Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie miałem to wykreślić bo już odkryłem jak to się robi;) niepotrzebne pyt. Ale dzięki.

-jak dołączyć do gildi handlowej, najemników i gildi wojskowej?? znalazłem Argońską stacje wojskową, doki i stocznie gildi handlowej i najemników, ale nic nie mogę tam zrobić, nie ma możliwości zapisania się tam, kupna czegokolwiek itd....Jedynie w gildi taksówkarzy mogłem się zapisać i nie było problemów.:/ Może doki zaopatrzeniowe, stocznie, to nie miejsca gdziem mogę się zapisać i opcje będą w nich dostępne później, a najpierw muszę znaleźć siedzibę tych gildi?? pomoże ktoś?? ( skrypt Carcowa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz czekać aż biuletynie będą oferty przyłączenia się do gildii. Czasami trzeba długo grać. Ja mam czas gry około 2 tygodnie i jak narazie zapisałem się tylko do gildii najemników, zabójców i przemytników. Co do gildii najemników to zaproszenie dostałem praktycznie od razu po zainstalowaniu skryptu, ale wtedy miałem zainstalowaną tylko tę jedną gildie. Wstępuąc do gildii najemników będziesz musiał zapłacić ok. 450 tys, ale za to zlecenia są za niezłą kase,

Spoiler

a po osiągnięciu 5 poziomu dostaniesz prezent. Jeśli ktoś osiągnął 5 poziom to jaki dostaliście prezent, bo ja Kh'ak M3 z kyonami i osłonami. Czy w innych gildiach też są jakieś nagrody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja ci nie spadnie jeśli będziesz atakować tylko wrogie statki broniące sektora. Jeśli natomiast pomagasz w obronie to też nie tracisz reputacji atakójąc flotę inwazyjną, a dodatkowo jeśli jakiś statek z sił inwazyjnych zaatakował jakiś statek rasy, której pomagasz w obronie to reputacja polepszy ci się u rasy której pomagasz w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Szukam statku w systemie Three worlds, ( ekspres tragarz ) niestety nie mogę go znaleźć. Wiem że jest na pozycji x= 126,896 y=0 z=0. Wylatuje poza siatkę i nie widzę na radarze jak mój statek jest ustawiony względem tych osi. Czy mogę nakazać autopilotowi w jakiś sposób by leciał do wyznaczonych współrzędnych, jest jakiś inny sposób bo odnaleźć ten stateczek?? Latam i latam na oko i nic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz lecieć do pozycji. Nawigacyjne - Leć do Pozycji i podajesz współrzędne, a raczej na mapie sektora wybierasz punkt do którego chcesz lecieć zmieniają współrzędne punktu z klawiatury numerycznej (klawisze strzałek na numerycznej), trzeci parametr ustawisz po naciśnięciu klawisza Insert. W dolnym prawym rogu mapy będziesz miał współrzędne punktu, patrz jak się zmieniają po naciśnięciu klawiszy na numerycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuje:)

1.Czemu mapa scorpa "kłamie"?? tzn nie zgadzają się ilości w magazynach w grze z tymi podawanymi w mapie scorpa....np chce kupić płótno [przemysłowe, mapa mówi że w magazynach powinien być zapas natomiast w grze nie ma już zapasów.( sprawdzone po aktualizacji mapy )

2.Jeśli jestem w innym systemie niż mój drugi statek, to mogę go obserwować w mini oknie?? jak mogę to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mnie nie kłamie. Czy na pewno zaktualizowałeś mapę. To znaczy wyciągnąłeś nowe dane z gry i albo otworzyłeś Mapę, albo mając ją otwartą nacisnąłeś F5 aby się zaktualizowała o nowo wyciągnięte dane? Jeśli tak to pozostaje tylko jedna możliwość: ktoś właśnie wykupił zawartość magazynu, zanim ty tam dotarłeś.

2. Nie bardzo, jeśli będziesz w innym sektorze to małe okno zminimalizuje się do belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet jak dokupię ulepszenia, to nie będę mógł obserwować moich statków w okienku?? nie istnieje żadna taka możliwość??

od2. Czy aby gra się zaktualizowała muszę z niej wyjść i dopiero na mapie wcisnąć F5?? ja aktualizuje grając przypisanym klawiszem a następnie minimalizuje okno gry i na mapie scorpa F5 wciskam. ceny i ilość towaru nie zgadzają się.( może trzeba do stacji przybić by gra się zapisała i dopiero będzie aktualizacja prawidłowa??) Trudno o jakiś porządny szlak handlowy bo te ceny 3 razy zdarza się zmienić na nie korzystne zanim dolatuje do celu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. ale puki co nie korzystam, mała ładownia, duże straty w ogniwach podczas skoku, i potem mały zysk. Poza tym lobię latać🤪 Z mapy scorpa juz nie będę korzystał bo jednak trochę psuje mi zabawę. Tzn wychodzę z gry by szukać najlepszych opcji do kupna/sprzedaży i lecę tam....żadna zabawa z tym. Ps zna ktoś dobry sposób na wynajdowanie fajnych szlaków handlowych bez korzystania z mapy scorpa?? często nawet jak kupuje jakiś towar, bo jest na max w magazynach stacji, to potem jak nawet w innej stacji jest np połowa wolnego miejsca to i tak są straty, lub b.mały zysk. Pozostaje latać od stacji do stacji z towarem i czekać aż trafi się okazja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić lokalizatory cen kupna i sprzedaży w dokach zaopatrzeniowych teladi i umieścić w interesujących Cię sektorach satelity (wystarczą te zwykłe) żeby po naciśnięciu zaledwie jednego z dwóch klawiszy (domyślnie "5" i "6") mieć podgląd cen na poszczególne towary w danym sektorze.

Oczywiście na początku trzeba poświęcić trochę czasu na odkrywanie stacji i rozstawianie satelitów ale potem można już zabrać się za handel pełną gębą 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2.Jeśli jestem w innym systemie niż mój drugi statek, to mogę go obserwować w mini oknie?? jak mogę to zrobić??

W X2 była taka możliwość, mogłeś o ile pamiętam dobrze, zaprogramować 2, albo nawet 3 podokna na monitorze, a w każdym umieścić widok z osobnych statków, bądź satelitów.

Nie rozumiem dlaczego w X3 nie ma takiej możliwości... Widać ewolucja w grach działa, ale w drugą stronę :|.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcialbym sie popytac o jakies rady dotyczace holowania hyperiona. Otoz wzialem go juz na hol i natrafilem na okropny problem ktory zjadal mi nerwy o 3 w nocy! Nie moge z nim przeleciec przez bramy! Probowalem na kilka sposobow i nic az wkoncu wlaczylem far cry'a ....

Co robic? Help

i Wesolych Swiat! 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pyt dotyczących Xtm.

1. Którą pozycje startową wybrać by rozpocząć grę w naszym układzie słonecznym?? ( z czym zaczynam w tej opcji startowej??)

2. Jest jakaś instrukcja do Xtm?? tzn dokładne wyjaśnienie wprowadzonych zmian itd??

3. Czy mod zawiera już gildie?? np taksówkarzy najemników kupców itd czy należy zainstalować skrypty Guild pack??

4. Podobno są jakieś problemy z prawidłowym działaniem gospodarki w układzie słonecznym, czy wersja 0.7.5 już to poprawiła czy potrzebne są jakieś dodatkowe skrypty naprawiające ten błąd??

5. Mój transportowiec posiada polecenia handlowe MK2, pojawiła się opcja " kupuj towar po najniższej cenie" sprzedaj towar" itd. Ale aby korzystać z tych poleceń muszę mieć wybrana bazę. Niestety gdy wchodzę w przycisk "baza" i chce mu ja wybrać, to w systemach nie pojawia się na liście żadna z baz, stacji, fabryk itd. Co muszę zrobić by istniała milkliwość wyboru bazy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Flight leader, startujesz z dwoma M5 (walkiria) i M3 (thor).

2. Zajżyj do dział xtm i do tematu XTM 0.7.3 - informacje. Masz tam informacje co doszło. Zobacz też temat o 0.75, bo tam też jest pare żeczy, które dodała nowa wersja.

3. Nie, musisz instalowac osobno.

4. Zostało już naprawione, ale jak chcesz to możesz zainstalowac skrypt "terran fix economist". Dodaje on tylko cztery bramy. Jedna para z obłoku Oort'a do księżyca, a druga para to The Wall i Merkury.

5. A czyją fabrykę próbowałeś ustawic na bazę? Swoją cz cudzą? Na baze można chyba tylko własne fabryki ustawiac (podkreślam chyba bo nie jestem pewien, nigdy tego nie robiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok:) dzięki wielkie za odp:)

Ad.5. tylko jak mam korzystać z tych poleceń handlowych MK2 " kupuj najtaniej" itd??

1.I takie dodatkowe pyt żeby się upewnić. Czy jeśli pilot porzuci statek ale ja nie przechwycę go lecz wrócę po jakimś czasie do tego sys, to czy statek dalej będzie dryfował??

2. XTM 0.7.5 instalujemy bezpośrednio na X3?? nie trzeba nic dodatkowo instalować?? bo z poprzednia wersja 0.7.3 było sporo zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 5

Przypisujesz bazę dla statku (np. elektrownia słoneczna) i w rozkazach ustawiasz "kup towar po najniższej cenie" (kryształy), ustalasz tę cenę i maksymalną ilość skoków jakie statek może wykonać by zakupić surowiec. Oczywiście jeśli ustawisz zbyt niską cenę to będziesz miał deficyty surowca a jeśli zbyt wysoką to niskie zyski 🤪

Statki porzucone przez pilotów po jakimś czasie znikają 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauinstalowałem XTM 0.7.5 ale nie działa

1 Odinstalowałem czystego X3

2. folder gry wywaliłem do kosza.

3. Instalacja X3 Reunion

4. instalacja wersji 2.5

5 instalacja bonus package 3.1.07.

6. instalacja bonus PL

7. instalacja XTM 0.7.5 Full. exe

8. przegranie plików t, muzyka, maps itd( gdzie wypakować plik director?? wypakowałem do głównego i powstał nowy plik nie zastępujący żadnego innego oryginalnego.

8. instalacja spolszczenia XTM.

9. Mapa scurpa.

Jedynie plugin managera nie odinstalowywałem i zostawiłem, ale to powinno być bez znaczenia, bo to przecież tylko program instalacyjny skryptów. Niczego nie pomieszałem??

- zaczynając gre w układzie słonecznym nie muszę już niczego przestawiać w sztucznej inteligencji?? bo coś chyba trzeba było kombinować by były dostępne sektory Ziemian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...