ba, są nawet polecane przez autora. Widać robisz coś nie tak W jaki sposób je instalujesz?

Lista niekompatybilnych skryptów/modów jest tutaj http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3636817#3636817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marine repairs- jeśli dobrze zainstalowałeś to w opcjach sztucznej inteligencji powinieneś móc włączyć i wyłączyć funkcję naprawy statków przez marines.

NPC BA- wymagana jest uprzednia instalacja skryptu http://xudb.pl/topic/345-skrypt-community-configuration-menu/. Po instalacji obu ustawiasz w opcjach interfejsu hotkey dla CCM i dopiero tam zmieniasz ustawienia NPC BA.

Rangi- które zainstalowałeś ? Jeśli Numeric Ranks to w oknie informacji osobistych przy rangach pojawiają się dodatkowo ich numery. Nic innego ten skrypt nie oferuje.

Jeśli Display Ranks to wymaga on, podobnie jak NPC BA, dodatkowych bibliotek (http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=233377). Po instalacji całości będziesz miał możliwość ustawienia hotkeya w opcjach interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2012 o 13:55, Prowler napisał:

Lotniskowcami bez skryptów w TC gra się ciężko. Po instalacji Codea i Bounce można zacząć czerpać z nich większą przyjemność, pisałem już o tym wcześniej.

W TC używanie lotniskowców bez skryptów jest trudne, wręcz bezsensowne. W AP jest już dużo lepiej, gram w AP+XRM, nie mam żadnych skryptów do obsługi lotniskowców, po za tym który jest w AP i spokojnie latam lotniskowcem.

W dniu 2.07.2012 o 12:50, michal3588 napisał:

Chciałem zainstalować NPC Bailing Addon, Rangi i Mechaników Marine ale mimo poprawnej instalacji w grze po prostu ich nie ma. Nawet nie pojawiają się hotkeye do ustawienia.

Przeczytaj opis instalacji NPC Bail Addon: http://xudb.pl/topic/348-skrypt-npc-bailing-addon/page__p__4336#entry4336

Jak pisał Prowler wymaga on do działania zainstalowania dwóch dodatkowych skryptów.

Co do rang to polecam:http://xudb.pl/topic/2026-skrypt-kod-md-ranks-for-xenon-khaak-pirates-and-yaki/page__p__30707#entry30707 opis instalacji masz w linku.

Skrypt Marines Repair również jest tu na forum opisany, linka szukaj w temacie o spolszczeniach skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wrzuceniu tych bibliotek muszę jeszcze raz instalować te skrypty? Bo wrzuciłem biblioteki i nic się nie zmieniło. Żeby nie było instalowałem wrzucając T i Scripts do głównego folderu;].

Yacek

Włąśnie z tych tematów brałem linki i spolszczenia;]. Zdaje się, że zgodnie z instrukcjami wszystko robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2012 o 14:35, michal3588 napisał:

Może nie wszystko idzie tak jak bym chciał ale aż tak tępy nie jestem żeby przy włączonej grze mody instalować 😁. Zainstalowałem też wersję bibliotek przez menagera i nadal nie mam hotkeyow do ustawienia;[.

Przecież nic takiego nie twierdziłem, wolałem jednak dokładnie opisać sposób instalacji.

Instalowałeś bibliotekę JSON, a zainstalowałeś skrypt Community Configuration Menu.

Proponuje dalsze pytania odnośnie problemów ze skryptami pisać w odpowiednich tematach tych skryptów (linki już masz do nich). ten temat dotyczy XRM i trzymajmy się tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2012 o 16:02, michal3588 napisał:

Czy XRM dodaje bronie omijające tarcze? Szczególnie gdy walczę z piratami to często mając jeszcze z 80% tarcz muszę ratować się skokiem bo kadłub mam już na 10-20%.

Czyżbyś nie grał w czystą grę?

Miotacz materii jest standardową bronią (znaną chyba od początku serii X) uszkadzającą kadłub z pominięciem osłon. Przeczytaj opis tej broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanie. Na ile ustawiacie prawdopodobieństwo użycia rakiet w TC XRM, a także jak w AP XRM(różnicy chyba nie ma, ale kilka osób gra w AP, a nam pomagają). Tworze grupy patrolowo-bojowe, która będą zautomatyzowane, żebym nie musiał do nich często zaglądać(automatyczne zaopatrywanie się w rakiety, przypisanie do fabryk, Fregat, Okrętów Liniowych i Valhalli oczywiście:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w wyborze niszczyciela i jego uzbrojenia. Myślałem, że najbardziej uniwersalne będą Khaak ze swoimi emiterami albo Paradianie z potrójnym laserem. Niby trafiają nawet małe myśliwce ale zamiast trafić i przypalić tym laserem wo wieżyczki tylko "trącają" wroga trwającymi ułamek sekundy strzałami. W ten sposób nawet Emiter kyonowy gamma ma problemy z m3/m4 ;/. Da się coś zrobić, żeby te lasery spalały ciągłym promieniem zamiast tak strzelać?

Jeśli nie to mam inne pytanie;]. Jakich niszczycieli Wy używacie i dlaczego. Zależy mi na statku, który poradzi sobie zarówno z drobnicą jak i z poważniejszym przeciwnikiem. Uprzedzając odpowiem, że wiem, że to myśliwce są od drobnicy ale nie lubię latać chmarą 50 statków i wolę prowadzić niszczyciel w obstawie max 2/3 korwet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 50 myśliwców:) 10 M3+, 2-4 korwety M6 wielo-wieżowe(np. takie jak Centaur Strażnik na XRM)

a)Na jakim grasz modzie(czy na Vanilli)

😎 A podczas strzelania Kha'kowymi broniami trzymasz przycisk ognia cały czas, czy puszczasz? Nie strzelałem ich bronią nigdy w walce, więc nie wiem

Jak grasz na XRM to drobnicę łatwo rozwalić rakietami i właśnie laserami ognia ciągłego(każda rasa ma swoją wersję), a także nasza drobnica jest lepsza(wroga zresztą również, ale to w końcu my mamy koło siebie 10 najlepszych myśliwców w galaktyce:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o statki z moda XRM, pisz w temacie moda.

Jeśli pytasz o statki z Vanilli, znajdź odpowiedni temat i pisz w nim. Są na forum tematy o statkach prawie wszystkich klas, a o M2 pewnie znajdzie się nawet kilka takich tematów.

Co do statków M2 w XRM, ja używam (czasem nimi latam osobiście) następujących: Nagoja, Tempest, Zaawansowany Niszczyciel i Kyoto. Kyoto to najnowszy nabytek i możliwość zadokowania do niego 12 statków M6 daje czadu.

Dlaczego te statki? Bo tak mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jak mówi Yacek - ten mix broni najlepiej się sprawdza gorzej jak w XRM trafi się na bombowce bądź fregaty rakietowe i wtedy nawet antyrakietowa obrona może nie dać rady. Z trudem sam osłonię się przed rakietami wroga ale nie za każdym razem i to mi się podoba w XRM bo trzeba się bardziej natrudzić. Kyoto jeszcze nie testowałem ale w mniejszej wersji można zastąpić Rybitwą M7 która ma 5 lub 6 zaczepów na M6 i plus reszta myśliwce do 20szt i potężny luk 10000 a jak na M7 to dużo ( dobra alternatywa i tańszy 😛 ). Wiem że niektórzy nie lubią Teledańskich statków...😛 ja kupuje tylko jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Te emocje czy obrona rakietowa zdąży zestrzelić rakiety zanim ciebie trafią i ten chaos w walce(jest potrzebny), gdy masz mniej niż połowę osłon, a na ciebie właśnie lecą kolejne rakiety z bombowca:) ehh. Dlatego teraz liczy się eskorta. wystarczy, że masz koło siebie kolejne dwie korwety z obroną rakietową C(tą co broni statek i sprzymierzone w okolicy). Szansa, że nie zadziała maleje, a większa siła ognia jest bardziej przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...