Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jestem nowy w świecie X i mam kilka pytań, które chyba jeszcze nie padły - nie trafiłem na nie na forum jak na razie.

/.../

p.s.: w sumie to powinienem się dopisać do wątku dla nowicjuszy - cóż moje niedopatrzenie.

Spoko, przeniosłem twój wątek do odpowiedniego tematu. Witam i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zanim coś napiszę jeszcze - jedna uwaga: łażę po różnych forach, dotychczas głównie siedziałem w środowisku związanym z serią strategii Combat Mission i muszę jedną rzecz powiedzieć. Macie plusa za kulturę wypowiedzi i przyjazny klimat na forum - nie wszędzie tak jest, oj nie wszędzie.

El_Dar - dzięki za odpowiedź

Jak już się podlizałem wszystkim dookoła, to mogę spokojnie wskakiwać do kokpitu 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - wcięło gdzieś mój post....

Kolejne pytanko mam.

Jak poradzić sobie z tnącym się dźwiękiem? Czytałem na starym forum, że pomaga reinstalka...mi nie pomogła. Komunikaty pilotów i komputera pokładowego są poucinane. Obniżyłem nawet ustawienia, wyłączyłem EAX, ale nie pomogło.

A, i jeszcze dwie sprawy:

1. Gdzie można sprzedać rakiety? Znalazłem parę sztuk ale podczas dokowania w argońskiej stacji nie znalazłem opcji ich sprzedaży.

2. Rozumiem, że jeśli fabuła każe mi udać się w jakieś miejsce ( w poszukiwaniu pirata z skradzionym kryształem) to nic się nie stanie, jak najpierw sobie polatam, zanim pchnę fabułę do przodu i udam się we wskazane miejsce?

Musze poszukac instrukcję, bo chyba będzie ciężko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szotek:

Tu:

http://roguey.freewha.com/gaming/pc/x3/x3mod/

znajdziesz wszystkie informacje o tym modzie. Trochę w niego pograłem i wróciłem do XTM-a. A mod jest po angielsku.

gully:

Ad.1 rakiety możesz sprzedać w doku zaopatrzeniowym;

Ad.2 fabułę możesz przerwać w dowolnym miejscu żeby sobie polatać i tylko uważaj, żeby w międzyczasie nie dolecieć do miejsca przez nią wymaganego; 😆

a instrukcję w PDF-ie masz w katalogu z grą...

Edit:

szotek:

A jak chcesz zajrzeć na "niesłuszne forum" 😆 , to tu masz linka:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=206318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , od paru dni jestem posiadaczem X3 v2.0 oczywiście to moje pierwsze podejście(a) do tej gry , ale cała zabawa staneła na 1 misji ,a mianowicie nie moge znaleźć tego nieszczęsnego patrolu do którego mam się dołączyć , robiłem reinstalke 4 razy , szukałem również " na zachod" od pln bramy Home Of Light ehhh... Sory za spam ale skończyły mi się pomysły 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlatujesz w południową bramę w Argon Prime i wylatujesz północną bramą Home of Light. Patrol czeka na północny zachód od bramy, więc po skoku skręć w prawo i omiń bramę, lecąc w kier. NW. Gdy patrol cię zauważy, nada stosowny komunikat i będziesz mógł kontynuować misję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawic sobie reputacje u ziemian bo gram od nowa pierwszy raz wlecialem do sektora ziemian a oni powitali mnie ogniem z wmp i edp. Nie strzelalem do statkow ziemian. Nie wiem jak teraz zacząc z nimi handel bo nie dadzą mi zadokowac do swoich stacji. Reputacje mam na minus 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Poluj u nich na piratów i Kha'ak. Uważaj na ziemian, póki nie podniesiesz trochę reputacji. Da się tak zrobić, ja w tej grze tak zrobiłem na początku i mam u nich teraz 799. Tylko że z piratami i Kha'ak to cięzko u nich, ale za każdym pierwszym wlotem do nowego sektora ziemian zawsze się coś znajdzie na obrzeżach sektora. Potem to już raczej pusto pod względem wrogów, ale wystarczy że podniesiesz reputacje tylko na tyle by dokować i kupować ogniwa to reszta w rękach Twoich TS-ów. Handlem, a raczej zaopatrywaniem ziemskich stacji podbijesz reputację.

A co to niby te x3 reunion v2.0 ?

A odnośnie tego: to wersja patcha, chodzi prawdopodobnie o X3+patch2.0.02

Teraz aktualny patch to 2.5, czyli X3 v2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem X3 2.5, wcześniej (ładnych kilka lat temu) męczyłem Privatera 2 i Freelancera a w X3 utknąłem. Chciałbym się pobawić w handel ale mój Pogromca ma za mała ładownie, na transportowiec mnie nie stać. Z fabułą sobie radze (jest po 7 czy po 8 misji) ale chciałbym również pohandlować.

Podpowiedzcie jak zdobyć pierwszy milion 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zobacz: http://xudb.pl/index.php?/topic/106-watek-handlowo-produkcyjny/

A po drugie to poluj na piratów, ew. dorabiaj na tępieniu TS wrogiej rasy w stosunku do tej, u której przebywasz w sektorze, np. Argoni nie lubią Paranidów itp... albo wyrzuci towar, albo odda statek... Reputację zawsze sobie podniesiesz 😆 1-2 superfrachtowce i masz milion....a jak jeszcze z towarem go sprzedasz dobrym....

Poza tym jak zdobyć pierwszy milion masz napisane w instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 195 reputacji u ziemian. Moge dokowac do wszystkich stacji ziemian. oni mnie atakują ale tylko w sektorach ze stoczniami. W reszcie sektorow nikt mnie nie atakuje chociaz są tam tyry, odyny ale oni nic do mnie nie mają. W sektorach ze stoczniami nie moge wleciec ani swoim m3 ani ts-ami bo po krotkiej chwili zostają unicestwione! Czy tak bedzie przez caly czas gry a jesli nie to ile punktow reputacji bede musial miec aby mnie nie atakowali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...