Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim.

Wlasnie zaczalem nowa gre bez fabuly, X3 przeszedlem ja juz pare lat wstecz, teraz powrocilem do X3 na nowo. Dzieki pomocy LeWaRa zainstalowalem patcha2.2 i Bonus Packa.

Mam pare niejasnosci z ktorymi moze mi ktos pomoze:

1 Polecenie zwiadowcze w opisie jest napisane ze statek z pilotem na komende przelec przez brame, przeleci przez nia i zbada sektor w promieniu 40km. U mnie niestety tego nie robi tylko przelatuje i wysyla wiadomosc o wykonaniu zadania.

2 W paru dokach zaopatrzeniowych zauwazylem towar bez nazwy o cenie 28kr i moze wystepowac w ilosci 10000, niesiety nie ma przy nim tez zadnego komentarza, wie moze ktos co to jest i co z tym zrobic.

Dzieki z gory za jakakolwiek odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj zostałem szczęśliwym posiadaczem "Zefirka". Wszystko jest cacy itd ( Pirackie m7 padają jak komary 😀)) ) , tylko z tego co na tym forum wyczytałem można nim "Skakać do punktu". Byłem pewien, że to się robi tak samo jak stawia stację, tylko, że zamiast wskoczyć tam gdzie wskazałem Zefir wyskakuje standardowo przy bramie. Mógłby mi ktoś napisać jak to się dokładnie robi ? Byłbym bardzo wdzięczny 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Azakal:

Mając warsztat za naprawę tylko płacisz i to grosze. Bez warsztatu, o ile się nie mylę, trzeba zebrać odpowiednie surowce, kasę (tak jak do produkcji) i dopiero wtedy naprawiać.

Jak już wcześniej pisałem nawet nie zauważyłem że w wersji 2.5 patcha pojawiła się możliwość naprawiania statków w HQ. Zawsze ładowałem do HQ Warsztat i dzięki niemu naprawiałem statki. Przed chwilą stałem się posiadaczem HQ i zanim Galeon przekazał HQ Warsztat sprawdziłem jak ma się sprawa z naprawą w samej HQ. Oto koszty naprawy 1% kadłuba Hyperiona:

Ogniwa: 183

Teladianium: 5

Płótno przemysłowe: 1

Olej rastarowy: 3

Ruda: 7

Płytki krzemowe: 5

Kryształy: 1

Tuby kwantowe: 1

Części komputerowe: 1

Kredyty: 54103

Czas: 00:06:30

Do kompletu brakuje jeszcze Nividium 😀

Ja tam wolę jednak naprawiać przy pomocy Warsztatu, potrzeba tylko czasu i kredytów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biuletynie w ofercie z datkami podnoszącymi reputację u Boronów zamiast zwiększać reputację rośnie mi tylko poziom handlowy, wypróbowałem 2 takie oferty i nic ( to były 2 różne oferty ) Czy to jest spowodowane moją rangą ( Poszukiwany Przeciwnik ) ? Czy może to jakiś bug jest ? Na początku gry kiedy większość ras miałem na czerwono i bawiłem się w polowanie na tS'y wykupiłem w doku Stevio Weapons Dealer wszystkie licencje policyjne i mam głupie uczucie, że to może mieć z tym coś wspólnego 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest jakiś sposób żeby przyśpieszyć sprzedawanie statków ? bo czekanie aż one dolecą do stoczni i zadokują trochę trwa, tym bardziej kiedy większość z nich lata 40/50 (...)

Jeśli chodzi o większe statki - gdy przejęcie odbywa się to daleko od sektora stocznowego to można jedynie im dać (teleport ładunku) napęd skokowy, nawigacyjne mk1 i troszke ogniw i niech se skoczą. Przy skrypcie skok-do-pozycji można blisko stoczni je przenieść. Przydaje się mieć parę statków na TL/M7 zadokowanych bo napęd skokowy można tylko jeden wozić na statek (niewygodne niestety).

///edit: RE na post poniżej: Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie czy skrypty zainstalowane przez pliki *.spk są tylko do użycia w opcji "własna gra" nie można ich użyć w opcjach np. Łatwizna czy Anonimowy Argon itp?

I drugie pytanie bo tak gram ciągle w tą "Własną grę" i jestem ciekaw czy gra w opcji np. Anonimowy Argon czymś się różni (prócz innego statku startowego czy gotówki startowej).

PS da sie w wolnej grze uzyskać współrzędne sektora Kha'aków??

PSS czym tak właściwie różni się Własna Gra od innych opcji (pomijając te z fabułą no bo rzecz jasna jest tam fabuła ;p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1

Skrypty, czy to w postaci spk, czy innej są do użycia w każdej grze bez wyjątku.

Ad 2

Wszystkie profile startowe różnią się tylko: statkiem, gotówką i reputacją u ras na starcie. Reszta prawie pozostaje bez zmian. Napisałem prawie, gdyż w XTM w zależności od wybranego profilu może pojawić się np. : stocznia Khaaków, czy Xenonów. Jednak dotyczy to tylko profili XTM. Standardowe profile nic nie wnoszą.

Cytat

PS da sie w wolnej grze uzyskać współrzędne sektora Kha'aków??

W XTM jest jeden sektor Khaak połączony bramą z resztą Wszechświata X. Jeśli chodzi o sektory Khaak z podstawki to można kupić ich współrzędne na stacjach handlowych, ale potrzebna wysoka ranga u danej rasy.

Cytat

PSS czym tak właściwie różni się Własna Gra od innych opcji (pomijając te z fabułą no bo rzecz jasna jest tam fabuła ;p )

Tym czym pozostałe profile od siebie (statek, kasa, ranga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ad 1

Skrypty, czy to w postaci spk, czy innej są do użycia w każdej grze bez wyjątku.

to nie mam pojęcia dlaczego u mnie nie działają w profilach...

Cytat

Standardowe profile nic nie wnoszą.

No to nie mam się czym przejmować z adnotacji nr 1 🙁 tylko z ciekawości czemu tam nie działają... oO

Cytat

W XTM jest jeden sektor Khaak połączony bramą z resztą Wszechświata X. Jeśli chodzi o sektory Khaak z podstawki to można kupić ich współrzędne na stacjach handlowych, ale potrzebna wysoka ranga u danej rasy.

Było coś o tym w instrukcji(czyli podstawka) że jak sie będzie mieć "wysoką" reputacje u ras to sie dostanie współrzędne i żeby nie iść tam w pojedynkę itd...

BTW ostatnio Khaaki wpadły na Argon Prime wiecie że nic prawie nie zostało z tego sektora xD i chciałem ich odwiedzić w ich głównym sektorze żeby się "zemścić" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, mam pytanie czy skrypty zainstalowane przez pliki *.spk są tylko do użycia w opcji "własna gra" nie można ich użyć w opcjach np. Łatwizna czy Anonimowy Argon itp?

Tak jak Azakal napisał raz zainstalowany skrypt musi działać w każdej opcji startowej gry. Może napisz jakie skrypty masz zainstalowane i dlaczego sądzisz że nie działają.

Jedyne co mi w tej chwili przychodzi na myśl, to defaultowe ustawienia przypisania klawiszy. Skrypty takie jak Mapa Scorpa czy Weapon Changer wymagają skonfigurowania dodatkowych klawiszy do działania. Po uruchomieniu nowej gry, ładowany jest domyślny profil klawiszy, który nie ma przypisanych tych klawiszy, więc aby znów używać mapy Scorpa lub WC musisz ponownie zdefiniować im klawisze.

Rozwiązaniem, które ja stosuję jest stworzenie własnego profilu, przypisanie w nim wszystkich używanych przeze mnie klawiszy i zapisanie go. Po starcie nowej gry, zmieniam tylko domyślny profil klawiszy na profil własny i mam wszystkie działające klawisze za jednym kliknięciem myszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jak Azakal napisał raz zainstalowany skrypt musi działać w każdej opcji startowej gry. Może napisz jakie skrypty masz zainstalowane i dlaczego sądzisz że nie działają.

Bo nie pokazuje się komunikat na starcie gry że jakiś tam skrypt został poprawnie zainstalowany (bodajże chodzi o komendy dla lotniskowca).

Cytat

Jedyne co mi w tej chwili przychodzi na myśl, to defaultowe ustawienia przypisania klawiszy. (...) Po starcie nowej gry, zmieniam tylko domyślny profil klawiszy na profil własny i mam wszystkie działające klawisze za jednym kliknięciem myszki.

Tak wiem o tym też tak robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...