Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mala dygresja a propos moich narzekan na nie przydatnosc M3. Wczoraj eskadra moich Eclipse Prototype w ilosci 10 sztuk rozniosla pokolei dwa Xenonskie C i chyba jeden albo dwa G. Na nagrodach w 30 minut zarobilem chyba z 5 milonow. A zarobilbym wiecej gdybym mial wszystkie licencje. Moje straty wyniosly 3 Zacmienia. W walce braly jeszcze udzial Cerber i Gryf ale one tylko dobijaly. A pisze to zeby pokazac skutecznosc M3 i zeby sie pochwalic 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nadrabiałem zaległości i ściągnąłem pod rząd kilka patche od 1.20 do 1.23 oczywiście z włączaniem gry pomiędzy kolejnymi patchami i sprawdzaniem czy i jak działają. Rzuciło mi się w oczy to, że OTAS Tempest ma read-texta(zresztą tak jak część skryptów u mnie- NPC Baily, Mosquito i coś jeszcze). Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie pliki w t. Tam są nazwy statków i ich opisy, czy przeinstalować XRM od nowa, a może wystarczy tylko przeinstalować skrypty 1.22, 1.23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na readtexty wystarczy tylko i wyłącznie ściągnąć nowe spolszczenie. Sam latam Tempestem w grze i jest OK (przynajmniej w wersji moda dla AP, ale plik zawierający opis i nazwę Tempesta jest taki sam w dla obu wersji).

Zmiany w plikach tekstowych widać od razu, wystarczy wyłączyć grę, podmienić pliki txt i uruchomić ponownie grę. Sam tak wiele razy robię przy sprawdzaniu efektów tłumaczenia kolejnych części tekstu.

Jeśli masz lukę w aktualizacji moda (od 1.20 do 1.23) to wystarczy że ściągniesz patcha 1.23, zainstalujesz i uruchomisz grę. Po starcie gry uruchamiasz tylko wszystkie skrypty:

temp.xrm.1.20to1.21patch.TC (lub AP zależy jaka gra)

temp.xrm.1.21to1.22patch.TC

temp.xrm.1.22to1.23patch.TC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o statystyki w plikach;]. Przecież piszę że do X3 editora potrzebne. Ale już nieważne bo trochę się pobawiłem i przypomniałem sobie co i jak.

EDIT: A przegięty najbardziej Terrański Verdandi. Dostałem go na początku z pełnym wyposażeniem i latam nim do tej pory. Na koncie 60mln ranga bojowa Podpułkownik a ja dalej M3 latam. Jak na razie mój rekord to solo z Ciężkim Rybołowem(M6) latając M3 bez rakiet O_o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje Strażnik(np. Vidar Strażnik, Centaur Strażnik) mają sporo wież, ale mało slotów na głównych i są to okręty przeznaczone do walki z myśliwcami, ale nic nie przeszkadza w walce z M6, choć już z M7 ciężej idzie. Teraz zależy czy wolisz statek z dużą ilością wieżyczek, czy potężną artylerią przednią

Na Vanilii przez długi, długi czas latałem w M4 Szabla i rozwalałem M6 także bez rakiet, bo takowych nie było na rynku 😀. Ehh. Ta epickość gdy szarżujesz w myśliwcu na korwetę, która powinna być skuteczna przeciwko myśliwcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się do XRM dołączyć jakiś skrypt pozwalający na szybkie dokowanie statków do naszego lotniskowca? Czy statki sterowane przez AI mogą dzięki automatowi dokującemu "teleportować" się do hangaru z np 5km? To, że muszę czekać 15min aż wszystkie statki okrążą mnie 47 razy i raczą zadokować psuje mi całą frajdę z dowodzenia lotniskowcem;/. A jak nie daj bóg przesunę nie o 1cm to wszystko od nowa zaczyna krążyć no bo przecież korektę lądowania trzeba zrobić :/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2012 o 18:11, Centurion napisał:

myśliwce bardzo sprawnie dokują.

To u mnie jest chyba coś nie tak bo myśliwce dokują tak samo jak ja do stacji na automacie. Najpierw jako tako podlatuje, kręci się dookoła, odlatuje na kilka km, ustawia się w linii prostej i z prędkością może 30m/s zaczyna się zbliżać. Jeśli w tym czasie poruszę się choćby 1cm to zaczyna wszystko od nowa;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie myśliwce Splitów jak i Argonów, a także M6 dokują do lotniskowca M1 Kolos bez zarzutu i nie zdarzyło mi się, by myśliwce specjalnie rozbijały się o lotniskowiec. Wykonują szybkie akcje dokowania i startowania. Miałem problem jak lotniskowiec był w praktycznie niezauważalnym ruchu, ale to tylko raz. Sprawdź czy lotniskowiec jest całkiem zatrzymany, choć jeżeli jest to u ciebie normą, to może niekompetencja pilotów? Ostatecznie na czas dokowania myśliwców możesz zmieniać sobie środek transportu.

Sprawdź czy to samo się dzieje, jeżeli jesteś po za lotniskowcem już przed wydaniem komendy dokowania. Tak myślę, że to po prostu jakiś błąd i myśliwce nie chcą dokować normalnie(może piloci popisują się przed admirałem:D).

Czy na TM też dzieje się tak samo? A jak na innych okrętach, które posiadają hangary(od M6 do M2, przez TL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie myśliwce lądują w kilka minut pieknie ustawiają sie jeden za drugim, kwestia może też jakim lotniskowcem latasz.. ja mam Xenonskiego i jestem z niego bardzo zadowolony sprawdza się również w walce jesli ma się na wszelki wypadek z 200 rakiet dużej mocy to można dość bezpiecznie wdawac sie w bitwy pod warunkiem, że rakiety w spotkaniu z niszczycielem idą dośc grubo jedna za drugą ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie do końca jeszcze ogarniam grę lotniskowcem i dlatego nie wszystko idzie tqak jak bym chciał;].

Jak zrobić, żeby zadokowane statki chroniły mnie w ten sposób, że siedzą sobie w hangarze, pojawia się wróg to wylatują, niszczą wroga i wracają do domku? Teraz co prawda wylatują i atakują ale po ataku zatrzymują się obok mnie. Od razu powiem, że ustawiłem lotniskowiec na bazę;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób dokują dopiero gdy na radarze nie ma wroga. Nawet jak jest po drugiej stronie sektora i wcale nie zamierza mnie atakować to i tak stoją koło mnie jak by na niego czekali O_o. Gdy w sektorze nie ma wrogów rzeczywiście sami dokują.

A tak z innej beczki. Warto kupować teAlbion Prelude skoro mam TC? To naprawdę nowa gra czy próba wyciągnięcia hajsu za czysto kosmetyczne zmiany?

Chyba odpuszczę sobie grę lotniskowcem. Mam nadzieję, że w kolejnej części w końcu ogarną te AI. Myśliwce albo stoją w miejscu i w dupie mają moje rozkazy albo giną jak przygłupy. Przed chwilą na SETA czekałem aż wszystkie raczą zadokować to 3 mnie taranowały i wysadziły O_o... Po cholerę mi to skoro zamiast czerpać przyjemność z gry tylko się irytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...