Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po dosc dlugiej przerwie w X3 dzis udalo mnie sie zmordowac cala fabule i podziwiac lagujacy filmik z koncowki fabuly 😆 Doszedlem wiec do wniosku czy jest sens to dalej ciagnac czy nie lepiej zaczac przygode bez fabuly w XTM. Wybralem XTM bo bardzo chetnie zagram sobie w te misje Bala Gi ktorych nawet nie ruszylem grajac w podstawke.

Niedawno sciagnalem sobie XTM i zainstalowalem wedle wskazowek znajdujacych sie na stronie. Teraz mam tak ze gdy odpale X3 przez skrot, uruchamia mnie sie odrazu XTM. Tymczasem jeszcze rownolegle cos tam musze zrobic w podstawce X3, a sejwy z podstawki wczytywane pod XTM nie zawsze chca dzialac.

Pytanie pierwsze.

Co mam zrobic by uzywac zakladki "Wybierz mod" w menu, ktore sie pokazuje gdy uruchamiam X3. Chcialbym miec wybor gdy chce grac w XTM lub podstawke.

Pytanie drugie.

Czy musze instalowac osobno skrypty BBS offers i BBS extras czy one wchodza w sklad moda ?

Pytanie trzecie.

Jakie skrypty dla ulatwienia zycia warto pod XTM uzywac poza tymi ktore juz mam zainstalowane (SCS,SSWO,BSE). Co polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XTM instalujesz do czystego X3. O Starych sejwach z podstawki to zapomnij od razu. Nie działają w 100% - przynajmniej nowa mapa ci się nie pokaże i misji nie zaliczysz...

XTM jest tak zrobiony, że włazi z kopytami w X3 i odpalenie X3 powoduje uruchomienie zmodyfikowanej gry - nie masz szans wybrania innej możliwości. Po prostu od chwili zainstalowania XTM grasz w XTM czy chcesz tego czy nie....

Zaleca się uruchomienie nowej gry po zainstalowaniu XTM. Polecam "Skromny Kupiec" - profil z jednym myśliwcem i jednym TS. Profile z następnej strony "Własna Gra" nie mają włączonej misji BalaGi !!

Dodatkowe skrypty oczywiście trzeba osobno instalować...

--edit-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

XTM instalujesz do czystego XTM. O Starych sejwach z podstawki to zapomnij od razu. Nie działają w 100% - przynajmniej nowa mapa ci się nie pokaże i misji nie zaliczysz...

XTM jest tak zrobiony, że włazi z kopytami w X3 i odpalenie X3 powoduje uruchomienie zmodyfikowanej gry - nie masz szans wybrania innej możliwości. Po prostu od chwili zainstalowania XTM grasz w XTM czy chcesz tego czy nie....

Zaleca się uruchomienie nowej gry po zainstalowaniu XTM. Polecam "Skromny Kupiec" - profil z jednym myśliwcem i jednym TS. Profile z następnej strony "Własna Gra" nie mają włączonej misji BalaGi !!

Xtm instaluje do czystego XTM ? Niewiem czy dobrze zrozumialem ale poprostu wrzucilem ten plik "10.dat" do glownego folderu z gra + skrypty tez gdzie trzeba, a nastepnie zainstalowalem patcha 7.3 przez instalator skryptow.

W grze jest takze katalog "mods" czy wrzucenie tam pliku .dat i reszty pozwala uruchamia xtm jako moda ?

Odnosnie profili. Sciganlem pozycje startowe, ktore dodaja okolo 20 roznych startow w zakladce wlasna gra. Czy tu tez nie bede mial bala gi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Xtm instaluje do czystego XTM ?

Pomyłka, powinno być XTM instalujesz do czystego X3.

Cytat

Niewiem czy dobrze zrozumialem ale poprostu wrzucilem ten plik "10.dat" do glownego folderu z gra + skrypty tez gdzie trzeba, a nastepnie zainstalowalem patcha 7.3 przez instalator skryptow.

W grze jest takze katalog "mods" czy wrzucenie tam pliku .dat i reszty pozwala uruchamia xtm jako moda ?

Dobrze zrobiłeś, instalacja XTM-a mam być taka jak w opisie w temacie z XTM-em. Wrzucenie plików do innego katalogu nic ci nie da.

Cytat

Odnosnie profili. Sciganlem pozycje startowe, ktore dodaja okolo 20 roznych startow w zakladce wlasna gra. Czy tu tez nie bede mial bala gi ?

Dokładnie to nie wiem, nie rozpoczynałem gry z tych opcji startowych, więc nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć. Jeśli chcesz ryzykować to spróbuj, jeśli po spełnieniu warunków do otrzymania zaproszenia do misji Bala Gi (10 godzin gry, jedna stacja lub fabryka, 5 mln na koncie) nie dostaniesz zaproszenia to będzie znaczyło że nie będziesz miał misji. Oczywiście jest na to rada, to znaczy na HQ i statki z misji, bo na samą misję to nie.

Ja polecałbym ci jednak odblokować opcje startowe czystej gry X3 i rozpocząć nową grę jako "Wróg publiczny" lub "Bankrut zabójca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Yacek za rzeczowa odpowiedz.

Odnosnie tych pozycji startowych, ktore mozna pobrac to doczytalem sie ze kwatera oraz statki sa dostepne. Natomiast o samych misjach i czy sa dostepne juz nic nie znalazlem i przez to raczej skusze sie na gre na jednym z profili ktore pojawily po ukonczeniu fabuly bom ciekaw jest tych Bala Gi misji 😆

Lokacje startowe

Jak ktos chce zaczynac gre z mocna flota to polecam. Np. Sonenskim M7 wysmazylem do cna 2 sektory ziemskie, podczas gdy oni nawet mnie nie drasneli. Ehhh...

PS. Czy tylko ja niemam odglosu strzalu z lasera sonenskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanym przez Sonena sektorze musisz dokować do stacji (zacząłbym od Stacji handlowej, bo najczęściej w niej go spotkasz) i szukać w BBS-ach wiadomości od jednego gościa. Zleci ci on zadanie pozbycia się jego wroga (poda namiary na statek do zniszczenia). W zamian za wykonanie tego zadania przekaże ci Pluton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o fakt posiadania lub nie Automatu dokującego, ale o to że Piracki port anarchistyczny jest do nas wrogo nastawiony (czerwony). Dawno temu na forum Ego czytałem jak ktoś się chwalił że zmienił to nastawienie portu. Tylko że nie pamiętam w jaki sposób tego dokonał. Czy poprzez hakowanie, dostępne w habitatach pirackich, czy jakimś zewnętrznym skryptem. Można by spróbować hakować port. Poszukaj w pobliżu habitatu pirackiego (chyba nie ma z tym problemu, zależy czy grasz w X3, czy w X3+XTM), zadokuj, zobacz w BBS-ach, jeśli nie ma oferty na hakowanie to load i tak aż do bólu, za którymś razem pojawi się oferta. Wtedy kup hakowanie portu i zobacz.

PS. Następnym razem mając takie pytanie, załóż nowy temat. Ten temat dotyczy pytań nowych graczy. Pytania w nim powinny być typu: kupiłem grę, zainstalowałem, uruchomiłem i nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tu nie chodzi o fakt posiadania lub nie Automatu dokującego, ale o to że Piracki port anarchistyczny jest do nas wrogo nastawiony (czerwony). Dawno temu na forum Ego czytałem jak ktoś się chwalił że zmienił to nastawienie portu. Tylko że nie pamiętam w jaki sposób tego dokonał. Czy poprzez hakowanie, dostępne w habitatach pirackich, czy jakimś zewnętrznym skryptem. Można by spróbować hakować port. Poszukaj w pobliżu habitatu pirackiego (chyba nie ma z tym problemu, zależy czy grasz w X3, czy w X3+XTM), zadokuj, zobacz w BBS-ach, jeśli nie ma oferty na hakowanie to load i tak aż do bólu, za którymś razem pojawi się oferta. Wtedy kup hakowanie portu i zobacz.

Dzieki Yac, poproboje. Gram w X3xtm, moze sie uda. Pamietam ze w X2 bylo takiego cos jak urzadzenie maskujace i dzieki temu mozna bylo dostac sie tu i tam.

Cytat

PS. Następnym razem mając takie pytanie, załóż nowy temat. Ten temat dotyczy pytań nowych graczy. Pytania w nim powinny być typu: kupiłem grę, zainstalowałem, uruchomiłem i nie wiem co dalej.

OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać. Podobno w patchu 2.0 weszła poprawka uniemożliwiająca hakowanie habitatów z innych habitatów. Ale ja nie wierzę w plotki. Sam w poprzedniej grze hakowałem w sektorze Fading Echoes Piracki port anarchistyczny z pobliskiego habitatu. Więc przynajmniej ta opcja działa na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wlasnie zaczolem grac w x3 i musze powiedziec ze bomba hehe po waszych wypowiedziach zainstalowalem sobie Xtended i tu sie pojawil maly problem:

-jak ustawic skanowanie przestrzeni ( ustawiam klawisz w opcjach i kicha wywala mi jakies dziwne komunikaty z cyferkami zamiast skanowac ) na czystym x3 2.5 dzialalo normalnie 😆

troszke to denerwujace nie moge odpalic mapy itd 😆 ma ktos pomysl co jest nie tak?? 😆

ps. o dziwo o ile na moim komputerku czyste x3 sie przycinalo to na Xtendet chodzi niezle 😆

aha i jeszcze jedno jaki statek jakiej rasy na poczatek byscie polecili gram bez fabuly jak narazie i nie wiem w co inwestowac chodi mi o cos do robienia zadym bo handel nie dlamnie 😆 ]😆 (nie mam czasu praca 😆 ) pozdrawiam wszystkich graczy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czesc wlasnie zaczolem grac w x3 i musze powiedziec ze bomba hehe po waszych wypowiedziach zainstalowalem sobie Xtended i tu sie pojawil maly problem:

-jak ustawic skanowanie przestrzeni ( ustawiam klawisz w opcjach i kicha wywala mi jakies dziwne komunikaty z cyferkami zamiast skanowac ) na czystym x3 2.5 dzialalo normalnie 😆

troszke to denerwujace nie moge odpalic mapy itd 😆 ma ktos pomysl co jest nie tak?? 😆

ps. o dziwo o ile na moim komputerku czyste x3 sie przycinalo to na Xtendet chodzi niezle 😆

aha i jeszcze jedno jaki statek jakiej rasy na poczatek byscie polecili gram bez fabuly jak narazie i nie wiem w co inwestowac chodi mi o cos do robienia zadym bo handel nie dlamnie 😆 ]😆 (nie mam czasu praca 😆 ) pozdrawiam wszystkich graczy 😀

Co do tej mapy to sektor/univerum odpala sie poprzez odpowiednio na klawiaturze ( , and . )

Moze wejdz sobie do opcji sterowania i przypisz te klawisze ponownie. Odnosnie statku to moge doradzic sokola zwyklego lub pirackiego. DObra oslona, uzbrojenie i ladownia tez daje rady. Mozesz sprobowac przechwycic jakiegos pirata lub taki statek sobie "znalesc".

PS. Na poczatek i w ogole najlepsze M4 to Boronskie Mako. W zwyklym X3 przelatalem na nim znaczna czesc gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...