Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok a więc XTM zainstalowany. pierwsze wrażenia NIESAMOWITE!! 🤪

1.Zabawę zaczynam jako wojskowy pilot Ziemian w Thor MkII. I tu problem. praktycznie całe jego uzbrojenie i ładunek to " niezidentyfikowany obiekt":/ co z tym zrobić, dlaczego tak jest??

2. Zauważyłem że gra chodzi znacznie płynniej niż podstawka, czyż by w modzie znajdowały się skrypty które powodują zmniejszenie ilości tekstur w zależności od położenia obiektu?? Zauważyłem dość nieprzyjemny efekt. Gdy oglądam swój stateczek z zewnątrz (isn0 na numerycznej ) tekstury statku zmieniają się( redukują ) w zależności od odległości od obiektywu kamery. To bardzo nieprzyjemny efekt. jak mogę się go pozbyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ad.2 Nie jestem pewien czy dasz można się tego pozbyć. Wygląd zależy od tzw. LOD (level of detail) ustawionego przez twórcę modelu. Jest to robione w większości gier aby usprawnić wyświetlanie obiektów. Niestety, niektóre modele mają tak skonstruowane LOD-y, że przejście z jednego poziomu na kolejny jest dość drastyczne. Poobserwuj sobie widziane z dużej odległości asteroidy - na początek widzisz kulę, która dopiero w mniejszej odległości zmienia się w "sękatą" bryłę.

Być może, że w grze jest jakaś opcja sterująca wyświetlaniem LOD-ów. Ja nie widziałem i nie szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1.Zabawę zaczynam jako wojskowy pilot Ziemian w Thor MkII. I tu problem. praktycznie całe jego uzbrojenie i ładunek to " niezidentyfikowany obiekt":/ co z tym zrobić, dlaczego tak jest??

Bo to jest ziemskie uzbrojenie, aby mieć jego nazwy musisz kupić w BBS-ach informacje o ziemskim uzbrojeniu. Informacje będą dostępne w stacjach innych ras, ale kupić będziesz mógł dopiero jak osiągniesz u tych ras odpowiednio wysoka reputację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ad.2 Nie jestem pewien czy dasz można się tego pozbyć. Wygląd zależy od tzw. LOD (level of detail) ustawionego przez twórcę modelu. Jest to robione w większości gier aby usprawnić wyświetlanie obiektów. Niestety, niektóre modele mają tak skonstruowane LOD-y, że przejście z jednego poziomu na kolejny jest dość drastyczne. Poobserwuj sobie widziane z dużej odległości asteroidy - na początek widzisz kulę, która dopiero w mniejszej odległości zmienia się w "sękatą" bryłę.

Być może, że w grze jest jakaś opcja sterująca wyświetlaniem LOD-ów. Ja nie widziałem i nie szukałem.

1.tylko kurcze to straszliwie przeszkadza w grze.....te statki ziemian są przez to okropne, nie da się używać zewnętrznych kamer bo zbyt to psuje zabawe:/ Nie da się z tym nic zrobić??

2. Czy z XTM nie będą się gryzły skrypty a) pozwalający na przejmowanie sektorów. 🤪 walki pomiędzy rasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej redukcji tekstur to dziwne gdyż przy gołym XTM tego nie doznałem dopiero po zainstalowania Combat Mode (czy jakoś tak ) - mod który zmieniał charakterystyki i wygląd broni automatycznie wprowadził skalowanie detali w zależności od odległości. Znacznie to polepszyło płynność gry lecz pogorszyło oprawę wizualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To dziwne. Gralem dosc dlugo z Cmodem i bez niego i nie zauwazylem zeby pojawialo sie cos takiego jak redukcja LOD, tekstur wskutek zwiekszania odleglosci widzenia. Za to wlasnie odpowiada ACQ gdy jest wlaczone. Wkurza mnie w X, brak bardziej szczegolowych mozliwosci manipulowania detalami.

To fakt, ze w X3 statki ziemian to totalna klapa wizualna, moja rada to nie wlaczac kamery zewnetrznej jak chce sie latac 🤪

Juz nawiasem mowiac odnosnie kamer... Lecac M6 wlaczylem kamere zew. i statek mam mega oddalony nawet na najblizszym zoomie i ledwo go widac. Najgrosze jest to, ze nie mam pojecia jak przywrocic zeby bylo po staremu. Jedynie co ratuje to wczytanie stanu sprzed wlaczenia tego widoku :/ ktos sie z tym spotkal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem, szczególnie było to widoczne przy asteroidach, ale jakoś się przyzwyczaiłem. TC tego nie zauważyłem.

A co do powrotu z widoku zewnętrznego to klawisz F1 nie działa? Powinien Ci przestawić na widok z kokpitu czyli z latania okrakiem na statku. A jeśli przestawia, ale po ponownym włączeniu gry lub od dokowaniu znów jesteś na zewnątrz to poszukaj w opcjach czegoś takiego jak domyślny widok i zmień tam na main, czy jakoś tak podobnie. Sprawdzę to jeszcze u siebie w grze i napisze gdzie to jest i jak zmienić. Ale to jutro lub pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja mam tylko problem z teksturami przy zew kamerze, obrzydliwie to wygląda. Jednak nikt nie wie co z tym zrobić:/ Jeśli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem to proszę o info.

2. Czemu w XTM w biuletynach są tylko po 2,max 3 wiadomości( latam puki co po sektorach ziemskich- może dla tego??)

3. Jakie dokładnie możliwości daje nam zainstalowanie gildii "race military" z paczki Cycrowa??

4. Czy skrypty "przejmowanie sektorów" oraz "walka pomiędzy rasami" nie kolidują z XTM??

5. Co dokładnie powoduje zaznaczenie opcji "wyłącz optymalizacje wierzchołków" oraz "użyj alternatywnego trybu video" w opcjach ustawienia grafiki( opcje ustawiane przed wejściem do gry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odp:) pozostały więc jeszcze takie pyt które mnie nurtują:

1. Czy gospodarka w wersji XTM 0.7.5 w sektorach ziemskich oby na pewno już została naprawiona?? kurde na każdym kroku handel może przynieść krocie zysku i to w jednym sektorze....za łatwo coś jest.

2. Co dokładnie powoduje zaznaczenie opcji "wyłącz optymalizacje wierzchołków" oraz "użyj alternatywnego trybu video" w opcjach ustawienia grafiki( opcje ustawiane przed wejściem do gry)

3. w opcjach sztucznej inteligencji jest coś takiego jak Włączenie łowców skarbów, oraz komunikatów stacji....co to jest??

4. na czym polega rozkaz zatrudnij/zwolnij pilota??- chodzi mi o dokładny opis o co tu chodzi. przecież jak kupuje statek to kieruje nim przy pomocy rozkazów, po co mi pilot??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie łowców skarów powoduje, iż zaczniesz dostawać misje związane z poszukiwaniem pewnej rzeczy (nie pamiętam już co to było), co do komunikatów stacji to szczerze mówiąc nie mam pojęcia a gram już dosyć długo. Zawsze opcję tę na początku gry włączam i nie wiem jak to jest gdy się ją wyłączy 🤪

Rozkaz zatrudnij/zwolnij pilota powoduje iż za sterami danego statku zasiądzie wynajęty pilot, który w przypadku ataku może wyskoczyć (jeśli ustawisz taką opcję w BSE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w sprawie tych łowców nagród....a na pozostałe pyt ktoś wie jak z tym jest??

1. Czy gospodarka w wersji XTM 0.7.5 w sektorach ziemskich oby na pewno już została naprawiona?? kurde na każdym kroku handel może przynieść krocie zysku i to w jednym sektorze....za łatwo coś jest.

2. Co dokładnie powoduje zaznaczenie opcji "wyłącz optymalizacje wierzchołków" oraz "użyj alternatywnego trybu video" w opcjach ustawienia grafiki( opcje ustawiane przed wejściem do gry)

3. w opcjach sztucznej inteligencji jest coś takiego jak Włączenie komunikatów stacji....co to jest??

4. na czym polega rozkaz zatrudnij/zwolnij pilota??- chodzi mi o dokładny opis o co tu chodzi. przecież jak kupuje statek to kieruje nim przy pomocy rozkazów, po co mi pilot??- kolega powyżej wyjaśnił co nieco ale dalej nie rozumiem co to w nosi do gry i co taki wynajęty pilot nam daje....

i dodatkowe pyt.

5. czy jeśli sprzedam statek z drogim wyposażeniem, to cena tego sprzętu zostanie mi zwrócona czy dostaje kasę tylko za statek a sprzęt tracę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką operację możesz przeprowadzić między własnym statkiem zadokowanym do jakiejś stacji a innym tam zadokowanym (lub też między statkiem-lotniskowcem i zadokowanym do niego mniejszym pojazdem).

W głównym menu bazy wybierasz pole stacja, potem statki. Wyświetla Ci się lista z zadokowanymi jednostkami, wybierasz swoją, wyskakuje okienko z menu statku, wśród opcji będziesz miał "wymiana ładunku". 🤪

Poeksperymentuj trochę z różnymi menu, które pojawiają się w grze. Szybciej i więcej podstawowych rzeczy nauczysz się sam niż czekając na nasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za wszystkie podpowiedzi!! gra wciągnęła mnie na maxa. Niestety stało się dzisiaj coś dziwnego. W trakcie gry kilkukrotnie wyłączył mi się komp. Potem przez kilka min nie mogłem go włączyć. Odczekałem z 10 min komp uruchomił się pograłem 10 min i trach znowu to samo. Wniosek wysnułem taki że przegrzewa mi się komp. Rozebrałem go, poczyściłem zapchane wiatraczki z kurzu, pogrzebałem w biosie( load fabrycznych ustawień) i komp się nie resetuje. Niestety pojawił się kolejny problem. Tzn po kilku minutach/sek gry wyskakuje mi okienko z informacja o błędzie pliku X3 exe i jakieś tam kody i cyferki które nic mi nie mówią. syt powtarza się cały czas. Czy jakiś informatyk wie o co może chodzić?? jestem już wkurzony i zdesperowany i waham się czy nie odinstalować gry. Reinstalacja odpada bo nie zamierzam grać znowu od początku, i tak mam strasznie mało czasu na grę. Jednak zakochałem się w X i aż mi żal d....ściska. W jakim pliku znajdują się save z gry?? Moj komp ma już z 6 lat wiec w razie jak nic nie pomoże wrócę do gry za pół roku jak będę miał nowego kompa, bo najwyraźniej mój się nie nadaje już do gier. Proszę o pomoc.

Dzięki za pomoc wszystkim których zarzucałem pytaniami:) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...